Reklama

Reklama

Thriller o rozvedené matce dvou synů, která se slepě zamiluje do okouzlujícího, ale záhadného muže. Chlapci sledují, jak se jejich životy pomalu hroutí, neboť s narůstající intenzitou matčina milostného vztahu roste i její nezodpovědnost. V tomto dramatickém thrilleru od zkušeného britského režiséra Michaela Apteda zápasí dospívající chlapec (Christopher Collet) a jeho mladší bratr (Corey Haim) s matčiným pochybným novým přítelem (Peter Weller). Teri Garrová zde září v hlavní roli mladé rozvedené matky, která se snaží vyvážit vztah se svými dětmi a novou láskou. Chlapci se domnívají, že prokoukli, co je tenhle chlap zač, a potřebují nějak vysvobodit svou matku z jeho spárů. V hvězdně obsazeném snímku se představí také budoucí herecká esa Robert Downey Jr. a Sarah Jessica Parkerová. (Cinemax)

(více)

Recenze (10)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Prvorozený je slibně rozjetý rodinný thriller stojící na hereckém projevu skvělého Petera Wellera, jenž si celý film umí ukrást pro sebe, ať už má kladnou či zápornou roli, ovšem celé to ztroskotává na poměrně kompromisním a bezpečném závěru. Tvůrci měli daleko víc přitlačit na pilu, v trochu hororovějším hávu by se ze snímku mohla stát klasika, takto jde jen o solidně natočené drama, které pro mnohé diváky bude zajímavé spíš díky obsazení vedlejších rolí mladým Robertem Downey Jr. a Sarah Jessicou Parkerovou, než pro své slušné napětí a dobře pojaté téma rozkladu nefunkční rodiny. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Škoda, že Apted trošku nepřitlačil na pilu, protože Weller má potenciál být mnohem větším parchantem. Příliš mi neseděl ani standardní proces, kdy se z relativně pohodového chlápka stane hajzl. To postupné odhalování v podání staršího ze sourozenců mi připadalo kostrbaté, nehledě na to, že Colletův teenager mi lezl místy na nervy. Nicméně jinak to bylo herecky v pořádku a pokud pominu začátek, tak film i celkem solidně odsýpa, takže se občas daly některé další nedostatky přehlédnout. Neurážející osmdesátkový průměr. 50% ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Celkom zaujímavá sonda do obyčajnej polorozpadnutej rodiny, ktorá sa snaží pretĺcť životom. Sonda je to citlivá, s dôrazom na detaily a každodenné problémy či osobné výzvy, čím je viac ako sympatická aj bez sympatických hercov. Niet divu, že niektorí diváci sa môžu v podobných rodinách či podobných problémoch spoznať. Herecky tiež veľmi fajn a to nielen zásluhou skvelého "robocopa" Petera Wellera, ale aj ostatných hercov v hlavných i vedľajších roliach, medzi ktorých ale nepočítam puberťácke šteky S.J. Parkerovej či Downey Juniora. Trilerový záver je takým bonbónikom, síce vyzerá ako by bol vystrihnutý z iného filmu než z tejto rodinnej drámy, ale mrazivosť mu teda nechýba. ()

ještěžiju 

všechny recenze uživatele

Velmi dobré rodinné drama. Navíc dobře zahrané od všech hlavních představitelů. Během filmu se hodně sami sebe ptáte, co byste v té situaci udělali a odpověď se hledá dost těžko .. pokud vůbec nějaká je. A byť se na konci něco vyřeší, nezapomeňte na školu. Chtělo to třeba nějaké volné pokračování, stále to ti kluci neměli lehké, prý dle jednoho zdejšího komentu sluníčkový závěr :-( ... těžko se divit, že mě to oslovilo.. taky jsem z rodiny, kde mě a staršího bráchu vychovávala matka samoživitelka .. ()

Andersis 

všechny recenze uživatele

Co si budem Poslední půlhodinka to vytáhla na silné tři hvězdy..... skoro až čtverku. Jen to možná chtělo víc Wellerových záchvatů a jiný konec s jeho postavou. A začátek se neskutečně vlekl. Ale chápu, že se musela navodit atmosféra spokojené americké rodinky, aby šlo vidět jak se ke konci všechno obrátilo a zmr.alo. Kontrast je důležitý, ale na mě až moc zbytečných scén. Možná, že kdyby vystřihli náké scény se S. J. Parker (stejně její role není důležitá a do děje nezasahuje ) Bylo by to svižnější. ()

Galerie (37)

Související novinky

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (více)

Reklama

Reklama