Prvorozený

• slovenský

Prvorodený

Drama / Thriller

USA, 1984, 103 min

Velmi dobré rodinné drama. Navíc dobře zahrané od všech hlavních představitelů. Během filmu se hodně sami sebe ptáte, co byste v té situaci udělali a odpověď se hledá dost těžko .. pokud vůbec nějaká je. A byť se na konci něco vyřeší, nezapomeňte na školu. Chtělo to třeba nějaké volné pokračování, stále to ti kluci neměli lehké, prý dle jednoho zdejšího komentu sluníčkový závěr :-( ... těžko se divit, že mě to oslovilo.. taky jsem z rodiny, kde mě a staršího bráchu vychovávala matka samoživitelka ..(17.5.2016)

Škoda, že Apted trošku nepřitlačil na pilu, protože Weller má potenciál být mnohem větším parchantem. Příliš mi neseděl ani standardní proces, kdy se z relativně pohodového chlápka stane hajzl. To postupné odhalování v podání staršího ze sourozenců mi připadalo kostrbaté, nehledě na to, že Colletův teenager mi lezl místy na nervy. Nicméně jinak to bylo herecky v pořádku a pokud pominu začátek, tak film i celkem solidně odsýpa, takže se občas daly některé další nedostatky přehlédnout. Neurážející osmdesátkový průměr. 50%(22.7.2018)

Co si budem Poslední půlhodinka to vytáhla na silné tři hvězdy..... skoro až čtverku. Jen to možná chtělo víc Wellerových záchvatů a jiný konec s jeho postavou. A začátek se neskutečně vlekl. Ale chápu, že se musela navodit atmosféra spokojené americké rodinky, aby šlo vidět jak se ke konci všechno obrátilo a zmr.alo. Kontrast je důležitý, ale na mě až moc zbytečných scén. Možná, že kdyby vystřihli náké scény se S. J. Parker (stejně její role není důležitá a do děje nezasahuje ) Bylo by to svižnější.(12.11.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,250,994Tržby Celosvetovo $-(24.4.2009)

Prekvapivo dobrá rodinná dráma s prekvapivo dobrými hereckými výkonmi. Matka vychovávajúca dvoch synov si nájde vážnu známosť a kým spočiatku sa jej nový priateľ javí ako celkom v pohode týpek, ktorý sa možno len príliš snaží zapadnúť, postupom času sa ukazuje, že všetko je inak. Celkom zaujímavá story, ktorá ukazuje, že drogy sú sviňa a môže na nich skončiť hádam každý, ktorá by si možno zaslúžila aj o hviezdičku naviac, pokiaľ by tvorcovia išli trošku viac do hĺbky v prípade postáv, niekedy sa zamysleli nad niektorými dialógmi a nezakončili to až príliš klišoidne a slniečkovo (škoda, veľká škoda). Na druhej strane veľmi potešil dobrý, 80-kový soundtrack. Btw, tú Sarah Jessicu Parker som v tom filme vôbec nespoznala a zistila som, že v tom hrala až pri záverečných titulkoch - možno je to tým, že za mlada ešte nevypadala ako kôň. Downey Jr. mal zase vlasy ešte divnejšie/horšie ako v Back to School, čo je v istom zmysle obdivuhodné.(17.1.2014)