Kozí příběh se sýrem

Goat Story 2

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2012, 85 min

Příběh kozy pokračuje a tentokrát se sýrem.Vizuální stránka se nám o trochu zlepšila(pořád to ale není nic moc),scénář je mnohem více pohádkový a má spád a i nějaké ty nápady,takže už se jasně dá mluvit o rodinném filmu,který je určen především pro děti a ty si ho opravdu užijí-zábavné postavy,pohádkoví hrdinové,chytlavá písnička a ...oblíbená koza.Pořád tu ale tvůrci mají moc vaty,která vyplňuje nedostatky ve scénáři a mezery v režii.Chce to víc nápadů a větší tah na branku,ale nedopadlo to zase tak špatně.Film je především určen dětem a ty budou jistě nadšené.Vše doplňuje opět skvělý dabing,takže po chvíli přemýšlení dávám zasloužených 55% a tvůrci nám v dalším díle jistě dozrají.P.S.Tomuhle filmu dát odpad,znamená naprostou absenci fantazie ,nenávidět pohádky nebo se osobně mstít-tedy žádnou objektivitu.(31.10.2012)

Poměrně ponurou jedničku vystřídala čistokrevná pohádka, což je vůbec to nejlepší řešení, jak potenciál Kozího příběhu rozvinout. Ideálně se nové postavy spojily proti zlu s klasickým triem Dlouhý, Široký a Bystrozraký, což jsem vyloženě uvítala. Však taky na ně člověk čekal už od nedokončené protektorátní pohádky s Plachtou.(23.3.2017)

• Tommassi3

"Koza, která umí mluvit a dokonce i číst ?? To mě podržte !!" - "Akorát v počtech jsem byla trošičku slabší.." ;) Co se filmového průmyslu týká, o počty tu jde vždy až v první řadě, a tak by se dalo říct, že se zavřeným očkem oba dva Kozí příběhy coby na koleně vyrobení východoevropští pionýři 3D animace platí za finanční zázrak, který by nám Hollywood mohl jen tiše závidět.. Zde však výčet kladů snímku, u něhož se jeden nedokáže rozhodnout, zda je spíš naprosto diletantským hokuspokusem či jen opravdu příšerným filmem pro děti, končí.. A že se dětem líbí ?? Malá děcka si užívají kdejakou zhovadilost, proto je jim třeba od dětství ukazovat skutečně kvalitní filmy, vychovávat z nich plnohodnotné myslící diváky a ne nějaké konzumenty bezobsažných estrád a telenovel, jimiž se naše televize jen hemží.. Právě proto nemůžu Tománkovi a jeho spolutvůrcům odpustit ani kozí chlup, protože právě oni si s tou odpovědností vůči nejmladšímu divákovi jen opakovaně vytřeli řiť !! Ačkoliv se domnívám, že nejde o cíleně motivovanou výchovu budoucích diváků konzumentů, ale pouze o naprosto nekoncepční a nedospěle nerozvážnou touhu být s tím slavným třidéčkem světový.. Jistě Tománkovi jeho prvenství už nikdo nevezme a historie se často neptá, mně osobně se však podobné prázdné kalkuly naprosto příčí.. Nehledě na skutečnost, že vlastně ten nejlevnější aspekt výroby filmu, totiž scénář, zde vlastně stojí úplně bokem - Původně jsem chtěl objektivně říct, že scénář stojí za hovno.. Ale neřeknu !! ;) - osobně jsem nic podobně špatného snad ani neviděl.. Tvůrci se neumí rozhodnout, zda chtějí film pro děti nebo pro dospělé, když ten sexistický humor se jeví naprosto mimo akcetovatelné meze, ani jakým směrem se vlastně chtějí vydat, zda cestou hollywoodské školy - Což je pochopitelné a primárně logické, když se režisér snaží přiblížit právě Hollywoodu tou animací.. - a to buď prostřednictvím modelu klasického Disneyovského, dreamworksovského, který právě Disneyho i celou hollywoodskou školu paroduje či pixarovského, který naopak Disneymu vzdává poctu, přičemž Kozí příběhy nenaplňují ani jeden z modelů, když se však vlastně ani nevydávají cestou klasické české poetické animátorské školy v čele s Jiřím Trnkou, Hermínou Týrlovou či Karlem Zemanem, jehož jméno je mi v souvislosti s Tománkem až stydno zmiňovat.. Právě legendy českého animovaného filmu, které se musí v hrobech obracet, tvořily fantastické snímky, které právě více ocenil dospělý divák než dětský, což potvrzuje nejen jejich kvalitu, ale i má předchozí tvrzení.. Kozí příběh postrádá kvalitní, dostatečně nosný příběh, hloubku i jakoukoli poetiku, vyjma té přízemní hospodské, která však v podobném projektu nemá co dělat, rozehrává pásmo nesoudržných skečů bez point se špatným timingem - Což vyznívá naprosto nepochopitelně, když si jeden uvědomí, že tvůrci zvolili pro svůj příběh pouze jednu jedinou narativní linii.. - prostřednictvím postav, či spíš buď troškovsky uřvaných karikatur nebo nevyhraněných a na divákovy emoce nanapojitelných vyprázdněných loutek, které se navíc ve snímku často jen objeví, aby cosi udělaly nebo řekly a zase beze smyslu a funkce zmizely.. Hrátky s žánrovými vzorci a klišé pohádky ?? Či naopak utahování si z nich ?? Ani náhodou !! Tady zkrátka není a nefunguje vůbec nic.. Snad vyjma tradičně výborného dabingu.. Diletant Jan Tománek totitž naprosto selhal, když vlastně ani ta animace, příšerně bizarní a dadaistická, která spíš asociuje kreslené porno, v souvislosti s obsahem nedává pražádný smysl, díky čemuž se nabízí otázka, proč vlastně člověk, který neovládá základní principy tvorby filmu, vlastně touží natočit 3D celovečerní animák.. Jen proto, aby byl první ?? Maličko slabomyslné, řekl bych.. Ale proč tedy přišel ten nesouvisející sequel ?? Prostě jen odpudivý nonsens.. Stejně jako Kozí příběh se sýrem i s těmi jeho obludnými písničkami, které však platí u téhle perly za to vůbec nejmenší zlo..(26.9.2015)

• Kamiiik

Nemít lístek zdarma na festivalu, tak bych si tento film nikdy nepustila, obzvláště ne po zkušenostech s Kozí příběh - Pověsti staré Prahy. Stále trvám na pro mne velmi nelíbivé grafice a příběh o zvrhlé koze mi nepřijde ani pro děti zábavný (nebo byla zvrhlá jen v jedničce? už nevím). Jediné co mi tento film přinesl, byla nezkrotná chuť na sýr, čímž jsem byla pravděpodobně mírnější v hodnocení.(26.9.2014)

• salalala

Ryze dětský a šíleně infantilní animák, u něhož jde chválit jen máloco. Příběh jakž takž funguje a drží při sobě, je ale strašlivě nezáživný a nezajímavý. Dospělým nemá co nabídnout a ti tak dost trpí. Ani hlášky tu nejsou, takže se není moc čeho chytit. Animace není nejhorší, na druhou stranu nedokonalá a pořád to vypadá spíš jako loutky než CGI animák. Vtípky jsou prvoplánové, nenáročné a pobaví fakt jen děti. Potěší tedy pár vizuálních fórků, ale těch je málo. Jediným pozitivem je dabing, na kterém si tvůrci dali záležet a aktéři se na něm hodně vyřádili. Jinak mě opravdu nenapadá vůbec nic, co by stálo za zmínku. Možná malinké zesměšnění klasické pohádky o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém, z nichž tu jsou takoví trumberové, kteří v podstatě nic moc neumí. 3D taky moc nevynikne. Celkově vzato s přimhouřenýma očima dvě hvězdy a 30%. Ale bylo to o fous.(22.10.2012)

• - Kritici filmu na Febiofestu udělili prestižní cenu Kristián a na Mezinárodním festivalu filmů pro děti v Buenos Aires získal v září 2010 hlavní cenu. (JARDAHONDA)

• - Na každé postavě je osmdesát animovatelných parametů, mimika se pak skládá z přibližně třiceti vymodelovaných fází obličeje. (JoranProvenzano)

• - Tvůrci filmu získávali finanční prostředky i z podpůrného prodeje triček, knížek (Filmový příběh, Kozí pohádky a Kozí diář), hraček či Kozích her pro iPhone a iPad se související tematikou. Všemožných akcí pro děti se dokonce účastnil maskot Koza, která vystoupila i v pořadu Studio Kamarád (od r. 1980). (JoranProvenzano)