Kozí příběh se sýrem

Goat Story 2

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2012, 85 min

• playboxguest

Animace mi náhodou připadala děsně roztomilá, snad první film, u nějž jsem z osminohýho něčeho neměla bobky, ač jsem na to stejně koukala značně nedůvěřivě. Věřím, že malým dětem může pohádka připadat parádní a vydrží u ní několik repríz, já se sice sem tam nudila, ale i tak mi to přišlo v mezích možností fajn a vůbec né tak tragické, jak tu někteří hlásají.(11.12.2014)

• Terva

Pane Bože, to je trapnější než jednička. Už ten úvod s pošťákem naznačí, že je to spíš pro čtyřleté děti. CITÁT - Tak že jsme bez parmazánu?......... Král je sice závislák na sýru, ale nos vypovídá spíš o vodce a jiném chlastu. Pak nastupuje duo koza a její páníček a už jdu do kolen. Málem jsem zapomněl, jaké křeče jsem měl při prvním filmu. Ne, to nejde ani ve 4D. CITÁT - Ach jo...........(20.4.2013)

• URBAN

Netřeba ani slov vypadá to jak by to dělal doma nějáký student střední školy na koleně hmm .... Toy Story jsme měli kdy před čtrnácti lety ? Jo měli a to vypadalo jak ? Byl to první animovaný film a vypadalo to rozhodně lépe než toto co spatřilo světlo světa za dalších třináct let . Rve to oči !!! ( 31.7.13/Letní kino/Sčítání lidu : 150 a více )(31.7.2013)

• xxmartinxx

Tentokrát to není genocida jako minule, ale jen několikanásobná vražda. Pokrok učinili jak animátoři, tak (především) režisér a scenárista. Příběh téměř (ale to "téměř" bych podtrhnul, je potřeba vypustit elementární logiku i snahu uvažovat o zdejším světě jako o soudržném místě) drží pohromadě a je zde i něco jiného než nesouvislá vata (ale vaty je stále dost). Pořád je to špatný film ve všech ohledech, o tom není sebemenšího sporu, ale už ho nepovažuju vyloženě za urážku všech filmařů, diváků a kinematografie obecně, ale jen za nevydařené dílo ne zrovna talentovaných a soudných lidí. Jaký neskutečný pokrok! Proto dávám celou jednu hvězdu! A cítím se jako velkorysý člověk.(22.10.2012)

• Spinosaurus

Toto je první film, u kterého mi byl komentář na pokyn příznivců pana Tománka, smazán. Normálně bych hodnotil odpadem, ale nechci se opět dostat do problémů se zdejšími cenzory. EDIT: Tak už jsem touhle sračkou ztratil 85 minut svého drahocenného času, takže pane Tománku, je čas jít na kobereček! Jak už jsem kdysi říkal, Tománkova filmografie je vlastně jakási psychologická sonda. Hned v prvním filmu Svět nám Honzík prozradí, co při tvoření svých filmů šlukuje, aby nám v do této doby posledním filmu začal rozplétat svou složitou sexuální orientaci. I tento film je příspěvkem do Tománkovi mozaiky. Tentokrát nám představí svou politickou orientaci. No, nebudu to dlouho protahovat "Kupředu levá!". To jen taková poznámka pro začátek. Bohužel se ve filmu uplatňuje hned několik přísloví. To první zní "Nikdy nevstoupíš do stejné řeky dvakrát." Přesto Honzík pečlivě opakuje stejné slaboduché vtípky a obrazovou fantasmagorii (pokroucený svět). Samozřejmě ve filmu nechybí ani (Tománkova) chlupatá prdel alias maskot firmy. Další přísloví zní "Oklameš-li mě poprvé, hanba tobě. Oklameš-li mě podruhé, hanba mě." Jsem opravdu nasrán, že jsem při koukání doufal, že už Tománek překonal své neumětelství a naservíroval nám konečně místo slepence starých pověstí rozumnou pohádku. Bohužel, atmosféru pohádky, ani cokoliv dalšího s tímto žánrem spojené, zde nečekejte. Scénář je vylouhovaný čas, který někdo psal ve stylu: "Tak teď se přesuneme z bodu A do bodu B. Jak dál? Třeba támhle za kopcem vybouchne atomovka, tak tam naše postavy půjdou a někdo jim poradí. Jak se dostat do hradu? Mám to! Mrskneme tam jako vodníka. Sice je tam úplně zbytečně, ale někdo jim ten tajnej průchod ukázat musí, ne?" Takhle je to se vším. Tománek při psaní scénáře vůbec nemyslí dopředu a lepí scény podle toho, co mu zrovna probleskne hlavou. Další záhadou je postava Lucifera, komořího, či co to mělo být. Vypadá jako Batman, chová se jak Lucifer, ale na konci nám je řečeno, že to vlastně žádný Lucifer není. Tak proč uměl kouzlit? Proč uměl měnit podobu? Aha, ono vlastně v Tománkově světě funguje všechno tak, jak to někdo naškrábe do scénáře. Proč by neuměl někdo měnit podobu? Proč by neuměl král létat? Proč by neuměl bystrozraký střílet laserové paprsky jak ve Star Wars. Vždyť je to Tománkův svět, tak si snad může vymyslet co chce, ne? Na závěr mám ještě dvě technické. Zaprvé jsem se pobavil nad Tománkovým product placementem, kdy do filmu úplně bezdůvodně vrazil trailer na Pověsti staré Prahy, samozřejmě za doprovodu kozy, která vypráví dětem, co všechno hezkého v té Praze dělali (že tam jen š*kali, chlastali a obírali mrtvoly jaksi taktně zamlčí). A na závěr nešvar novodobých pohádek - modernita. Když pominu supermoderní mluvu, tak některé vynálezy a závěrečný koncert do pohádky nepatří. V porovnání s prvním dílem je toto úplně stejné zlo. Sice se zde neš*ká, ale zase je to vyváženo nulovým dějem (ten nebyl ani v jedničce, ale tenhle film si na příběh hraje) a infantilností.(8.2.2013)

• - Kozí příběh se sýrem bude kompletně ve 3-D stereoskopické verzi. (POMO)

• - Od začátku výroby snímku se vystřídalo více než dvanáct animátorů z ciziny. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)

• - Jména postav Honzíka (Martin Sucharda) a Zuzanky (Alena Kokrdová) zvolil Jan Tománek podle svých dětí. (JoranProvenzano)