Reklama

Reklama

Kozí příběh se sýrem

  • USA Goat Story 2
všechny plakáty
Trailer 1

Obsahy(1)

Nápaditá pohádka plná fantazie ze sýrového pohádkového království, v níž nechybí humor, s množstvím dětem známých pohádkových postav jako je např. Čertovská babička, vodník a Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Volné pokračování úspěšného animovaného filmu Kozí příběh ve 3D animaci ze středověkého prostředí staré Prahy. (Česká televize)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (151)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Po jedničce, která se v mnohém zabíjela sama a v prvé řadě tím, že nevěděla, koho chce bavit, se dvojka rozhodla, že je pro děti a občas nějakým vtípkem či narážkou zamrká na dospělé. Věřím, že neustále opakované vtípky Bystrozrakého na téma "mrknu na to", "vidím to jinak" můžou malé děti bavit a to i ve frekvenci, v jaké jsou použity a žertík s polárkou musí u pacholat způsobovat záchvaty smíchu.. Děti zas neocení hrdobce. Zda skutečnost, že Dlouhého dabuje Michal Dlouhý měl být další žertík, nejsem schopna klasifikovat. Film je předvídatelný jak porno, ale od kdy tohle u pohádek vadilo? Tradičně trochu líní čerti, kteří se bojí Lucifera, protože už sto let nepřinesli žádnou duši a lidé jim s řešením tohoto problému pomohou, jsou osvědčená klasika. Zatímco závěrečná píseň je skutečně děsivá (ona popravdě ta show a bláznivé tanečky jsou dost nuda prakticky ve všech filmech), tak song o tom, jak naši hrdinové kráčí přímo do pekla, se velmi povedl. Hodnocení mnohých považuji za tupou pózu a vehementní pohrdání vším domorodým, zejména když vidím, jakým zhůvěřilostem jsou schopni napálit množství hvězd jak z americké vlajky. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Ale no tak, buďme trochu soudný, ta animace, o který všichni mluví jako o předzvěsti celogalaktické apokalypsy, rozhodně není tak špatná a v porovnání s ostatní Evropskou animovanou produkcí zaostává jen o pár metrů(ačkoli třeba první díl nepřekonala). Některý vtípky se taky celkem povedly (například syrečky), některé vůbec (skoro všechno s Bystrozrakým). Škoda, že co se výtvarní stránky týče, není dvojka tak zajímavá jako předchozí díl, kde jsem některé nápady docela ocenil. Celkem vzato je tohle průměrná pohádka, kterou bych se nebál pustit malým svišťům. nechápu pro někteří srovnávají s Disnexarem, tohle je pohádka pro děti, ne pro dospělé. Převážně neškodné. PS: jakmile začne hrát závěrečná písnička (takhle to dopadá, když s eněkdo snaží využít americkejch prvků) tak okamžitě, ale okamžitě vypnout, je extrémně hrozná ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Koza se trošku upravila, dala si pár piv a pak naskočila do rychlíku o sýru. S prvním dílem jsem neměl problém a musím se přiznat, že druhý díl mi udělal snad ještě větší radost. Příběh se mně líbil víc než v prvním díl. Neměl bych problém se na něj podívat klidně i znova. A taková animace, která je tady dost probíraná, mi třeba přišla fakt v pohodě. Není to žádná hitparáda, ale to se ani nedá očekávat, že to bude srovnatelné s hollywoodskými perlami. Pokud bych tipoval, tak na české Koze dělal dejme tomu filmový štáb v dvouciferném množství a na americké pohádce většinou pracují štáby o tříciferném, někdy i více ciferném množství pracantů. V rámci českých možností tak říkám, že Koza je fajn. Uvítám i to, že Koza má ráda pivo. Alespoň děti hnedka pochopí, do jakého národa že se to narodili. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Tentokrát to není genocida jako minule, ale jen několikanásobná vražda. Pokrok učinili jak animátoři, tak (především) režisér a scenárista. Příběh téměř (ale to "téměř" bych podtrhnul, je potřeba vypustit elementární logiku i snahu uvažovat o zdejším světě jako o soudržném místě) drží pohromadě a je zde i něco jiného než nesouvislá vata (ale vaty je stále dost). Pořád je to špatný film ve všech ohledech, o tom není sebemenšího sporu, ale už ho nepovažuju vyloženě za urážku všech filmařů, diváků a kinematografie obecně, ale jen za nevydařené dílo ne zrovna talentovaných a soudných lidí. Jaký neskutečný pokrok! Proto dávám celou jednu hvězdu! A cítím se jako velkorysý člověk. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Poměrně ponurou jedničku vystřídala čistokrevná pohádka, což je vůbec to nejlepší řešení, jak potenciál Kozího příběhu rozvinout. Ideálně se nové postavy spojily proti zlu s klasickým triem Dlouhý, Široký a Bystrozraký, což jsem vyloženě uvítala. Však taky na ně člověk čekal už od nedokončené protektorátní pohádky s Plachtou. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (17)

  • Od začátku výroby snímku se vystřídalo více než dvanáct animátorů z ciziny. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)
  • Natáčení předcházel více jak rok příprav a prací na scénáři. Kromě literárního scénáře vznikl i storyboard s 960 záběry a stovky ilustrací prostředí a postav. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (hippyman)
  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)

Reklama

Reklama