Kozí příběh se sýrem

• USA Goat Story 2
všechny plakáty

Nápaditá pohádka plná fantazie ze sýrového pohádkového království, v níž nechybí humor, s množstvím dětem známých pohádkových postav jako je např. Čertovská babička, vodník a Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Volné pokračování úspěšného animovaného filmu Kozí příběh ve 3D animaci ze středověkého prostředí staré Prahy. (Česká televize)

filmmovier

Dvojka Kozího příběhu byla celkem fajn a dokázala zabavit. Oproti jedničce má ale tohle úplně jinou atmosféru a je to více zaměřeno na hodně malé děti. Jednička prostě byla lepší a dějově také zajímavější a záživnější. Ve dvojce byl příběh jednodušší a velmi předvídatelný - každému musí být hned jasné, kdo je hlavní záporák a kde se vlastně nachází "peklo". Písničky taky nic moc a spoustu vtipů - hlavně okolo Dlouhé, Široké a Bystrozraké trojky bylo docela trapných a několik zbytečných scén se také našlo. Ale abych pořád jen nekritizoval - hned na začátku nejpovedenější gag, animace se povedla, ehm když je stejná jako v jedničce a hezky se na ty digitální malůvky koukalo, stejně tak i na Mácu. Kdo má radší tajemství a lehce zamotanější příběh, oceni více jedničku, stejně jako já. I ve dvojce jsou ovšem zajímavé postavy a po Praze je to celkem pěknná změna, co se týče prostředí. Neurazí, ale pocit nedotaženosti vám utkví. Ale nejmenším se to bude líbit. A jelikož mám Kozí příběh rád, dám mu 55%, mě se to celkem líbilo. ()

brzozin

Musím tenhle film srovnávat s jeho předchůdcem. Vím, nemá se to dělat, ale nemohu si pomoci. A v takovém srovnání mi to vychází jako hmatatelný a nepřehlédnutelný pokrok. Animace jsou podstatně kvalitnější. Kromě hlavních postav jsou rozeznatelné i kontury všeho kolem. a film tak nevypadá jako loutkohra na rozmazaném pozadí. Zmizela někdejší ponurost a nahradily jí svěží barvy venkova. I dějově film jakž takž drží pohromadě. I když, přiznám se, mi děj přišel malinko roztrhaný, přece jen tu alespoň nějaký byl. Byť infantilní - na což tu mnozí žehrají. Když k tomu ale přistoupíme jen jako k nezávazné a hravé pohádce pro děti, je to moc pěkné. ()

zdeny99

Kuba odešel z Prahy, usadil se, má dvě děti a za ženu extrémně prsatou blondýnu v červených šatičkách. Mimo jiné právě tahle prsatice je jedním ze světlých bodů tohoto filmu. I přesto se mi tohle pokračování líbilo více než jednička. Tohle je již pohádka, nýbrž první díl byl taková ponurá zfilmovaná pražská legenda. V tomto dílu se opět objeví koza, na které je celý díl soustředěný a je stejně tak suprová jako minule. Geniální je výtvarné ztvárnění Lucifera, který zde při letu vypadá jako hrabě Drákula. Ale proč ostatní čerti jsou jako ve většině českých pohádek zase breptaví koktalové? A co mě nejvíce ubíjelo, tak ta příšerná animace. Na to že je film z roku 2012, tak to vypadá spíš na rok 2002. [12947. hodnocení, 133. komentář, 45%] ()

playboxguest

Animace mi náhodou připadala děsně roztomilá, snad první film, u nějž jsem z osminohýho něčeho neměla bobky, ač jsem na to stejně koukala značně nedůvěřivě. Věřím, že malým dětem může pohádka připadat parádní a vydrží u ní několik repríz, já se sice sem tam nudila, ale i tak mi to přišlo v mezích možností fajn a vůbec né tak tragické, jak tu někteří hlásají. ()

kingik

Trochu sýrového odéru, přidá se jedna koza a na to se uplete příběh. Mluvící koze z prvního dílu unese "rohatej" část její milované rodiny, kterou tvoří vyhlášený sýrař Kuba a jeho žena. V chalupě po sobě zanechají svoje dvě malé (akční) děti, Zuzanku a Honzíka, kteří se spolu s kozou vydávají na záchranou výpravu svých rodičů do Čertova mlýna. Po cestě si smluvně najmou Širokého, co s klidem vypije třeba celý rybník, Dlouhého, co má nízký tlak i legrační francouzský přízvuk a Bystrozrakého se šedým zákalem, kteří jsou údajně "specialisty" přes hledání zmizelých osob. Na lahodných Kubových sýrech si také pochutnával sám pan král , který se stal obětí intrik svého rádce, který je ve skutečnosti kníže pekel, a jehož hlavním cílem je zmocnit se královského trůnu, aby započal svoji krutovládu. Rozhodující krok už udělal v tom, že král se mu nevědomky upsal. V animované pohádce se prdí, ženské postavy mají naditý dekolt, nechybí zemitý humor a div, že se v ní nesouloží. Nechybí absolutní "faily", jako třeba, když mocného a fikaného Lucifera vyřídí přechytračením jedna malá holka. Animace na stále stejné ošklivé úrovni, jen s minimálním posunem k lepšímu standardu zůstává poměrně zaostalá, ale ve velmi dobrém barevném provedení i rozlišení. Většina postav nekoexistuje moc dobře s příběhem a je jen tady v rámci pokusu o pozvednutí už tak nízkého humoru, který menší děti ve větší míře nepochopí a budou se ptát svých rodičů, aby jim určité scény objasnili, a to chci vidět, jak a co jim odpoví. Po překvapivém značném komerčním úspěchu jedničky z před čtyřmi roky tvůrci nezaháleli přijít s pokračováním, které sice nevím od čeho je dobré, když už první díl z hlediska kvality nestál za moc. Už samotná animace neupoutá, protože není líbivá, ale je sympatické, že si zachovává tvář české originality, tedy takový "czech made" nebo "czech trade", protože by bylo bláhové si myslet, že je schopná konkurovat zahraniční konkurenci. Je tedy lepší od toho odhlédnout. Příběhově je to poměrně akceptovatelné, pomine-li se fakt, že díky nevzhledné animaci se na to bude hůře esteticky koukat. Víc než na příběh, je kladen důraz na groteskní gagy, kterých se sem vměstnalo poměrně dost. Tím se odbourává zdlouhavost příběhu, která bezprostředně hrozí, vzhledem k méně absorbčnímu scénáři, který zápletku příliš neřeší a cíleně ji obaluje často prvoplánovými až primitivními gagy. Jsem toho názoru, že tenhle film se pro kina nehodí. Svoje nekvality na plátně ukáže v plné síle. Televizní obrazovka je pro něho vysvobozením. Nedodělanost snímku není příliš omluvitelná, protože se dalo čekat, že tvůrci se poučí z chyb prvního dílu a přijdou s o hodně propracovanějším pokračováním, což se nestalo. Zaostalá animace a do toho uječeně uřvaný příběh, u něhož si lze jen těžko představit, jaká divácká sorta se bude u něho bavit. Zrovna tak těžko si lze představit, komu se mohla líbit už tak nepodařená jednička, u niž nebylo ani příliš jasné, jaké divácké kategorii je vlastně určena. Jedním z předností pokračování je jeho krátká stopáž, kdy se rozvleklost nerozprostře v plné síle a diváka až tak neobtěžuje. A když budu hodně benevolentní, tak pár gagů snese přídomek "nápadité", a že jich je ve filmu větší množství, tak se to dá vydržet až do závěrečných titulek. Ještě neopomenu zmínit, že film nemá příliš pevnou dramaturgii. No, doufám jen, že nikoho nenapadne "potěšit" diváky třetím pokračováním. Předně je námět už hodně opotřebovaný, s animací se asi těžko udělají zázraky a dost bylo kozího i sýrového odéru. Rozpočet 35 "melcků" se dal investovat rozhodně lépe, než do takovéto kraviny na jedno použití. Mé hodnocení: 40% () (méně) (více)

• Film obsahuje dvě stě třicet devět tisíc filmových oken a skládá se z osmi set osmdesáti dvou záběrů. Tvůrci však kvůli 3D animaci museli vytvořit dva filmy - pro každé oko jeden. Pro promítání 2D verse filmu se používá film určený pro levé oko. (JoranProvenzano)
  • Tvůrci filmu získávali finanční prostředky i z podpůrného prodeje triček, knížek (Filmový příběh, Kozí pohádky a Kozí diář), hraček či Kozích her pro iPhone a iPad se související tematikou. Všemožných akcí pro děti se dokonce účastnil maskot Koza, která vystoupila i v pořadu Studio Kamarád (od r. 1980). (JoranProvenzano)
  • Od začátku výroby snímku se vystřídalo více než dvanáct animátorů z ciziny. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)