Kozí příběh se sýrem

Goat Story 2

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2012, 85 min

• majkl44

Jako film pro děti, kterým je to hlavně určené asi dobrý. Já jsem si v první půli říkal, že to není tak hrozné, jak mi bylo avizováno ze všech stran - vadil mi jen oděv Dlouhého. Druhá část ale dost značně pokulhávala. Přišlo mi, že se tvůrci víc soustředili na efekty a omáčku, kterou celé dílo začali znepříjemňovat, a vytrácel se smysl pro děj. Závěrečná třešnička na dortu v podobě písničky totálně zabila celý film.. Elektrické kytary ve středověku a text písničky pro děti o feudálech a karbidu? Co to sakra...???(1.8.2013)

• kaylin

Nemůžu si pomoct, ale i když se mi první díl dvakrát nelíbil, tak mě přece jen nakonec bavil více než díl první. Tady to nebylo tak přehnané, příběh měl jasnou linii, ale celkově to byla jen úlitba groteskám bez nápadu, jen se snahou podpořit pohádkový háv, který mi tu moc neseděl. Ty děti byly fajn, ale jako postavy prostě nic speciálního.(11.2.2016)

• salalala

Ryze dětský a šíleně infantilní animák, u něhož jde chválit jen máloco. Příběh jakž takž funguje a drží při sobě, je ale strašlivě nezáživný a nezajímavý. Dospělým nemá co nabídnout a ti tak dost trpí. Ani hlášky tu nejsou, takže se není moc čeho chytit. Animace není nejhorší, na druhou stranu nedokonalá a pořád to vypadá spíš jako loutky než CGI animák. Vtípky jsou prvoplánové, nenáročné a pobaví fakt jen děti. Potěší tedy pár vizuálních fórků, ale těch je málo. Jediným pozitivem je dabing, na kterém si tvůrci dali záležet a aktéři se na něm hodně vyřádili. Jinak mě opravdu nenapadá vůbec nic, co by stálo za zmínku. Možná malinké zesměšnění klasické pohádky o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém, z nichž tu jsou takoví trumberové, kteří v podstatě nic moc neumí. 3D taky moc nevynikne. Celkově vzato s přimhouřenýma očima dvě hvězdy a 30%. Ale bylo to o fous.(22.10.2012)

Po jedničce, která se v mnohém zabíjela sama a v prvé řadě tím, že nevěděla, koho chce bavit, se dvojka rozhodla, že je pro děti a občas nějakým vtípkem či narážkou zamrká na dospělé. Věřím, že neustále opakované vtípky Bystrozrakého na téma "mrknu na to", "vidím to jinak" můžou malé děti bavit a to i ve frekvenci, v jaké jsou použity a žertík s polárkou musí u pacholat způsobovat záchvaty smíchu.. Děti zas neocení hrdobce. Zda skutečnost, že Dlouhého dabuje Michal Dlouhý měl být další žertík, nejsem schopna klasifikovat. Film je předvídatelný jak porno, ale od kdy tohle u pohádek vadilo? Tradičně trochu líní čerti, kteří se bojí Lucifera, protože už sto let nepřinesli žádnou duši a lidé jim s řešením tohoto problému pomohou, jsou osvědčená klasika. Zatímco závěrečná píseň je skutečně děsivá (ona popravdě ta show a bláznivé tanečky jsou dost nuda prakticky ve všech filmech), tak song o tom, jak naši hrdinové kráčí přímo do pekla, se velmi povedl. Hodnocení mnohých považuji za tupou pózu a vehementní pohrdání vším domorodým, zejména když vidím, jakým zhůvěřilostem jsou schopni napálit množství hvězd jak z americké vlajky.(6.8.2016)

Já mám rád sýr a taky mír. Je to nejlepší pohádka o králi posedlém voňavými sýry, jakou jsem kdy viděl. Klobouk dolů přede prací animátorů, kteří v pár lidech odvedli skoro to, co u Pixarů zvládají ve stovkách. Rozdíl tam samozřejmě je, to bych měl špinavé 3-D brýle, kdybych to neviděl, ale přesto smekám. A kdyby z tvůrců do příběhu vytrysklo ještě trochu víc kreativity, bylo by to za pět. Hlavně kvůli jejich vizionářskému a velmi aktuálnímu popěvku: "Kupředu levá, nám čerti neva!"(23.10.2012)

• - Jména postav Honzíka (Martin Sucharda) a Zuzanky (Alena Kokrdová) zvolil Jan Tománek podle svých dětí. (JoranProvenzano)

• - Na každé postavě je osmdesát animovatelných parametů, mimika se pak skládá z přibližně třiceti vymodelovaných fází obličeje. (JoranProvenzano)

• - Film obsahuje dvě stě třicet devět tisíc filmových oken a skládá se z osmi set osmdesáti dvou záběrů. Tvůrci však kvůli 3D animaci museli vytvořit dva filmy - pro každé oko jeden. Pro promítání 2D verse filmu se používá film určený pro levé oko. (JoranProvenzano)