AUMOEzation

Film oceňuji zvláště pro to, že prolamuje a na plno ukazuje jak to na takových takzvaných školách chodí. Mám příbuznou, která dělá učitelku na jedné "základní" škole a opravdu ti učitelé to vůbec nemají lehké. A to žiji v maloměstě, kde méně přizpůsobiví občané nejsou až tak málo přizpůsobiví a zdaleka nedělají takový paskvil jako ve filmu, ale vzhledem k tomu, že historky ze "základní" školy mám necenzurované a z první ruky, tak oceňuji, že film se s tím nepáře. Jsem zvědavý na druhý díl, do kterého razím do kina, jestli bude ještě lepší (krutější) než díl první. ()

TheVencis

Nenávidím cikány a pi*use Řiťmuse a Magnusek je mi celkem sympatický tak nevim proč natáčí takovýhle sračky, ale tu hvězdičku dám za toho pověšenýho cikána. ()

Monco

Dal jsem čtyři hvězdičky, protože si myslím, že film přesně vystihuje dobu, ve které žijeme a tu zoufalost. Zoufalost v tom smyslu, že existují grázlové, kteří jsou chránění mafiánským tátou a policie a ostatní s tím nic nedělají, protože se bojí. A takovýhle věci se opravdu dějí den co den. Žák napadne učitele tělocviku, žák je sprostej na učitelku - to všechno se doopravdy bohužel děje. Je to smutný, ale je to fakt. ()

karloskiller

Bastardi nemají dobrý příběh všechno se mota jen u školy. Má to dobré hlášky. Ale jinak mě to moc nezaujalo. A třeba nechápu proč bílí děti mluví romsky? Ničim se neocenil prostě kravina vůbec to nikomu nedoporučuju. Jsou tam furt nějake kraviny a je to spíš Komedie než drama. proto jsem hodnotil jen jednu hvězdičku... ()

vojtik.sup

Bastardi v sobě skrývají zvláštní kouzlo. Možná to bude tím, že vyzobrazují skutečnost z pohledu romů a těch, kteří nemají snadný život. Opravdu ale musím přiznat, že scénář byl poněkud trochu nepovedený. Příběh sám o sobě vypovídá všechno. Z příběhu vyplívá, o co se Tomáš Magnusek chtěl s Bastardy pokusit. Bohužel mu to nevyšlo podle očekávání a je to viditelné. Hodně štěstí příště, pane Magnusku. ()

MargitkaPohl

Řeknu to ve zkratce a jednoduše,skvělý námět,skvělý nápad,strašný herci,strašný dialogy,strašně zahráno prostě....Jooo dát tenhle scénář někomu kdo by si s ním vyhrál,byl by to skvělý film ! ()

linsi

Dost děsné, na tohle se už podruhé určo nepodívám. Ještě by mě to nakonec fakt donutilo přestat chodit v noci parkem :-) ()

P/\/EL

film vskutku úděsnej, kterej se bude líbit zkažený mládeži - jak z většiny tak z měnšiny, neřikám, že jim může bejt inspirací, ale rozhodně nepomáhá zlepšit všeobecně rozšířený cynismus - ubohé hlášky z filmu si přímo koledují o zapamatování a šíření......ale jinak, co by si budem nalhávat, hranice trestní zodpovědnosti...u nás by asi potřebovala snížit, případ ve filmu je pojatej idi*tsky a znevažuje reálný případy (je neuctivý k obětem, kdy teda bohužel v dnešní době, není to jen u nás, padají ty nízké tresty, pachatelům se věnuje víc pozornosti než mnohým obětem atd., potom samozřejmě i ta tématika vzdělání - problémy školství by potřebovali kvalitně zreflektovat, tuna spol. témat, ale na to jaksi nikdo penízky nechce dávat..ehm..), kt. je všude celá, u nás, každou chvíli, děti něco takového dělají vzácně (na to zná...byli dost mladí...ehm..), tedy vraždy ano, ale něco takovýho asi ne, řikám si, proč raději nezpracují nějaké reálné případy, né, čeho je moc, toho je příliš, z některých věcí si utahovat nelze, vsadím se, že během natáčení musela být legrace, no, kombinované, to je asi ta největší kontroverze, existuje to? kdekdo říká, že to moc časté není, zvláštní školy, tak tam je asi většina dětí romského původu, no, pak normální školy, pokud jsou tam nějací Romové, tak je vysoká pravděpodobnost, že budou problémový, nj, tabuizovaná témata v ČR, řiká se, že ve zvláštních školách je jich víc, než tam skutečně patří, kdoví, moc se to oficiálně neřeší__ta snaha poukázat na to, že děti z většiny dokáží být horší než Romové, čí to byl asi nápad, to je snad na objednávku, samozřejmě, že jsou extrémní případy z většiny, ale toto mi nepříde autentické, je to závádějící..hlavně ty neherci nevypadjí třikrát, že by se takle běžně drze vyjadřovali....no, co tam máme dál, řemeslný věci, standartní českej televizní šit, nestojí to vůbec za řeč...hudba: aha, recyklace několik starých Rytmusových pecek, Kontrafakt, jo, mezi dětma, mezi Romama velmi populární, Rytmus je velký vzor, je bohatý úspěšný, také tedy mimochodem evidentně velmi činný (pracovitý),.pozor, není tam jen Rytmus, je tam toho víc, což mco nechápu.......jo, vybavují se mi americké pohádky o těch třídách plných nezvladatelných Černochů a Hispánců a pár bílejch se tam taky našlo, jak tam pak příde nějaká žena, nejdřív jí dávají zabrat, nebo skvělá Obecká škola, dobře, ale v těch amerických to končí happyendem, učitelka probudí ve studentech snahu, v každém nějaké to nadání a nakonec společně všichnipředvedou nějaké tanečky, divadelní hru či co...tady tedy žádný happyend, to je realističtější, nj, ty americké smíšené třídy, má se za to, že až tak moc nefunguje, ale pozor na tahle témata, raději se jim velkým obloukem vyhýbat____učitel kolabuje, kněz, ježiši, scénář je fakt šílený, kluk se sáčkem na hlavě na ulici, hm, ale tak proč né, lidé jsou lhostejní, nevšímavý.....sice má každý foťák, kameru v mobilu...ale....zareagovat pohotově...no...Hostel, 1, 2 díl, v letním kině v Karlíně se kupodivu Romové celkem dobře bavili....dobře, konec je v podstatě taky happyend, ale.....PS: na naše poměry to je celkem masakr, ale na západní černohumornou-komedii by to byl standart...2ka, no, má docela chuť se taky podívat..trajler jsem si kdysi sjížděl víckrát, tak špatné, až úžasné, nakonec vlastně proč né, kdyby tedy existovala kvalitní objektivní reflexe vážnejch věcí - nechápu moc, proč lidé považují tahle témata pouze za bulvární, zájem o bezpečnost by měl všeobecnej, né? http://www.youtube.com/results?search_query=BASTARDI+2+&oq=BASTARDI+2+&aq=f&aqi=g4&aql=&gs_sm=s&gs_upl=69988l69988l0l71025l1l1l0l0l0l0l100l100l0.1l1l0 () (méně) (více)

K.e.a.n.e.80

K tomuto snímku se hodlám vyjádřit jen na základě některých komentářů zde. Pro naivní košťátka, kteří žijí v iluzi, že takové školy neexistují mám špatné zprávy. Řiká se jim "spešky" a z devadesáti procent je tvoří cikáni, ze kterých jejich rodiče udělali na sociálce zvláštní připady a proto nejsou vzati ani do zvláštní školy. Samozřejmě jsou v tom peníze a tito jedinci, kteří tam "studují" jsou bohužel ještě horší než v tomto snímku. A jaktože mám takové informace? Nuže proto vážení nevěřící, že tam stále vyučuje moje tchýně, za což ji obdivuju, už jen proto, že ukazování penisů a nadávání do bílejch kund ještě není to nejhorší co se na tomto "neexistujícím" místě dá zažít. ()

kopcicek

ťažký, veľmi ťažký film. A aj keď musím vytknúť niekoľko chýb, ako slabá pútavosť deja, niekoľko nadbytočných scén a podobne, tak musím tiež povedať, že pre ľudí s dávkou inteligencie a znalosťou našich česko-slovenských národov je to veľmi zaujímavý film, Je smutné, že to na čo poukazuje film, je naozaj pravda. Kvôli tomu to podľa mňa povyšuje film na 4 hviezdy. Ale pozrieť by si to mal naozaj len divák so silným žalúdkom, pretože pravda býva krutá a často smutná!!! ()

patrikhm

Film, který by měli vidět všichni povinně. Sprostých slov ženského pohlavního orgánu je tam sice požehnaně, ale je to tvrdá realita, před kterou se nemůžeme stále schovávat a říkat že je vše v pořádku. Řekl bych, že to bylo natočeno podle skutečné události, nikdo z těch gaunerů nemusel nic hrát, jejich asociální zjev hovořil za vše. Je to realita o tom, co se děje, když se problémy neřeší a spíše se více hledí na práva "dětí", kteří si můžou dělat a dovolit vše a nikdo na ně nesmí sáhnout a ani nedejbože cokoliv říct. Pryč jsou zlaté časy začátku devadesátých let, kdy učitel měl autoritu, mohl kdykoliv žáka srovnat dle svých zásad. Dnes se učitel bojí o místo, pokud si dovolí žáka napomenout, či zvýšit hlas. Dnes je naprosto normální vídat a číst o šikaně učitelů žáky, kdy si ti bastardi dovolí absolutně všechno, protože ví, že jim to projde.Držel jsem tomu učiteli palce a na konci filmu se dočkal alespoň částečné spravedlnosti!PS: mohl jich vyřídit takto nenápadně desítky víc, bylo by to pro společnost jenom dobré! ()

Lonelybiker

Zajímavé téma, ale takhle podané ? Nevěřil jsem nikomu nic a vrchol byl ředitel Potměšil, který si svoji roli zřejmě splet s majorem Majsnerem. A jestli mě mělo něco šokovat, tak se to nepovedlo. V klidu na film zítra zapomenu. ()

marketcsfd

Trošku moc katastrof na jedné škole, ale proč ne. Film si mě získal a já mu dávám 4 hvězdy. Dokument to není a nějaká ta nadsázka je na místě. ()

p8ja

T.Magnusek byl pro mě velmi přesvědčivý kantor. Co do školního prostředí film odráží realitu : rozdílná kvalita učitelů, rozdílná schopnost zvládat žáky bez jakékoliv motivace, obtížné hedání lepších vzorů než rádoby hrdinů - ve skutečnosti grázlů a společenských odpadlíků obrazůsvých rodičů. Co ale nechápu je účel fimu : měl reflektovat skutečnost? Měl pobavit? Je to pohádka s "dobrým koncem"? A právě za ten "dobrý " konec nedávám plný počet hvězdiček. ... P.S.: kolik stojí ten hořčice? ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová