• choze

Magnusek vyměnil domov důchodců (PAMĚTNICE) za smíšenou základku, rozhodnut zúročit na plátně radosti a strasti učitelování, které zná z první ruky. Ještě kdyby tak jeho partička věděla co za žánr chce točit (a jak vůbec točit). Takhle jim z toho vylezl rozbředlý, po všech stránkách špatný pokus o drama ze školních lavic stříknutý lidovou komedií (brutální hlášky) a hodně naředěným vigilantským exploaťákem s klasickým a pro mě nepříliš uspokojivým finále (to se ten mafián za smrt syna nepomstil?).(7.4.2011)

• DJ Obelix

Tak takhle tedy ne. Ač jsem od Bastardů žádné zázraky neočekával, pan Magnusek a spol. "předčili" i mé nejšílenější představy. Vezmeme to popořádku. Technicky nezvládnutý film hlavně po zvukové stránce, kdy kolikrát není rozumět polovině dialogů. Herecké osazenstvo vypadá na první pohled slušně, ale zůstává záhadou, na copak je páni tvůrci nalákali, aby hráli v tak nebetyčné konině. Zkušeným hercům ovšem bohužel "vévodí" Tomáš Magnusek, kterého herecká múza tedy rozhodně nepolíbila, ale spíše nakopla do míst, kde záda ztrácejí dobré jméno a každá jeho replika zavání středověkým právem útrpným pro diváka. A teď k samotnému příběhu. Vezmu to krátce - ostatně ani pan scénárista si s tím o moc větší práci nedal. Jestli bylo smyslem ukázat nepřizpůsobivost jisté menšiny, tak BRAVO! Našli jste svatý grál a jistě to nikdo netušil, že se něco podobného děje. Ale dál? Chvilku se film tváří jako podivná verze Nebezpečných myšlenek, aby se záhy změnila v nechtěnou parodii sebe sama. Postavy přicházejí a odcházejí (vrcholem je naprosto zbytečný Hemala a jeho inspektor, stejně jako vousatý perverzák prznící školačky), jednají iracionálně a závěr filmu je tak směšný, až se mi to ani popisovat nechce. Prostě naprostý, odpudivý odpad. Nikdy více...(1.4.2011)

• Fr

KDYBY BYLO NA MĚ, TAK BYCH JE NECHAL VŠECHNY POVĚSIT..... /// Nechci psát rasisticky zaměřenej komentář. Ostatně tahle situace není jenom černá, ale je černobílá. Samotnej příběh – překvapuje mě, jak moc lidí nevěří tomu, co se týká v tomhle filmu BASTARDŮ – je sympatickej tím, že se nebojí ukázat onen ,,matroš“, se kterým se (čím dál tím víc) pracuje. Bohužel to ostatní shazují debilní dialogy (jejich autor asi na podobné škole studoval), podivné (ne)herecké výkony, ředitelské etudy a snaha narvat sem problémy školství jako celku. Tohle totiž nejsou PROBLÉMY školství , ale NAŠE! Ty věci, který dělaj film filmem problém ztrapňují a prostě to jako celek nefunguje. Stejně jako rodiny BASTARDŮ. Jestli vás nezajímají spratci ve škole (a na ulici), pak film (stejně jako příběh) moc radosti nepřináší. Krom toho, že to skončí dobře. Jo jo, kdyby bylo na mě...... NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci vidět hodně dětských herců, jenž se nemuseli učit text a přesto mohli mluvit celej film. 2.) Zajímá mě (filmová) Miss Roma 2010 – Iveta (jen pro pořádek – není to italskej film). 3.) Přesvědčím se, že J.Hanušová ještě není mrtvá. 4.) Přemýšlím o ,,smíšené“ škole (jako žák, učitel, rodič, ministr). 5.) Potřebuji intenzivní procvičení ,,sprostého“ jazyka. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(8.4.2011)

Nemůžu jinak... Velmi solidní české drama, které je založeno za reálném základě a můžeme vidět lidskou agresivitu, jak to může v dnešní době u nás v horších školách vypadat... Hodně mě tento film vtáhl a i dostal. Místy i negativně, proto, jak můžou být "děcka" hrozní, hnusní, bastardští... Nevím, myslím, že to je tak max. na 4 hvězdy, ale mě to tak chytlo, že dávám prostě 5, jinak bych sám sobě lhal...(4.11.2010)

Film, který by klidně mohl sloužit jako náborové video pro učitele. Velmi trefně ukazuje problém naší doby, kdy negramotní grázlové mají ve škole větší práva než učitelé, kterým jsou svázány ruce a musí trpět výlevy takových individuí. Film možná přehnaně líčí jednu takovou školu, i když ono přehnaně.....kdo dneska může vědět krom učitelů, co se ve třídách podobného typu děje. Vynikající herecké výkony studentů jsou naprosto reálné, stejně jako výkony jednotlivých učitelů. Film tak vypadá jak dokument a získává punc skutečnosti. I když to nebyl film pro mě, jelikož při podobných scénách, které v něm byly, se mi ježí chlupy po celém těle a zatínají pěsti. I tak nemohu upřít pěknou dávku skutečného vcítění se do role učitele. Možná by Bastardy měli pouštět také vládním činitelům, aby viděli, jak se plýtvá penězi a snahou na podobné grázly. Film bych nedoporučil někomu, komu není víc jak 18 let, protože 100% vím, že by se spíše smáli jednotlivým situacím, než aby je brali takové, jak byly natočeny. Nejde rozhodně o komedii, i když v očích NĚKTERÝCH by se tak mohla jevit. Bastardi ukazují na problém, který se týká nás všech, problém, který by se měl řešit. Konec filmu nám řešení nabízí.......a i tvůrci si sami přiznali, že právo a spravedlnost by někdy měla stát nad zákonem. Na závěr bych rád podotknul, že nejsem učitel :-)(4.7.2011)

• - Lidé mohli na sociální síti Facebook zvolit plakát, který bude film propagovat. Rozhodovalo se mezi černou a bílou verzí. Nakonec byly vidět vylepené plakáty s černým pozadím. (Fenk)

• - Ve filmu učinkují i skuteční žáci Tomaše Magnuska, se kterými se režisér setkal během svého působení na základní škole, odkud námět na tento snímek čerpal. (jurama525)

• - Filmem zazní i melodie singlu "Cigánský sen" od Rytmuse. Její autor DJ Wich považuje právě tuto melodii za svou nejlepší instrumentální skladbu, kterou vytvořil. (MTHRFCKR)