Film, který by klidně mohl sloužit jako náborové video pro učitele. Velmi trefně ukazuje problém naší doby, kdy negramotní grázlové mají ve škole větší práva než učitelé, kterým jsou svázány ruce a musí trpět výlevy takových individuí. Film možná přehnaně líčí jednu takovou školu, i když ono přehnaně.....kdo dneska může vědět krom učitelů, co se ve třídách podobného typu děje. Vynikající herecké výkony studentů jsou naprosto reálné, stejně jako výkony jednotlivých učitelů. Film tak vypadá jak dokument a získává punc skutečnosti. I když to nebyl film pro mě, jelikož při podobných scénách, které v něm byly, se mi ježí chlupy po celém těle a zatínají pěsti. I tak nemohu upřít pěknou dávku skutečného vcítění se do role učitele. Možná by Bastardy měli pouštět také vládním činitelům, aby viděli, jak se plýtvá penězi a snahou na podobné grázly. Film bych nedoporučil někomu, komu není víc jak 18 let, protože 100% vím, že by se spíše smáli jednotlivým situacím, než aby je brali takové, jak byly natočeny. Nejde rozhodně o komedii, i když v očích NĚKTERÝCH by se tak mohla jevit. Bastardi ukazují na problém, který se týká nás všech, problém, který by se měl řešit. Konec filmu nám řešení nabízí.......a i tvůrci si sami přiznali, že právo a spravedlnost by někdy měla stát nad zákonem. Na závěr bych rád podotknul, že nejsem učitel :-)(4.7.2011)

(Pozor, !SPOILER! k první větě komentáře. Obsahuje jedno velice neslušné slovo + jeden až vulgární hovorový výraz.) Co to má kurva bejt? Chcete mi snad tvrdit, že i přes masivní propagaci hodného a kulturně přínosného Roma, jak nám ji servírují naše milá strana a vláda, vypustí někdo do oběhu takovýto hnus? To se po nás chce, abychom si xenofobně drželi váčky s penězi, když se o nás v tramvaji opře únavou z tvrdé práce zmožený příslušník zmíněného etnika? Máme býti snad tak malí a opovrženíhodní, že z toho až nebudeme tolerovat sympatické odlišnosti romského přístupu k životu? Vždyť tak rádi tančí, zpívají, vesele si z plna hrdla vyjasňují aspekty rozdělení rodinných rolí a statusů a konzumují při tom všem nápoje zatížené vysokou daní z přidané hodnoty, a to v touze zachránit skomírající hospodářství. A činí-li tak po celé roky přímo nám nad hlavou, známe je tak dobře, jako bychom již sami patřili mezi ně, vyvolené. Pryč s výrazy cigán a cikán, morgoš, vargoš, nefachčenko či kofola, cikorka nebo černomor. ---- Herecké výkony střídavě oblačné, napáplé Magneto vážně nevypadá jako vrah z přesvědčení. Ovšem za odvahu býti nekorektně pravdiví a aktuální jim dávám za čtyři, Bastardům.(8.7.2012)

Důvodem proč jsem chtěl tento film vidět byl Patrik Vrbovský alias Rytmus. To jsem však netušil, že v Bastardech bude pouhých 15 vteřin. No nic moc. Bastardi jsou rozdělení na dvě části. Ta první je dramatická a ta druhá je komediální. Některé hlášky od romských dětí mě opravdu pobavili a to i přesto, že jsou poměrně vulgární. Kdyby se tvůrci raději drželi té komediální části udělali by lépe, protože ta fungovala vážně skvěle. Dětští herci jsou velmi přirození a dá se jim všechno věřit. Na zahnání extremní nudy to bylo poměrně příjemné zpestření nedělního odpoledne. Nic víc bych v tom ale nehledal. Jít na to do kina, tak bych byl naštvaný, že jsem za to vyhodil tolik peněz. A to, že bude dvojka? Tak to nechci snad radši ani vidět, jak to dopadne.(13.4.2011)

• Arbiter

Nějaký blbý patogenní zóny v tý škole, ne? Taková kumulace všech katastrof (nejen) školství, co se semlely za posledních dvacet let v celé Evropě a přilehlých Bronxech. Emmerich by danou tématiku nezachytil lépe. Pár lidí (Verbale) by se nad svým plesáním z autentičnosti snímku mělo krapet zamyslet. Prakticky dokument, je mi to jasný.(1.4.2012)

Tomáš Magnusek dal české kinematografii, co postrádala. Ačkoli exploatace zde má silnou tradici, doposud jí chyběla osoba, která by svou tvorbu brala smrtelně vážně (když tedy opomeneme populisty Klímu a Johna). Magnusek dokonce svou fušeřinou a zaníceností připomíná mladého Wese Cravena. Stejně jako legendární "Last House on the Left" také "Bastardi" spojují vypjatě exploatační sekvence s estrádním humorem i lidovou bodrostí a zaštiťují se vážností svého tématu, ale Magnusek Cravena dalece překonává v řemeslné neschopnosti, naivitě a přímočarosti. Producent, scenárista a herec v jedné osobě evidentně má velké trauma z dob svých učitelských let a tímto snímkem si je konečně ventiluje. Ačkoli by ale premisa zavdávala k drsnému rape and revenge filmu ala "Přání zabít", Magnusek alibisticky nebere spravedlnost do vlastních rukou a naopak nad chuligány srabácky vynáší boží soud. Když k tomu připočteme až tvrdošíjně důslednou dramaturgickou nekoncepčnost, rozpadlost a nemotivovanost, díky nimž jednotlivé dějové motivy nemají žádné vyznění (obzvláště celá linie s nemocí zástupkyně ředitele) jsou "Bastardi" famózní exploatace se vším všudy. A základní koncept, kde proti sobě stojí neherečtí sígrové a vykopávky české normalizační či raně devadesátkové audiovize, coby zastánci hodnot, je dokonalý. Už se těším na dvojku, která podle traileru slibuje dravou honičku na parkovišti před Lidlem (Magnusek je králem product placementu), požár nějaké boudy na dvorku a ještě víc starých ksichtů.(23.10.2011)

• - Patrik "Rytmus" Vrbovský požadoval za svou 3minutovou roli 20 000 eur, což představovalo přibližně 500 000 Kč. (sarkas21)

• - Aby vůbec Kristýna Leichtová natočila scénu se znásilněním, musela si dát před natáčením trochu vína. (SidneyP)

• - Majitelku kosmetického salónu si zahrála jeho skutečná majitelka Helena Sluková. Při postsynchronech ji ale namluvila Lucie Kožinová. (funhouse)