Pět bývalých členů speciálních jednotek se společně pokusí okrást narkobarona, spustí tím ale řetězec nečekaných důsledků a jejich vztahy budou podrobeny zkoušce. (Netflix)

Klajondr

Vcelku pěknej akční film, u kterého rozhodně potěší bohaté obsazení. Mám všechny kluky z této pětice rád, takže bylo velmi fajn nechat se nimi provázet řežbou. Akorát u slova "řežba" se musím chvilku pozastavit. Neříkám, že tam akce vůbec nebyla, jen se mi zdá, že málo. Místo toho jsem se dočkal rodinného road tripu s pár pytli bankovek. Stačilo by malinko doladit scénář a pecka by to rozhodně byla. Bohužel je to pro mne jen další průměrnej filmeček od Netflixu. ()

samkko

No, naprosto klasický průměrný netflixovský akčňák. První polovina byla nudná, zdlouhavá vykrádačka všemožných filmů i nefilmů. Druhá polovina už na tom byla o moc líp. Byla svým způsobem originální, emoční a zábavná. A teprve za polovinou vidíme rozvoj jednotlivých postav a hlavně nám film dává možnost sem tam se vcítit do jejich pozice a prožít to co oni. Vizuálně se film docela povedl (také ale až za polovinou) a nechybí nám pár epických a "snadno zapamatovatelných" momentů (příklad je scéna s táborák). Nechyběl anu překvapivý zvrat. Tudíž když spojíme hroznou první polovinu a poměrně slušnou druhou polovinu dostaneme opravdu těch 6.9/10. ()

chelsea63

Ono je těžké v tomhle žánru přinést něco neotřelého a vyhnout se klišé. Nepovedlo se, bohužel. Místy to sklouzává do béčkové kategorie až běda. Některé dialogy a scénky jsou fakt bídné. Jedna hvězda navíc za mrtvého Bena Aflecka před koncem. ()

Dandy95

Kvalitní režijní práce, nádherná kamera, SKVĚLÝ cast, ale díky nedostatečně strhujícímu scénáři se to například na Sicario dívá z velké dálky. Chtělo to víc konfliktů, víc problémů nebo víc zvratů. Všechno zkrátka vychází hlavním hrdinům moc hezky a působí to, že scenaristi měli tuto jednotku drsných maníků moc rádi na to, aby je protáhli nejakyma solidnima problemama s nečekaným východiskem. I přes to je to ale určitě solidní přírůstek do Netflix originals family. ()

Brooks

Fajn "military action" jednohubka. Režijným pojatím má najbližšie ku Kathryn Bigelow, ale kvalitou zostáva o dve poschodia nižšie. Prvá polovica je skvelá, druhá sa trochu tiahne. Akčných momentov je poskromne, ale sú nekompromisné, tvrdé a ich taktická dôveryhodnosť je pôsobivá. Ústredná pätica drsňákov najlepšia na celom filme. Čo snímku v mojich očiach potápa sú okato digitálne triky, chabo profilovaní hrdinovia (okrem Affleckovej postavy sa o nikom skoro nič nedozvieme), ale predovšetkým logické lapsusy v druhej polovici a podivné zmeny chovania postáv, ktoré posielajú celú autentickosť do hája. ()

Shitonit

Banda ultramega drsoňů, co se ženou za vlastním ocasem a zcela jasně potvrzují že : kdo chce moc, má nakonec kulový. Jinak super podívaná, akce za akcí, nejvíc mě bavilo pálení bankovek, díky kterýmu se dost zkušená parta nechá připostřílet připosranejma záprdkama. ()

RAFT

Na film sem se těšil a vážně nezklamal ,právě naopak je to akčnák se vším všudy .Pětice bývalých vojáků se vydává do džungle.Akce ve filmu se povedla s dobrýma hercema , film má hustou atmosféru.Přestřelky ve filmu sou i když mi to spíš připomínalo na drama.Za mě 75% ()

Rimland

V první polovině vojenská heistovka, ve druhé dobrodružný survival, který notně sráží chabý scénář a práce s postavami (tedy dvě věci, u kterých bych čekal, že si je Chandor naopak pohlídá), čemuž nepomáhá ani ultrafail v podobě castingu Afflecka do role člověka, který má být tím jakože charismatickým a stmelujícím prvkem týmu (a který zároveň vykazuje největší odchylky v chování, tedy je teoreticky herecky nejnáročnější). Zdaleka největším hříchem/škodou ovšem je, že se film nerozhodne jít zcela cestou narco-verze Pokladu na Sierra Madre, přestože to od scény loupeže několikrát naznačuje a i se k tomu vybízí, načež ovšem vždy udělá otočku o 180 stupňů zpět do bezpečných žánrových vod, takže ty scény, kdy to mezi členy týmu začne skřípat a eskalovat, vyšumí do ztracena. Ale k tomu by tam musel být právě ten lepší scénář, lepší práce s postavami a místo Afflecka někdo, kdo by to v té roli herecky utáhl (Isaac a Pascal tenhle problém nemají, Hunnam asi taky ne - což ovšem nelze říct o konzistentnosti jeho přízvuku - a Hedlund... no, ten působí spíš jako vata). Zmíněné nedostatky ovšem nemění nic na tom, že je to výborně natočené, nádherně nasnímané a od začátku loupeže prakticky až do konce neustále tou či onou formou napínavé a tudíž zábavné. Zvlášť tu tenzi Chandor prostě umí. Promarněný potenciál tak notně zamrzí, protože to mohlo být přímo skvělé, ale asi bychom měli být rádi, že ten film po nějakých 8 letech porodních bolestí vůbec spatřil světlo světa. P.S. Ještě bych asi mohl vyjádřit mírné zklamání nad tím, že se film netočí kolem notně zajímavého tématu kriminality v tříhraniční oblasti Brazílie, Paraguaye a Argentiny, jak jsem původně čekal. Tahle očekávání sice padla už s loňským oznámením zápletky kolem loupeže, i tak mě ale snímek dokázal překvapit faktem, že se to nakonec odehrává v úplně jiném jihoamerickém pohraničí... ()

Clark_Kent

Když chceš okrást drogovýho magnáta, nezapomeň si taky krejt záda. Někdy je lepší ubrat na akčnosti a dodat spíš solidní dávku psychologie a v závěru to funguje, celkem dobře. ()

boo-boo

Problémom Triple Frontier je možno až prílišná priamočiarosť a ploché charaktery. No na druhej strane je skvelo obsadený, takže chémia medzi chalanmi je veľmi prirodzená a keďže synopsa aj trailery čo do odkrývania deja klamú telom, v polovici filmu meníme žáner a je sviežo. Toho finále je za mňa dosť škoda, lebo je síce clivé a charakterné a tak, ale pôsobí ako z iného filmu. Horšieho, povedal by som. ()

Looka

80% nadstandardně odvedené řemeslo v nejlepším smyslu slova. Oscar Isaac má charismatu na rozdávání. ()

Alan_Shearer

Píčo vole, napuchlej Ben Affleck aspol naprosto v klidu vojebou narkobarona o 3729293730282 peněz a pak je tahaj na mulách přes Andy. Jako jo, atypickej akčnák pro chlapy, ideální večerní jednohubka. Super výprava, jen v určitých bodech postrádal scénář logičnost. ()

mimozakon

Tohle jsem nečekal. Pustil jsem si film k jídlu, že to vojácké něco budu sledovat na pokračování a nakonec jsem málem nestihl odběr krve.. No hezké a drsné. ()

papadoce

Nevedel som sa úplne rozhodnúť čo si o tom myslím. Na jednej strane sa mi páčilo reálnejšie poňatie žoldnierskej vojenskej akcie, na strane druhej tomu chýbala miestami šťava. Čo sa mi páčilo určite bola partia 5 vojakov tak trocha vo výslužbe. Vynikajuci kasting. Dokonca aj Oscar, ktorého ozaj že nemám rád, alebo kožený Ben, tu sedeli skvele. Tu ani nie je čo viac komentovať, je to skratka iné, skôr dobré ako zlé, skôr štyri ako tri, skôr áno ako nie. Alebo naopak ? Chcem takú stenu. ()

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kdo navštíví Triple Frontier?

Kdo navštíví Triple Frontier?

20.03.2018

Jen málokterý projekt se v posledních letech rozpadl víckrát než Triple Frontier. V akčním thrilleru od Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude) si původně měli zahrát Tom Hanks, Will Smith a Johnny Depp. Z… (více)

Hardy, Tatum a organizovaný zločin?

Hardy, Tatum a organizovaný zločin?

06.01.2017

Akční thriller Triple Frontier se dere na velké plátno už řadu let. Původně ho chystala Kathryn Bigelow, teď se ale drogových gangů, které operují na hranici mezi Paraguayí, Argentinou a Brazílií,… (více)