Pět bývalých členů speciálních jednotek se společně pokusí okrást narkobarona, spustí tím ale řetězec nečekaných důsledků a jejich vztahy budou podrobeny zkoušce. (Netflix)

panki9922

Solídna akčná žánrovka so skvelým obsadením. Ale mohlo to byť omnoho lepšie. Cením snahu o reálnosť a dôveryhodné zobrazenie celého priebehu. Nemôžem si však pomôcť, ale pár momentov mi vyslovene skazilo celý dojem z filmu. Pätica profíkov urobí všetko dobre aj napriek chamtivosti jednotlivca. Následne zvážia svoj "náklad" a aj keď najlepší pilot povie, že potrebujú preletieť ponad Andy a so všetkými peniazmi sú príliš ťažký, rozhodnú sa ísť hlavou proti múru s argumentom typu - a čo urobíme s peniazmi, necháme ich tu na poli?... To je jednak vo vzťahu k ich predošlému špičkovému a rýchlemu rozhodovaniu extrémne blbé a podkopáva to ich vykreslenie a jednak to mne ako divákovi vyzradí kvôli čomu a ako to všetko vlastne stroskotá a dopadne. ()

kolly13

Affleck s jistotou a grácií zabil kompletně celý film. Hunnam, Pascal, Hedlund, Isaac - všem to věřím a fandím. A pak přijde kožený ksicht a nálada mne přešla. Držím si palce, ale stále se propadám do většího pesimismu a směr příběhu to nelepší. ()

Mancunian

Tolik super herců a přesto herecky nevýrazné. Scénář mohl být i přes úplně jednoduchou zápletku o dost lepší. Film se snažil být akčním filmem, ale i dramatem, až skončil někde mezi, kdy ani jedno nebylo na top úrovni. Škoda, šlo z toho vytěžit víc. ()

Tomas_PO

Čakal som výborný akčák s vytrénovanými profíkmi zo Seal Teamu, síce klasicky bez inovatívneho príbehu, no s dobrou akciou a charizmou hlavných postáv. Dialógy, najmä v prvých dvoch tretinách však boli hrozné, uveriteľnosť minimálna. To isté platí o akcii, kde jediné plusové body idú za minimum násilia a prestreliek. Mizivé plánovanie, neprofesionalita, skratové konania, skrátka opak toho, čo na 'special operations' obdivujeme. A nepomohol tomu ani Ben Affleck. To isté platí aj pre ostatné postavy, ktoré sa nepodarilo vykresliť tak, aby s nimi divák prežil emóciu. Hudba však výborná, skvelý soundtrack. ()

karnifex

Film lze rozdělit na dvě poloviny: ta první byla vynikající (za mě za 5*****). Vtahující akční úvod, poté seznámení s jednotlivými protagonisty, plánování a příprava akce a její samotné provedení (to asi patří k vrcholům filmu: při scénách v domě narkobarona jsem napětím ani nedýchal) - vše výborně natočeno, zahráno, se skvělou atmosférou a rysy antické tragedie. Druhá polovina už je výrazně slabší (pokud si nechcete zkazit celkový dojem, doporučuju vypnout ve chvíli, kdy se s pěticí dobrodruhů rozloučí hlavní hrdinka - pak už jde film s kopce). Děj se postupně rozmělňuje, napětí se vytrácí, začínají se objevovat nelogičnosti a zbytečné komplikace. Naprostým zklamáním pak pro mě byl konec, který jakoby vypadl z nějakého romantického filmu nebo rodinné disneyovky (a nejspíš i nechával otevřená vrátka pro případné pokračování). Každopádně úvodní cca hodina byla natolik dobrá, že celkové hodnocení nechávám vysoko. ()

NikaIn

Bolo to super,ale napadlo ma kopec možností kde všade schovať peniaze,keď zistili,že vrtuľník je preťažený,nie rozhádzať ich ledabolo po džungli a nakoniec sa vydrbať do zaludnenej oblasti ,potom ich páliť ,miesto ukryť ach. Aspoň,že ten posledný úkryt stal za niečo. Mrtvolu pochovám a nevláčim sa s ňou po džungli, radšej si odnesiem lup,nech tá obeta stojí za to. No asi uvažujem až príliš logicky,inak to bolo dobré,herci úžasní. ()

Mukade

príliš veľa trápnych dier v scenári (od vrtuľníka) na to aby to bolo za viac ako 3** (dovtedy za 4**). Miestami dokonca za 1-2** (chlapec zavolá bossa pričom naňho mieria z 2m), celý ten koniec s deckami je trápny. Plus teatrálne trhanie a krčenie zmluvy u "bankárky" a vzávanie sa milióna v prospech Affelckovej rodiny akoby miliónový podiel pre ňu nebol dosť. Patetický záchvat svätosti lol. Aspoň nakoniec ma trošku o5 potešili tými súradnicami lupu.. (: ()

JendaBenda

Nebylo to špatný. V podstatě i ode všech dobře zahraný. Noví herci, resp. až na Aflecka pro mě neznámí a pohodě. Zajímavé bylo sledovat posuny v chování. 70% ()

RavenSpector

Hovadina o profi vojácích co se rozhodnou ukrást prachy narkohajzlovi a při tom zabijí obyčejné lidi. Že dostanou co si zaslouží? Pro - lamps - hrdý chlapácký příběh? Děláš si srandu? Jsi psychopat, nebo co? ()

jizvoun

Super, sice nejde o nějaký áčko, o kterym si lidi budou vyprávět i za rok, ale já byl nadmíru potěšen. Super akce, kamera, skvělý herci i jejich výkony, sympatický tváře a metallica! Bál jsem se nějakého patosu, ale ten se vůbec nedostavil. Filozofování nad tím, co je správné a není, tu bylo, ale podané tak akorát, že i to mně přišlo v pořádku. Nejde o žádné dvouhodinové call of duty, ale i tak tu akce nechybí a je velmi zábavná. Kromě toho jsou tu k obdivu nádherná panoramata, za která by se nemohlo stydět ani bbc. Za takové filmy palec hore. ()

drunkman

Pokud nemate nic lepsiho na praci, venku prsi a ostatni filmy jste uz videli (a vase zena ma v oblibe jednoho z onech hercu), pak to prezijete uplne v pohode a zena nebude mit kecy o kouleni oci. Jestli ale chcete neco, co byste sledovali s drinkem ci pivkem v ruce, tak tohle neni nejlepsi mozna volba. Ale ani nejhorsi, jen tam proste neni ten WOW efekt:-) ()

breckakamil

Musím uznať že tú dejovú linku málo kto čaká. Mrzí ma bleskovo vydarená akcia na pána domu, chýbala tomu šťava, drama a tak.... (Možno som ovplyvnený z Narcosu). Z hlavných hercov mi sadol len Isaac a Hedlund :/ Proste filmeček ktorý už netreba vidieť dvakrát. 50% ()

Sidenius

hezká kamera, zajímavá hudba. Jinak parta 5ti profesionálních vojáků která pod tíhou mamonu předvedla poměrně amatérskou akci. Kdy jim nedojde že 4 tuny peněz (měli sebou i profesionálního pilota) do vrtulníku prostě nenarvou a to je celá zápletka filmu. Bena Afflecka to vůbec nemohlo bavit, tak se nechal po půl hodině filmu zastřelit. ()

BruceTichac

Čekal jsem klasickej akčňák, kdy parta bejvalých kámošů z armády ukradne drogovýmu bossovi peníze a bude se pořád jen střílet a střílet, ale opak byl pravdou. Hlavním problémem bylo, jak dostat ty zatracený peníze přes džungli a hory, když se všechno tak hezky podělalo a jde po vás celej drogovej kartel. A do toho ta parádní hudba od Metallicy a Pantery. Film byl pro mě milým překvapením a za mě určitě pět hvězdiček. ()

Pilgrim6

Skvělé obsazení, výborná první půlka, ale je konci to nějak upadá, až tak že jsem to musel dokoukat nadvakrát. Dalo se z toho vyždímat víc. ()

Jarv

Propagace vyzdvihovala Bena Afflecka, ale osobou, která je hnacím motorem a klíčovou součástí, je přitom Oscar Isaac. Zbytek party (Hunnam, Pascal) oceňuji rovněž (s výjimkou Hedlunda, z něhož trochu učinili primitiva), jelikož se k sobě všichni náramně hodili. I přes svou na první pohled delší stopáž je tempo dostačující, a jen zřídka působí zdlouhavě. 70% ()

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kdo navštíví Triple Frontier?

Kdo navštíví Triple Frontier?

20.03.2018

Jen málokterý projekt se v posledních letech rozpadl víckrát než Triple Frontier. V akčním thrilleru od Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude) si původně měli zahrát Tom Hanks, Will Smith a Johnny Depp. Z… (více)

Hardy, Tatum a organizovaný zločin?

Hardy, Tatum a organizovaný zločin?

06.01.2017

Akční thriller Triple Frontier se dere na velké plátno už řadu let. Původně ho chystala Kathryn Bigelow, teď se ale drogových gangů, které operují na hranici mezi Paraguayí, Argentinou a Brazílií,… (více)