30 minut nebo méně

• Česko Do třiceti minut (více)

Nick (Jesse Eisenberg) rozváží pizzu na malém městě a žije si obyčejným životem až do chvíle, kdy se stane součástí velkých plánů dvou rádoby geniálních zločinců (Danny McBride a Nick Swardson). Tahle nevyzpytatelná dvojice Nicka unese a nutí ho vyloupit banku. Pro samotného Nicka je to nemožný úkol, proto se spojí se svým bývalým nejlepším kamarádem Chetem (Aziz Ansari). V neúprosném souboji s časem se oba musí utkat s policií, nájemnými vrahy, plamenomety i vzájemnými neuspořádanými vztahy. (oficiální text distributora)

blackrain

Tohle je taková jednoduchá jednohubka na jedno skouknutí, u které může člověk nechat mozek rovnou za dveřmi. Tenhle film totiž jeho podporu vůbec nepotřebuje. Mě ten Eisenbergův indický kamarád pěkně štval. Přála jsem mu samé strašné věci. Obešla bych se klidně bez něho. To se opravdu nenašel nikdo jiný, kdo by mohl dělat Eisenbergovi parťáka? Od filmu jsem nic neočekávala. Nenudila jsem se ani jednou. ()

DaViD´82

Svého času; především na přelomu předchozích dvou dekád; vznikalo podobných "černohumorných ochcávaček s několika zainteresovanými stranami" tolik, že se prostě a jednoduše přejedly. Nyní naopak nevznikají skoro vůbec a tak podobná jednohubka přijde k duhu, byť před lety by v tom množství zůstala nepovšimnuta. Z námětu šlo určitě vytřískat více, ale bavil jsem se. Pravda ovšem je, že bez Inda (no offense) bych se bavil přeci jen o něco více. ()

Psema

Přímočará a na nic si nehrající blbina, která je v tradiční záplavě komediálního bahna vlastně docela králem. Sice jednookým (spolu s Bridesmaids a Crazy Stupid Love), ale i to nám holt musí stačit. Zvlášť když Fleischer předvádí neurážející a bez problémů funkční rutinu, scénář vcelku pravidelně zásobuje vydařenými fóry a stopáž žene tempo do vysokých otáček. A Eisenberg je v roztěkaných rolích prostě boží. Spokojených 7/10, ()

BadoXXII

Od režiséra filmu Zombieland? To by som teda neuhádol. Kým mal Zombieland množstvo nápadov (čo bolo dosť prekvapivé, že sa dá prísť stále s niečim novým v zombie hororoch) a bol aj veľmi vtipný a štýlový, tak 30 Minutes or Less tých nápadov na rozdávanie určite nemá, štýlové to je minimálne a vtipnosť je značne nevyrovnaná. Určite som očakával od tejto komédie viac. Najlepší na filme sú Aziz Ansari a Michael Peña. Naopak ufňukaný Eisenberg ide značne na nervy a Nick Swardson je nevýrazný . Takto je to aj s humorom, niekedy sa človek tomu zasmeje a inokedy zasa vyšumí úplne do prázdna. Na jedno pozretie sa však táto komédia hodí a dokáže aj zabaviť, len jednoducho upadne veľmi rýchlo do zabudnutia a už vôbec nemá šancu stať sa nejakou tou klasikou. ()

Omnibus

Klasický případ pro střihače: zkrátit o zbytečnou a nudnou vatu, čili na 30 minut nebo méně :-) a byla by to špica krátkometrážní komedie. Ale je fakt, že některé scény byly dost vymazlené, například odstrašující ukázka detonace medvídka s hláškou "Měl jsem ho rád ! ... a tebe kurva neznám ..." Prostě film, ze kterého si pár scén budu pamatovat i po letech, si ode mě těch 60% zaslouží ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (Zix.)
  • Třetí film Jesseho Eisenberga v řadě, kde jeho postava má spojitost s Facebookem. (Kroup4)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě Michigan. (Terva)

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

01.05.2012

Ačkoli se nás v Twilight sáze ze všech sil snaží přesvědčit o opaku, pořád věříme, že je talentovaná a umí hrát. Sněhurka a lovec patří k nejočekávanějším filmům tohoto léta. A pak nám Kristen dokáže… (více)