30 minut nebo méně

• Česko Do třiceti minut (více)

Nick (Jesse Eisenberg) rozváží pizzu na malém městě a žije si obyčejným životem až do chvíle, kdy se stane součástí velkých plánů dvou rádoby geniálních zločinců (Danny McBride a Nick Swardson). Tahle nevyzpytatelná dvojice Nicka unese a nutí ho vyloupit banku. Pro samotného Nicka je to nemožný úkol, proto se spojí se svým bývalým nejlepším kamarádem Chetem (Aziz Ansari). V neúprosném souboji s časem se oba musí utkat s policií, nájemnými vrahy, plamenomety i vzájemnými neuspořádanými vztahy. (oficiální text distributora)

Guzo

I když si tyhle dva filmy nejsou moc podobné, nevyhnu se lehkému srovnání s 21 Jump Street (respektive s jejich propagací). Zatímco trailery k oběma filmům navozují dojem, že půjde o haldu hlášek poskládaných za sebe, jen jednomu se to opravdu povedlo. 30 Minutes or Less se snaží být vtipnou komedií, bohužel naprostá většina dobrých scén je obsažena v upoutávkách - film je jen jejich slepením, kde vyplněné části tu jsou proto, aby to mělo trochu hlavu a patu. I tak se ale jedná alespoň o průměr, jen se na první pohled film snaží být něčím, co u mě ani zdaleka není. 5/10 ()

FilmFan24

Na nový film Rubena Fleischera jsem se těšil dost. Jeho předchozí "Zombieland" byl plný nápadů, černého humoru, měl švih a spád. Není divu, že po značném úspěchu komedie o zombících tvůrce přichází s dalším kouskem. A opět s komedií plnou černého humoru, tentokrát trochu dost nevyrovnaného, někdy dost blbého ale pořád ještě snesitelného. Je fakt, že podobných vyprávěnek, kde postavy v podstatě odstřelují sebe sama se už moc dnes netočí. "30 minut nebo méně" má spoustu kladů, ale i záporů. Asi nejlepší je bankovní loupež, kde Jesse Eisenberg celkem válí a i jinak vcelku nesympatický indický kamarád Aziz Ansari tam má také svoje chvilky. Hlavně ze Sandrou...spoilerovat nebudu. Čekal jsem zábavu a tu jsem dostal. ()

Kryton

Pokud se podíváte na obsazení, kde se vyskytují béčkoví komici a ten Zuckenber ze Zombielandu, tak vám bude jasné, že to nebude psychologické drama ve viktoriánské době. Je to přímočará mírně buranská komedie na téma vyloupení banky. Možná v 80.letech by to letělo, ale tato komedie má jen pár skvělých momentů (vyloupení banky, scény na vrakovišti) a pak dost minut se neděje nic k povšimnutí. Osobně ten film bude mít větší účinek po více pivech/jointech a pak se dají přečkat slepené mosty k dobrým scénám. Vyloženě jsem neodcházel zklamaný ani zhusený. Tolik (k)análního humoru zde není. Buranská Apatowka s vedlejšími postavami. Tak bych to nazval. Hodnocení OST: Po většinou 80tková hudba až na rapový začátek. 6,5/10 ()

M.a.t.t.

Vysoké očakávania plodia často aj sklamania, ešte že som od "nástupcu Zombielandu" narozdiel od iných až tak veľa nečakal. Ktovie kde sa stala chyba, ale aj keď má 30 minutes or Less celkom atraktívny námet, adekvátne obsadenie a jedného pravdepodobne talentovaného režiséra za kamerou, aj napriek striedmej minutáži prakticky vôbec nestrhne. Pretože hoci je to film pomerne zábavný, len málokedy je skutočne vtipný a to sa pri komédii neodpúšťa. ()

DaViD´82

Svého času; především na přelomu předchozích dvou dekád; vznikalo podobných "černohumorných ochcávaček s několika zainteresovanými stranami" tolik, že se prostě a jednoduše přejedly. Nyní naopak nevznikají skoro vůbec a tak podobná jednohubka přijde k duhu, byť před lety by v tom množství zůstala nepovšimnuta. Z námětu šlo určitě vytřískat více, ale bavil jsem se. Pravda ovšem je, že bez Inda (no offense) bych se bavil přeci jen o něco více. ()

• Slovo "fuck" ve filmu zazní 218krát, což je 2,17krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě Michigan. (Terva)
  • Film je volně založený na skutečném incidentu, kdy byl unesen muž jménem Brian Wells, který rozvážel pizzu. Měl provizorní bombu připoutanou k hrudi a byl nucen vyloupit banku. Později zemřel, když bomba explodovala dříve, než ji policie stihla zneškodnit. (Kroup4)

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

01.05.2012

Ačkoli se nás v Twilight sáze ze všech sil snaží přesvědčit o opaku, pořád věříme, že je talentovaná a umí hrát. Sněhurka a lovec patří k nejočekávanějším filmům tohoto léta. A pak nám Kristen dokáže… (více)