Květiny v podkroví

• USA Flowers in the Attic (více)

Po smrti svého manžela se matka vrací ke svým bohatým rodičům i se svými čtyřmi dětmi. Aby získala zpět sympatie i i jmění svého umírajícího otce, který nesouhlasil s její svatbou, ukrývá děti v podkroví a zapře před ním jejich existenci. Starší Cathy a Chris a malá dvojčata Carrie a Cory žijí v podkroví navštěvovány pouze despotickou babičkou a matkou, která se objevuje čím dál tím míň a přestává mít o děti jakýkoli zájem. Sourozenci pomalu slábnou a Cathy zjistí, že se je jejich matka a babička pokoušejí otrávit. Po smrti Coryho přísahá Cathy matce pomstu.

Film byl natočen podle knihy populární spisovatelky Virginie C. Andrewsové. Kniha Květiny v podkroví se dočkala i několika pokračování. (Saara)

Karush

Veľmi temný filmík s depresívnym nádychom, ktorý predovšetkým zapôsobí na psychiku-je desivé, čo dokážu peniaze narobiť s ľuďmi, pokiaľ však čakáte horor, tak sa hororu ani nedočkáte. Inak je to celkom dobre fungujúca psychologická dráma nielen o ľudských vzťahoch, ale hlavne o zneužívaní, odpustení a pomste. Pokiaľ sa dá, tak sa vyhnite slovenskému dabingu, ktorý je v tomto prípade nepočúvateľný. Film s podobnou tematikou Sláviky nespievajú. ()

TO

Čtyři děti (nejstarší děvče hraje krásná Kristy Swanson) jsou drženi svou babičkou zamčené na půdě velkého sídla, velmi dusné mrazivé komorní drama natočené podle knihy Virginie Andrewsové, celý příběh je slušně napínavej a závěr mírně překvapující. ()

Han22

Než napíšu komentář, rád bych vzkázal uživatelce, která psala obsah, že je totální "censored" za nechutný megaspoiler, který mi zkazil zásadní zvrat zhruba 12 minut před koncem filmu. Jinak na Květiny v podkroví jsem se moc těšil a stálo to za to. Rodina se po smrti otce stěhuje do majestátního sídla k rodičům matky. Ti ji kdysi vydědili a vyhnali za neschválenou lásku, hned po příjezdu ji bába zbičuje a děti zavře do podkroví. Děda ale je v posledním tažení a jeho peníze a hlavně změněnou závět rodina potřebuje a tak děti napůl dobrovolně zůstávají ve vězení. Dostala mě naprosto brutálně depresivní, beznadějná atmosféra, ponurost zámku i úžasná hudba, stejně jako herecké výkony. Louise Fletcherová hraje snad ještě větší zlělesnění zla než v Přeletu nebo Star Trek DS9, na druhé straně stojí nádherná a čistá Kristy Swanson, film neskutečně graduje a tlačí na pilu v emocích a některým postavám jsem přál na konci tu nejhorší možnou smrt. Je to zkrátka pořádné psycho, ale bohužel na film, který se má odehrávat v roce 87 je to neskutečně naivní a nemožné. Každý normální člověk by milou bábu vzal hned na začátku po čuni tak, že by vzala druhou o zeď a z domu odkráčel, ale děti tiše trpí, doufají v zlepšení a k akci se rozhoupou až ve finále. A podotýkám že nejstarší z nich je teenager v plné síle, kterého hraje 26letý herec. Prostě zajímavá psychologická pohádka a proto víc jak 4* dát nemůžu. ()

SheenaStaley

Louis Fletcher je najdesivejšia žena akú som kedy videla....a to je asi kompliment ...inak priemerné spracovanie nadpriemerneho príbehu.... pozerala som na to celý čas so sánkou dole ale maximálne ma to inspirovalo k otvoreniu knižnej predlohy... tak sa do toho radšej idem ponoriť :) ()

dopita

Námět je trochu úchylnej, ale jinak jsem byl příjemně překvapen, jak se rejžovi podařilo na malým prostoru a s děckama v hlavních rolích, příběh odvyprávět. Film má moc pěknou, zlověstnou atmosféru, výbornou hudbu a Louise Fletcherová hraje snad ještě větší svini, než ve Formanově Přeletu. ()

ElizabethB

Take ubohe filmove spracovanie si kniha Virginie C. Andrewsovej vobec nezasluzila... Aj ked to bude uz par rokov, kedy sa mi Kvety v podkrovi dostali do ruk, som si ista, ze narozdiel od filmu ma ten pribeh zaujal a nesklamal...Skoda, ze tu som nasla pravy opak... Hrozne herecke vykony, neprijemna hudba, otrasny make-up...Obycajne psycho. ()

Rathalos odpad!

Och moj boze,to co bolo,nieco tak vrcholne pri*ebane som uz dlhsie nevidel,hrozne nesympaticka rodina blondiakov,ktora ma medzi sebou nezdravy vztah,pri pohlade na to,ako starsi brat umyva starsej sestre chrbat,ktora je vo vani,tak to sa mi nezdalo vobec normalne,uz som len ocakaval,kedy si to spolu rozdaju a bude na svete nechutny incest,k tomu vsetkemu je to neskutocna nuda a cele to "okorenil" slovensky dabing,ktory stal totalne za ho*no,nech sa na mna nikto nehneva,ale na tomto filme nevidim nic pozitivneho a odmena je ista...:-) ()

nurielka

Oproti knižnej predlohe to bol slabučký odvar, som sklamaná, kiežby bol tento film natočený o desaťročie neskôr, pretože možno je to aj tou dobou. Veľmi slabé herecké výkony, ale čo čakať od malých detí. Atmosféru však vystihli. Viac ako dva hviezdy si podľa mňa nezaslúži. Ach, tak strašne sa mi páčila kniha. ()

AxelWers

Jednu hviezdičku dávam iba z úcty ku knižnej pentalógii, ktorú som prečítal celú prakticky jedným dychom. Ale tento paskvil, ktorého scenár je postavený na deji prvej knihy, je ťažkou urážkou celého knižného diela. Je až neskutočné ako filmári dokázali zhovadiť takú skvelú knihu. Možno keby som videl film skôr ako čítal knihu, tak hodnotenie by bolo iné. Ale takto sa to nedá. Chvalabohu, že pani Andrewsová sa tohto nedožila. ()

joker30

Na to aka je to dobra kniha je toto fakt slaby a naivny filmik, Co najviac nechapem je preco zmenili koniec a urobili z toho taku frasku. Neviem ci sa tvorcovia bali hlavne tej temy incestu, ktory by v pripade dobreho sfilmovania mozno mohlo urobit film aj dost revolucnym, ale spracovanie naozaj chabe. ()

megan017

S knižní předlohou má společného snad jen půdu a jména . Celý film pojat jako hrozné psycho, snaha o temnou atmosféru, ten nepříjemný pocit z pohledu na zkažené prostředí(záběr na to, jak někdo kope čtyři hroby), kde jsou všichni jako v pasti, pochmurná hudba, úplně jsem cítila zatuchlinu té půdy a chlad, který vycházel ze zdí, za celý film pak už nevidíme ani slunce prosvitávat skrze závěsy. Prostě stísnění, strach, co na ně kde vyletí. Kniha je mnohem více o pocitech, zklamání, bolest, dospívání, hodně myšlenek. Teror tam nefiguruje jako nějaký horor, je to spíše zachycení kruté reality, se kterou se tam vypořádávají. Remake byl v tomto mnohem preciznější. Tady je jen horor bába, krkavčí matka, spravedlivý trest na konci a v podstatě happyend na konci(navzdory tomu, že kdo četl knižní sérii ví, že ještě plno věcí následovalo a vůbec to celé skončilo jinak). Navíc herec, který hraje Chrise vypadá dost staře na to, aby s horor bábou praštil o zem a to samé mohl udělat i s matinkou a to dávno předtím. Film má díky hudbě a atmosféře se tedy pokusit aspon o psychologický thriller, ale neúspěšně. Tvůrci se báli vrtat až na kost, více vytřískat nějakou tu kontroverzi, která se tam nabízela na stříbrném podnose(o incestním vztahu, postupujích šílenství hlavních hrdinů, aby to mělo nějaký grády). Bohužel, pořád se drží zpátky, pořád soustředí jen na to, jak ten příběh, co nejrychleji doklepat jedním řezem ke konci a pořád si držet tu atmosféru, nicméně i ta začala ke konci mizet. ()

Marrianna

No jako film nebyl špatný, měl svou mrazivou atmosféru a téma bylo zpracováno velmi dobře. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že navzdory všem kladům by filmy neměly vznikat podle knih, jejichž téma je rozpracováno do 5 dílů. Kniha byla výborná a celá sága této šílené rodiny byla naprosto hororová. Tento film postrádal vlastně hlavu i patu, byla vytržena pouze malá část z celého příběhu a tím se snižuje na holý průměr, každého druhého dramatu a tak mezi ně zapadá a nevyčnívá. ()

djbarrel

Tohle byla slušná blbost. Největší problém byl, že se vlastně nic nedělo. Ale vůbec nic. krom jednoho pokusu o útěk, nebylo celý film nic co by stálo za zmínku. A přitom to vypadalo, že by se dít mohlo, ale vše se nakonec vešlo jen na pár záběrů jedovatých lívanců a ztrápené výrazy "vězňů". Prostě nuda. Hodinu a půl jsem sledoval film, jehož děj by se vešel do 15 minut. 25 % ()

Peregrina

kdo zná knižní předlohu od V. Andrews, ať na to radši nekouká, bude hluboce zklamaný promarněnou šancí, který tento literární skvost měl na zfilmování. Bohužel, knížce to nesahá ani po paty. ()

Vlad

Už len kvôli premrhaniu skutočne dobrého scenára, (ktorý ale taktiež postráda normálny koniec) sťahujem všetky možné stiahnuteľné body. Škoda, škoda, škoda. 45% ()

stanslon odpad!

Film je naprosto přiblblý. Někdo tu vyzdvihoval výkony herců. Skutečně jim muselo dát ohromnou práci zahrát hloupoučké dětičky a matku magorku. Kdyby byl děj zasazen do 18. století, dalo by se všechno pochopit. Není to ani horor, ani psychologické drama. Co je matka dětí zač, se dá soudit podle její psychopatické matky. Děti v postupné řadě, zase podle své. Nejinteligentnější mi tu připadá ten nejmladší, tří-čtyřletý chlapec. Prostě drama pro drama, bez jakékoliv logiky. Tenhle paskvil byl natočen v roce 1987? No potěš pánbů. ()