Usnula jsem (studentský film)

Tear Is Needed, A

Animovaný / Krátkometrážní

Česko, 2008, 17 min

• Paesant

Mnohem více než z mexických legend čerpá tento kraťas dost prvoplánově z tvorby Burtona či Gaimanových knih. Postavy jsou jako vystřižené z říše Mrtvé nevěsty, jen jim chybí hlubší charaktery a zajímavější osobní příběh (postava, kterou zabil blesk..vypráví příběh o tom, jak šla na kopec...a zabil ji blesk - kam se poděla veškerá invence?). Samozřejmě v 18 minutách těžko povyprávíte dlouhosáhlé zkazky o každé z nich, ale když už jim autorka věnuje zvláštní čas, trochu vynalézavosti by neuškodilo. Dabing mi i přes veškeré sympatie k jeho tvůrcům bohužel nesedl a styl animace mě dokázal zaujmout jen v několika málo momentech (kočka a její stín). Přesto oceňuji snahu pustit se do funerální tématiky prostřednictvím pohádky, kéž by takových bylo více.(14.3.2011)

Hlavně neusnout na hrobě:)(6.11.2010)

Zajímavý animáč nejen pro děti, jak se vyrovnat se smrtí blízkého člověka. Trošku mi vadil plošší dabing, ale animace samotná má své potřebné kouzlo. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/usnula-jsem.html(10.5.2010)

Burton po česku(23.10.2015)

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - THE FRESH SELECTION - THE PROMISING FIVE - Fresh Selection - Pět filmových nadějí (Usnula jsem / A TEAR IS NEEDED / Usnula jsem) - Nejlepší z Fresh Selection - se skvělým dabinkem českých top herců... - 10. 7. 2010 - kino Thermal - Kinosál B - Karlovy Vary - 60%(4.9.2011)