Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

wa_

what?! Tomáš Řehořek je o rok mladší než já?! WTF?!...je pravda,že tomu chybí jakýsi výraz nebo lépe rukopis...ale na svůj věk to je maso...a piko se mi taky líbilo....takže proto vyšší hodnocení,..navíc se ty filmy alespon odlišujou od těch běžných českých,který jsou dle mého nudný (a nebo z druhý světový).... ()

sam.uel

Budař jede jak blázen a je fakt sranda ho sledovat a hlavně poslouchat.Pár dobrejch hlášek a životních mouder ale jako celek nic moc.Chtělo to trochu víc zapracovat na příběhu. ()

ghostwo

Takže se budu znovu opakovat. V duši českých tvůrců je něco nedobrého, nepřirozeného, divného. Soudím to podle filmů, které vymýšlejí a točí. Ty jsou zrcadlem jejich duše, která je spíše temná než cokoliv jiného. Navíc si podle mě často i myslí, že jsou vyjímeční umělci. Nejsou. Pouze neumí natočit normální film, který by lidem udělal dobře na duši (pár vyjímek existuje). Nejsou toho schopni a tak vznikají takové paskvili, ze kterých má člověk spíše smíšené pocity než cokoliv jiného.Doufám, že tito autoři nejsou statisticky významný vzorek české společnosti, to by jsme pak jako národ byli v háji, co se týče psychické kondice. K Budařovi se vyjadřovat vůbec nebudu, jeho jméno u nějakého filmu pro mě spíše představuje jakýsi vykřičník-pozor to zase bude ........průšvih . ()

JARDAHONDA

Černá komedie podle skutečného příběhu mladého kluka,který vyrůstá v rodině alkoholika..Na základce doluje mince z telefoních automatů nebo součástky z lodí v holešovickém přístavu (šrouby dělají šrouby) Po revoluci se to už rozjede,ba rozletíl..Nahoru a dolů...Do Německa a zpátky.....A letí se do Číny...Vše jde hladce,jako po másle.....Stačí být chytřejší (vyčůranější) a odvážnější (bezohlednější?) než průměr *** ()

FidoKuba

Těšil jsem se ..... já se opravdu těšil a věřil jsem, že CMM mě potěší. Věřil jsem tomu, ale nepotěšil mě! Jan Budař je skvělej! O tom žádná .... ale jinak CMM je laciné divadýlko ..... mám taky zvláštní život, ale to není důvod o tom hned točit film, nebo ANO ? ()

karmalat

Docela povedený film, celkově za 3 a půl hvězdičky.Nenápadné, ale vtáhne do děje a nakonec jsem se se zájmem díval až do konce. Budař hraje moc dobře a i když je to taková karikatura, má to v sobě hodně reálného. Doporučuji ke zhlédnutí. ()

corax8

No celkem dobré. Jsem se i pobavil. Film na to si takhle večer sednout po těžkém dni a na ni nemyslet. čert to vem, že to je bez hloubky a v tak rychlém spádu, že se to skoro nestíhá. ()

d.u.f.f.y

Tohle prostě nemůže být český film! Jaktože zlatá palma z Cannes není naše? Ve filmu je naskicnutá relativita peněz, štestí, hlavně teda peněz. BTW: Na "revoluci" :-) ()

kriplozoik

Působivé "kino atrakcí", nádherně nastylované, navoněné a obarvené, ale pod tím je prázdno - smyšlený příběh podnikavce v jakémkoli režimu ve vás dost pravděpodobně mnoho nezanechá. Budař dokázal, že utáhne celý film, ale ve svém humpoláctví podle mého skromného názoru příliš připomínal Izera - v krátké scénce by to moc nevadilo, ale v celovečerním filmu ano. ()

ronin zabak

Pro Jana Budaře dělaná role .... šitá na míru. Nikoho jiného si tam neumím představit. Taková černá komedie stavěná na jeho hláškách. ()

eva.sa

Školení o tom, jak si taky nahrabat nějaký prachy na mě pozitivně účinkovalo asi 10 minut. Pak to přestalo být vtipné, jelikož se to tak nějak opakovalo pořád dokola. A koukat 80 minut na chaotické tajtrlikování českého šmelináře, a to v jakési mozaice, bez plynulého děje,pro mě vyžadovalo velké sebezapření. ()

Romivoe

Styl vyprávění o sobě, zpětně do minulosti, jako v případě Forresta Gumpa, mě v českém podání Jana Budaře mile překvapil. Místami slabší chvilky, ale ty převálcovali vtipné záležitosti, kterých v tomto filmu bylo mnoho. Zasmál jsem se a to se mi u českého filmu dlouho nestalo. Proto váhám mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami. A dávám4* ()

Milan-K

Opět výborný Jan Budař! Svojí slizskost v tomto filmu dotahuje k dokonalosti. Někdo tomuto filmu Bohu žel vytýká právě to, co filmu dodává jedinečnost: nesouvislý děj, nedotažené momenty, Guy Ritchieovský styl (mmj. na české poměry velmi dobře zvládnutý). Je to pěkně živé vyprávění nemorálně stavěné krysy, která má dokonale zpřeházený žebříček životních hodnot. Jelikož se jedná o téměř skutečný příběh konkrétního člověka, můžeme jím pohrdat, ale také se můžeme sklonit nad jeho odkazem, že když se chce, tak to jde (i když ne zrovna čistě...). „Jen to chce taky trochu toho štěstíčka!“ ()

marcelita

První co mě napadá je slovo ,,uchylárna",protože takový Jan Budař v tomto filmu je.Nevěděla jsem o filmu nic o to víc mě překvapil.....samozdřejmě mile :-) ()