Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

TadashiCZ

Zajímavá kamera, ale jinak... nuda. Vtipků pár, Budař úplně nechutnej kdykoli byl v záběru a to proti němu normálně nic nemám. ()

Ekoterorista

Moralita? Právě, že nedostatečná. Film na mne naopak působil až příliš jako apologetika té šmelinářské, křivácké části české duše, která se dostala ke slovu nejvíce právě po sametové revoluci - což dnes, kdy za okny zuří Nečas, lze považovat za naši kolektivní tragédii (ke které by svoje mohli jistě říct i Slováci). A filmy, které svým způsobem, byť jen nevyřčeně, opěvují bezzásadovost, kult peněz a "náš tradiční" oportunismus, ty nám nyní rozhodně nepomohou. To nevyváží ani věrohodné herecké výkony, roztomilý humor, nebo pozoruhodná narativní struktura filmu. ()

The_Mask

Čecháček "Ty vole, když tě tahali z toho auta, tak jsi chtěl Čápa. Oni ti pak našli v dokladech, že jsi Vrána." Netypicky pojatá zpověď člověka, který se zde mohl vyskytovat během posledních 25let. Vidím v tom takovou kritiku typického čecháčovství, od každého trochu. Každopádně oproti Ulovit miliardáře jsem se docela bavil :) ()

Spike86

Nebylo to zas tak špatné, ale nějaký velký filmový zážitek se nekoná. Budař je dobrý, myslím, že reálného hlavního hrdinu ztvárnil se vším všudy včetně jeho mluvy. Hlášek na efekt je tu dostatek a hudební doprovod není špatný. V příběhu to ale chtělo některé pasáže, třeba tu v Číně, dějově vykreslit poněkud podrobněji, protože takhle to působí zmateně a není zřejmé, co vedlo k pozdějším situacím. 65% ()

00honza

Herci, strih, velice uzitecny dej k zamysleni, prijemne sledovani, prijemny konec.. 3*.. Jo a jeste ty 2 lesbicky brunety.. 4* ()

michalkop

Na českou tvorbu mimořádně zdařilá černá komedie. Svérázný projev Jana Budaře tomuto filmu dodává zvláštní kouzlo. Film svým specifickým způsobem zvedá koutky, i tak ale nevybředáme z bahna české kinematografie. 55% ()

Pompeius

Strašlivá kamera, otřesně zdlouhavý střih - natolik, že se po několika minutách začnete netrpělivě ošívat. Obrovská nuda. I na toho Budaře jsem nevěřícně zíral, resp. poslouchal jeho monolog. Celé mi to přišlo jako nějaký školní nebo velmi amatérský film. ()

BaseDallas

Nie zrovna márny počin, aj keď sa mu dá všeličo vytknúť. Hneď zo začiatku vás vtiahne film do seba svojou cool obrazovou jazdou, ktorá nie je nepodarená, ale neoriginálna. Začne vás napadať zoznam filmov, kde ste videli niečo podobné, no zároveň nachádzate aj originálne nápady. Osobne mi chýbal k dokonalosti prevedenia strih v pravú chvíľu, niekde sa v zábere čakalo akomak dlhšie, napriek tomu je to nadštandart. Mimo technických poznámok: Jan Budař skvelý a autentické exteriéry veľmi potešili. Z komédií, ktoré sa v posledných rokoch v Českej Republike točia, patrí Czech Made Man medzi tie lepšie. ()

camomilla

Zivot "Czech Made Mana" mi neprijde natolik zajimavy, aby se jim musel tento film zajimat. Cele mi to pripada jako by si filmem delal J. Barta radost predevsim sobe. ()

vabambule

Výborný český film, který má hlavu a patu, u kterého se zasmějete a na konci i zamyslíte. Zajímavá myšlenka, která byla obdařena promyšleným scénářem, zajímavou kamerou a výbornou volbou představitele hlavní postavy. Jan Budař zvládl roli správného vynalézavého čecháčka bravurně. Tento film stojí za to vidět opakovaně. Patří mezi mé favority právě díky hluboké myšlence a originálnímu zpracování. Samozřejmě to ale vždy může být lepší... 85% ()

Majxi

Ztvárnění a zfilmování pravdivého scénáře. Jak zbohatnout kvůli malému nápadu. Jan Budař roli zahrál víc než výborně. ()

Chlo0opek

Takovéhle filmy mám rád. Podle skutečné události, s excelujícím hlavním hercem, dobrou výpravou (ta mi k Janu Budařovi sedla přišla jak vyšitá), po grafické stránce také dobře udělané. Místy teda bylo té grotesknosti až dost, ale jinak k tomuto snímku nemám větších výhrad. ()

zero_zelo

moje hodnocení tohodle filmu nemůže bejt objektivní (což ani nejde)... ale asi ani subjektivní... ani nic, vlastně to ani nečtěte a já du do prdele.. z lidi jako ztvárňuje budař je mi na blití a každej, kdo jim fandí a řiká tomu "chytrá česká nátura", tak zaslouži přes hubu. takže přes slzy hořkosti a vůni zvratek nemůžu absolutně vědět a posoudit, jestli je ten film dobrej nebo není. ()

Dzedzy odpad!

Slibovala jsem si od toho víc. Popis nezní špatně, jen tam jaksi zapomněli napsat, že to je jakési odříkávání životopisu stylem "Na stojáka", ale bez humoru, hudby a s jakýmisi obrazy toho jeho života. Sečteno a podtrženo... o ničem. Po cca čtvrt hodině jsem to vypla, jinak bych si ukousala prsty nudou. Škoda. Jako klasický film by to mohlo být zajímavý. ()

Vlkopec

Příjemné překvapení. Divím se, že tohle "svěží dílko" úplně zapadlo. Asi produkci nezbyly peníze na pořádnou reklamní kampaň. Při šťastné shodě okolností z toho myslím mohl být kultovní film. ()