Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

Davemix

Vzhledem k tomu, že mě moc český filmy většinou neberou, tak tohle bylo fakt dobrý... dlouho jsem se takhle nezasmál ! Budař je tam prostě neskutečnej :-) 80% ()

topvideo

Zaujímavý pohľad na českého podnikavca, ktorý ale mal niečo v "palici". Výhrada: drobnosť, nebolo na lepšiu parochňu? ()

ludovit14

Ja som toho názoru,že občas nezaškodí vidieť takúto,,HALUZ’’ako je film Czech Made Man.Nemal som žiadne problémy túto,,magorovinu’’dopozerať.Úrivok s filmu:/Jak to je snadné udelat prachy,přitom každej furt kňučí, furt brečí-no prostě prachy jsou radost,dávej mi slobodu-prachy jsou score/Dejte mi 100 dolarú a JA ich za měsíc otočím na deset táců/HOD:53%. Mlady režisér Tomáš Řehořek po filme PIKO opäť raz zabodoval.PS: ak si chceš ľahko zarobiť prachy-tak film je dobrou inšpiráciou ako nato! ()

Mainer

Všichni to hodnotíte dost při zdi(sráči!). Jeden z nej českejch filmů, co jsem kdy viděl a navíc forma a adekvátnost zpracování mejm představám jsou úžasné! ()

maty40

Budařova OMS. Víc jak 80 minut by bylo hodně, ale tohle je akorát. Bavil jsem se královsky. Uznám možná větší než únosnou míru subjektivity při hodnocení Czech made mana, ale tady nemůžu jinak. Samotnej Budař je na pět hvězd. Kdo neviděl, rychle to napravte, ale v reálu radši nezkoušejte. -- Jóó, takže zapiš si, štěstí taky důležitej faktor-- ()

SZYslak

Svuj moudrej komentar napisu behem sledovani tohoto cynickeho (aj very lajk) filmu. 1) Budar je BUH. 2) Film je natocen velmi neotrelym jakoby "director's commentary" stylem. 3) + za Norberta Licheho. 4) Hranac - buzik s vazelinkou a rohypnolama, dekuju-u-u-u, do Prahy prijeli Amici - nema chybu. 5) blazinec - jsem tam byl mesic na pozorovani a tam jsem odpozoroval, ze tam jsou vsichni uplne mimo. 6) Vylet do Ciny se opravdu vydaril, mate nadhernou predkozku. SHRNUTO: Velmi zajimave natoceny a obsazeny "autobiograficky" film, u ktereho jsem se vubec nenudil. Mohl byt klidne delsi. 75 ... 80 ... 85 % P.S. Veronika Hong je nadherna, ceska Penelope Cruz. ()

kverula

Standardní Jan Budař, zprofanovaná bordelmamá Kateřina Brožová a dávno zapomenutý Vyvolený Martin Hranáč. Zato však skvělá kamera, prosycenost barev a zvukové efekty. Provázený hlasový přeryv by mohl trochu ubrat na rádoby lehké fórovosti, přesto jsem se zasmála. Hořká komedie o tom, že rychle nabydeš-rychle pozbydeš. Ale hlavně, využiješ příležitosti a nezaspíš! V řadě nových českých filmů jednoznačně vyčnívá. ()

hony23

Pár dobrých hlášek Jana Budaře ještě dobrý film neudělá. Je docela originální, ale ne příliš zábavné. ()

v.indruchova

Hodně své a vypovídající o časté povaze, naší(české). Bez práce hodně peněz?, ale jak to dopadá. Výborné herecké výkony, oslovilo. Nikdy bych neřekla do pana Budaře, že zahraje takovýho týpka, drsný. ()

jessic

Pěkný vizuál z blbého scénáře skvělý film neudělá. Klipový sled scének ze života českého zbohatlíka 90tých let poslepovaný komentářem chvástavě žoviálního hlavního hrdiny. Bylo mí líto herců, kteří ztvárňovali jen neživotné plakátové karikatury. Nebýt to český film byl by to pro mě odpad. ()

Karbos

Až čas ukázal že tohle dílko (ve stylu Guie Richieho) patří k vytříbeným klenotům naší provenience. Samozřejmě není to zrovna pro každého, ovšem s tím to také bylo zamýšleno a to oceňuji. Je to prostě své a nechce se to zalíbit na sílu všem ****. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 2/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 3/10 viz profil ()

gatuso

Filmový scénář napsal člen skupiny J.A.R., Oto Klempíř a to mě přesvědčilo abych tento film zkouknul.Protože to není žádný nýmand a o nesmyslu by přece neztrácel čas.:-). Nicméně, film ma na začátku dobrý odpich, divák se nenudí, baví se....v půlce filmu se to trochu zvláční a rozmělní ale nakonec se to opět rozjede.Vtipné hlášky,skvělý Budařův výkon-sice trošku drmolí, takže se člověk musí soustředit na jazyk, ale docela to ujde.Je to film jednoho herce, škoda že Budař neměl k ruce někoho sobě rovného. Dávám 4 stary. ()

0linA

Ale jo, proč ne. Pár scén by tam teda být nemuselo a některé tam zase jakoby chyběly, ale i tak se mi výsledek líbil. A navíc jsem asi jako hlavní hrdina ujetej na číňanky nebo alespoň na Veroniku Hong. ()

rakosabasta

Není to perfektní film, ale... v rámci filmů v českém kontextu si pět * zaslouží - super kamera a střihy a navíc naprosto přesně vystižená povaha "česká"... pomáhat bližnímu, "okrádat" nebližní a nevědomky se sebezničit... Jináč, taková pěkná fantasy pohádka pro čecháčkovité mafiánky... ()

R.Drson

Absolutní pecka letošního jara? Spíš vizuálně povedené béčko. Ani propagovaný styl "Guy Ritchie film" není příliš znát. Tomáš Řehořek získal akorát lepší zázemí, ale jako režisér se zatím příliš nevyvíjí, což je škoda protože má zatím štěstí na zajímavé projekty. Herecké obsazení je dost nevyrovnané, ale vzhledem k povaze filmu to nevadí, protože tu žádná postava nemá moc velký prostor, takže stačí jen karikatury. Jediným hereckým tahounem filmu je tedy pouze Jan Budař, kterému jeho "talent na prachy" opravdu věříte. Za zmínku možná ještě stojí civilní Milan Šteindler a Predrag Bjelac, kteří však mají dost málo prostoru. Na české poměry je to sice nevídaný film, bohužel ale nevelké kvality. ()

naytsirk

Kdo by to byl řekl, že to bude taková zábava...Opravdu jsem se bavil a to od začátku až do konce..... Budař jede.... ()

Kivis

Netradiční český film si vysloužil moje tradiční hodnocení českých filmů z poslední doby. Kamera se vyřádila, za tu bych dal maximum, obzvlášť záběry z dostihů se povedly. Ale jinak... ten film je prostě zvláštní a mě zrovna tenhle typ zvláštnosti a originality nechytil. Co se týká humoru, tak je ho tam poskrovnu a já mám navíc asi rád dost specifický styl humoru, protože jsem se nejvíc pousmíval na místech, kdy byl zbytek kina zticha a naopak, když se sem tam někdo od plic zasmál, připadal mi vtip dost levný a očekávatelný. Za odvahu a originalitu si však Czech Made Man nějakou tu hvězdičku zaslouží. Je mi sympatické, že se někdo pokusil udělat film "jinak", i když peníze utracené za kino mě trošku mrzí. Počkat si na TV vysílání by v tomhle případě bohatě stačilo. Když dostanete chuť na nějaký neobvyklý (neříkám silný) filmový zážitek z české produkce, určitě doporučuji. Malé bezvýznamné plus mají tvůrci také za scénku v závěrečných titulcích. Vždy mám škodolibou radost, když se něco takového objeví a ti co spěchají z kina, sotva závěrečné titulky naskočí, o něco zajímavého přijdou. Tahle scénka byla navíc opravdu povedená. ()

montel

Jakub Vrána (Jan Budař) byl vždy outsider. Od dětství se pohyboval v polepšovně a ani v dospělosti ho žádná světlá budoucnost nečekala. Ve vězení však získá kontakt na lidi, kteří mu nevědomky díky jeho vychytralosti pomůžou vydělat první milión. Jenže čím více peněz Jakub má, tím více jich chce...Úsměvná komedie, která rozhodně není určena mladšímu publiku. Vulgarismy se to tady jen hemží, ale Budař to podává tak, jak to umí jen on a z tohoto jinak průměrného snímku udělal velmi slušnou a zábavnou podívanou. No tento rok české filmy alespoň prozatím překvapujou. 65% ()