Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

montel

Jakub Vrána (Jan Budař) byl vždy outsider. Od dětství se pohyboval v polepšovně a ani v dospělosti ho žádná světlá budoucnost nečekala. Ve vězení však získá kontakt na lidi, kteří mu nevědomky díky jeho vychytralosti pomůžou vydělat první milión. Jenže čím více peněz Jakub má, tím více jich chce...Úsměvná komedie, která rozhodně není určena mladšímu publiku. Vulgarismy se to tady jen hemží, ale Budař to podává tak, jak to umí jen on a z tohoto jinak průměrného snímku udělal velmi slušnou a zábavnou podívanou. No tento rok české filmy alespoň prozatím překvapujou. 65% ()

Monika001

Czech made man vystihuje českou hrabivost originálním a vtipným způsobem. Jan Budař je vynikající herec, jeden z mých oblíbených českých. Nejde ani tak o jeho herecký výkon, jako o hlasový, který dal filmu zajímavý nádech a přenesl jej do běžného života každého z nás. ()

juluch

respektíve dva a pol dávam, hereckému záprahu budařa by sa mala samostatná hviezdička a pol ujsť, inak je to zlátané jak ten najnehoráznejší patchwork. plus moralitka na záver, au, to bolí.... ()

HMTD

Film s nejlepší myšlenkou posledních let, jenže kde se to pokazilo, mají skvělou myšlenku inspirovanou skutečnou událostí, skvělé herce a zajímavé prostředí. Kámen úrazu bude hlavně Jan Budař, ne že by hrál nějak extrémě špatně ale po chvíli mu to přestanete věřit ještě když hraje svoje mladší já bych mu dal plný počet, ale v momentě kdy mu narostou kotlety se dostávám k padesáti procentům. I tak to stojí za vidění. ()

fořtajs

Proboha, jak můžete tenhle výpotek srovnávat s Ritchiem - snad jedině s Revolverem, od toho jsem chtěl taky prchnout do hlubokého hvozdu... jednu velkou zlatou hvězdu si zaslouží za stereo lajnovač a jednu za toho pána, podle kterého to psali (pokud je to alespoň z poloviny pravda) za to, že to všechno přežil... ()

joywork

Film ukazuje životní pouť jednoho z mnoha osudů porevolučních takypodnikatelů, co si dokázali vydělat závratné sumy peněz ne zrovna nejčistčím způsobem. Když jsem se v Reflexu dočetl, že skutečně se vše událo víceméně tak, jak bylo popsáno ve filmu, musím, udiven, co vše je na světě možné, dát filmu 3 hvězdy. ()

teseth

Hodně zajímavé "dokumentární" zpracování života jednoho podnikavce. Pro Budaře toto byla výzva a on ji zvládl naprosto suprově. Ani chvilku nenudil a stále bylo něco čím překvapil. Jediný nedostatek jsou některé pasáže, ve kterých buď režisér nebo scénárista naprosto vypnul mozek a nedomyslel co stvořil. ()

schindler

One-man show Jana Budaře který prakticky nezleze z obrazovky. Nic extra, ale jeden večer se s tím zabít dá. Pro příznivce Jana Budaře a jeho nezaměnitelného hláškování povinnost. ()

Bohdy67

Na poměry české tvorby, hodně slušné "melodrama"... Trochu nechápu podtextové vsouvání, že hektolitry whiskey a kilogramy koksu vlastně člověka až na pár tiků v obličeji nezmění...Některé věci nebyli úplně dotažený a mě osobně chybělo vysvětlení. I od konce jsem čekal trochu víc. Nadruhou stranu, zvraty a převraty, spolu s vtipnými dialogy a plejádou předních českých herců mi stojí za velmi dobrých 75% ()

Jartian

na český poměry hodně solidně zpracovanej film (kamera, režie). Mělo to hlavu a patu a k tomu ten vidláckej komentář. Pro mě příjemný překvapení. Nevim co ostatní čekaj, Camerona, Spielberga, Stona? ()

Sareman

Na film jsem se těšil, ale stal jsem se obětí předpremiérové reklamní kampaně. Příběh o tom, jak fetující, huhňající osoba a homosexuální prostitutka vydělává miliony mě skutečně neoslovil. A ani Jan Budař to nezachránil. Tu jednu hvězdičku dávám za snahu autorů udělat originální český film, ale ještě by to chtělo lepší námět. Pokud scháníte dobrou zábavu, sáhněte jinam. ()

desnik

Kdo se chce podívat na film s Budařem, tak musí očekávat typickou budařovinu....ale to je na tom právě to bezvadný. Já jsem od toho filmu moc nečekal, ale musím říct, že mě překvapil! Skvěle zahráno, kvalitní kamera a střih a mělo to docela šmrnc! ()

Mort09

Osud člověka vyprávěný formou mini příběhů, spojených do celku pomocí komentáře hlavního protagonisty. Vše ve zběsilém tempu kamerových zoomů a flashbackových prostřihů. Rozhodně zklamání roku 2011, prázdný film o prázdném životě. Zachráněny jen Budařovým hereckým výkonem a přijatelnou délkou. 45% ()

Phoeniyx

No špatné to nebylo ale dobré taky ne takový průměr nejvíc mě asi rozesmály šukací raketoplány ale jinak vyprávění takové fádní a příběh takový zvláštní nevím neoslovilo mě to tak jak asi mělo. ()

Peenugirl

No a na tomto filme sa komu čo nepáčilo? Hodnotené ako ľahký nadpriemer. A pritom čech, slovák, polák,... hociktorý východoblokový ex-partner takúto kamerovú, modernú a vízionársku prácu nedal dokopy. Dokonalé to nie je, ale stojí to za pozretie a minimálne si zaslúži červený štvorček pred názvom. Češi boli, sú aj budú súčasťou svetovej kinematografie a dúfam že už nielen povojnovými filmami a filmami o utrpení... Tu je nová vlna. A čo ak kopíroval pán režisér. Všetko ide aj v Amerike ako cez kopirák a absolutne to nikomu nevadí. Nespraví Czech Made M@n dieru do sveta, ale aspoň sa odrazila od priemerných šablonovitých zvyklostí. Kamera skvelá na stredoeurópsku klímu a hlavný hrdina bol tak cool, aj ten rýchly rečový tik bol efektný. Nebudem ďalej obhajovať svoj názor. 75% (minimálne) ()

Alvin

Tak Řehořek je prý český Guy Ritchie, jak tady někdo poznamenal. Jistě, pokud si pod tím představíte jenom rychlý střih a efektní kameru. Jenže tohle klipové pojetí funguje u filmů jako Podfuck nebo Sbal prachy a vypadni jenom jako urychlovací prostředek mezi delšími kapitolami vyprávění. A ty tu prostě nejsou. Řehořek urychluje od začátku do konce a výsledkem je 80ti minutový klip, kde forma zvítězila nad obsahem. Co na tom, že je to "inspirováno skutečným příběhem", když ten filmový příběh není poutavě odvyprávěný? Takže jedna za snahu a druhá za Budaře, který se na tu roli docela hodí. ()