Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

FerryCFC

Jee tohle je tak krásný příběh. Je to sladárna, ale já ji Hallstromovi baštil. Film, kdy jsem se po většinu příběhu musel usmívat jak je film milý a pohádkový. Blunt je krásná a s McGregorem jí to sluší. Na příběhu je dobré, že film nesměřuje pouze na vzrůstající lásku mezi Alfredem a Harriet, ale především na to čemu napovídá název filmu. Film jsem si opravdu užil a již ted vím, že stojí za to vidět ještě párkrát. Oddychovka jak má být, tohle mi zvedlo náladu.... ()

bono22vox

Nadprumerna romantarna s příliš přehnaným koncem... Kdyby akční či thrilerove filmy měli tak vygradovane finále jako tady preromantizivane a šíleně preslazene, tak to by bylo pokoukanicko... ()

Mitisko odpad!

Je mi 26 let a nechci nikoho klamat, ale tohle je NEJHORŠÍ FILM JAKÝ JSEM V MÉM ŽIVOTE SHLÉDNUL! Režie jako kdyby ji psal 8 letí kluk. Všechno tak TRAPNÉ a tak sprosté, že to nemá obdoby. Ty filmový efekty byli tak zaostalé že když si nainstaluji Windows 3.11 a pustím si malování tak lepší animaci udělám za půl hodiny. Hudba byla, tak otravná že jsem musel ubrat zvuk. Lidi co to hodnotíte 3 a více hvězdami máte boha při sebe ? Však tak při táhlou za vlasy kravinu jsem ještě neviděl. ()

Zuchy

Příjemná oddychovka, která neurazí (ani příliš nenadchne). Čtyři hvězdy moc, tři zase málo, takže 3 a 1/2* to snad spraví :-) ()

danny_21

Předvídatelná romantická pohádka z aktuálně ne zrovna příjemného arabského světa, ale když on to Lasse se mnou pořád umí. Sice už kvalita klesá, přesto jeden by i chtěl uvěřit tomu, že být aspoň jednou v životě u něčeho velkého, je malý zázrak - možná i díky tomu, že já sám to u sebe momentálně postrádám ... 65 % ()

mira.l

Takový trochu vachrlatější, ale nakonec dávám čtyři. Téma je poměrně neokoukané, ono je to de facto tak strašně pitomý, až je to docela zábavný:), poměrně bizarní je už ten název, a docela dost z té "šťávy" tomu dává ... no kdo jiný, než Emily Blunt. Postavy se našly vtipné, nudné i otravné, skoro všechny s takovou tou typickou dávkou britského humoru. Skoro po celou dobu filmu jsem si říkal, jak ti Britové umí docela vtipně zpracovat vlastně šílenou pitomost. No, pravda je, že ten konec byl poněkud za a) překombinovanej, za b) s tou vlnou asi až nereálnej, myslím, že by z tý rokle asi nevylez živej nikdo, no a za c) trochu přeslazenej, taky to aspoň toho vojáčka mohlo spláchnout, bylo by o starost míň:), za to je ta vachrlatost čtvrté hvězdičky. Ale vcelku mě to pobavilo, je to jeden z těch filmů, na které je třeba koukat s jistou dávkou nadsázky a moc nemyslet na (ne)reálnost toho, o čem to je:). ()

ZnalecH

Film, který jsem dlouhou dobu potřeboval vidět. Je totiž o naději. A jaká je naděje, že rybář chytne rybu? V mém případě téměř žádná, takže to stojí za zvážení. Ale věřím tomu, že naděje existuje vždy. ()

Psycho.R

První polovina mě celkem nudila a měl jsem strach, že se do toho nedostanu. Jakmile jsme se, ale dostali do Jemenu, už to vzalo lepší směr. Celkem fungovala i romantická linie. Být lepší začátek, klidně bych tam ty 4* napral. ()

alldo.raine

Poklidná romantická komedie s krásnou Emily Blunt a nesmělým Ewanem McGregorem, ve které je té romantiky a kýče až trochu moc, což je o to více umocněno na konci. Přeci jen tam toho britského humoru mohlo být více. Ale jako romantika to rozhodně nezklame:) ()

TommyDiamond

Film se mi překvapivě líbil. Lovit lososy v Jemenu? V poušti? No když si něco bohatý šejk usmyslí. tak jde řece všechno. Pohodová nenáročná romance. Emily Blunt a Ewan McGregor byli dobří a přesvědčivý. Britové dokazují stále častěji, že jejich filmy se dají srovnávat s těmi hollywoodskými. Celkově 60% ()

mravec

Oba herce mám hodně rád, a i trailer mě hodně zaujal. Ale je to jen příjemné, nic víc. Poselství (jestli nějaké bylo) mě zcela nezasáhlo.. ()

dydl1

Příjemná klasická romantika,kde nechybí kýčovitý,předvídatelný konec.Film neurazí ani nenadchne.Mírně nad průměrem to udržují hlavní protagonisté. ()

Fan

Mrzí mě, že Lov lososů v Jemenu nebyl ještě více absurdní. Překvapil mě svojí "obyčejností" a skoro až předvídatelností. Na druhou stranu to byl příjemný film s dobrým obsazením, který mě většinu času bavil. ()

Lilien

ja britský humor milujem, hoci v trošku inej forme ale i tento bol fajn. Skvelý herci medzi ktorými fungovala tá správna chémia i bez jediného bozku. Super romantická komédia. ()

Bezmenny

Skvelá britská komédia prlná britského humoru, príjemných scén z prírody. Ewan si to tu zjavne užil a zabodoval. ()

08.12.2012

07.07.2012