Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

Shaman1135

Lososy? V Jemene?.....nemám rád ryby...Na druhú stranu mám rád Ewana a po tomto filme aj Emily. Slušne natočená, mierne nútene-nenútená romantika, pretiahnutá 50 miliónmi, jedným šejkom a veľkou hromadou lososov. Na jedno pozretie veľmi milé, opakovať nechcem, mohlo by padnúť to krehké hodnotenie. ()

Johgas

Pěkná komedie plná suchého britského humoru. Líbily se mi hlášky, herci, soundtrack. Co to shodilo? Dějová linie se ztraceným vojákem. Jasně, že milostné vztahy se musí zkomplikovat, aby došlo k jejich rozmotání, ale takhle? Ani skvělá Kristin Scott Thomas to nezachránila. ()

Qer

Velmi příjemná romantická komedie o lásce a neokoukaném příběhu, který skončí jak jinak než dobře. Hezká hudba a dobré herecké obsazení hrají filmu do karet. Některé příběhové linky mohly být dotaženější (Fredova žena a především lososí teroristé). ()

Pythonator

Ujetý absurdní příběh o narušování biotopu jemenských vod a Indického oceánu. Hrozící ekologickou katastrofu způsobenou potravinovou konkurencí nepůvodního druhu ve filmu nikdo neřešil. Šlo tam ale krásně vidět, že když má někdo prachy, tak je možné všechno. Už se těším na pokračování Lov ledních medvědů v Pákistánu. Jinak to bylo málo vtipné a v podstatě i málo romantické. A co je hlavní, Emilka mi přišla v tomto filmu málo sexy. No a když se jeden neukájí nad vztyčeným prutem, tak pohled na svůdnou děvu potřebuje, aby film nebyl úplně o ničem. ()

kodwin

Hallstrom nezklamal, umí krásné obrázky na jakékoliv téma. Bláznivý název evokoval bláznivý příběh, ale ten nakonec byl mnohem realističtější, než jsem si dokázal představit. Britský humor a zajímavé kulisy jsou předností, čitelný scénář nedostatkem. Lov lososů v Jemenu není žádná pecka, ale příjemné pokoukání na pohodu ano. ()

revere

Velmi humální příběh. Hodně nápaditý, některé momenty stojí za zvěčnění. Po dlouhé době film, kdy jsem nenašel komentář, se kterým bych se dokázal ztotožnit. Většina kritik mi připadá, jakoby někdo Disneyho Sněhurku obviňoval z naivity a trpaslíky strhal, že přehrávají. (Těch 5* je natruc, a také proto, že nelze dávat čtyři a půl.) ()

Dusty56

Sympatický film nejen o rybách nebo Jemenu. Děj je originální a opravdu mě zaujal, bohužel přece jenom se to všechno odehrává na malém dějovém prostoru a chybí tam víc akce, komedie nebo něčeho takového, co by mě ještě víc vtáhlo do filmu. Obsazení mě překvapilo, protože zatímco Ewanu McGregorovi, který není zrovna můj oblíbenec, rolí evidentně sedla (zkouknuto s CZ dabingem), tak Emily Blunt, kvůli které jsem si film vlastně pustil, mě trošku zklamala, přece jenom tam brečela na můj vkus až zbytečně moc. Ve výsledku to je film, který určitě nezklamal, byť na nic jiného než na zkrácení dlouhého večera bych ho nedoporučil. ()

karmalat

Celkově romantické, pozitivní a vyvážené. Takových filmů je zapotřebí víc, proto dávám 4 hvězdy, jinak je to tak na 3 a půl. Doporučuji pro unavené lidi, kteří potřebují vzpruhu, že má cenu se o něco snažit. Ale je pravda, že závěr je tak trochu přeslazený, nakonec ale proč ne, do filmu to zapadá. ()

sisaq

obvykle se snazim vyhnout jadrnejsim vyrazum, ale zde se to zrejme hodi. 1000x opakovana sr*cka, akorat v blystivem kabate v podobe kvalitnich hereckych vykonu a rezie. pokud clovek behem filmu zlenivy, vypne mozek a nepodiva se pod ten kabat, 4* jsou jasne doma. pokud ale jenom na moment zapne mozek, tri hvezdy jsou opravdove maximum. 50%. PS: asi nejdelsi reklama na studium rybarstvi na zemedelske univerzite. nevim jak vy, ale zacinam litovat ze jsem do nejakeho podobneho oboru nesel;-) ()

hovadko.bozi

Vyměnit studenou a nudnou protivu za pěknou dvacítku je celkem pochopitelný a praxí poměrně ověřený, ale co krásný a milý dvacítce nabízí poklidný vztah s nudným čtyřicátníkem se zálibou v rybách oproti vášnivýmu vztahu se sexy klukem, do kterýho byla zjevně paf a jenž je adept na novodobého rytíře na bílým koni, je pro mě naprostou záhadou. Netuším sice, kde se tak zčista jasna vzala ta slabost pro nesmělého vědce, a šejk by taky nemusel tolik filozofovat, ale jinak to byl velmi milý a odpočinkový film... ()

Montmorency

Po slibném začátku přišla rozvleklá romantika s (asi nevyhnutelným) happyendem - pohledného Roberta mi na konci bylo docela líto :-)).....Škoda, že K.S.Thomas měla tak málo prostoru, byla boží ! ()

Altaire

Moc pěkná oddechovka která mi zlepšila náladu a také parádně sehraná hlavní dvojice. Někdy stačí jen trochu víry... ()

madline24

Tenhle film se da nejlepe popsat jako "kultivovany" a taky mily. Prijemny britsky film - romanticky pribeh dvou hlavnich postav, ktere si vystaci s jednim drzenim se za ruku na konci filmu, presto je jejich pribeh uveritelny. Film o tak trosku netradicnim projektu podpory britsko-jemenskych vztahu tezi z vyborne obsazenych postav a kvalitniho scenare. ()

Shelma

Každý něco hledáme, občas je to v nás hluboko ukryté, nejasné, občas jsme pěkně nevrlí a otrávení, že "to" nemůžeme najít, ač vlastně nevíme, "co" přesně hledáme.... A pak stačí náhoda smíchaná s obyčejnou jednoduchostí a čistotou a hle, malý zázrak, který jsme dříve neviděli, je na světě... Chce to ... asi jen vnímavost k potřebám nejen svým, ale i ostatních jedinců Ze zdejších komentářů je jasně znát, kdo je věčně otrávený tápavý hledač a kdo už má jasno :). ()

papez12

Film, ktorý má v názve "ryby", lov,... javí sa ako film o rybárčení, no vôbec nejde o ryby. Inteligentný film. 4* ()

The Count

Vynikající rozjezd, trochu horší závěr, skvělí McGregor a Emily Blunt, trocha suchého britského humoru a čtyři ještě dám. ()

08.12.2012

07.07.2012