George Harrison: Living in the Material World

• USA George Harrison: Living in the Material World (více)

Dokument George Harrison: Living in the Material World mapuje život jednoho z nejslavnějších muzikantů všech dob. Přibližuje jeho dětství v Liverpoolu, éru Beatles, sólovou kariéru i soukromý život. Scorsese zachycuje George Harrisona nejen jako úspěšného hudebníka, ale i jako věčného hledače rovnováhy mezi světem materiálním a duchovním. Ve filmu se objevují dosud nepublikované fotografie, videozáznamy, nahrávky a rozhovory nejen se samotným Harrisonem, ale i s jeho manželkou Olivií Harrisonovou, Ericem Claptonem, Terry Gilliamem, Ericem Idlem, Georgem Martinem, Paulem McCartneym, Yoko Ono, Tomem Pettym, Ringo Starrem a Jackiem Stewartem. Všichni mluví otevřeně o Harrisonově výjimečném talentu, ale i o jeho vnitřních rozporech, prudké povaze, experimentech s drogami a náklonnosti vůči ženám. (oficiální text distributora)

Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová)

"Působivější než všechno vysvětlování je ovšem nakonec jediný, domácky intimní archivní záběr protagonisty v milované zahradě jeho venkovského sídla Friar Park, kterou stvořil vlastníma rukama." více

FFFilm.cz (František Fuka)

"Jsou lidi, jejichž dílo mě osobně nijak zvlášť neoslovilo, ale uznávám je jako extrémně talentované osobnosti, které nějakým způsobem zásadně obohatily lidskou kulturu. Kromě George Harrisona k těmto lidem řadím i Martina Scorseseho." více

Indiefilm.cz (Jiří Anger)

"Nicméně, navzdory všem výtkám, které jsem v recenzi uvedl, si Scorseseho snímek zaslouží pozornost, už jen pro mimořádně citlivou práci s archivním materiálem a dobovou hudbou. Pokud máte George a jeho tvorbu alespoň trochu rádi, vyplatí se dát filmu šanci." více

Topzine.cz (Nela Cristovová)

"Living in the Material World je poměrně nevyvážený dokument. Od první do poslední minuty je nadupaný skvělou hudbou, jenže to nejzajímavější se odehrává téměř až na konci. A tam dojde už jen málokdo." více

25fps.cz (Jiří Vladimír Matýsek)

"Informační hodnota Living in the Material World není možná tak vyčerpávající, jak by mohla být. O přenos informací však šlo ve Scorseseho dokumentech jen málokdy. Častěji jsou to spíš silně osobní rozjímání nad subjektem, přičemž nezáleží, že je tento neživý (film), žijící (Dylan) či nežijící …" více