Ned si žil spokojeným životem na bio farmě po boku své hippie přítelkyně, dokud jej však jeden nerozvážný incident s marihuanou na farmářském trhu nedostal za mříže. Po návratu z vězení se nastěhuje ke svým sestrám... V žádné rodině nesmí chybět – černá ovce, která je vždy o pár kroků pozadu. Zvláště pak, má-li si dát do pořádku život. Pro sestry Liz, Mirandu a Natalii je to jejich věčně pozitivní bratr Ned, bývalý majitel organické farmy, jehož neskonalá ochota spoléhat se na poctivost lidstva způsobuje jeho osobě nemalé problémy. Normálně by byl naprosto nepoužitelný, ale jednou je to jejich bratr, takže když ho opustí přítelkyně a vyhodí ho z farmy, jsou to opět sestry, kdo zavelí k záchraně. Každá ho u sebe nechá nějakou dobu bydlet, ovšem bratrova neotřesitelná víra v naprostou upřímnost jim obrátí životy vzhůru nohama. Avšak i díky tomu si všichni v rodině nakonec uvědomí, že jeho víra v lidi kolem sebe není zas až tak hloupá. (HBO Europe)

Montmorency

Pokud máte splín, depku nebo jenom špatnou náladu, tak vřele doporučuji ke shlédnutí - není to nic převratně vtipného, ale naprosto pohodový film, který prostě udělá dobře.....peace:-) ()

Kovlad

Trochu mi to pripomina český film, Návrat idiota avšak ani zďaleka nie tak zábavné. Veľká rodina, kde sa všetci "normálny" členovia správajú ako idioti pretože sa snažia byť "normálny" podľa amerických štandardov, naproti tomu hlavný hrdina, trošku pribrzdený ale zato úprimný s čistým srdcom sa ako jediný správa normálne aj keď v očiach ostatných je to proste idiot. Taká trošku otrepaná story, na zabitie času stačí inak neodporúčam, Ani raz som sa nezasmial aj ked neviem či to bolo cieľom autorov. U mňa priemer, 50% ()

hajner

Bol to riadny ... ale ako komédia osviežujúce aj keď toho humoru tam moc nebolo, ale kladné humorné a satirické situácie určite. ()

kinoholik

Neuvěřitelné! Americká komedie o "naprostém blbci" prostá fekálního humoru a naprosté trapnosti. Že bych se smíchem válel po podlaze to zrovna ne, ale výborně jsem se bavil celou dobu. ()

lenoch

3+ Pohodová komedie, méně kýčovitá a šablonovitá než holywoodské protějšky. Vlastně mám pocit, že kdyby se lidé o tomhle filmu dozvěděli, tak by mohl být docela masově úspěšný. Nebo že by ne? ()

Dominique55 odpad!

Beznadějný trouba, je spíš beznadějný celý film, všichni lidé v něm a jen pro beznadějné trouby, kteří beznadějně neví co se svým životem. ()

walsidal

Problémem tohoto filmu je už samotná postava Neda. Těžko říct, jestli je tak špatně napsaná nebo zahraná. Asi obojí. Nic proti nadsázce, problém je ale v tom, že Ned se v některých momentech skutečně chová jako idiot, ovšem v jiných má naopak působit jako sympaťák. To ale nejde dohromady. Sympatičtí idioti neexistují ani ve filmech… Tenhle rozpor nejlépe dokumentuje skutečnost, že scénárista či režisér raději vynechali scény, kdy Ted svěřuje své sestře novinářce tajemství „o noži“ a následně ho nepotvrdí před právníkem. Možná si tvůrci uvědomili, jak „nevěrohodně“ (chápej jako synonymum „blbě“) by obě scény ve skutečnosti vypadaly, kdyby se měly divákovi opravdu předestřít, a raději mu je proto sdělili pouze zprostředkovaně. Zooey Deschanel, Elizabeth Banks, Emily Mortimer a Rashida Jones byly podstatně lepší, ovšem celkově trapnému vyznění filmu už příliš nezabránili. Pro mě jeden z nejslabších film se Zooey (hned po Gygantic). ()

BStone

Paul Rudd jako nekonečný optimista a stoupenec dobra, který sice páchá v očích ostatních šílenosti, ale skutečnost je přece jen trochu jiná. Výborně obsazený film, na který se velice příjemně kouká, s fantastickým soundtrackem a s příběhem, který je lehce pod povrchem. 80% ()

Sejkorka

Moje hodnocení je 3,5* , 70% . Slušná odpočinkovka s dobrými herci a hérečkami. Všem pochopitelně vévodí Ant man Paul Rudd v hlavní roli loosera Neda. člověk ho fakt miluje pro jeho otevřenou, bezelstnou povahu. Neřekl bych, že je retard, spíše smolař (looser). Jeho sestry  Elizabeth Banks, Zooey Deschanel a Emily Mortimer jsou každá nějak postižená osudem, ale Ned jim nakonec ukáže tu správnou cestu. Zaujme i Kathryn Hahn v roli Nedovy bejvalky, která je skvělá v mém kulťáku Milerovi na tripu. Jo, a tmavovlasou Elizabeth Banks si hodně pletu s Rachel McAdams. ()