Neviditelný symbol

• Česko Neviditelné znamení (více)

Mona je dvacetiletá samotářka, jejíž otec onemocněl, když byla ještě dítě a ona se proto upnula k matematice a hledala v ní vykoupení. Nyní je Mona dospělá a jako učitelka matematiky se snaží pomoci studentům překonat jejich krize. Moniným vzorem byl její zbožňovaný otec, vynikající matematik. Náhle se u něj však projevily příznaky duševní choroby a Mona se stala doslova posedlá čísly. Používala je nejen k řešení příkladů ve škole, ale i k vyhodnocení nepředvídatelných hrozeb světa. Nyní je Mona (Jessica Alba) dospělá a její vztah k pověrám i nadále vzkvétá. Coby učitelka matematiky na základní škole však možná bude muset konečně vylézt ze své ulity. Tento dojemný příběh, vyprávěný s humorem a fantasií, s sebou přináší zvláštní citlivost k realitě duševní choroby. (HBO Europe)

Alt.64 odpad!

No jestli se v USA normálně na přírodopisu učí nadávat kytkám, tak klobouk dolů českému školství. Nudný film, buď to byla totální ptákovina nebo jsem ho asi totálně nepochopil. Přišlo mi to snad i těma dialogama a postavama trochu surrealistický. ()

peetriss

Neviditelný symbol by tak moc chtěl být něčím zasahujícím, krásným, žebříček lidských hodnot narovnávajícím a přitom sladce vtahujícím, vlídným a kouzelným. Potenciál k tomu snad i měl, jenomže Marilyn Agrelo si naložila víc, než dokázala unést a funkčnost výsledného díla je značně pochybná. Jessicu Alba je radost vidět v roli zcela obyčejné dívky, navíc snílka, herecky ji však zvládá jen s obtížemi. To víc zaujala Sophie Nyweide v roli malé Lisy. ()

Lachvos

Originální, roztomilé, svižné tak akorát, někdy přehnané...Logiku zde nehledejte, toto je spíše snímek označován stylem "krásný, pro celou rodinu či milý" což je také nicneříkající, ale lidé proti tomu naopak nemají ani slovo špatné. Alba hraje dle scénáře (doufám, ptž jestli to má z vlastní iniciativy, tak takhle ne-e), děti jsou na zabití taky dle scénáře (některé) a konec nepřekvapí. Jestli tvůli tomuto vydržet hodinu a půl u obrazovek? Jsem na rozpacích... ()

pend

Film ve mě vyvolal rozporuplné pocity. Je v něm řada skvělých momentů, které ale vůbec nikam nevedou a za chvíli jako by se vůbec nic nestalo (chování dětí ve škole). Jessica Alba hlavní postavu ovšem zahrála skvěle a tu jinakost jí docela dobře uvěříte. Škoda, že se režie nechopil někdo zručnější a důslednější. ()

fortex

Něco tomu chybělo,pořád jsem čekal,kdy se to "rozjede" a nic. Tu malou tlustou holku bych asi brzy uškrtil. ()

Deb

Film se mi moc líbil, bohužel mi můj dojem pokazila scéna se sekyrkou v noze. To se mi do filmu nehodilo a působí to přehnaně. Jinak pěkný příběh. ()

haWranka

Nejdřív jsem byla nadšená, ale jak film pokračoval, šlo to s ním i s nadšením rychle dolů. Příběh začal být překombinovaný, konec taky nestál za nic. Pro mě jedno velké zklamání.. ()

Streamline

Nenávidím matematiku, nemám rád Albu a už vonkoncom nemám rád Albu, ktorá vyzerá ako psychopatická bezďáčka, klopká si rukou na drevo a žerie mydlo a aby toho nebolo málo, tak Chris Messina je slizký had, ktorý chce každú dostať len do postele, fuj...takže tento film, ako som pred začiatkom predpokladal, mi vôbec nesadol. Niekoľko scén bolo zaujímavých, hlavne tie, ktoré sa odohrávali v triede, ale inak je to film s predvídateľným dejom a ešte predvídateľnejším happyendom. 40%! ()

DandaPiper odpad!

Nechápu, jak může být Jessica Alba považována za sex symbol. V tomto filmu vypadala podle mě opravdu příšerně a její výrazy mě vyloženě týraly. Díky tomu byl film ještě o něco větším utrpením než kdyby místo Alby vybraly nějákou zdatnější krasotinku. ()

vlasta 7

Pro některé možná zklamání, že neviděli J. Albu polosvlečenou v sexy roli.Mně se ale její role velmi líbila. Zajímavý film s velmi hlubokou myšlenkou, jak mají problémy a chování rodičů velký vliv na děti a jejich chování v budoucím životě. ()

LeePriest

Jessica Alba má zde dost nepovedenou roli a ve filmu je příliš moc debilních scén na to, abych dal vyšší hodnocení. Nezajímavá, špatně zpracovaná blbost po všech směrech. ()

zipS

V istých momentoch silná vec, no prevažuje tu nudnosť a rozťahanosť. Dakedy mi to pripadalo ako film "o ničom", nie o číslach... Jessica zahrala v pohodke, ale na takúto "outsiderku" akú hrá, mali tvorcovia vybrať inú herečku, nie jednu z najkrajších na svete :) potom by bola jej postava uveriteľnejšia. anyway film má svoju jedinečnú atmosféru... three stars ()

The Count

Taky jsem se rozhodoval, jestli dát čtyři, ale nakonec si myslím, že si je tenhle film zaslouží. Byla to pro mě moc milá podívaná a svým způsobem upřímná. A i přes to, že štěstí bylo vlastně až skoro neuvěřitelně moc, jsem jim to přál. Určitě to není strhující podívaná, nebo film roku, nebo jak to říct, ale prostě to nějak sedí pohromadě a hladí po duši. Navíc Jessica Alba to podle mě moc hezky zahrála. Většinou jí mám zapsanou, jako herečku co je obsazená spíš aby zkrášlila film, ale tady fakt hraje a zapadla jak klíč do správnýho zámku. A učitel byl taky správnej chlapík, navíc hezká hudba a vyťukávání čísel - to bych docela rád uměl. ()

Petromilka1

Dávám čtyři hvězdičky a to z jednoho prostého důvodu. Ne každý se narodí v ideální rodině a každý se musí porvat se svým osudem jak možná nejlépe to jde. Trochu mi to připomnělo i mé dětství a Jessica Alba se své role ujala více než dobře. ()