Martin poznal svého adoptivního bratra Dovidla v devíti letech, kdy v Evropě zuřila druhá světová válka. Dovidl, stejně starý polský Žid, který našel útočiště v jeho rodině, byl neuvěřitelně nadaným houslistou. Ve svých jednadvaceti letech měl zažít svůj velký londýnský debut, ale těsně před ním záhadně beze stopy zmizel, což velice zostudilo celou jeho rodinu. Skoro po čtyřiceti letech je Martin svědkem představení mladého houslisty a je překvapen, protože pozná, že takto hrát ho nemohl naučit nikdo jiný než Dovidl. To ho přiměje vydat se na dalekou cestu, která jej dovede k odhalení šokujícího tajemství… (Bohemia MP)

ostravak30

François Girard se poměrně často věnuje hudebním tématům. V tomto příběhu jde o židovského houslistu počátkem války. Přiznám se, že na mě příběh tak silně nepůsobil. Židé to samozřejmě neměli jak na počátku, tak i v průběhu války jednoduché a jejich přeživší pozůstalí po válce ještě těžší. To nejsilnější se ostatně dozvíme prakticky na konci. Samotné umění přeci jen zmenšovalo utrpení nejen těch talentovaných, ale i jejich posluchačů. Přes některé křivdy a utrpení, jaké svět do té doby nezažil se jde ale jen těžko přenést. Osobně pak chápu i fakt, že bylo složité dál si udržet víru v Boha. ()

mac000

Velmi příjemný film. Přestože pojednává o vážných, až tragických tématech - odloučení syna od otce a rodiny, válečná utrpení, holocaust Židů v Polsku, činí tak formou a způsobem, jenž nepřebíjí hlavní téma filmu, jímž je láska životní přátelství dvou chlapců a později mužů z různých zemí, kultur a náboženských vyznání, ale především - láska k hudbě. Herecké výkony Tima Rotha a Cliffa Owena umocňuji emocionální prožitek z celého filmu. ()

pafka

Pribeh o hledani, ktery nema nijak vyrazny spad, casto se zapomina v pomalych scenach a malo atraktivnich.  Otazka, co na tom zmenil dabing, ktery umi odfiltrovat cast atmosfery do jakychsi sterilnich dialogu. Pribeh skvely, sahajici do 2.sv.valky. Velmi dojemne finale. ()

Kozlowski8

Když bylo anglickému chlapci Martinovi devět let a v Evropě zuřila válka, ujala se jeho rodina stejně starého polského žida Dovidla - mimořádně nadaného houslisty. Chlapci vyrostli jako bratři, avšak jejich cesty se po dvanácti letech podivným způsobem rozešly. Po bezmála čtyřiceti letech Martin náhodou narazí na možnou stopu na svého "bratra" a touží zjistit, co s ním je a co se před lety stalo... Docela pěkný příběh s několika  hezkými momenty, s kvalitním hereckým obsazením (včetně dětí) a hezkou hudbou. Tempo příběhu však občas pokulhávalo. Průměrný počin. 60 %. ()

rigby

Zajímavý příběh, který ale hodně ztrácí zpracováním. Výsledek je hodně nevýrazný a zapomenutelný, což je opravdu škoda, protože téma je vážné a opravdu stojí za to se na film podívat. V jiných rukou z toho mohl být kinohit, takhle pouze průměr. ()

Slepejsek

Bohužel víc chtěný než poskytnutý prožitek. Silná myšlenka či poselství podkopnutá neschopností ji prodat v plné síle... I přes silný výkon Tima Rotha se nedaří u hlavní postavy propracovat motivy konání, což shazuje celý film... Ve finále tak bohužel víc prvoplánová agitka než skutečně zasahující film. ()

supg

Krásná hudba, dobří herci, které uznávám, ale jinak? Ušel mi smysl filmu, asi jsem vkladal do příběhu velké očekávání.. a nebo jsem jen nechapavy. Škoda, exteriéry i dobová atmosféra byly zachyceny dobře, ale jinak mne film nijak neupoutal ()