Veteráni

• Dánsko

Oldboys

Drama / Komedie / Road movie

Dánsko / Švédsko, 2009, 97 min

Typický Sever. Nečekejte tradiční komedii plnou hlášek či gagů, ale spíše úsměvný příběh o barmance, zlodějíčkovi a osamělém šedesátníkovi, kterým společné setkání změnit život. Základní myšlenka filmu, totiž že důvodů ke změně sebe sama najde člověk dost v jakémkoliv věku i situaci, je zde naplněna bezezbytku. Cesta na fotbal zde pak slouží jako pouhý rámec. 80%(22.7.2013)

"Nejsem násilník. A ztichni nebo tě praštím!" ...Velmi povedená road movie. Při pár scénách jsem se opravdu od srdce zasmál, některé mě zase donutily se zamyslet a některé prostě jen tak pohodově plynuly a já si je užíval. Stará fotbalová garda se při cestě na fotbalový zápas chová jak malý děti na táboře a to mě neskutečně bavilo!(23.5.2013)

Cinemax se konečně vyšvihl. Nejenom, že si v nedělní večerní premiéře konečně připravil kvalitní evropský film, ale ještě se k tomu jedná o film ze Skandinávie, a co víc, film se točí kolem fotbalu. Takže pro mě osobně očekávání na 120ti procentech. Výsledek je ještě o stupínek výš, protože jsem nemohl tušit, co se z filmu nakonec vyloupne, a vylouplo se opravdu hodně. Veteráni jsou filmem, který v sobě obsahuje od všeho trochu, ale vždycky ten trošek využívá v nejlepších možných situacích. Zasmějete se, ale stejně tak Vám zamrazí. Budete mít ze života radost, ale následně si uvědomíte, že žít život není žádná slast. No prostě klasické drama, výborně napsané, se scénami ze života a laskavými lidmi v něm. Radost na to koukat.(6.9.2011)

Mám moc rád tyhle severské antidepresivní filmy... Film vás po celou dobu baví a vypráví milý malý příběh a určitě vám zlepší náladu. Pozn: Ta blond kočka je dánská herečka Laura Christensen. Po dvou dnech film stále nemůžu dostat z hlavy, opravdu na mě příjemně zapůsobil. Takže zvedám ze 4 na 5* - 90%.(23.11.2010)

To se jednou takhle potkají dva chlápci, jeden z basy, druhej 50letej fotbalista a vznikne přátelství v zábavné roadmovie od chlapců ze severu. Fotbalovej tým důchodců nemá chybu, chovaj se jak děcka a co hláška to perla, trenky na stožáru - dobré :D Pohodovej filmek k zamyšlení, ale i zasmátí se od srdce. 9/10(10.11.2014)

• - Film získal Diváckou cenu deníku Právo na 45. MFF Karlovy Vary. (morgos)

• - Ve scéně, kdy se tým po příjezdu do Švédska rozhodně pohřbít řidičova psa, jsou silniční značky dánské, přestože se postavy již nachází v jiné zemi. (Spectateur)