Veteráni

• Dánsko

Oldboys

Drama / Komedie / Road movie

Dánsko / Švédsko, 2009, 97 min

To se jednou takhle potkají dva chlápci, jeden z basy, druhej 50letej fotbalista a vznikne přátelství v zábavné roadmovie od chlapců ze severu. Fotbalovej tým důchodců nemá chybu, chovaj se jak děcka a co hláška to perla, trenky na stožáru - dobré :D Pohodovej filmek k zamyšlení, ale i zasmátí se od srdce. 9/10(10.11.2014)

Typický Sever. Nečekejte tradiční komedii plnou hlášek či gagů, ale spíše úsměvný příběh o barmance, zlodějíčkovi a osamělém šedesátníkovi, kterým společné setkání změnit život. Základní myšlenka filmu, totiž že důvodů ke změně sebe sama najde člověk dost v jakémkoliv věku i situaci, je zde naplněna bezezbytku. Cesta na fotbal zde pak slouží jako pouhý rámec. 80%(22.7.2013)

45th KVIFF 2010 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Oldboys / OLDBOYS / Veteráni) - Kurňa ty důchodci jsou mnohem horší než i ty nejotravnější děti. Tento snímek mě zpočátku nudil, moc originálních věcí jsem v něm nenašel - měl jen předvídatelný děj, konec a do toho ty důchodce. Všechny atributy průměrnosti. O to více jsem byl překvapen z toho, že jsem byl v závěru úplně naměko což jsem opravdu vůbec nečekal... - 15. 8. 2011 - 90%(17.8.2011)

Mám moc rád tyhle severské antidepresivní filmy... Film vás po celou dobu baví a vypráví milý malý příběh a určitě vám zlepší náladu. Pozn: Ta blond kočka je dánská herečka Laura Christensen. Po dvou dnech film stále nemůžu dostat z hlavy, opravdu na mě příjemně zapůsobil. Takže zvedám ze 4 na 5* - 90%.(23.11.2010)

• lena60

Nevím čím to je, ale podobné milé "antidepresivní" snímky mi poslední dobou připadají čím dál méně čerstvé a osvěžující. Prsty v tom má pravděpodobně moje přesycenost severskou kinematografií, a pak také skutečnost, že ve valné většině příběhů outsiderů a podivínů postrádám překvapení a alespoň minimální hodnověrnost.(3.1.2011)

• - Film získal Diváckou cenu deníku Právo na 45. MFF Karlovy Vary. (morgos)

• - Ve scéně, kdy se tým po příjezdu do Švédska rozhodně pohřbít řidičova psa, jsou silniční značky dánské, přestože se postavy již nachází v jiné zemi. (Spectateur)