Reklama

Reklama

Viditelný svět

všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Máte pocit, že vás někdo sleduje? Může to být osamělý čtyřicátník, jehož vlastní život je tak prázdný, že parazituje na životech jiných. Možná mu bude stačit, že vás pozoruje, nebo bude chtít do vašeho života aktivně vstoupit. Pro jistotu se ale vždycky připravte na nejhorší, jak líčí temný psychologický thriller s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Ten se ve filmu objevuje jako Oliver, velmi uzavřený a nekomunikativní letový dispečer. Jediný „živý“ kontakt má se svou matkou (Jana Hlaváčová), od kolegů v práci si udržuje odstup a doma mu společníka dělají televize a dalekohled. Jím z bytu na bratislavském sídlišti šmíruje na první pohled šťastnou rodinku z protějšího domu. S rolí pouhého pozorovatele si ale dlouho nevystačí a rozhodne se k sousedům odnaproti proniknout co nejblíž. Pro splnění snu udělá člověk často velmi neuvěřitelné věci, někdy i takové, které jsou za hranicí slušného chování nebo dokonce zákona. A když nabídnete pomocnou ruku někomu, kdo o to vůbec nestojí, nesmíte se divit, že vás pak do ní s chutí kousne. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (100)

d.beseda 

všechny recenze uživatele

Zajímavé a dnes velmi aktuální téma. Skvělé herecké obsazení. Prvky tragikomična v psychologickém filmu? - proč ne. Život je plný takových momentů. Ivan Trojan opět skvěle připraven na roli (konzultace s psychiatry ap.). Mé hodnocení: 84%. Viděno: (08.07.2011 - 46. MFF KV; 18.08.2011 - Lucerna/premiéra ČR). ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ten film se strašně moc chce tvářit jako psychologický thriller, ale jednotlivé postavy jsou stejně jen pouze karikatury. Nějak nechápu, proč by někdo měl vůbec milovat Trojanovu postavu, protože je prostě divná a divně se chová celou dobu. Nesnaží se na nikoho něco hrát, prostě je děsivý introvert neustále. Proč by mu měl někdo důvěřovat? Strašně mi to šustí papírem. Ale určitá atmosféra se tomu vzít nemůže. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Někdy spolu můžeme jít i na pivo........ Ivan Trojan (Oliver Fabián) jako letecký dispečer žije osamělý život, plný smutku a závisti. Je cítit, že kdysi prožil nějaké trauma a stále se s ním nevyrovnal. Z příběhu je cítit vliv především dvou filmů. Tím jsou Samotáři a Okno do dvora. Zde Fabián sledu převážně jednu sousedskou rodinu svým dalekohledem. Fabián (Ivan Trojan) má ve svém bytě neustále puštěnou televizi. Okolo 52 minuty v ní můžeme vidět a slyšet seriál Simpsonovi. CITÁT - Vždycky jsem chtěla vědět, jaký jsou sousedi odnaproti....... Škoda toho podivného jakoby nedodělaného konce, jinak bych dal filmu za pět. Tady to chtělo nějaké překvapení. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Asociální šmírák vstupující bez pozvání do života druhých. Rozvleklost zápasící s přednostmi minimalismu, motivy šumící do ztracena (pistole) a solidní herecké výkony (podivín Trojan i zajímavá příčina jeho chvilkového roztání Kristína Turjanová). Psychologizace i vývoj postav nikterak přesvědčivý, ale jako panelákové drama s autorským vkladem si to pozornost zaslouží. Apropo, letový dispečer s podobnými sklony by při odletu partnerky klidně mohl záměrně vynechat první tři slova při pokynu: „Počkejte, až bude dráha volná..“ ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

S Ivanom trojanom strávime v tomto filme veľa času a on ho využil na 100%. Ak niečo vo filme nefunguje, tak rozhodne nie herectvo Trojana, ktorý je v zábere v jednom kuse. Bavilo ma sledovať ho. Podobný film kedysi natočil K. Kieslowski a to - Krátky film o láske. Samozrejme Kieslowského film je lepší, ale aj tu ma zaujímalo ako sa bude príbeh vyvíjať a kam je Trojan a jeho postava ochotná zájsť. Film má pomerne nízke hodnotenie, ale ja by som to tak tragicky nevidel. Film má pomalé tempo, ale kamera M. Štrbu dokáže zaujať a pulzujúca hudba vie navodiť atmosféru. Myslím, že film patrí k tomu lepšiemu čo u nás za posledné roky vzniklo a je rozhodne lepší než preceňovaný a cenami ovenčený -Môj pes killer. Prikláňam sa k slabším štyrom hviezdam, ale súhlasím, že bez Trojana, by to bolo o hviezdu menej. 70%. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (8)

  • Režisér Peter Krištúfek spomína, že keď sa vracal z Lotysška s cenou za najlepšiu réžiu, na letisku ju pokladali omylom za nálož, takže musel vyše hodiny čakať na batožinu. (Raccoon.city)
  • Ivan Trojan (Oliver) si napriek svojej bohatej filmovej kariére zahral v Slovenskom filme po prvýkrát. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama