Sam Cayhall, někdejší člen Ku-klux-klanu, čeká v cele smrti na vykonání rozsudku za rasisticky motivovaný bombový atentát, který provedl v roce 1967 a při němž zahynuli dva židovští chlapci. O celý případ se začne zajímat mladý advokát Adam Hall, který je Cayhallovým vnukem. Ten je rozhodnut objasnit onu smutnou událost za každou cenu a žádá pro svého klienta udělení milosti... (oficiální text distributora)

pupidup

snaha byla, ale bohužel jsem se málem unudila k smrti. Asi scénárista použil článek z novin jako scénář....jako patnáctiminutový dokument s morálním zamyšlením by mi vyhovoval:o) ()

lineker

Rasismus, trest smrti, smíření a procitnutí před samotným koncem života, čekání na smrt. Možná více vážných témat než snese jeden dvouhodinový snímek. Nicméně na tři hvězdy mně to bavilo určitě. Čtvrta je pro Hackmana. ()

Honey007

vcelku slabý "vězenský" film se snahou řešit otázku trestu smrti. Škoda, že zůstal jenom u snahy. Jediné světlé místo je herecký výkon Gena Hackmana, který je precizní, ale zbytek iklinuje k přílišným klišé a celkově nevýrazným monologům a scénám. 30% ()

andy60

Námět sám o sobě dobrý - bývalý člen Ku-klux-klanu čeká v cele smrti a zbývají mu poslední 3 týdny života. Jeho vnuk - advokát, se snaží všemi prostředky svého dědu zachránit. Potud dobrý, ale zpracování mohlo být mnohem lepší, emotivnější a dramatičtější. Tady se vše odehrává v rovině dialogů a snad i proto působí film příliš "televizně". ()

Kloboucek75

Nechápu smutnou písničku na závěr filmu. Ve filmu si smrt zasloužil tak jaká lítost ? Další věc je, že nechápu věk všech ve filmu. Atentát / vražda byla v roce 1967, děj filmu 1996 tudíž 29 let poté . Právníkovi bylo v roce 1996 jak řekl 24 let . Když byl za paní který jeho děda zavraždil  výbuchem bomby děti (v roce 1967) ,ona řekla dnes by bylo mým dětem stejně jako vám. Nechápu . Dětem muselo být v roce 1996 minimálně 36 a 33 let. ()