Cela smrti

Cela smrti

Drama / Thriller

USA, 1996, 113 min

• castor

James Foley natočil několik kousků, od kterých bychom mohli očekávat nějaká zásadnější sdělení a ambice, jenže v drtivé většině to neprodal. Neprodal ani Johna Grishama, jehož předloha se tu představuje v mnohem slabším světle, než jsme byli zvyklí. Výsledek je utahaný a nevýrazný, O´Donnell potvrzuje, že sám film neutáhne, a světě, div se, ani Hackman mě příliš neoslovil.(7.10.2015)

• The Viper

Když jsem si četl některé zdejší komentáře, nebral jsem vážně v potaz, že herecký výkon O´Donnella je tak hrozný, ale je tomu tak. V každé situaci ten stejně tupý výraz. S prominutím řečeno mi přišel jako debil. Hackmanovi jsem antisemitu věřil a tak jsem s ním spokojen. Film jako takový mě chvílema štval. Nesnáším, když takovýhle filmy se snaží poutat na politické názory ať KKK nebo jiné ,,rasistické'' organizace, špatný dojem.(8.7.2011)

Solidní nápad, na kterém kdyby se trochu zapracovalo, tak by mohl vyzdvihnout Celu smrti na více jak 3*. Hackman zvládá roli vězně odsouzeného na smrt výborně, s O'Donnellem je to už horší. Konec filmu mě mile překvapil, ale jinak chybí ve filmu podstatnější dějové zvraty, překvapení. Pořád ale jsem toho názoru, že vězeňská témata by měl točit jenom Darabont ;)(8.6.2009)

Tenhle film je můj nejoblíbenější z řady natočených podle knižních předloh Johna Grishama . Možná to nemá úplně ten nejzajímavější děj na světě , ale takové už Grishamovky prostě jsou . Za to to má ale velmi hlubokou myšlenku , kdy člověk ať chce nebo ne na konec soucítí s člověkem s kukluxklanu a uvědomíte si , jak hrozně zaslepeni lidi dokážou být , když se do takového či jiného klanu dostanou . Umřít pro ostatní a proč vlastně . Pro mě velmi zajímavý a pěkný film , který si vždycky ráda pustím znovu.(28.4.2015)

• honajz

V podstatě podobné téma jako u Čas zabíjet, a v podstatně podobně povrchně zpracované, jen ne tak dryáčnicky. Na tehdejší dobu - i dnešní možná - asi šokoval scénou vraždy dvou malých dětí hned v úvodu (a vlastně pro film naprosto zbytečnou, jde jen o to zvednout emočně diváka ze židle), ale celkově mohlo jít o televizní konverzačku. Někdo zde v komentáři píše, že věcem z TV se nedá věřit a filmy nemají podávat žádné informace. Je to samozřejmě blbost. Netváří se to jako James Bond, kde si nelámu hlavu logikou věci a autentičností výpovědi a prostředí. A pokud není autentická a uvěřitelná premisa, pak se na to člověk bude dívat jako na pohádku, a ne snímek, který se chce vyjádřit k nějakému vážnému společenskému problému.(31.12.2011)

• - Natáčení filmu probíhalo také ve skutečných plynových komorách ve vězení v Parchmanu v Mississippi. (Terva)

• - Adama Halla měl původně hrát Brad Pitt, ale odešel záhy po Ronu Howardovi. (Terva)

• - Film měl původně režírovat Ron Howard, herec, režisér a producent, držitel několika Oskarů. (Terva)