Sam Cayhall, někdejší člen Ku-klux-klanu, čeká v cele smrti na vykonání rozsudku za rasisticky motivovaný bombový atentát, který provedl v roce 1967 a při němž zahynuli dva židovští chlapci. O celý případ se začne zajímat mladý advokát Adam Hall, který je Cayhallovým vnukem. Ten je rozhodnut objasnit onu smutnou událost za každou cenu a žádá pro svého klienta udělení milosti... (oficiální text distributora)

evapetra

Film stojí za to vidět především kvůli Gene Hackmanovi, je to pořád skvělý hercký profík.Ostatní herci, včetně obhájce, působí tak nějak nemastně neslaně a nepříliš přesvědčivě. Zkrátka pasáže, ve kterých není odsouzený viník na scéně, se mi trochu táhly a nedokázaly mě strhnout a více vtáhnout do děje. ()

MM_Ramone

"Cela smrti" je jeden z mála románov amerického spisovateľa Johna Grishama, ktorý som si prečítal. Grisham nepatrí medzi autorov, čo ma dokážu svojimi titulmi, prevažne z právnického prostredia, nejak výrazne zaujať, ale toto jeho dielo som si prečítal s chuťou. Hodne sa zaujímam o históriu a činy Ku-Klux-Klanu, preto mi táto téma padla vhod. Filmová verzia tohoto silného príbehu za knižnou predlohou dosť výrazne zaostáva. Chris O´Donnell a Gene Hackman ma svojimi hereckými výkonmi vôbec nedokázali vtiahnúť do deja. To však má na svedomí aj nie celkom podarený scenár a nevýrazná réžia. Dalo sa to natočiť omnoho lepšie. ** ()

darwin

John Grisham se v problematice amerického Jihu nevyzná, to je patrné také u filmu A Time to Kill, který je spíš chaotickou parodií na Jih a boj o občanská práva. The Chamber je v tomto ohledu lepší, protože i režisér byl skromnější a nejal se přibarvování, i když banda buranů v hangáru na konci filmu je krutě nadsazeným prvkem. Film tak za celé dvě hodiny neřekne o Jihu, rasismu ani boji o občanská práva naprosto nic. Jen nudí se střídavou intensitou. Jediné, co v tomto filmu stojí za to, je Gene Hackman, který se do role konservativního Jižana výborně vžil. ()

Eonex

Vzhledem k tomu, že velmi dobře znám knižní předlohu, musím říct, že filmová verze mě naprosto zklamala. Chris O´Donnell jako Adam je naprosto nepřesvědčivý, mezi postavami ve filmu panuje čirá lhostejnost tam, kde by měly být vřelé a emotivní vztahy. Nikde žádné vyhrocené situace, nikde žádný stres, napětí a očekávání – ač jde o život. Vedle knižní předlohy je tohle slabá omáčka, kterou šéfkuchař zapomněl pořádně okořenit. Tři hvězdičky – za Gena Hackmana v roli Sama Cayhalla. ()

andy60

Námět sám o sobě dobrý - bývalý člen Ku-klux-klanu čeká v cele smrti a zbývají mu poslední 3 týdny života. Jeho vnuk - advokát, se snaží všemi prostředky svého dědu zachránit. Potud dobrý, ale zpracování mohlo být mnohem lepší, emotivnější a dramatičtější. Tady se vše odehrává v rovině dialogů a snad i proto působí film příliš "televizně". ()

• Film měl původně režírovat Ron Howard, herec, režisér a producent, držitel několika Oskarů. (Terva)
  • Natáčení filmu probíhalo také ve skutečných plynových komorách ve vězení v Parchmanu v Mississippi. (Terva)