Sam Cayhall, někdejší člen Ku-klux-klanu, čeká v cele smrti na vykonání rozsudku za rasisticky motivovaný bombový atentát, který provedl v roce 1967 a při němž zahynuli dva židovští chlapci. O celý případ se začne zajímat mladý advokát Adam Hall, který je Cayhallovým vnukem. Ten je rozhodnut objasnit onu smutnou událost za každou cenu a žádá pro svého klienta udělení milosti... (oficiální text distributora)

MM_Ramone

"Cela smrti" je jeden z mála románov amerického spisovateľa Johna Grishama, ktorý som si prečítal. Grisham nepatrí medzi autorov, čo ma dokážu svojimi titulmi, prevažne z právnického prostredia, nejak výrazne zaujať, ale toto jeho dielo som si prečítal s chuťou. Hodne sa zaujímam o históriu a činy Ku-Klux-Klanu, preto mi táto téma padla vhod. Filmová verzia tohoto silného príbehu za knižnou predlohou dosť výrazne zaostáva. Chris O´Donnell a Gene Hackman ma svojimi hereckými výkonmi vôbec nedokázali vtiahnúť do deja. To však má na svedomí aj nie celkom podarený scenár a nevýrazná réžia. Dalo sa to natočiť omnoho lepšie. ** ()

castor

James Foley natočil několik kousků, od kterých bychom mohli očekávat nějaká zásadnější sdělení a ambice, jenže v drtivé většině to neprodal. Neprodal ani Johna Grishama, jehož předloha se tu představuje v mnohem slabším světle, než jsme byli zvyklí. Výsledek je utahaný a nevýrazný, O´Donnell potvrzuje, že sám film neutáhne, a světě, div se, ani Hackman mě příliš neoslovil. ()

Fiftis

Film mohol byť trochu kratší. Niektoré scény sú zbytočne dlhé a tým divák stráca záujem o pokračovanie. Ale inak celkom dobrý. Dívať sa na to dá, aj keď dá veľkú prácu vydržať až do konca filmu. Gene Hackman postupom času už stráca dych. Ale to je len subjektívny dojem. Ak sa vám nechce čítať objemnú knihu, tak vám film určite odporúčam. ()

RHK

Mladý právník chce zachránit svého rasistického dědečka, atentátníka Ku-klux-klanu, před trestem smrti. Plusy - thriller dle předlohy Johna Grishama a skvělý Gene Hackman v roli odsouzeného. Mínusy - režie James Foley a výkon Faye Dunawayové nominované za tento film na anticenu Razzie Award (Zlatou malinu). Jinak nevýrazný, průměrný film. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=MZTjMM5J9HQ ()

• Film měl původně režírovat Ron Howard, herec, režisér a producent, držitel několika Oskarů. (Terva)