Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

wampire23

Laugier dokazuje, že každým svojím filmom sa stáva lepším a zručnejším. Dokáže rozohrať extrémnu kompozíciu na minimálnom priestore s minimom slov, ale zato s mnohými zvratmi, perfektne zvolenými zábermi. Mnohokrát vypovie pohľad postavy alebo záber na určité miesto viac ako kopec zbytočných slov. To ako dokáže pracovať so zmenou žánru priamo ,,za jazdy" už dokázal pri Martýroch, ale tu to posúva do úplne novej a lepšej roviny. Človek naozaj nevie, čím ho prekvapí v ďalšej sekunde a mnohokrát si povie, že tu máme kus Shyamalana, tu kus Lyncha, Carpentera, chvíľu cíti Gone Baby Gone, chvíľu drsný thriller, potom zas kriminálku, aby na konci pocítil trpkú príchuť Mučedníkov. Nečakal som, že by film mohol byť tak remeselne na úrovni a prekonať aj skvelých Martýrov, ale myslím, že sa to Laugierovi podarilo. A Jessica Biel v jednej z jej najlepších úloh (nemusí nosiť plavky, krátke topy a vypúšťať trápne hlášky ako Sandler- oveľa viac jej pristane skutočné dramatické herectvo). Budem len očakávať ďalší kúsok od tohto veľmi talentovaného režiséra. ()

Illy

Francouzskokanadský návrh okolo palčivé otázky babyboxů - bez vědomí rodičů. Z hororu hupsneme do řešení sociálního zabezpečení našich potomků, což kupodivu nevadí. Jen nad tím příliš neholubat, to přenechám chytřejším.. Já na to nemám hlavně čas. ()

majo_svk

Je to pre ne lepšie? Nie? Nie? Nie? Ťažká a komplikovaná otázka, na ktorú je ešte ťažšie nájsť odpoveď. Každopádne film Temný muž je originálny, mrazivo atmosférický a napínavý. Divák si neustále kladie otázky, hltá hutnú atmosféru a je zvedavý, ako to dopadne. Prvoradá je atmosféra a komplikovať si divácky zážitok zamýšľaním sa nad morálkou a etikou činov nie je vôbec potrebné. Vydarený thriller ()

BlackHood

Dobrý byl jen tajemný začátek. Vážně mi to ze začátku připadalo jako nějaký záhadný horor, ale záhadný nebyl. Jen v něm byly tisíckrát ohrané zvraty, které se lehko daly předpovídat. Pak film začal být nesmyslný a nudný. Čekal jsem něco tajemného. ČEKAL JSEM VÍC! 2/10 ()

Silviaxx

To, čo začína skôr mysterióznym dojmom sa zhruba v trištvrtine filmu preklopí na plnokrvnú drámu. Páči sa mi, že námet neostal prvoplánový - teda, že sa nejedná o nejaké bezcieľne únosy deciek - ale že podstata filmu je omnoho hlbšie a celú pravdu sa v podstate človek dozvie pár minút pred titulkami. Pomerne veľmi dlho dokázal byť celý príbeh zahalený pod rúškom tajomstva, čo mi umožnilo neustále kombinovať a hrať sa s príbehom, odhadovať, čo sa asi tak deje a kto za to môže - línia, ktorá ma veľmi bavila. Ďalšia vec, čo ma veľmi bavila boli neustále ambivalentné postoje k hlavnej postave (J.Biel). Určite som z The Tall man veľmi príjemne prekvapená. ()

Jiu

Tak tu naozaj hodnoteniu CSFD nerozumiem. Pre mňa takmer majstrovský počin, rozpráva príbeh na jedničku a až do konca divák nevie, ako to vlastne je. Záverečné rozuzlenie, napriek silnému tušeniu, je šokujúce a nastolí pálčivú otázku, ktorá napadla už nejedného z nás. Odpoveď ostáva na vás. ()

KOZEL84

Jo no,spousta lidí bude držkovat,ale já rozhodně dostal víc,než sem čekal.Nejvíc mě bavilo,že sem fakt většinu filmu nevěděl která bije a to se fakt často neděje a samozřejmě Jessica Biel (dělá mlaskavé a oplzlé zvuky a gesta) ,která je kromě toho v závorce i dobrá a sympatická herečka.I ten vizuál se mi líbil.Už vlastně od plakátu zaujal.Tak jak v Jessice,tak i v tom filmu je víc než se zdá.Je? Je? ()

jorgus

bohuzel zvrat jsem cekal, ale i presto potesil..potesil zejmena i uvod do ospaleho mestecka, opravdu tomu dalo atmosferu..zaverecny twist celkem s to obhajil..ale nakonec s odstupem par hodin jen z toho nakonec byl jen dobre natoceny mix, ale v hlave asi dlouho neutkvi:) ()

Vlče

Už rádoby-kultovní bublina Martyrs, na kterou si za pár let nikdo nevzpomene mi ukázala Pascala Laugiera jako průměrného režiséra s minimální invencí. Celé tohle hororové drama se veze na vlně neoriginálních a v dnešní době bohužel módních kéžby mysteriozních blbostí, kde se každou chvíli hroutí děj aby na konci vyšlo najevo, že je všechno úplně jinak! Well, who fuckin' cares! V posledních letech vychází kvalitní horory, mají ale společné to že jsou spíše nízkorozpočtové a mají úctu ke svým kořenům (House Of The Devil, Cabin In The Woods, Tucker & Dale vs Evil, Drag Me to Hell). Co je ale od týhle voloviny odlišuje je to, že mají úctu i ke svým fanouškům jako divákům a proto se k nim dá i několikrát vracet. Nedokážu si představit, proč by se někdo vracel k Tall Manovi (leda ve Phantasmu!). ()

johnymdoe

Thriller trošku hozený do hororu s překvapivou druhou půlkou filmu a opravdu dobrým hereckým výkonem Jessicy Biel v hlavní roli. Odpoledne strávené s dobře napsaným a natočeným příběhem o únosech dětí. Poučení zní, buďte na ty své haranty hodní! :)) Ps.: začínám si ověřovat že Stephen McHattie je pro mě záruka kvalitního filmu! ()

zahadum

Dobrý scenár ktorý je originálny je žiaľ dosť neprehľadne a komplikovane natočený....atmosféra na začiatku by sa dala krájať...malé zapadnuté mestečko obchádza nočná mora v podobe náhleho miznutia malých detí...tie temné hlboké lesy okolo...tá beznádej miestnych obyvateľov...strach z neznáma....škoda,že sa to všetko pomerne na začiatku zmení. Zaujímavé titulky ala Úkryt. ()

dawe787

Tak takhle nepředvídavý thriller jsem už dlouho neviděl, čím více se blížíte ke konci, tím více se napětí stupňuje a otazník zvětšuje a ví jen doufáte, v tu lepší verzi. ()

rusty09

Začátek docela svižnej a zajímavej, ale tak od 30 minutý nuda, amatérská akce a záběry no a konec, kterej nestojí ani za řeč. ()

merigieren

hmm, sestřička, která je tall man a přitom ho sama honí aby zachránila sebou ukradené dítě původní majitelce, která ho kradla nazpět a když se jí to povede tak dítě zmizí do lepšího světa, které je popsáno jako nebe a přitom ve skutečnosti není :-) Bát se u toho nedá, ale má to hezkou atmosféru a nenudí, neustále se dějí věci převracející dosavadní informace naruby, takže mozek stále pracuje... ()

Mortishka

Atmosféra filmu je veľmi dobrá, priam dokonalý zapadákov, kde by som sa ani len nezastavila ...je tam napätie, emócie, strašidelná príchuť...tak divný film som dlho nevidela, ťahá vás za nos až do posledného konca a na konci filmu vám to ešte dá pár faciek a zistíte že to bolo úplne inak. No zápletka ako sa na dobrý Thriller patrí.Mimochodom Jessica Biel ma prekvapila, konečne ukázala že je veľmi kvalitná herečka. ()

mackey

Mysteriózní? Hmm, spíš taková až moc americká moralistní sračka. Konec očekávanej, ale přesto trapnej. ()

agassi68

Do polovice má dej dynamiku a prehľadnosť, klasická naháňačka zlomrchavca odhodlanou ženou.Potom nastane prudká výhybka a začnete mať pochybnosti. V záverečnej časti očakávate vyjasnenie, no nemusíte sa ho dočkať. Keďže je veľmi ťažké natočiť takýto žáner s originálnym nápadom, aspoň pokus oň si cením.. ()

Zajdo

Čakal som, že to bude priemerný mysteriózny thriller s plytkým dejom a so žiadnou poriadnou pointou, no opak bol pravdou. Dej je originálny, plný zvratov, všetko čo sa vo filme stane do seba nakoniec krásne zapadne. ()

Folky

Já se té páté hvězdičce neubráním. I když je slabší. Laugier si se mnou přímo dokonale hrál po celou stopáž. A to to ze začátku vypadalo jako obyčejný horor. V celé druhé polovině jsem jenom napjatě očekával co bude dál, v nějakých chvílích jsem nechápal, ale později všechno zapadlo. Jdu si sehnat Mučedníky. 90% ()