Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

soukyd33

Jak vznikl vibrátor pro ženy? No, je to dlouhá a vzrušující cesta. Jedinou zábavu vidím v tom vyšetřování. V té době se všechno ve zdravotnictví dělalo obzvlášť divně. Poznámka: Tyhle filmy mě moc neberou. Nakonec jsem se ani vlastně nebavil. Hvězdiček 2 ()

Thalin

Viktoriánská prudérnost a myšlenka vibrátoru nejdou člověku po vyřčení moc dohromady, ale tady to funguje skvěle. Přeci jen, tohle léčení hysterie bylo rozhodně příjemnější než jiné potřeštěné léčebné metody té doby, které často místo léčby vedly k otravě nebo pomalé záhubě. A jak se k tomu postupně dopracovali vytváří příběh, kde se kloubí humor, klasický anglický styl a taky nějaká ta romantika. Prostě příjemná komedie, která pobaví. ()

cleir

Lze na téma "první vibrátor" natočit vkusnou a zábavnou romantickou komedii? Lze a výsledek stojí za to! Nečekala jsem vůbec nic a nakonec jsem se prousmívala (a párkrát i prosmála) celým dějem. Všeho bylo tak akorát, abych se na film někdy v budoucnu podívala znovu a ráda. Doporučuji vyrazit ve více lidech. Jediné velké ALE nepatří tvůrcům, ale autorům českého názvu, není ani vtipný, ani výstižný, ani nic jiného! ()

AndílekK.

Neuvěřitelný počin. Nevím, kdo vymýšlel český název, já se orientuji podle originálu, veškeré zahraniční názvy jsou výstižné, tak nevím, koho co popadlo dát tomuto filmu v češtině takový nepřiléhavý název. Od začátku do konce jsem se usmívala, sem tam smíchy i "vybuchla", příjemní herci, uvěřitelné role, skvělé prostředí, pro mne skvělý odlehčený zážitek. Jelikož jsem si nečetla recenze (protože dle mého názoru jen zkreslují očekávání diváka a až příliš ho ovlivňují a pokud chcete poznat kvalitní snímky, je třeba shlédnout i ty nekvalitní a nenechat se ovlivnit názory druhých), o to více jsem byla překvapena, a to mile. Když si odmyslím komediálnost filmu, ta doba musela být náročná. Je to ve filmu dobře znázorněno - postoj k ženám (na všech úrovních včetně manželek), k sociální práci, k novým objevům. Pěkné! ()

Stransky

V originále se to jmenuje Hysteria, v češtině Vrtěti ženou. Český distribuční titul je sice přiblblý, ale současně jaksi nechtěně docela přesně charakterizuje celý film: lascivní, povrchní, laciný. Přitom téma emancipace žen podané přes příběh historie vibrátoru je bezesporu zajímavé. Ale asi by to chtělo úplně jiný žánr. Tohle měla být zřejmě komedie, což teda taky úplně nevyšlo. Humor mají patrně obstarávat hlavně různě "zábavně" hekající, kvílející a dokonce zpívající ženy odborně lékařsky masturbované hlavním hrdinou. Nevím, místo smíchu jsem spíš celou dobu dumal, co asi s mladým člověkem psychicky udělá intimní setkání s tolika obstarožními bobry. ()

Nefarie

Upozornenie - tento film rozhodne doporucuje k videniu 8 z 10 sexuologov vratane dr. Radima Uzla :) ! Velmi prijemne prekvapenie, na konci ktoreho doslova a do pismena kraluje kralovna :). Ako sa pobavit po vsetkych strankach, alebo ako vznikol vibrator v dobe kedy sa nosili dlhe taftove sukne, korzety, volany, nohavicky boli po kolena a zeny nesmeli volit. Veci dnes tazko predstavitelne :). Vedela som, ze robertkovia boli povodne urceny na liecbu hysterie a tento pribeh ukazuje celu vec z krajsej a odlahcenej stranky. Ako celok je film skutocne roztomily, posobiva kamera a velmi slusny casting z neho robia prijemnu oddychovku. Herci do svojich roli padli presne ako rit na serbel a to Hugha ani Maggie ozaj nemusim. Chemia medzi predstavitelmi a pribeh funguje tak ako ma, aj ked dej sa da predvidat, s kludnym svedomim si treba vylozit nohy na stol a pozerat. ()

Montmorency

Tak tohle je hodně povedený film - milá vtipná romantická komedie se vším všudy......(geniální způsob léčby ''hysterie'' :-)) ()

Darken01

Skvělé!!!Velmi zdařilá stylizace do tehdejší doby, dramaturgie a koncept skoro vyborny ( chvilema mi to pripominalo koncept a dramaturgii prvního Sherlocka Holmese zvlášť rozmluvy dokotora s přítelem vynálezcem ), herecké výkony a charaktery postav do sebe zapadají aby jedna nerusila druhou.Vtipné, humorné, decentní o velmi nemravných věcech :) Jediné co bych tomuto filmu vytknul jsou místamta velmi naddimenzované feministické pasáže, kde by neškodilo spíše ubrat, ale to je věcí názoru. PS: Nedoporučuji na to koukat s partnerkou/manželkou nevím za boha proč, ale ženy již v půlce filmu mají veliký "NÁVAL HYSTERIE" :) ()

BioRaj

Nevím proč , ale buď mě film prostě v danou chvíli nesedl a nebo to vážně byla taková nuda . Po technické stránce povedený film , ale scénář se podle mě moc nevyvedl . Bylo tam pár vtipných momentů , ale jinak to bylo o předvídatelném ději slepeném né moc stravitelnou omáčkou . ()

inhotep

Podle mě se český název vcelku povedl, i když taky většinou na ty české podivnosti spíše nadávám, tady palac nahoru. Jen pro příklad - Německo In guten Händen (V dobrých rukou), Francie Oh My God! (Och můj bože!), Polsko Romantyczna historia wibratora (Romantická historie vibrátoru); Českému názvu se nedá upřít šmrnc a určitá originálnost. Jen aby si to někdo omylem nespojoval se squelem filmu Vrtěti psem, páč toto asociace by byla totálně mimo...:-) Jinak od filmu jsem mnoho nečekal, ale nebylo to špatné. ()

Dodge-I

Inu století páry! A elektřiny... samozřejmě. A peří :-) Díky za perfektní nápad, tahle lekce anglického humoru nemá chybu... Radost pohledět! ()

Mate0

Výborný oddychový film,od klasických komedii,romatik apodobně...tohle je příjemné zkloubení obojího a ještě trochu zvrhlosti k tomu.Stojí za to vidět!Usměvný film.... ()

Profík

Je to kus zajímavé historie ve vtipném kabátku a vkusně natočený. Potěšila mě figurka Ruperta Everetta. A závěrečné titulky byly taktéž zábavné. 85%. ()

Minoka

Byla sranda, bylo červenání se, bylo napětí, byly sympatie....Správní herci na správných místech. Maggie Gyllenhall byla zcela skvělá. Historická, velmi vtipná komedie, která u mne tentokrát opravdu zabodovala. ()

The Count

Velmi povedený film, který vynikajícím způsobem podává téma, které by leckterému puritánovi ve filmu možná zvedalo vlasy na hlavě hrůzou, ale takhle nikoho neurazí, navíc pobaví a i poučí. Rupert Everett ve své trochu nenápadné roli exceloval. ()

Lucky Eda

výborný film klidně bych se na to koukl znova kombinace romantiky,zábavy a robertka.Kdo by řekl,že by z toho mohl být tak dobrý film ()

MiroSmith

Narovinu řeknu, že tyhle historické filmy mám rád, ať už se jedná o romantické komedie nebo drama. Může za to ta nevšední atmosféra, doba kdy společnost měla jasně vymezená pravidla. Léčba hysterie povídáte?! No já bych to spíš označil za geniální byznys :)) Hodně mě taky pobavila postava kterou hrál Rupert E. - vskutku svérázný vynálezce :) Celkově moc příjemný film s dobrým humorem. ()