Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)
Trailer

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

Trailer

TeeAge

|| Scenár: Johan Lisa Dyer, Stephen Dyer, Howard Gensler | Hudba: Gast Waltzing, Christian Henson | Produkcia: Tracey Becker, Judy Cairo, Sarah Curtis | Distribúcia: BIM Distribuzione | Štúdio: Informant Media, .... || Netradičné, odvážne, miestami zábavné. Ako krásne sa emočná linka rozbieha v prvej polovici, tak jej dochádza dych v tej druhej. A tu je to neodpustiteľné, pretože bez nej sa zo snímku stáva dokument o orgazmickej továrňi. ()

Pepinec

Hist+o/e+rická komedie o vzniku vibrátoru, součásti povinné výbavy každé ložnice? No a proč ne? Krapet nám to sice klouzalo po povrchu, ale to ostatně první prototypy vibrouše dělaly také. Jsem rád, že humor a nadsázka zvítězila nad vážností a odborností, stejně jako jsem rád, že většina z nás tenhle film nevnímá jako nechutnou oplzlost pro gerontofily. Jo a Maggie bych rád vzkázal, že moje ordinace je pro ní otevřena nonstop... ()

honajz

Český distribuční název zní poněkud z cesty, protože se slavným politickým dramatem Vrtěti psem nemá nic společného. V originále se film jmenuje Hysteria a o jejím „léčení“ na konci 19. století vypráví. Mladý a ambiciózní lékař, pro jehož nové vědecké postupy nemá na sklonku 19. století v Anglii žádná nemocnice pochopení, nastoupí praxi u doktora, který léčí ženskou hysterii zvláštním způsobem – drážděním klitorisu prsty. Tento starší doktor má také dvě dcery, z nichž jedna je sufražetka a bojuje za práva žen, kde a jak to jen jde. A mladý lékař má spolubydlícího, který vymyslí vibrátor. Snímek se jaksi snaží být vším, a není ničím. Není ani romantickou komedií (protože oba hlavní představitelé se během filmu setkají jen třikrát, navíc ona vypadá daleko starší než on, zkrátka k sobě nepasují), ani o komedii (přece jen vyprsťování starých anglických dam člověka moc vesele nenaladí), a nejvíce je asi o boji za práva žen (což je však téma dnes už tak provařené, že nepřináší nic nového). Navíc celé to má značně nelogický happy end, který vlastně ani nedořeší zasnoubení s druhou doktorovou dcerou, ani nenaznačí, že hysterie opravdu existuje (ve filmu se na konci tvrdí, že hysterie neexistuje) a co dál s vibrátory. Ty jsou zde představeny jen jako pomocník pro nudící se ženy, když manželé nejsou doma, nebo s nimi manželky nechtějí mít sex. ()

Flego

Šteklivá témy o liečení "hysterických" žien je zasadená do viktoriánskeho Londýna ( vraj podľa skutočnej udalosti ) a už táto skutočnosť dodáva príbehu nezvyčajný šarm a vtip. Zošňurovaná spoločnosť nie je pripravená pomenovávať veci pravými menami a preto je dôvtipná slobodomyseľnosť osviežujúca. Inteligentný scenár, poctivá realizácia a príjemní herci sú najlepšou pozvánkou pre tento snímok. ()

eraserhead666

"Měla jste během pokusu záchvat?" "Tři, jestli počítám správně, byla jsem popletená." Cesty pokroku a poznání jsou spletité. Protože vždycky na té cestě stojí zaostalci. Z mluvy hlavního hrdiny se mi zvedal kufr. Něco mi na tom filmu chybělo, trochu mi vadilo skoro až zlehčení všech nastíněných problémů. Jako jasně, je to komedie, ale... ()

• Film je inspirován skutečnými událostmi okolo Dr. Joseph Mortimer Granville, který v roce 1880 patentoval první elektronický vibrátor. (R´Hell)
  • Tanya Wexler se prací na snímku vrátila k režii filmů po 10 letech. (R´Hell)
  • V 53. minutě uchopí dr. Granvill (Hugh Dancy) do ruky jakýsi motor, jenž "otáčí peřím". Při střihu se změní směr otáčení tohoto stroje. (Gmisiycs)