Vrtěti ženou

• slovenský

Hystéria

Romantický / Komedie / Historický

Velká Británie / Francie / Německo / Lucembursko, 2011, 95 min

Velmi pozoruhodná Komedie. Vrtěti ženou je prostě příjemná komedie, která je sice místy vtipná, ale také až ofenzivně nenáročná. Zkrátka to chce opravdu nečekat nic nečekaného. Jakmile je divák obeznámen se všemi klíčovými a nekomplikovanými postavami, je naprosto průzračné jakou cestou se bude děj ubírat. Samotný námět vycházející z reálné historie. Příběh je komický sám o sobě a tak si o humorné situace přímo koleduje. Který muž by tohle nechtěl zažít.(5.7.2015)

Maggie Gyllenhall mám už pár let hodně rád. Škoda jen, že se jí vyhýbají velké filmy, respektive silné party. Několik osudem těžce zkoušených postav už na svém kontě bezpochyby má, ale pomyslná třešnička stále schází. Rozjuchaná britská záležitost to mohla změnit. Chyba lávky. Na jedné straně se tu majetné ženy léčí s hysterií, což dává vzniku prvnímu elektrickému vibrátoru, na té druhé vystupuje na svou dobu příliš emancipovaná a přes své postavení až příliš k nebohým sirotkům mateřská bojovnice. Ocitneme se tak na hranici mezi rozvernou romantickou komedií o jednom ňoumovitém lékaři a jeho milostném tápání, a sociálním dramatem, kterak je třeba pomoci chudobinci a jeho malým obyvatelům. Vše nakonec stejně vyvrcholí v soudní síni, kde se bude rozsekávat, zda ona bojovnice chirurgicky přijde o dělohu. V tomhle ne úplně okořeněném guláši je pak upozaděná nejzajímavější postava filmu Ruperta Everetta. Mít koule, mohlo se mezi filmovými diváky o téhle ženské pomůcce mluvit hodně hlasitě. Výsledný guláš nakonec v několika soustech velmi příjemně zachutná, výjimečný ale není.(9.11.2013)

Takto zavádějící název filmu (a to nejen ten český, ale vlastně i originál anglický) aby jeden pohledal. V obsazení vidíte samé sympatické tváře v čele s babyfacem Dancym, fešnou Felicity Jones (která mě tak uhranula v Cemetery Junction) a samozřejmě skvěle živelnou Maggie Gyllenhaal (to je tak, když má někdo dar /neúmyslně/ strhávat po celý film pozornost jen na sebe) a tak jen stěží můžete chápat předem, jak to ten český distributor s tím názvem vlastně myslel :-) No ať je to jak chce, spustila se tu série okolností, jenž dala do pohybu výrobu něčeho vpravdě revolučního (prý hysterie :-)). Samotný film je pak velmi příjemným osvěžením díky svému jemnému a milému humoru, stejně tak jako díky těm krásným in/exteriérům.(4.9.2013)

Britové umí točit velice příjemné romantické komedie, odlišné od hollywoodské produkce, kde neustále sledujete ty samé herce pořád dokola, jak se afektovaně pitvoří (kromě pár výjimek). Vrtěti ženou opět patří mezi nadprůměr. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, vtipy jsou výborné a rozesmějí vás. Jen ta sociální myšlenka, že bohatí by měli rozdávat svoje peníze, aby i chudý lid se měl dobře…(30.5.2012)

Veľmi príjemná zábava. Nenávidím síce to slovo, ale skoro sa mi až chce napísať veselohra. Herci super (hlavne Maggie samozrejme), humor je skôr na pousmiatie, no to vám vydrží po celú stopáž a mimo to občas príde nejaká vážne výborná hláška a tá potom pobaví o to viacej. Najlepšia bola tá Maggiena, po skončení súdu Dancymu. Pôvodne som ju sem aj chcel napísať, ale nemôžem to urobiť - nebolo by to fér voči ostatným - len si to pekne pozrite. Je to totiž ako - ja neviem, dlho som nevidel niečo podobné - asi ako keby ste spojili Oscara Wildea a Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask. Proste milá originálna komédia, na ktorej po dôkladnom uvážení nenachádzam v podstate jedinú - čo i len - menšiu chybičku. 90%(14.9.2012)

• - V 53. minutě uchopí dr. Granvill (Hugh Dancy) do ruky jakýsi motor, jenž "otáčí peřím". Při střihu se změní směr otáčení tohoto stroje. (Gmisiycs)

• - Tanya Wexler se prací na snímku vrátila k režii filmů po 10 letech. (R´Hell)

• - Film je inspirován skutečnými událostmi okolo Dr. Joseph Mortimer Granville, který v roce 1880 patentoval první elektronický vibrátor. (R´Hell)