Vrtěti ženou

• slovenský

Hystéria

Romantický / Komedie / Historický

Velká Británie / Francie / Německo / Lucembursko, 2011, 95 min

Po většinu času? Skvělé! Mezi ústřední dvojicí sršela energie hbitěji, než japonské atletky na olympiádě. Božská Maggie zahrála jak jinak, než skvěle, obdivuhodně, dokonale a... A.... A další superlativy mě zatím nenapadají. Příběh je podán přirozeně a všechny složky v něm fungují v dobré kombinaci a humor i romantika se opravdu dostaví a to ve velmi příjemné míře. Proč teda jenom 3 hvězdičky? Ten konec! Ten tak nechutně patetickej rádobyantišovinistickej, přehnaně feministickej, že v mých očí snížil hodnocení o jednu a půl hvězdičky. Prostě tomuhle jinak dobře natočenýmu filmu vůbec nesluší. _____ ps: narozdíl od jiných zde, považuju českej překlad za lepší, než je originální. Proč by ne?(4.3.2013)

• verbal

Kdybych měl svoji drahou čtvrtinu vyprstit pokaždé, když je hysterická, do týdne to odserou karpální tunely. V historickém kontextu proto považuji vynález elektrického manžela za naprosto zásadní, ihned po migréně a na třetí místo bych dal asi kolo. Velice mě proto pobouřilo, že z tak závažné věci je někdo schopen splácat takovou dementní, romantickou sračku. Nebýt té nechutné, extrémní, exploitační vložky, putuje tohle bez mrknutí oka směr žumpa. Lidská stonožka mě nechala chladným, u Martyrs a Inside jsem se příjemně bavil, ovšem když jsem tady viděl, jak někdo rve prsty do jámy lvové šeredným anglickým důchodkyním, znechuceně jsem odvracel zrak a myslel na fialky. Ale stejně jsem ten přímořský stánek s uleželými krevetami na přímém slunci nemohl dostat z hlavy! To se fuckt nedalo! BRUTAL!!(25.4.2012)

po všech stránkách skvěle nadsazená a především moc zábavná komedie o hodně netradičním povolání v dobách, kdy "ženy měly ženské důvody a v ložnici toaletní stolek, aby měly kde sedět a ronit slzy" (Dylan Moran: What It Is).. byl jsem moc příjemně překvapen, jak vkusně, elegantně a hlavně vtipně se dá natočit film o takhle choulostivém tématu.. celkově prostě moc příjemná zábava a za mě spokojené 4*(7.6.2013)

Taký nemastný - neslaný film... Je to ľahký žáner, ale akosi nevybalansovaný, lepšie miesta striedajú tie horšie. Línia so vznikom "istej pomôcky" je určite zaujímavejšia (hoci miestami až silene vtipná a nefungujúca) ako postava Maggie Gyllenhaal a všetko okolo nej...Napriek výhradám sa jedná každopádne v rámci kategórie "filmová jednohubka" o príjemné spestrenie času.(23.4.2012)

Maggie Gyllenhall mám už pár let hodně rád. Škoda jen, že se jí vyhýbají velké filmy, respektive silné party. Několik osudem těžce zkoušených postav už na svém kontě bezpochyby má, ale pomyslná třešnička stále schází. Rozjuchaná britská záležitost to mohla změnit. Chyba lávky. Na jedné straně se tu majetné ženy léčí s hysterií, což dává vzniku prvnímu elektrickému vibrátoru, na té druhé vystupuje na svou dobu příliš emancipovaná a přes své postavení až příliš k nebohým sirotkům mateřská bojovnice. Ocitneme se tak na hranici mezi rozvernou romantickou komedií o jednom ňoumovitém lékaři a jeho milostném tápání, a sociálním dramatem, kterak je třeba pomoci chudobinci a jeho malým obyvatelům. Vše nakonec stejně vyvrcholí v soudní síni, kde se bude rozsekávat, zda ona bojovnice chirurgicky přijde o dělohu. V tomhle ne úplně okořeněném guláši je pak upozaděná nejzajímavější postava filmu Ruperta Everetta. Mít koule, mohlo se mezi filmovými diváky o téhle ženské pomůcce mluvit hodně hlasitě. Výsledný guláš nakonec v několika soustech velmi příjemně zachutná, výjimečný ale není.(9.11.2013)

• - Tanya Wexler se prací na snímku vrátila k režii filmů po 10 letech. (R´Hell)

• - Film je inspirován skutečnými událostmi okolo Dr. Joseph Mortimer Granville, který v roce 1880 patentoval první elektronický vibrátor. (R´Hell)

• - V 53. minutě uchopí dr. Granvill (Hugh Dancy) do ruky jakýsi motor, jenž "otáčí peřím". Při střihu se změní směr otáčení tohoto stroje. (Gmisiycs)