Vrtěti ženou

• slovenský

Hystéria

Romantický / Komedie / Historický

Velká Británie / Francie / Německo / Lucembursko, 2011, 95 min

Na to, že jde o romatickou komedii o vynálezu vibrátoru, tomuhle filmu chybí ostřejší hrany. Vše je uhlazeňoučké a takřka nevinné, drama tu nijak moc nefunguje, stejně tak romantika je docela unylá (i když Dancy a Gyllenhaalová jsou fajn). Nelíbilo se mi to přílišné zaměření na londýnskou chudinu, které bylo přesně tak levičácké a naivní, jak to jen jde. Mnohem zajímavější by bylo skoro celý film udělat právě o oněch přenosných vibrujících stroječkách ve viktoriánské Anglii. Film neurazí, nezaujme, zapomenete ho za t-2 dny.(19.12.2015)

Nepochopila jsem ten český název. Právě ten název mě na filmu z nějakého důvodu odpuzoval už od chvíle, kdy jsem na něj viděla plakáty před premiérou. Takže jsem se o tento film ani blíže nestarala. Jenže se mi naskytla příležitost ho náhodou vidět a byla jsem překvapená, že to je v podstatě film o vzniku vibrátoru, což jsem teda nečekala. Je pravda, že to bylo tematicky zajímavé, a na film zasazený někdy do konce 19. století dokonce vtipné, ale i když uznávám nadprůměrnost tohoto filmu, osobně si mě to moc nezískalo. Není to typ filmu, který bych (alespoň v současnosti) vyhledávala. Maggie Gyllenhaal byla ale skvělá. ~(3,2)~(5.7.2012)

,,V MINULOSTI LÉKAŘSKÁ VĚDA ŽENÁM S HYSTERIÍ DOPORUČOVALA HORKÉ KOUPELE, LEDOVÉ KOUPELE, VODNÍ TRYSKY, DOKONCE JÍZDU NA KONI....JÁ SE PŘIKLÁNÍM K PŘÍMÉ METODĚ“...... /// Úsměvně laděnej příběh o užitečnosti orgasmu, socialistickejch myšlenkách – tedy pomoci chudejm (Kalousku, makej do kina!), narvanej optimismem z doby plný revolučních myšlenek a vědeckejch objevů. Badatelé a průkopníci vědy vyobrazení jinak než Jung, Freud a spol. TŘI NÁVALY ZA PĚT MINUT? UKAŽTE SE! Film, kterej počtem orgasmů trumfne kdejaký péčko a přesto by nemusel nikoho pohoršit. A co víc – mládežníci by se mohli něčemu přiučit (třeba jak pomáhat chudejm...). Rozhodně bych tohle mrknutí na orgáč - tak nějak po doktorsku, doporučil i těm, kteří nemaj potřebu se líp poznat se svým nejlepším přítelem. Roberte? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Su blázen do filmů podle skutečnejch událostí. 2.) Mám doma hysterku (a nemám vibrátor). 3.) Nevím, kdy vynalezl masáž vulvy. 4.) Už mě z toho věčnýho ...bolí ruka (hlavně zápěstí). 5.) Thx za titule ,,labrat“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(19.4.2012)

Komentovat výkony jednotlivých protagonistů by nemělo význam. Nejedná se o žádné nováčky, takže je právem očekáváno kvalitní herectví a zejména M. Gyllenhaal byla úžasná. Nejsem odborník na historii, ale dle mého názoru se režisérovi podařilo zachytit onu dobovost dokonce velmi dobře. Pokud hledáte lehký film na deštivé odpoledne, Hysteria Vás nezklame. Jedná se o úsměvný snímek, natočený s neuvěřitelnou ladností - 80%.(15.4.2012)

Hist+o/e+rická komedie o vzniku vibrátoru, součásti povinné výbavy každé ložnice? No a proč ne? Krapet nám to sice klouzalo po povrchu, ale to ostatně první prototypy vibrouše dělaly také. Jsem rád, že humor a nadsázka zvítězila nad vážností a odborností, stejně jako jsem rád, že většina z nás tenhle film nevnímá jako nechutnou oplzlost pro gerontofily. Jo a Maggie bych rád vzkázal, že moje ordinace je pro ní otevřena nonstop...(26.4.2012)

• - Film je inspirován skutečnými událostmi okolo Dr. Joseph Mortimer Granville, který v roce 1880 patentoval první elektronický vibrátor. (R´Hell)

• - V 53. minutě uchopí dr. Granvill (Hugh Dancy) do ruky jakýsi motor, jenž "otáčí peřím". Při střihu se změní směr otáčení tohoto stroje. (Gmisiycs)

• - Tanya Wexler se prací na snímku vrátila k režii filmů po 10 letech. (R´Hell)