Vrtěti ženou

• slovenský

Hystéria

Romantický / Komedie / Historický

Velká Británie / Francie / Německo / Lucembursko, 2011, 95 min

Veľmi príjemná zábava. Nenávidím síce to slovo, ale skoro sa mi až chce napísať veselohra. Herci super (hlavne Maggie samozrejme), humor je skôr na pousmiatie, no to vám vydrží po celú stopáž a mimo to občas príde nejaká vážne výborná hláška a tá potom pobaví o to viacej. Najlepšia bola tá Maggiena, po skončení súdu Dancymu. Pôvodne som ju sem aj chcel napísať, ale nemôžem to urobiť - nebolo by to fér voči ostatným - len si to pekne pozrite. Je to totiž ako - ja neviem, dlho som nevidel niečo podobné - asi ako keby ste spojili Oscara Wildea a Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask. Proste milá originálna komédia, na ktorej po dôkladnom uvážení nenachádzam v podstate jedinú - čo i len - menšiu chybičku. 90%(14.9.2012)

Tak nějak nevím, jestli to mělo být o hysterii, o vynálezu vibrátoru, nebo jen další dobová romantická komedie. Maggie Gyllenhaal sice byla výborná, ale ze zbytku hereckého obsazení mě bavil vlastně jen Rupert Everett, který se v příběhu nevyskytoval moc často. Vzhledem k tématu mě prostě překvapovalo, že se tvůrci moc neodvázali. (Ale perfektní byly ty obrázky v průběhu závěrečných titulků.)(10.8.2015)

• Roman.Ticka

Právě na mě vystřelila z profilu sebranka tvůrců z Evropy a já bláhová si celou dobu myslela, že takhle nevyužitý potenciál zajímavé předlohy zprasili puritánští Amíci. Houbec a škoda. Když Hysterii srovnám se Studem - nebe a dudy. Největší hysterkou byla viditelně hyperaktivní Maggie, ač léčbu údajně nepotřebovala, ale kdo ví, jak to bylo. Pokrokový felčárek by se krásně uživil i dnes, ba si vystavěl slušně prosperující byznys, i když dizajnový pokrok kapesních pomůcek pro domácí použití ušel kus cesty. Zato vyjukané jelimany při akci - co se to s tou ženskou probůh děje - můžeme pořád potkat na každém rohu. Bez záruky. ;-)(1.7.2012)

Settlement house tak to bolo to čo ma na tomto filme zaujalo najviac a bolo mi ľúto, že práve túto tému vo filme nerozvinuly viac. Bolo to zrejme chybou deja, ktorý sa na začiatku krásne rozbehne a potom kdesi v polovici stratí dych a zaspí. Škoda toho! Napriek tomu je to, ale vcelku slušný a určite mierne napriemerný romantický film.(2.5.2013)

Komedie to teda moc není, spíš jsem se v průběhu filmu tu a tam pousmála nad praktikami, kterými doktoři "léčili" tzv. hysterii žen. Moc se mi nechce věřit, že se tohle za dob viktoriánské éry v Anglii praktikovalo, ale budiž :D ... Co se příběhu týče, je velmi originální a osvěžující. Herecké obsazení se neskládá ze žádných nováčků, takže jsem dostala přesně takovou kvalitu, jakou jsem očekávala. Vřele doporučuji ke zhlédnutí, i když pro mě osobně to není až takový "haló" film. // Jinak když jsem si přečetla český název, tak jsem si říkala jen "cože?".. po přečtení obsahu mi došlo, že to musel vymyslet nějaký velký vtipálek... "Vrtěti ženou" ? No konec...(20.4.2012)

• - Tanya Wexler se prací na snímku vrátila k režii filmů po 10 letech. (R´Hell)

• - Film je inspirován skutečnými událostmi okolo Dr. Joseph Mortimer Granville, který v roce 1880 patentoval první elektronický vibrátor. (R´Hell)

• - V 53. minutě uchopí dr. Granvill (Hugh Dancy) do ruky jakýsi motor, jenž "otáčí peřím". Při střihu se změní směr otáčení tohoto stroje. (Gmisiycs)