Vrtěti ženou

• slovenský

Hystéria

Romantický / Komedie / Historický

Velká Británie / Francie / Německo / Lucembursko, 2011, 95 min

Zase další adept do soutěže o nejhorší český název. Film je o zaměstnání snů pro doktora Granvilla - místo kde může pomáhat pacientům a zároveň má nulovou úmrtnost. A to místo našel... a společně s rozšířením elektřiny ještě podstatně vylepšil a položil základy najrozšířenější sexuální pomůcky. True story. Trochu úříliš přikrášlený příběh, ale určitě zajímavý a příjemný odpočinkový film.(15.4.2012)

Pravdivý příběh o vzniku vibrátoru, první asociace provokuje všelijaké oplzlé a vulgární scény s primitivním scénářem. Ale není to tak! Vrtěti ženou je neskonale chytrý počin s velkými moudry. Velmi úsměvný příběh srší vtipem ve starolondýnském stylu. I když je zřejmé, jak asi dopadnou osudy hlavních hrdinů, nemíří údalosti přímočaře k happyendu. Podle reakcí v kině se velmi pobaví také muži! Ilustrovaný přehled vývoje erotických pomůcek zcela odvrátí zraky od závěreřných titulků.(20.3.2012)

Vtipné, ke konci romantické, ale spíše velmi komediální. Bohužel si neuvědomuji kdo tam kdy vrtěl s ženou - narážím na český název a díky bohu jsem si před hodně dlouhou dobou změnila nastavení csfd pouze tak, abych viděla jen anglické názvy a takováto absence inteligence u lidí, kteří mají na starosti vymýšlení českých názvů je velmi iritující. Dejme tomu, že mají jistou uzávěrku do tisknutí plakátů, ale bohužel nejsem tolerantní osoba a takto občas hanit film podivnými názvy mi přijde krajně nevhodné. Maggie Gyllenhaal by pro mě v dřívější době asi byla neviditelná sestra Jakea G., ale díky sestřence a také díky vlastnímu vkusu na filmy a skvělé herce jsem přišla k závěru, že dříve nebo později se objeví v mé topce ať chce nebo ne :-D. Bohužel mě velmi štve pouze desetimístná top tabulka osobností a filmů atd a navrhuji alespoň o pět míst navýšit - to přece nemůže být tak těžké. Potěšil i Hugh Dancy a představa, že bych snad takhle šla k "doktorovi", že mám hysterii a hlavně k takovému pohlednému doktorovi... :-D Byla jsem nucena polovinu filmu sledovat se ztlumeným zvukem, aby to nevypadalo, že koukám na něco nemravného :-D.(3.1.2013)

Námětem i časovým zasazením podobné Nebezpečné metodě. Přijde mi zajímavé, že do českých kin šly loni krátce za sebou dva tak podobné snímky. Žel, oba nespojuje jen zasazení děje do éry fin de siècle a námět sledující historické okolnosti vývoje vědy a lékařských poznatků, ale i povrchnost, hloupost a nuda. Kde byl první protivně vulgární, je druhý jen nudný a zbytečný. Smysl podobných historických slátanin mi uniká - začala se snad současná přesexualizovaná produkce uchylovat k divácky vděčným kostýmním návratům do viktoriánské éry, kdy byl sex ještě velká věc? Bezprostředně po dokoukání téhle kraviny si připadám jak po nevyžádané prohlídce toho příšerného muzea sexuálních pomůcek kousek od Staromáku. Mimochodem děsivější příklad českého titulu, pod nímž byl film distribuován do kin, aby pohledal. Za tuhle parafrázi titulu známého snímku Barryho Levinsona z r. 97 fakt nedík.(16.2.2013)

• teutates

Opravdu? Léčil palcem hysterií a všichni sou tady z toho hotoví?! Vskutku? příjemný, pohodový, vtipný či romantický, ach jo… moje nervy. Takže vlastně, když je holka protivná jak prdel, může za to mé sobecké, povrchné jaá (ale, když ona né, že) a nemohu ji už obvinit z hysterie, kurva! Sem pobouření a vlastně ani nevím, o čem to bylo… hafo rovin o ničem. Jakou roli tady vůbec hrála Maggie G. Jo jasné, ta její sociální averze, která byla podmíněná emancipací o tom, co všechno by nechtěla a jak samostatná by ráda nebyla, boží. Jak jinak, všichni hotoví jak krásná romantická sračka to byla, co mně osobně odbila 100 min. života. 1/10 za vynález, který dneska nechybí v žádném šuplíku a léčí hysterky.(21.5.2012)

• - Tanya Wexler se prací na snímku vrátila k režii filmů po 10 letech. (R´Hell)

• - V 53. minutě uchopí dr. Granvill (Hugh Dancy) do ruky jakýsi motor, jenž "otáčí peřím". Při střihu se změní směr otáčení tohoto stroje. (Gmisiycs)

• - Film je inspirován skutečnými událostmi okolo Dr. Joseph Mortimer Granville, který v roce 1880 patentoval první elektronický vibrátor. (R´Hell)