Vrtěti ženou

• slovenský

Hystéria

Romantický / Komedie / Historický

Velká Británie / Francie / Německo / Lucembursko, 2011, 95 min

Nevím jak vy, ale já se u sledování skoro až rozněžnila, jak se na sebe všichni usmívají a jsou spokojení, že mi ani nevadil za uši přitažený konec. Nemám pro Dancyho výkon a příběh Hysterie lepšího slova než "rozkošné". Nenásilné objevování ženské sexuality naservírované s lehkostí a humorem, sice jen úsměvným, ale humorem.(31.3.2014)

|| Scenár: Johan Lisa Dyer, Stephen Dyer, Howard Gensler | Hudba: Gast Waltzing, Christian Henson | Produkcia: Tracey Becker, Judy Cairo, Sarah Curtis | Distribúcia: BIM Distribuzione | Štúdio: Informant Media, .... || Netradičné, odvážne, miestami zábavné. Ako krásne sa emočná linka rozbieha v prvej polovici, tak jej dochádza dych v tej druhej. A tu je to neodpustiteľné, pretože bez nej sa zo snímku stáva dokument o orgazmickej továrňi.(11.6.2012)

Komentovat výkony jednotlivých protagonistů by nemělo význam. Nejedná se o žádné nováčky, takže je právem očekáváno kvalitní herectví a zejména M. Gyllenhaal byla úžasná. Nejsem odborník na historii, ale dle mého názoru se režisérovi podařilo zachytit onu dobovost dokonce velmi dobře. Pokud hledáte lehký film na deštivé odpoledne, Hysteria Vás nezklame. Jedná se o úsměvný snímek, natočený s neuvěřitelnou ladností - 80%.(15.4.2012)

• schizmo

Do staro-anglického prostředí zasený příběh o vynálezu vibrátoru aneb jak frajer chytl karpál z fistingu znuděných anglických paniček, tak na to šel od lesa (čti: z dílny svého přítele vynálzce). Kdyby byla teorie o hysterii a její léčbě didlem pravdivá, ženy by byly od té doby už jen hysterické...(18.8.2013)

Veľmi príjemná zábava. Nenávidím síce to slovo, ale skoro sa mi až chce napísať veselohra. Herci super (hlavne Maggie samozrejme), humor je skôr na pousmiatie, no to vám vydrží po celú stopáž a mimo to občas príde nejaká vážne výborná hláška a tá potom pobaví o to viacej. Najlepšia bola tá Maggiena, po skončení súdu Dancymu. Pôvodne som ju sem aj chcel napísať, ale nemôžem to urobiť - nebolo by to fér voči ostatným - len si to pekne pozrite. Je to totiž ako - ja neviem, dlho som nevidel niečo podobné - asi ako keby ste spojili Oscara Wildea a Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask. Proste milá originálna komédia, na ktorej po dôkladnom uvážení nenachádzam v podstate jedinú - čo i len - menšiu chybičku. 90%(14.9.2012)

• - Film je inspirován skutečnými událostmi okolo Dr. Joseph Mortimer Granville, který v roce 1880 patentoval první elektronický vibrátor. (R´Hell)

• - Tanya Wexler se prací na snímku vrátila k režii filmů po 10 letech. (R´Hell)

• - V 53. minutě uchopí dr. Granvill (Hugh Dancy) do ruky jakýsi motor, jenž "otáčí peřím". Při střihu se změní směr otáčení tohoto stroje. (Gmisiycs)