Reklama

Reklama

Vrtěti ženou

  • Velká Británie Hysteria (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (579)

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Johan Lisa Dyer, Stephen Dyer, Howard Gensler | Hudba: Gast Waltzing, Christian Henson | Produkcia: Tracey Becker, Judy Cairo, Sarah Curtis | Distribúcia: BIM Distribuzione | Štúdio: Informant Media, .... || Netradičné, odvážne, miestami zábavné. Ako krásne sa emočná linka rozbieha v prvej polovici, tak jej dochádza dych v tej druhej. A tu je to neodpustiteľné, pretože bez nej sa zo snímku stáva dokument o orgazmickej továrňi. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Hist+o/e+rická komedie o vzniku vibrátoru, součásti povinné výbavy každé ložnice? No a proč ne? Krapet nám to sice klouzalo po povrchu, ale to ostatně první prototypy vibrouše dělaly také. Jsem rád, že humor a nadsázka zvítězila nad vážností a odborností, stejně jako jsem rád, že většina z nás tenhle film nevnímá jako nechutnou oplzlost pro gerontofily. Jo a Maggie bych rád vzkázal, že moje ordinace je pro ní otevřena nonstop... ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Český distribuční název zní poněkud z cesty, protože se slavným politickým dramatem Vrtěti psem nemá nic společného. V originále se film jmenuje Hysteria a o jejím „léčení“ na konci 19. století vypráví. Mladý a ambiciózní lékař, pro jehož nové vědecké postupy nemá na sklonku 19. století v Anglii žádná nemocnice pochopení, nastoupí praxi u doktora, který léčí ženskou hysterii zvláštním způsobem – drážděním klitorisu prsty. Tento starší doktor má také dvě dcery, z nichž jedna je sufražetka a bojuje za práva žen, kde a jak to jen jde. A mladý lékař má spolubydlícího, který vymyslí vibrátor. Snímek se jaksi snaží být vším, a není ničím. Není ani romantickou komedií (protože oba hlavní představitelé se během filmu setkají jen třikrát, navíc ona vypadá daleko starší než on, zkrátka k sobě nepasují), ani o komedii (přece jen vyprsťování starých anglických dam člověka moc vesele nenaladí), a nejvíce je asi o boji za práva žen (což je však téma dnes už tak provařené, že nepřináší nic nového). Navíc celé to má značně nelogický happy end, který vlastně ani nedořeší zasnoubení s druhou doktorovou dcerou, ani nenaznačí, že hysterie opravdu existuje (ve filmu se na konci tvrdí, že hysterie neexistuje) a co dál s vibrátory. Ty jsou zde představeny jen jako pomocník pro nudící se ženy, když manželé nejsou doma, nebo s nimi manželky nechtějí mít sex. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Šteklivá témy o liečení "hysterických" žien je zasadená do viktoriánskeho Londýna ( vraj podľa skutočnej udalosti ) a už táto skutočnosť dodáva príbehu nezvyčajný šarm a vtip. Zošňurovaná spoločnosť nie je pripravená pomenovávať veci pravými menami a preto je dôvtipná slobodomyseľnosť osviežujúca. Inteligentný scenár, poctivá realizácia a príjemní herci sú najlepšou pozvánkou pre tento snímok. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

"Měla jste během pokusu záchvat?" "Tři, jestli počítám správně, byla jsem popletená." Cesty pokroku a poznání jsou spletité. Protože vždycky na té cestě stojí zaostalci. Z mluvy hlavního hrdiny se mi zvedal kufr. Něco mi na tom filmu chybělo, trochu mi vadilo skoro až zlehčení všech nastíněných problémů. Jako jasně, je to komedie, ale... ()

Galerie (112)

Zajímavosti (3)

  • Film je inspirován skutečnými událostmi okolo Dr. Joseph Mortimer Granville, který v roce 1880 patentoval první elektronický vibrátor. (R´Hell)
  • Tanya Wexler se prací na snímku vrátila k režii filmů po 10 letech. (R´Hell)
  • V 53. minutě uchopí dr. Granvill (Hugh Dancy) do ruky jakýsi motor, jenž "otáčí peřím". Při střihu se změní směr otáčení tohoto stroje. (Gmisiycs)

Reklama

Reklama