Vrtěti ženou

• slovenský

Hystéria

Romantický / Komedie / Historický

Velká Británie / Francie / Německo / Lucembursko, 2011, 95 min

Maggie Gyllenhall mám už pár let hodně rád. Škoda jen, že se jí vyhýbají velké filmy, respektive silné party. Několik osudem těžce zkoušených postav už na svém kontě bezpochyby má, ale pomyslná třešnička stále schází. Rozjuchaná britská záležitost to mohla změnit. Chyba lávky. Na jedné straně se tu majetné ženy léčí s hysterií, což dává vzniku prvnímu elektrickému vibrátoru, na té druhé vystupuje na svou dobu příliš emancipovaná a přes své postavení až příliš k nebohým sirotkům mateřská bojovnice. Ocitneme se tak na hranici mezi rozvernou romantickou komedií o jednom ňoumovitém lékaři a jeho milostném tápání, a sociálním dramatem, kterak je třeba pomoci chudobinci a jeho malým obyvatelům. Vše nakonec stejně vyvrcholí v soudní síni, kde se bude rozsekávat, zda ona bojovnice chirurgicky přijde o dělohu. V tomhle ne úplně okořeněném guláši je pak upozaděná nejzajímavější postava filmu Ruperta Everetta. Mít koule, mohlo se mezi filmovými diváky o téhle ženské pomůcce mluvit hodně hlasitě. Výsledný guláš nakonec v několika soustech velmi příjemně zachutná, výjimečný ale není.(9.11.2013)

Hist+o/e+rická komedie o vzniku vibrátoru, součásti povinné výbavy každé ložnice? No a proč ne? Krapet nám to sice klouzalo po povrchu, ale to ostatně první prototypy vibrouše dělaly také. Jsem rád, že humor a nadsázka zvítězila nad vážností a odborností, stejně jako jsem rád, že většina z nás tenhle film nevnímá jako nechutnou oplzlost pro gerontofily. Jo a Maggie bych rád vzkázal, že moje ordinace je pro ní otevřena nonstop...(26.4.2012)

Už dlouho jsem neviděl tak perfektně skloubené téma historie, romantiky a komedie. A vibrátorů. Fakta, láska a vtipy v té nejlepší symbióze, kvalitně spolehlivá Maggie Gyllenhaal, příjemné bylo vidět po dlouhé době zase Ruperta Everetta. 90%.(24.4.2012)

Vrtěti ženou je příjemná komedie, která je sice místy vtipná, ale také až ofenzivně nenáročná. Zkrátka to chce opravdu nečekat nic nečekaného. Jakmile je divák obeznámen se všemi klíčovými a nekomplikovanými postavami, je naprosto průzračné jakou cestou se bude děj ubírat. Samotný námět vycházející z reálné historie už je komický sám o sobě a tak si o humorné sitauce přímo koleduje. V tomto případě je pak otázkou, jestli je tento film vážně až tak dobrou komedií, když scénáristům stačilo vzít námět s tako obrovským potenciálem, jehož adaptaci téměř nešlo pokazit. Přeci jen, možná se historie dámských masážních přístrojů dalo vyždímat mnohem víc.(23.10.2012)

• paascha

Ach jo, co si myslet o filmu, kde buď nesympatický blbeček cpe prsty stařenám mezi pysky, nebo nesympatická kráva skáče kolem špinavých socek, aby se na konci francouzsky políbili?(6.5.2012)

• - V 53. minutě uchopí dr. Granvill (Hugh Dancy) do ruky jakýsi motor, jenž "otáčí peřím". Při střihu se změní směr otáčení tohoto stroje. (Gmisiycs)

• - Tanya Wexler se prací na snímku vrátila k režii filmů po 10 letech. (R´Hell)

• - Film je inspirován skutečnými událostmi okolo Dr. Joseph Mortimer Granville, který v roce 1880 patentoval první elektronický vibrátor. (R´Hell)