Vrtěti ženou

• slovenský

Hystéria

Romantický / Komedie / Historický

Velká Británie / Francie / Německo / Lucembursko, 2011, 95 min

Bohužiaľ až príliš priamočiare aby dokázalo prekvapiť, ale natočené zo značným nadhľadom, takže film nenudí ale baví. Je to hlavne zásluhou sympatických hercov, ktorý podávajú svoj nadštandart. Najzaujímavejšie je samozrejme duo Dancy a Everett a ostatný ako Gyllenhaal a Jones ich skvelo doplňujú. Film si pohráva s istou kontroverznosťou, ale skôr ako o tému historicky vysvetliť, alebo šokovať má film pôsobiť ako ľahká anglická komédia. Bohužiaľ pod pojmom anglická komédia si predstavujem niečo podstatne originálnejšie ako zakončenie príbehu vetou " vezmeš si ma? " čo vlastne kazí finálny dojem. Predávanie vibrátoru kráľovne Anglicka počas záverečných titulkoch je potom len snahou vytrieskať ešte aspoň jeden vtip pred koncom. Koniec je asi najväčšou slabinou filmu, lebo sa hrá na morálku a hodnoty a skĺzava do nechcenej samoúčelnosti. Alebo chcenej? Neviem. Každopádne vidieť kačky ako si to rozdávajú bolo zábavné. Nebyť konca mohlo to mať o hviezdičku viac.(17.9.2012)

Takto zavádějící název filmu (a to nejen ten český, ale vlastně i originál anglický) aby jeden pohledal. V obsazení vidíte samé sympatické tváře v čele s babyfacem Dancym, fešnou Felicity Jones (která mě tak uhranula v Cemetery Junction) a samozřejmě skvěle živelnou Maggie Gyllenhaal (to je tak, když má někdo dar /neúmyslně/ strhávat po celý film pozornost jen na sebe) a tak jen stěží můžete chápat předem, jak to ten český distributor s tím názvem vlastně myslel :-) No ať je to jak chce, spustila se tu série okolností, jenž dala do pohybu výrobu něčeho vpravdě revolučního (prý hysterie :-)). Samotný film je pak velmi příjemným osvěžením díky svému jemnému a milému humoru, stejně tak jako díky těm krásným in/exteriérům.(4.9.2013)

Pro mě musím říct docela překvapení. Čekala jsem nějakou ujetou blbinku a hele, ono to bylo úplně jiné, než člověk z popisu, nebo traileru mohl čekat. Film obsahuje hned několik společenských podtextů a dokonce se mi dostalo i příjemného milostného příběhu. Tomu všemu nechybí špetka výborného britského humoru. Jak už tady řada přede mnou napsala, ten film je zkrátka velmi úsměvný a hlavně zábavný, není to žádné mistrovské dílo a musí se brát s jistým nadhledem, pro někoho některé scény budou možná vyznívat trapně, herecký projev Hugha Dancyho se mi taky třeba vůbec nelíbil, ale to zase v pohodě vynahradila sympatická Maggie Gyllenhaal. Mě film dokázal zpříjemnit deštivé sobotní odpoledne a vůbec jsem to nečekala.(12.5.2012)

Hist+o/e+rická komedie o vzniku vibrátoru, součásti povinné výbavy každé ložnice? No a proč ne? Krapet nám to sice klouzalo po povrchu, ale to ostatně první prototypy vibrouše dělaly také. Jsem rád, že humor a nadsázka zvítězila nad vážností a odborností, stejně jako jsem rád, že většina z nás tenhle film nevnímá jako nechutnou oplzlost pro gerontofily. Jo a Maggie bych rád vzkázal, že moje ordinace je pro ní otevřena nonstop...(26.4.2012)

|| Scenár: Johan Lisa Dyer, Stephen Dyer, Howard Gensler | Hudba: Gast Waltzing, Christian Henson | Produkcia: Tracey Becker, Judy Cairo, Sarah Curtis | Distribúcia: BIM Distribuzione | Štúdio: Informant Media, .... || Netradičné, odvážne, miestami zábavné. Ako krásne sa emočná linka rozbieha v prvej polovici, tak jej dochádza dych v tej druhej. A tu je to neodpustiteľné, pretože bez nej sa zo snímku stáva dokument o orgazmickej továrňi.(11.6.2012)

• - V 53. minutě uchopí dr. Granvill (Hugh Dancy) do ruky jakýsi motor, jenž "otáčí peřím". Při střihu se změní směr otáčení tohoto stroje. (Gmisiycs)

• - Tanya Wexler se prací na snímku vrátila k režii filmů po 10 letech. (R´Hell)

• - Film je inspirován skutečnými událostmi okolo Dr. Joseph Mortimer Granville, který v roce 1880 patentoval první elektronický vibrátor. (R´Hell)