Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

Tanulin

Nenadchlo, upřímně jsem si už někde v půli filmu říkala...sakra proč tohle téma nezpracoval někdo jiný a mnohem lépe, zajímavěji, poutavěji...uf.Očekávala jsem vtip nebo naopak prvky dokumentaristiky, ale tohle nebylo ani jedno ani druhé. ()

Sathine

Přišlo mi, že herci si tento film naprosto užívají, dávají do něho emoce a nejsou tak úzkoprsí, jak bývají ve většině filmů. Snímek působil svěžím dojmem, rychle "odsejpal", i když některé události byly trochu přehnané, ale člověk se zasmál a o to přece ve filmech jde. ()

teseth

Velmi zajímavý nápad, který se zvrhl v romantickou slátaninu o "paní spravedlivé" a "napraveném nesparvedlivém ale hodném doktorovi" z dob kdy masturbace byla naprostým tabu. Některé rozhovory mají i trochu pointu, ale bohužel jen pro zarputilé feministky, které si po shlédnutí filmu ještě 14 dnů budou cvrkat do textilu nad nebojácností hlavní hrdinky. Trochu opomenou druhou stránku filmu a to, že tu kouzelnou věcičku, která je přivádí do extáze vymysleli dva chlapi (jeden, který měl strnulou ruku a druhý byl totální sukničkář). Film se po shlédnutí tak nějak vypaří z hlavy a nezanechá nic než neblahou vzpomínku na přehrávající herce, super cool proslovy o rovnoprávnosti a sociální politice a taky vzpomínku na stůl se dvěma lahvičkami na zvlhčení. ()

svist10

Popravdě řečeno jsem se jednou zasmál nahlas (ano, kachničky), ale po celou dobu jsem měl na tváři takový ten lehký úsměv. Komediální ladění je fajn, ale námět by se stejně tak osvědčil jako dobové drama á la Kinsey. Herci hrají úměrně žánru (Maggie po Sekretářce opět ne úplně normální postavu ve filmu zaměřeném na sexuální téma). Přesto mám pocit, jak to říct, že je Hysteria točená až příliš na jistotu. Malinko výraznější pojetí (možná trochu kontroverze), které by ji odlišilo od jiných komedií by neuškodilo. A taky je pravda, že jak je Maggie živelná, tak se Hugh Dancy moc nechytá a chemie mezi nimi moc nefunguje. A to finále, režisérka podle mého názoru nedokázala změnu v názorech jeden na druhého přesvědčivě prodat, takže se tomu klečení na sněhu (!) nedá moc věřit. Takže, jenom za ten dobrý pocit při sledování filmu, je to jedna hvězda nad průměr. ()

rakosabasta

Trochu zmatené vztahy, občas dost prvoplánové. Ale pobavení zaručené. Hehe, jestlipak to tak fakt bylo...? Je fajn, že se věda posouvá dál a dál... :-))) ()

vrgulnik

Začátek nadějně svěží. Bohužel postupně čím dál více těžkopádný. Herecké výkony nepřesvědčivé (sledoval jsem s úděsným českým dabingem). Film celkově není špatný, ale prostě to nebylo ono. ()

stado

Velmi vtipná komedie, která vlastně nemůže nikoho urazit. Vkusné provedení. Jen více takových komedii. ()

medveed

Pohodová jemná komedie s příjemnými herci a zajímavým ústředním tématem :-). Ideální pro večerní produkci s manželkou, či přítelkyní. Pobaví se oba. 70% ()

demovka

Přistupovala jsem k tomu filmu rozpačitě. Nezajímal mě vynález robertka, ale chtěla jsem vidět dobrý film. Moje drahá polovička, která snáší jen akční filmy, si myslela, že se zase dobře vyspí. Oba jsme překvapeni. Celou dobru jsme se bavili a velice často se smáli nahlas. Hlavní ženská postava je sice skákající štítná žláza a cholerik dohromady, ale vše, co provádí, provádí s dobrým úmyslem, co chytá za srdce. Nakonec to zjistí i hlavní hrdina a zamiluje do ní. Sice mi Hugh Dancy a Maggie Gyllenhal k sobě moc nesedli, asi proto, že Maggie je vyšší, ale znám i horší filmové dvojice. Hugh Dancy je velice dobře vykulený a překvapený celý film. Není se čemu divit: z mikrobiologie na masáže ženských genitálií, je velký skok. Některé záběry byly dokonalé (budovy), některé záběry zaváněly umělým prostředím (venkovní) Takže výprava 2-, ale i tak celkový dojem to nezměnilo. Doporučuji jako odlehčenou komedii pro zimní večery! ()

lapatata

Jak dokážou být Češi vtipní při překladu titulů některých filmů, nad tím mi už několikrát zůstala hlava stát. Jde zcela jistě o zajímavý a zábavný film, ale asi málokdo po tom sáhne víckrát než jednou. ()

dundu

Příjemná komedie spojující humor, historii a romantiku. Z mé strany malé mínus za přílišnou předvídatelnost děje. To je ale vlastně stejné u většiny romantických komedií, což je důvod, proč je zrovna dvakrát nemusím. Vrtěti ženou se mi ale i přesto líbilo :). ()

surprise

Roztomilá, romantická a vtipná komedie z časů Járy Cimrmana a jeho převratných vynálezů. Kdyby to natočil Svěrák se Smoljakem mohlo to být ještě vtipnější a bez sociálně angažované feministky. Důležité upozornění: Pro muže snesitelné. ()

malyLibor

Až na úplně pitomý název velice příjemný film. Viděl jsem ho jen díky kamarádce, která mi ho doporučila, a nelituji. Ejhle, jak přišel na svět vibrátor :-D ()

ssarka

začátek zábavný,chytlavý a svižný,konec ulepený sladkostí happy endu...takže zlatý střed a dobrá zábava ()

FuLister

Příliš předvídatelné a socialisticko-feministické. Jinak by to mohlo být i víc, takhle jenom průměrná komedie o vzniku robertka, nic víc. ()

mmirri

Aby toto zajímavé téma diváci přijali, zabalili ho tvůrci do růžového obalu a lehounce posypali třpytkami humoru. Za tak velkou snahu 3* ()