Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

psychohippo

Dle mých informací historicky věrohodné, příjemné dílko, jen toho genderového revolučního tématu tam bylo pro mne příliš. Ale když opominu tu ideologickou uvědomělost, tak jsem se bavil. Atmosféra dobového Londýna, vtipné "britské" dialogy, taktéž vtipné a přitom velmi citlivé zpracování "ošetřování hysterie", pěkně vykreslené a výborně zahrané postavy (včetně figurky "šíleného" vynálezce a hláškami odkazujícími na dnešní přetechnizovanou dobu). Prostě vzácná ukázka, že lez udělat vtipný, zábavný a současně inteligentní film. ()

Rediik

Řekla bych, že tahle komedie se opravdu povedla. Alespoň tedy já jsem se bavila velice + herecké obsazení bylo výborné. Není to plných 5*, ale 4* jsou málo:) ()

benny159

Veľmi príjemné filmové prekvapenie. Nápad bol veľmi originálny, a spracovanie snáď ešte viac. Nemal som príliš veľké očakávania, ale o to viac som bol prekvapený. Sympatickí herci, bravúrny britský prízvuk, a zaujímavý pohľad na vznik dodnes najpoužívanejšej sexuálnej hračky :D Pre tých, ktorí váhajú, že by sa mohli pohoršiť, tak to nehrozí. Filmy je veľmi elegantný a odľahčený. A predovšetkým sympatický. 80% ()

MORION

Tema sa dala spracovat a hlavne zvladnut urcite ovela lepsie. Aj ked som sa pri urcitych scenkach pobavil, ako celok nemozem hodnotit prilis pozitivne. Pocit z filmu pri zaverecnych titulkoch mi evokoval tie davne po zhliadnuti nedelneho filmu o osmej na STV s rodinkou, co sme pozerali len preto aby sme vobec nieco.... tazky priemer ()

jirijo

Milá a velmi příjemná komedie. Mohlo to skončit jako třetiřadá obskurní fraška, ovšem tvůrci dokázali na příběhu vynálezu vibrátoru velmi umně skloubit romantiku, komedii, krapet historie a činí tak s šarmem, sympaticky a vtipně, jak je Britům vlastní. Obsazení je navíc taktéž velmi sympatické - Hugh Dancy je mile roztržitý, Maggie Gyllenhaal nejde nepodlehnout, Jonathan Pryce je distingovaně přesný a sledovat Ruperta Everetta je čirým potěšením. Vrtěti ženou si neklade za cíl nic zásádního sdělit, chce "jen" pobavit a na rozdíl od mnoha jiných se mu to daří. A to není málo. Tak si ho...užijte :-) ()

p.i.t.b.u.l

Opravdu povedený film. Kdo by to kdy čekal, že z takovéhoto námětu může vzniknout kvalitní snímek. A on opravdu kvalitní je. Myslel jsem si, že to bude kdovíjaká nuda, ale světe div se, já se u toho bavil. Každá minuta filmu přinesla něco nového, ani chvíli jsem se nenudil a to jsou body navíc. K tomu jsem se i zasmál, tak co více si přát. Doporučuji. Hodnotím 80% ()

Perchta6

No, už jsem viděla lepší film o ženském libidu a jeho uspokojování... Jsem ráda, že jsem se narodila o mnoho let později. Ovšem proti mladému panu doktorovi nic nemám, naopak, kdyby se mi chvilku věnoval, přiznám jakékoliv symptomy... ()

IZFNP

Tak od tohto som čakala viac, poriadne viac. Označenie komédia sa hodí, film je svieži, má fajn tempo a herecká zostava je sympatická. Ale romantiku aby tu človek hľadal s lupou, okrem toho som očakávala väčšiu bystrosť, svojskosť. Berúc do úvahy očakávania (celkom veľké vďaka námetu a žánru), film ma skôr sklamal. Berúc to obecne, priemerná vec. ()

xpaja

Příjemný film s milým anglickým humorem a dobrým hereckým obsazením odehrávající se na pomezí několika filmových žánrů. A především s nadhledem podaná historie vzniku jednoho velmi důležitého vynálezu. Herecky vyčnívá především Maggie Gyllenhaal. Dávám ---== 75% ==--- . ()

megajalec

Do popisu filmu pridať náučný :) Čo sa človek všetko nedozvie, že vraj hystéria. Tieto momenty boli vo filme jedny z najlepších, ktoré my už vieme, že ako fungujú a postavy vo filme sa s nimi len oboznamujú resp. ich neprijímajú (baktérie, telefón). Výborne skĺbená romantika s komédiou a históriou, to všetko na britský elegantný a konzervatívny (ale pritom vôbec nenudiaci a neurážajúci) spôsob. Výborná línia s vibrátorom, s emancipovanou Maggie trochu slabšia. Dancy a Everett výborný. Hystériu môžem len odporučiť. ()

x_ander

Velice příjemná a milá komedie. Historické prostředí společně s uvolněnými britskými herci navozuje fajn atmosféru, která geniálně kontrastuje se zajímavou zápletkou, kterou by člověk čekal spíš v něčem "současném". 70%. ()

mufoid

Finálé obou dějových linek jasné hned od začátku, pokud čekáte nečekané zvraty, budete zklamáni. Oceňuji pěknou výpravu ()

maniacxl

Hugh Dancy si namohl ruku od uspokojování hysterických paniček.Jednoho dne si řekl dost a "Pravdivý příběh"o zrodu vibrátoru je na světě!A dopadl na výbornou a s anglickou noblesou.Humorně,ale vkusně odvyprávěný příběh o jednom z nejlepších pomocníků každé moderní ženy!!Já se bavil.75% ()

dzules

zajímavá sonda do problematiky ženského orgasmu ve viktoriánské anglii. Toto jsem opravdu nečekala a výsledek byl roztomile příjemný :) ()

jokerik

Takhle to dopadne,když se snoubí choulostivé téma s vkusným anglickým humorem a rozkošně uličnickou Maggie G. Dlouho jsem film odkládala v pomatení smyslů, že jde o "trapný film o tom, jak jeden chytrák na vibrátor přišel" ...Tímto se tvůrcům omlouvám za předpojatost. Bylo to roztomile vtipné, nikoliv vulgární - jak bych od filmu s tímto tématem čekala. ()

lobo87

Veľmi príjemná komédia s historickým motívom. Výborné obsadenie na čele so skvelou Maggie, vtip, nadsázka, napriek tomu si nie som istý, či sa k nej ešte niekedy cielene vrátim... 65% ()