Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

elishia

Velice prijemny film, na ktery jsem byla v Holandsku, zvlastni, ze premiera je tam vic jak o mesic driv. Kazdopadne pohodovy, vtipny a decetni film zpracovavajici hodne choulostive tema. Az me prekvapilo jak nesproste a decentne to slo. Sice je cely pribeh filmu vicemene predvidatelny a ocekavany, ale mozna to je presne to, co se mi na nem libilo. Herci vetsinou nadprumerni a Maggie je proste uzasna. Plus hezke prostredi viktorianskeho Londyna, pomerna sviznost pribehu a vtipne vzdychajici damicky jsou na pekne 4hvezdy. Rozhodne jeden z nejlepsich zpusobu jak si zprijemnit zimni nedelni vecer. ()

boombang

Velmi zajímavé spojení vtipné romantiky, sociální kritiky a sexuální tematiky... a hysterie s historií :-) Film táhne skvělá Maggie (její postava je zaměřena hodně sociálně, i když jsem pořád doufal, že ten vibrátor bude zkoušet i ona...) a Hugh s Rupertem ji fajně sekundují (ti jsou ovšem trochu více komičtí - viz např. pěkné ukázky tehdy čerstvé novinky, telefonu - a Rupert by si zasloužil trochu víc prostoru). Zkrátka, je to film (nejen) o ženských potřebách, který žádnou ženu v našich končinách nemůže urazit (snad jen jehovistky) - a je sympatické, že ho natočila žena. A kolega dopitak má pravdu, Maggie působí dost staře, ale je to v souladu s její rolí a vypadá to přirozeně. ()

miki68cz

Jednoduše zábavné, zábavně jednoduché, milá Maggie Gyllenhaal, sympatický Dancy, dobrý nápad a to se počítá. Tenhle film doporučuji, máte-li cit pro vtip, budete se dobře bavit a o to šlo. ()

vitac.

Taková neškodná kravina. Ale dobře zahraná, herci mě rozesmáli víc, než se to podařilo nápadům scénáristy. Starej Dr. Dalrympley mi navíc dal vzpomenout na Čáryfuka, to je skoro za hvězdičku navíc:) Na relax před spaním OK, víc ne. ()

david104

Natočit film o vibrátoru? Proč ne, ještě přidat romantickou omáčku a film je na světě. Veškeré zajímavé a podstatné scény jsou v traileru a zbytek? Neskutečně nudná omáčka..... ()

Brumlak

Víc se mi líbí původní název filmu. Ač si to snímek neklade za cíl, tak se domnívám, že touto "nemocí" trpí mnoho žen a dam i dnes. A nejen dam. ()

Hank

Zajímalo by mě, zda paní režisérka má doma alespoň jeden vibrátor?!? Odpovím si sám:" Pochybuji", protože jinak by nemohla natočit takovou staropanenskou bez-vibrátorovou uhihňanou selanku.... ()

Pria

Úžasně jsem se bavila. Nee že bych prahla po tom vědět, jak vznikl první vibrátor, ale díky nádherně skloubenému vtipu a romantice mi ani nevadilo, že jsem se dozvěděla něco z historie. Vedle perfektních hereckých výkonů chválím i práci návrhářů. Krásné kostýmy. ()

Mercilonka

Když se odmyslí téma vibrátorů a uspokojování paniček v ordinaci, tak film nemá mnoho co nabídnout. Za tímto pozlátkem se nachází historická romantika, která má své mouchy. ()

Barghest

Romanťárny obvykle nevyhledávám, protože většinou jsou to nudné sračky točené podle tisíckrát použitého schématu. Každý neotřelý, originální nápad, který se podaří aspoň trochu prodat, proto vítám s otevřenou náručí. Jako tento snímek, který staví hlavně na kontrastu s moderní dobou. Plus laskavý a lechtivý humor, barvitý kaleidoskop postav, okouzlující ústřední dvojka a Maggie Gyllenhaal, která si každou scénu kradla pro sebe. ()

transbeskyd

Skvělá komedie o vynálezu ženského nástroje rozkoše muži:) Musím se přiznat, že co se týká tohoto vskutku revolučního a převratného vynálezu, osobně s ním nemám zkušenost. Zatím funguje stará dobrá ruční práce. Na druhou stranu chápu, že když chcete uspokojit zástupy nadržených resp. hysterickcýh londýnských paniček v zájmu vědy, tak se pomocník šikne:)Film ve mě každopádně pozitivní vibrace vyvolal,hlavně živelná Megý G. byla skvělá. ()

MaxForValue

Najväčším problémom Hysteria nie je hystéria, ale to, čo je okolo, teda ne-hystéria, alebo vata. Ja by som preferoval radšej uletenú bláznivú komédiu s britským humorným akcentom, než niečo, takéto "nič". Toto "nič" síce zabaví, ale po roku si nikto nespomenie na temperamentnú a živelnú Maggie Gyllenhaal či uhľadeného Dancyho, ale práve len na ten prekliaty stroj. Ako oživenie príjemný film, ale ako niečo hlbšie, no, rýchlo zabudnuteľné. Ako celý Hugh Dancy. ()

DJ Kritik

Anglicko, koniec 19 storočia a príbeh o jednom doktorovi. V poslednej dobe sa to nosí. Milí doktor, pekná neprístupná žena a do toho zopár humorných scén. A mňa si aj takéto niečo dokáže občas podmaniť. Zrejme som natvrdlý. ()

nakiniki

no nevím... Nevadí mi žádné téma, které společensky zachází za čáru, v poslední době jsem si oblíbila seriál Ugly Americans a ten je přes čáru společenských měřítek úplně ve všem - a líbí se mi to. Ale Hysteria mi přišla přehnáná v hereckém provedení. Maggie mám ráda, ale tohle mi přišlo falešné a hrané, přehnané. Stejně tak hlavní hrdina. ()

gicous

Doslova vibrující téma natočené lehkou, vkusnou a hlavně vtipnou rukou, která dokáže rozvibrovat ty správne místa v mozku. Výborní herci, mezi kterými jednoznačně vládne Rupert Everett, v jedné ze svých nejlepších rolí. Britové romantické komedie prostě umí. A tohle je jen další důkaz. ()

yaqwsx

Trochu jsem k tomuto filmu přistupoval s averzí - byl mi sice mým okolím doporučován, ale nevím kde se to ve mě bere - mám oborvský odpor k historickým filmů a obvzláště k těm z viktoriánské Anglie. O to více se divím, že dávám 4 hvězdičky. Film mě chytl zajímavou atmosférou - nebral se příliš vážně, bral se tak nějak neformálně. Chytla mě jeho atmosféra, byl svým způsobem milý, příjemný a podmanivý. Klasický příběh zasazený do nezvyklých reálií utekl velice rychle. Dal bych tomuto filmu 3 hvězdičky, ale díky tomu, že mě tak okouzlil musím dát 4... ()

kurzan

Film s velikým potenciálem, který velice nevulgárním způsobem pojednává o jednom z nejvýznamnějších vynálezů lidstva :) Jako plus hodnotím i kritiku tehdejšího způsobu léčby některých nemocí a alespoň pokus o vylíčení propasti mezi west endem a east endem tehdejšího Londýna - byť tedy čistota dekorací onohu útulku zrovna dobová nebyla - nesálal z ní dostatečně onen tehdy všudypřítomný pach moči a splašků :) Až posud bych byl ochoten jít snad i na pět hvězdiček - ovšem tvůrci zjevně mají za to, že ženy jsou stále ony nemyslící bytosti a aby mohly sledovat nějaký film, je třeba jim tam dát nějakou romantickou linii na kterou by se mohl zbytek navěsit - tím pádem z filmu o vynálezu vibrátoru, který by mohl být "jiný" se stává tuctová romantická komedie, která onen vynález využívá jen jako berličku k tomu, aby měli jak rozvynout onu romantickou linii. Jinak řečeno, co si budete z tohoto filmu za tři roky pamatovat? Vibrátor nebo to, že se dal vynálezce dohromady s nějakou babou? Jistěže vybrátor - takže vynechání té holky by filmu jen a jen prospělo. Sečteno a podtrženo za tři. ()