Odpad

• Brazílie Trash: A Esperança Vem do Lixo (více)
Trailer 2

VOD (1)

Hrdiny filmu Odpad jsou tři kluci, jejichž domovem je centrální skládka v brazilském Riu. Každý den ji prohledávají v naději, že najdou něco, co jim alespoň na chvíli zlepší život. Netuší, že už ten příští nález jejich životy nenávratně změní. Tím mimořádným nálezem, který Rafaela, Garda a Rata čeká, je peněženka, která obsahuje zdánlivě nesouvisející změť poznámek, výstřižků a jeden klíč. Když se o ni ale začne zajímat policie a nabídne jako nálezné značnou sumu, uvědomí si, že našli asi něco hodně důležitého. Rozhodnutím nevydat nález do rukou úřadům se vydají na vzrušující a dobrodružnou, ale nebezpečnou cestu, jejíž směr jim bude pomáhat určovat právě obsah peněženky. Ten totiž není standardním nepořádkem, který máme v peněžence všichni, ale důmyslným kódem, jehož rozlousknutí může jednoho vysoce postaveného člověka pořádně klepnout přes prsty. I proto policie rozjela tak usilovné pátrání. I proto jeden detektiv tak usilovně hledá Rafaela, Garda a Rata. Čím blíž jsou k rozluštění záhady, tím je nebezpečí větší. Ostatně, komu by chyběli tři kluci, kteří žijí na skládce? (CinemArt)

Trailer 2

M.i.k.e

solidní jednohubka na jedno podívání,která ovšem v rámci žánru nepřináší nic nového.Největší problém Odpadu je nejen v jeho přílišné délce,ale hlavně v tom,že Daldry pořádně neví co by divákům chtěl servírovat.Ve finále tak nejde ani o syrové drama ani o svým způsobem rodinou podívanou.A možná až moc je z Odpadu cítit,že by se chtěl vyrovnat Boylovkám...60% ()

Norino12

Veľmi zaujímavý pohľad na odlišnú kultúru, život, chudobu a taktiež možno reálny pohľad ľudí na takúto vrstvu obyvateľstva. V samotnom filme nejde o nič nové, čo by sme už nevideli ale aj napriek tomu dokáže zaujať a bez problémov ho je možné do konca dopozerať. Chlapci zvládli svoje úlohy bez väčších chýb takže filmu ako takému nie je veľa, čo vytknúť. ()

Rakosnicek77

Jak řekl jeden můj známý tady "Bylo by zajímavé dát Odpadu odpad" teď po shlédnutí tohoto naprosto skvělého dramatu už ale vím, že moje hodnocení bude z úplně opačného konce hvězdičkové stupnice! Brazilská kinematografie světu dá jednou za čas opravdovou lahůdku a já si dovolím tvrdit, že za rok 2014 to je určitě právě Odpad! Děj vás vlastně od první minuty úplně pohltí a než se stačíte vzpamatovat, tak běží závěrečné titulky a dvě hodiny jsou pryč. Film vlastně nemá hluchá místa, těžko hledat slabou dějovou chvilku, kdy zbude čas odběhnout na toaletu, protože realita je taková, že film je samá akce, honička a setkání s každodení realitou života v chudinských slumech Brazilského hlavního města Rio! Rozhodně se nebudete nudit, scénář pamatoval na důmyslnou zápletku, neokoukané tváře a když už na nějákou narazíte, tak se s rolí dotyčný popere s dokonalostí sobě vlastní, tak jako Martin Sheen v roli místního kněze. Bohužel korupce a bezcenost lidského života, je dnes stále aktuálnější téma a proto budou podobná dramata vznikat nadále a lidé tady nad tím budou jen žasnout a nechápavě kroutit hlavou! ()

salalala

Solidní jednohubka, na které určitě nejvíc překvapí jména klíčových tvůrců. Curtis si zřejmě chtěl vyzkoušet diametrálně odlišný žánr od pro sebe typických komedií a napsal hodně zajímavou adaptaci, která disponuje především silným a uvěřitelným příběhem, napětím a množstvím zvratů. Daldry nejspíš zase nechtěl točit hluboce lidské a artové drama, ale zvolil atraktivní a relativně nenáročný thriller. Jejich kooperace dopadla více než dobře, protože se oba víceméně slušně doplňují. Kde jeden přichází se zajímavou zápletkou, druhý skvěle pracuje s exotickou atmosférou odvrácené strany brazilského Ria a napětím, které tu rozhodně nechybí. Přidává se i úderná a přesná hudba, krásná kamera a vůbec energický styl režie, v němž není čas na nudu. Zarazí i to, že většina filmu je portugalsky, takže působí dost autenticky. Ústřední chlapecké trio je obsazeno excelentně a tíhu, která na něm leží, zvládá naprosto bravurně. Ostatní už tu jsou vesměs do počtu, protože už nemají tolik prostoru (přesto si nelze nevišmnout, že Selton Melo v roli zkorumpovaného policisty je poněkud topornější) a nemohou tudíž předvést nic zásadního. Je pravda, že některé věci se občas vyřeší až moc rychle a řešení určitých situací jde sem tam proti logice věci. To ale v tomto případě nevadí, protože Trash je docela zajímavý snímek, který tedy nepřináší nic nového a možná si v něm oba autoři naložili trošku víc ambicí, než by bývalo bylo potřeba, jako žánrová oddechovka ale funguje velice dobře. 70% ()

jojinecko

Tesil som sa na Wagnera Mouru,ktory tu hra asi tak dve minuty cisteho casu,ale to nevadi...Co vadi,je to,ze Curtis si sa nehodi na podobne pribehy. Ta miera naivity,tak potrebna pre Boat That Rocked a paradne Love Actually sa sem skratka nehodi. S Daldrym mam tiez asi problem,lebo aj jeho filmove hity ma vzdy nechali skor chladnym. Asi zla konstelacia tvorcov... To,ze favely su vykreslene "pekne" a decka hraju ako o dusu je fajn,ale aj v tejto kategorii tu mame prvu ligu ako Tropa de Elite a Mesto Bohov! Slabucke *** ()

• Natáčelo se v Riu de Janeiru v Brazílii a ve městě Old San Juan v Puerto Ricu. (willy1)
  • Scénář byl napsán anglicky a poté pro štáb a herce přeložen do portugalštiny. (Terva)
  • Skládka byla z hygienických důvodů uměle vytvořena speciálně pro natáčení. (Terva)