Odpad

• slovenský

Milionári zo smetiska

Drama / Thriller / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

Brazílie / Velká Británie, 2014, 109 min

CITÁT - Až se budete dívat na tohle video, budu asi mrtvej, protože mám něco na jednoho politika............. Těch pět hvězd je na místě. Už dlouho jsem se takhle u normálního snímku nepobavil. Čekal jsem nějakou ušmudlanou Cestu ven, cestu z něčeho, cestu do Anglie, kde je všechna zadarmo - no prostě, Brazílii na vás. Ta skládka je živobytí a svět dnes prostě tone v odpadcích. Dnes je skoro všechno zabalené, opředené umělou hmotou, igelitem, papírem a dalšími obaly, které už možná ani neumíme identifikovat. CITÁT - Policajtům nevěřím, jednají s lidma jako s odpadem........... Policejní brutalita je fakt brutální, jízda v autě je horor. CITÁT - Všechno bude v pořádku, nic se nepokazí......... Vůbec jsem nečekal takové dobrodružství, povedený hudební doprovod, středně dobrá kamera a zajímavostí je herecké obsazení. Zpočátku se mi vůbec nelíbilo, ale o několik minut později, bych ho už neměnil. Po dlouhé době jsem šel z kina naplněn a hlavně s chutí si koupit dvd až to vyjde. 90%(23.2.2015)

Takový milionář z chatrče a Město bohů dohromady. Kdy pojivo celého příběhu je neuvěřitelná náhoda a takový dětský naivní pohled na danou situaci. Se závěrem jako vystřiženým z Vykoupení z věznice Shawshank. .. Ale zároveň je to takové příjemně svižné a během těch necelých dvou hodin se nijak nenudíte. .... HODNOCENÍ: 65% (3*)(31.8.2015)

Konec je sice nikterak výjimečně debilní, ale kvalitu scény "Ahoj, já jsem sexy mladá single brazilka, co vyšla jen tak zatančit do ulic. Koukám, že se hrabeš v odpadcích a hledáš tam jídlo. Nechceš si někam vyrazit ošklivý černošský chlapče?" nepřekonala. A vůbec, ukažte mi ještě jednou ty fotky z planety Pupulon...(21.4.2015)

Odpad rozhodně není filmovým odpadem. Zajímavej, možná trošku nataženej příběh,kterej bohužel nemá s thrillerem moc společnýho, ale nevadilo to. Vždycky mě zajímalo, jak se žije ve favelách a na skládce, když lidi nemají ani real. Závěrečnej braziljackpot je trošku přitaženej za vlasy. Ale za kouknutí to rozhodně stojí. 55%(21.4.2015)

Na film jsem zašel kvůli Rooney, která se bohužel ve filmu objevila z celkové stopáže 115 minut asi deset, stejně jako Martin Sheen. Nevím, jestli tohle měli zapotřebí. Teď k filmu - začíná to velmi vlažně, až mě malinko uspával (nepopírám, že to bylo mojí únavou), ale pak se dostal do bodu, kdy to začalo být zajímavé a napínavé. Hlavní dětské herecké trio bylo super, ale nakonec to byl celkem obyčejný příběh, který už byl v podstatě k vidění několikrát. Škoda, kdyby se to vydalo jinou cestou, tak by to bylo lepší. < spoiler > Jinak hezký poster vyzrazující konec filmu. :)(13.1.2015)

• Eduardo Luis

• - Scénář byl napsán anglicky a poté pro štáb a herce přeložen do portugalštiny. (Terva)

• - Skládka byla z hygienických důvodů uměle vytvořena speciálně pro natáčení. (Terva)

• - Natáčelo se v Riu de Janeiru v Brazílii a ve městě Old San Juan v Puerto Ricu. (willy1)