• sigf07

V jednom mají autoři pravdu. Western od českých tvůrců tady pěkně dlouho nebyl (i když zase ne tak dlouho, jak uvádějí) a docela rád bych se na nějaký podíval. Proto mě mrzí, že se z avízované letní westernové podívané stala prachobyčejná řachanda a devadesáti minutová reklama na boskovický Western park. S mizerným scénářem, který je vlastně plahočením odnikud nikam a s hereckým obsazením, do kterého sesbírali všechny televizní hvězdičky (Leksa, Čmaňa a spol.), které zrovna měly pauzu mezi natáčením nekonečného seriálu a super zábavné šou.(6.2.2012)

• waits

Průměrný divák v obyčejném českém maloměstě si v televizním programu přečetl rozhovor s proucentem Kořínkem, který se v rozhovoru pochlubil, že natočil střelenou komedii pro celou rodinu s nevídaně bohatým hereckým obsazením a protože z časopisu Aha už ví, že že režisér Pešek napsal vyloženě komediální scénář a že v něm zazářili moravšti herci (považte, Mario Kubec se na roli připravoval tři roky a bude tam na koni cválat!), zavolá Karlovi, že dneska veče na pivo nejde, protože dávaj něco jak Limonádovýho Džoua. I nenáročný divák (i já jsem v této filmařsky vděčné skupince potenciálních troubů) má ovšem svá minimální očekávání. V půlce filmu se začne neklidně vrtět, pivo pokládá nervozně vedle stolku a po konci filmu se jeho ústa formulují do výkřiku, který odkoukal z raných Willisových filmů. What´s the fuck!?? Ale nakonec skončil vecčer vesele. Někdo se ještě přidal ke Karlovi a táhnul to až do rána a já jsem zjistil, že státá nakonec grant na tenhle výrobek nedal ani korunu. A protože nejsem z Boskovic, které se finančně účastnilo, jsem v klidu.(30.6.2012)

• dj_kure

Kámoš mě dlouho přesvědčoval na tuhle prasárnu vyrazit do kina. Bohužel se mu to po několika hodinách povedlo a já toho do smrti budu litovat. Jediný světlý moment je šukézni Kristýna Leichtová, ale ani tomuhle MAXIodpadu nevyslouží ani půl hvězdy. Když by tohle natočili Amící, určitě by tam přidali nějaký vele amatérský efekty a člověk by se smál aspoň tomu. Takhle máte slzy v očích kam ten českej film spěje. EPIC FAIL !!! -20%(19.5.2011)

• Strike

Na Moravě, poblíž Boskovic, žije skupina polodementních a dementních lidí, kteří si hrají na indiány a kovboje. K nim se připojuje známý herec z Prahy. Ten se postupně s ostaními sžívá, degeneruje, a získává si respekt mužské části a srdce, a nejen to, u žen, povětšinou lehčích. Co dodat... Snad je to že nejnesitelnějším z ,,herců" je Mario Kubec, a to rozhodně není dobré doporučení. Opravdu moc nechápu, kdo mohl tak něco takovýho dát peníze. Předpokládám, že to měla být reklama na westernové městečko, ale po zhlédnutí oprvadu nevim, kdo by tam po tomhle chtěl jet. Možná zjistit jestli tam opravdu žijí takoví kreténi, jak ukazuje film. Je to opravdu děs.1,5/10(22.11.2011)

• D.Moore

Já bych Westernstory tak úplně nezatracoval. Sice je pravda, že režisér obdivuhodně ignoroval snad každou možnost k vytvoření jakéhokoliv parodického momentu (třeba příjezd lokálky na nádraží si o citaci Tenkrát na Západě vyloženě říkal), že scénář není nijak třeskutě vtipný (a i jinak je dost odbytý) a že většina herců jsou spíše "herci", jenže já si u toho opravdu odpočinul. Navíc se mi líbila hudba i přepůvabná Veronika Kubařová. Průměr, ale neškodný.(9.9.2013)

• - Natáčení probíhalo ve westernovém městečku Boskovice u Brna. (M.B)

• - Několik let před začátkem samotného filmování byla ve westernovém městečku Boskovice natočena ukázka se záměrem přilákat sponzory a získat prostředky. Jeden z hlavních protagonistů Mário Kubec se do dobového místa natolik zahleděl, že se stalo jeho novým bydlištěm. V Boskovicích si našel i práci, se kterou shodou okolností skončil současně se závěrem natáčení. (oje)

• - Kristýna Leichtová a Matouš Ruml společně ztvárnili hlavní role také v českém seriálu Comeback (2008) televize Nova. (Shadowspark)