• honajz

Dávám dvě hvězdy z milosti... Chápu snahu, cením zajímavý námět, a dokonce jsem se dvakrát zasmál. Jenže to je vše. Téma zhýčkaný Pražák na Moravě šel vytěžit daleko líp, a ne takto klišoidně, podobně si stačilo pohrát s různými vtípky, které nejsou špatné, ale prostě si s nimi chtělo pohrát, propracovat je, dát jim načasování a pointu. Takhle to prostě plyne, plyne, nic se neděje, postavy jsou mi šumák, pražští herci snažící se mluvit moravsky a pak se jako učí spisovnou výslovnost leda k smíchu.Chtělo to postavit trochu jinak a dopilovat (např. užovka je zcela zabitá). Třeba ten konec - tak vezme ten německý seriál, nebo ne? Jak skončil Presley? Co měli znamenat ti anglicky mluvící diváci? Chápu nadšení herců a místních, ale řemeslo je holt řemeslo.(24.11.2011)

• kingik

Komedie, která to hraje na typicky letní atmosféru, ale nemá v podstatě čím nadchnout. Jsem k filmu mírnější, protože prostředí westernového městečka v Boskovicích je neotřelé a malé moravské městečko je od Brna co by kamenem dohodil. Do tohoto prostředí však ne všichni herci přirozeně zapadli. Pokusy přehrávat většinu svých postav by byly k danému pojetí i adekvátní, ale řídký a roztahaný námět vystačí na dobré vtipy sotva půl hodiny, a pak dojde pohonná hmota. Nápad s angažováním slavného pražského herce, jehož kariéra jde povážlivě z kopce, do amatérského hereckého souboru, měl v sobě potenciál, ale tvůrci seznamování a adaptaci zhýčkané hvězdy s novým a hlavně svérázným prostředím, jednoduše odflákli. Vtip se prakticky dost povrchně omezil jen na slovní bariéru moravského dialektu mezi místními usedlíky a pražským hercem s vybroušenou češtinou, a to bylo asi tak všechno. Pak nějaká jalová rodící se "lovestory"a z toho plynoucí žárlivost a rozmíšky mezi dvěma soky v lásce i v práci - úspěšně adaptovaným pražským hercem a zraněným playboyem, nějaké ty pletky místního proutníka s každou sukní z okolí, krádež koz lakomým hrobařem a rádoby neurvalé, ale jen teatrální trestání synů cholerickým otcem a tak dále. Mário Kubec to hrál na civilní pojetí postavy. Petr Vondráček nezapřel svůj komický talent. Kristýna Leichtová statečně bojovala s moravským dialektem. Na Petru Molnárovou se alespoň dobře dívalo, zamrzí upozaděný Martin Havelka, zbytek herců celkem ok, ale jak už jsem zmínil, i dost přehrávali. Když to shrnu, je tahle komedie sledem více či méně podařených humorných scének v neokoukaném prostředí. Vtipy však postupně docházely a výsledkem je kravinka s chabým scénářem pro nenáročného diváka s režií inspirovanou Troškovým stylem doplněným o kvalitní kameru. 40%(22.11.2011)

• sarfian

Po piatich minútach filmu u mňa vyprchala aj posledná štipka optimismu a nastala krutá realita. Sánka dole...a nasledovaly slová...a kurva...čakal som už podla názvu aspoň aký taký pokus o nejaký western, ale prišiel dokument "zo zákulisia divadla". No ... je to tak, už som len znechutene čakal na koniec filmu. Aj tie trápne pokusy o vtip boli fak dosť úbohé a otrepané...smola no. VIDENÉ 1x(11.4.2012)

• trigan

Jednu hvězdičku (škoda že nejde dát půl) dostává kameraman a scenérie kolem Boskovic. Jinak co se týče scénáře a režie, nejlíp se hodí přímo věta z filmu "ať se mládí vydovádí". Jen nechápu, proč to jde jako film do kin. Nutno smutně konstatovat, že i Troškův Kameňák má logičtější stavbu děje. U některých scén jsem čekal co se z toho za gag vyvine a kupodivu, nic. Ani z užovky, ani z chytání mopedu ze židle, ani z odchodu účetní, ani z ...(28.5.2011)

Musím přiznat, že jsem byl docela překvapen. Takový pohodový snímek, u kterého se i zasměji jsem opravdu nečekal. Tohle není žádný westernový Kameňák. Tohle je dle mého příjemný, letní, odpočinkový film, u kterého jsem našel docela dost hezkých a vtipných momentů. I herecké výkony se mi u některých postav líbily. O technické stránce nemluvě. Jediná má výhrada byla k utnutému závěru, který zanechal až moc otázek. Nic více vlastně negativního nemám. Příjemná podívaná. 70%(18.5.2014)

• - Kristýna Leichtová a Matouš Ruml společně ztvárnili hlavní role také v českém seriálu Comeback (2008) televize Nova. (Shadowspark)

• - Natáčení probíhalo ve westernovém městečku Boskovice u Brna. (M.B)

• - Několik let před začátkem samotného filmování byla ve westernovém městečku Boskovice natočena ukázka se záměrem přilákat sponzory a získat prostředky. Jeden z hlavních protagonistů Mário Kubec se do dobového místa natolik zahleděl, že se stalo jeho novým bydlištěm. V Boskovicích si našel i práci, se kterou shodou okolností skončil současně se závěrem natáčení. (oje)