Střelená komedie nabitá létem, tak charakterizují tvůrci celovečerní komedii WesternStory. Díky ní se do českého filmu vrací oblíbený žánr westernu a romantika divokého západu. Kolty proklatě nízko, stetsony vražené do čela, kankán v zakouřeném saloonu a dokonce ani legendární Vinnetou a Old Shatterhand nechybí ve filmu, který má v kinech premiéru v polovině května. To, že půjde především o zábavu, naznačuje i jedna z hlavních postav filmu v podání Petra Vondráčka. Jeho kovboj a hlavní frajer WesternStory má téměř celý film obě ruce v gypsu.
Fenomén Wild West Show založil legendární Buffalo Bill v roce 1883. Představení z divokého západu na novou sezónu připravuje i westernové město v Boskovicích, hlavní hvězda, švihák a frajer Presley, si ale během zkoušky zlomí hned obě ruce. Zaskočit musí populární herec z Prahy. Ten velmi rychle zjistí, že házet tomahavk v plné jízdě není taková legrace jako v televizi a že celý soubor a obyvatelé města western nehrají, ale že ho žijí. A také, že z úsměvu místní krásky se může zamotat hlava. (oficiální text distributora)

Trailer

PamelaJJK odpad!

Jááááj, tak tohle se fakt nepovedlo. Petr Vondráček jako Vinnetou? Tak to si z nás snad už dělají pr***. S hubou dokořán jsem zíral na ten trapas. Ještě teď se mi nechce věřit, že na takovouhle echt zhovadilost mohl dát někdo peníze... To není komedie, ironie ani parodie. To je slátanina a blbost na entou. České komedie bývaly vždycky klenoty, ale tohle?!!! Průs** je, že už dlouho předlouho jsem neviděl povedenou českou čistokrevnou komedii. A asi ještě dlouho neuvidím... Žel bohu.... Než utrácet za vstupné do kina či DVD, tak si raději zajděte na indiánka do cukrárny. To jsou určitě mnohem užitečněji investované finance. A ještě si pochutnáte. Jistě víc, než na téhle "komedii". Ta je, bohužel, k zblití!!! ()

Mylouch odpad!

No zdarec ! Kovbojská humoreska, kterou při ztrátě všech zábran brzdí jenom naprostá impotence scénáristická, herecká a režijní. Nestydatý mejdan za sponzorské peníze, který doufám vylučuje všechny zúčastněné z případných budoucích uměleckých ocenění do desátého kolene. Zkrátka humoristické obzory českých tvůrců. Zlatej i nejkamennější Troška ! ()

cheyene

Primitivní a ubohá podívaná, jejíž humor je tak plytký, že si ani nezaslouží okomentování víc než jedním slovem - odpad. Snad ze sentimentu či nějakého pohnutí při pohledu na krásné záběry z "mateřského" města Boskovic a okolí mě nutí dát alespoň jednu hvězdičku. Ostatně tu si možná zaslouží i Veronika Kubářová a Mário Kubec s pár kolegy z branže. Ovšem dělat z Moraváků negramoty, které musí spisovné mluvě naučit až herec z Prahy, to není ani vtipné, ani nápadité, to je jednoduše hloupé. U komedie bych čekal, že se budu smát humoru a vtipům, ne trapnosti daných dialogů a scén. Můj názor je, že se z takového námětu a prostředí dalo "vytřískat" mnohem víc... ()

rublik05

Na této tragédii je jedinou pozitivní věcí pouze příjemné prostředí westernového městečka. „Komedie“ Westernstory je plná stupidně primitivního či vyloženě trapného humoru, herci až na pár výjimek hrají otřesně, scénář už hloupější snad ani být nemohl. Naprosto zbytečně vyhozené peníze. 1/10. ()

RypavaDvojka

Tady si zase někdo chtěl něco kompenzovat, ne? Když jsem to poprvé viděl v TV, říkal jsem si:"Nebylo to špatný, tipuju tak modrá okolo 40-50% s tím jak jsou někteří rejpalové." Hmm, 20%? 187. nejhorší film? Rozhodně ne.... Vcelku milá letní komedie z prostředí westernového městečka (Pokus o to být originální nebo propagace za peníze jiných? *mrk mrk*) Zedníčka a Klepla mám rád, takže k obsazení za mě dobré. Kubec byl pro mě novinka - neurazil, jen jsem si musel zvyknout na novej ksicht. Příběh byl vcelku fajn a na dlouhý večer s miskou chipsů - fajn film. 75% a extenduji na 4*. Doporučuju. ()

• Několik let před začátkem samotného filmování byla ve westernovém městečku Boskovice natočena ukázka se záměrem přilákat sponzory a získat prostředky. Jeden z hlavních protagonistů Mário Kubec se do dobového místa natolik zahleděl, že se stalo jeho novým bydlištěm. V Boskovicích si našel i práci, se kterou shodou okolností skončil současně se závěrem natáčení. (oje)
  • Natáčení probíhalo ve westernovém městečku Boskovice u Brna. (M.B)