Reklama

Reklama

Střelená komedie nabitá létem, tak charakterizují tvůrci celovečerní komedii WesternStory. Díky ní se do českého filmu vrací oblíbený žánr westernu a romantika divokého západu. Kolty proklatě nízko, stetsony vražené do čela, kankán v zakouřeném saloonu a dokonce ani legendární Vinnetou a Old Shatterhand nechybí ve filmu, který má v kinech premiéru v polovině května. To, že půjde především o zábavu, naznačuje i jedna z hlavních postav filmu v podání Petra Vondráčka. Jeho kovboj a hlavní frajer WesternStory má téměř celý film obě ruce v gypsu.
Fenomén Wild West Show založil legendární Buffalo Bill v roce 1883. Představení z divokého západu na novou sezónu připravuje i westernové město v Boskovicích, hlavní hvězda, švihák a frajer Presley, si ale během zkoušky zlomí hned obě ruce. Zaskočit musí populární herec z Prahy. Ten velmi rychle zjistí, že házet tomahavk v plné jízdě není taková legrace jako v televizi a že celý soubor a obyvatelé města western nehrají, ale že ho žijí. A také, že z úsměvu místní krásky se může zamotat hlava. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (191)

choze 

všechny recenze uživatele

Když si při sledování filmu říkáte, co by z něj asi dokázal vydolovat Zdeněk Troška, tak je něco hodně špatně. WESTERNSTORY není tak okázale bolestivě trapné jako jeho trajler, je to spíš mile naivní amatérsko-(scénář, režie)-profi (kamera, herci) guláš v exotickém prostředí a jelikož mě vyloženě nenudilo ani nevytočilo, budu shovívavý. Sice je mimořádně nefilmové (kameraman se snaží, ale filmově debutující divadelní scenárista a rejža v jedné osobě ho vydatně sabotuje) a pozoruhodně nevtipné, což mi ale oboje vadilo méně než bych čekal. I když určité zklamání z toho, že to není tak špatné, až je to k popukání, tu bylo. ()

Tommassi3 odpad!

všechny recenze uživatele

"Co tady děláte ??" - "To by mě taky zajímalo.." Kde se tu vlastně sakra všichni vzali ?? Mário Kubec, ačkoliv si jako jediný snad držíc si odstup něco málo uhraje, se zdá jako ukázkový castingový nonsens, zato Pavel Zedníček alias Čmaňa už léta platí za odkecanou a trapnou estrádní postavičku, takže jeho účast v tomhle hnoji už nikoho nepřekvapí, alkáč Pavel Landovský už vlastně taky ne, Klepl, to je asi škoda slov, a rozkošné Veroniku Kubařovou s Kristýnou Leichtovou omlouvá snad jen jejich mládí.. Těžko si ještě mohou nějak zvlášť dupat.. Ale ani ony, byť tedy jen svou pouhou přítomností, nezachrání zhola nic, protože vele(vše a nic)umělec Vlasta Peška je zkrátka trapák, když blábolí cosi o parodiích ve stylu Limonádového Joea a zmůže se pouze na naprosto prázdný příběh v duchu těch devadesátkových sraček, když jen trhá fialky dynamitem, na něž se snad může odkazovat jen hovado zralý na ten kabátek, co má šněrování vzadu.. A jako experiment coby pokus o devadesátiminutovou reklamu Westernstory rovněž neobstojí, protože na nekončící product placement cosi už odborníka máme, tohle filmové vzducho(a humoru)prázdno dovedl k dokonalosti jihočeskej kudrnáč Zdeněk "Já bych se taky nenechal !! No !!" Troška.. Tak se taky nenechte okrádat, ani o čas, ani o iluze !! Český film žije !! Nebo spíš hnije ?? A tohle ?? Těžko hodnotit.. Prostě jen hanba blejt.. ()

Reklama

Segrestor odpad!

všechny recenze uživatele

Směji se, až se za břicho popadám. Letní westernová komedie. Herec připomínající spíše Old Shatterhanda hraje Vinnetoua, postava Old Shatterhanda je zjednodušeně Olda. Pavel Zedníček vjede vozidlem přímo do arény hlavního dění kulis v Boskovicích, jsem v úplné chrčivé agónii, plivu krev od toho smíchu, ledviny vypověděly službu už před chvílí. Stírám obrazovku od krve, abych dál mohl sledovat tu eskapádu humoru, přitom dávám pozor, abych si na svém LCD televizoru nerozhodil krystalky. Old Shatterhand alias Vinnetou si zlomil obě ruce, chápete, obě, he he. Mário Kubec, který ho proto nahrazuje, nahodil pitvořivou grimasu a ponořil hlavu do kádě s vodou a smířen tak s osudem druhořadého herce startuje kariéru pouťového umělce. Svého profesora nazývá učitelem a já jsem již ve stavu ante mortem. Mário, stále bez kostýmu (eskaluji z gauče a padám naznak), připravuje se na roli Vinnetoua, tomahavk a nůž drží jako prase cvičky a já svádím svůj poslední deathmatch pod nápory bolesti způsobené brutálními záchvaty smíchu. Bránice se mi tak roztahuje, že dochází k fibrilaci a můj konec je nablízku. Ano, netrefil se při nácviku do terče ani jednou. Dokonce tomahavk hodil jednou za sebe a jednou do kabiny zvukaře, kterýžto zvukař následně na to podal výkon hodný Oscara, Grammy a bezesporu i Českého lva v kategorii vedlejší amatérský statista. Naposledy vidím, jak Mário padá z koně – do něčeho vrazil. Již mě totiž odváží sanitka. Dostal jsem svou dosis letalis neboli smrtelnou dávku a jsa úplně mrtvý smíchy, končím se sledováním této povedené letní taškařice. Velká škoda, ale budiž mi útěchou, že v pekle se užije daleko víc srandy. ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Nevím, proč to na mne působilo amatérským dojmem. Zcela určitě to bylo zvukem a poslabší kamerou. Jinak nevím. Zpočátku jsem tím dost trpěl, ale pak jsem si zvykl, a už mne to tolik neiritovalo. Občas sem tam padla i dobrá hláška, občas, sem tam i vizuální gag. Nářečí sedlo jako ulité, takže u mne snímeček vyznívá vcelku pochvalně. Možná to chtělo více peněz. Zcela jistě lze mrknout podruhé. ()

djbarrel 

všechny recenze uživatele

Jéje, když tak člověk pročítá hodnocení, tak by snad i měl pocit, že české komedie jsou hodnoceny jako odpad aniž by je daný recenzent shlédl. Jasně nemůžem to srovnávat s hollywoodským dramatem s miliardovým rozpočtem, ale rozhodně to není špatný film. Je to prostě takový fajnová oddechovka na jedno letí odpoledne. Nic víc, nic míň. Podruhé bych ho taky asi nemusel, ale na jedno shlédnutí je to pohodička. 40 % ()

Galerie (41)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo ve westernovém městečku Boskovice u Brna. (M.B)
  • Několik let před začátkem samotného filmování byla ve westernovém městečku Boskovice natočena ukázka se záměrem přilákat sponzory a získat prostředky. Jeden z hlavních protagonistů Mário Kubec se do dobového místa natolik zahleděl, že se stalo jeho novým bydlištěm. V Boskovicích si našel i práci, se kterou shodou okolností skončil současně se závěrem natáčení. (oje)

Reklama

Reklama