• Harapes

Tak zase propadák a nuda roku.Od filmu Doktor od jezera hrochů jsem neočekával tolik,jak od tohoto filmu.A opět zklamání...tak trapné rádoby vtipy..trapní herci...až tedy na slečnu Kubařovou a pana Kubece(ti jediní svou roli pochopily a i dobře zahráli)...nakonec jsem se tedy asi třikrát zasmál,ale na komedii to je tedy nic moc....dávám dvacet procent za výše zmíněné herce...jinak děkuji a těším se na něco lepšího.(18.8.2011)

• MickeyStuma

Skutečné westernové městečko a dění v něm. Komedie s kapkou estrády, sitkomu a grotesky, které vůbec, ale vůbec nebaví. Čím to? Z obrazu tkví ohromná televíznost a ponurá jednoduchost. Patetické šaškárny a přehrávání některých zúčastněných spíše budí úsměv nad trapností vzniklého spektáplu. Spíše to vypadá jako jedno veliké divadýlko, které na plátnech kin nemělo co dělat. Nepochopil jsem, co chtěli tímto snímkem tvůrci vyjádřit. Inu, řekl bych, že je to bohužel veliké šlápnutí vedle.(19.5.2014)

• slunicko2

Já vám ještě ukážu, kdo je tady Vinnetou. 1) Výše uvedená hláška vyčerpala příděl vtipu za celý film. 2) 26tiletý Matouš Ruml vyčerpal příděl sexy herců. Ani 47letý Mário Kubec nevypadá zle, i když to už není frajer z Chlapců a chlapů. Jindy přitažlivý 35letý Petr Vondráček vyměnil svůj sexappeal za pochybné tajtrdlíkování. Moje oblíbená 26letá Kristýna Leichtová se snažila. 3) Jestli jsem se v průběhu filmu chvilkami zabýval i myšlenkou na dvě hvězdičky, beztvarý konec mě ujistil v tom, že jedna je více než dost.(1.7.2012)

• D.Moore

Já bych Westernstory tak úplně nezatracoval. Sice je pravda, že režisér obdivuhodně ignoroval snad každou možnost k vytvoření jakéhokoliv parodického momentu (třeba příjezd lokálky na nádraží si o citaci Tenkrát na Západě vyloženě říkal), že scénář není nijak třeskutě vtipný (a i jinak je dost odbytý) a že většina herců jsou spíše "herci", jenže já si u toho opravdu odpočinul. Navíc se mi líbila hudba i přepůvabná Veronika Kubařová. Průměr, ale neškodný.(9.9.2013)

• Segrestor

Směji se, až se za břicho popadám. Letní westernová komedie. Herec připomínající spíše Old Shatterhanda hraje Vinnetoua, postava Old Shatterhanda je zjednodušeně Olda. Pavel Zedníček vjede vozidlem přímo do arény hlavního dění kulis v Boskovicích, jsem v úplné chrčivé agónii, plivu krev od toho smíchu, ledviny vypověděly službu už před chvílí. Stírám obrazovku od krve, abych dál mohl sledovat tu eskapádu humoru, přitom dávám pozor, abych si na svém LCD televizoru nerozhodil krystalky. Old Shatterhand alias Vinnetou si zlomil obě ruce, chápete, obě, he he. Mário Kubec, který ho proto nahrazuje, nahodil pitvořivou grimasu a ponořil hlavu do kádě s vodou a smířen tak s osudem druhořadého herce startuje kariéru pouťového umělce. Svého profesora nazývá učitelem a já jsem již ve stavu ante mortem. Mário, stále bez kostýmu (eskaluji z gauče a padám naznak), připravuje se na roli Vinnetoua, tomahavk a nůž drží jako prase cvičky a já svádím svůj poslední deathmatch pod nápory bolesti způsobené brutálními záchvaty smíchu. Bránice se mi tak roztahuje, že dochází k fibrilaci a můj konec je nablízku. Ano, netrefil se při nácviku do terče ani jednou. Dokonce tomahavk hodil jednou za sebe a jednou do kabiny zvukaře, kterýžto zvukař následně na to podal výkon hodný Oscara, Grammy a bezesporu i Českého lva v kategorii vedlejší amatérský statista. Naposledy vidím, jak Mário padá z koně – do něčeho vrazil. Již mě totiž odváží sanitka. Dostal jsem svou dosis letalis neboli smrtelnou dávku a jsa úplně mrtvý smíchy, končím se sledováním této povedené letní taškařice. Velká škoda, ale budiž mi útěchou, že v pekle se užije daleko víc srandy.(2.7.2012)

• - Natáčení probíhalo ve westernovém městečku Boskovice u Brna. (M.B)

• - Několik let před začátkem samotného filmování byla ve westernovém městečku Boskovice natočena ukázka se záměrem přilákat sponzory a získat prostředky. Jeden z hlavních protagonistů Mário Kubec se do dobového místa natolik zahleděl, že se stalo jeho novým bydlištěm. V Boskovicích si našel i práci, se kterou shodou okolností skončil současně se závěrem natáčení. (oje)

• - Režisér Vlastimil Peška připodobnil snímek k filmovému šlágru Léto s kovbojem (1976). [Zdroj: ahaonline.cz] (SONY_)