• kingik

Komedie, která to hraje na typicky letní atmosféru, ale nemá v podstatě čím nadchnout. Jsem k filmu mírnější, protože prostředí westernového městečka v Boskovicích je neotřelé a malé moravské městečko je od Brna co by kamenem dohodil. Do tohoto prostředí však ne všichni herci přirozeně zapadli. Pokusy přehrávat většinu svých postav by byly k danému pojetí i adekvátní, ale řídký a roztahaný námět vystačí na dobré vtipy sotva půl hodiny, a pak dojde pohonná hmota. Nápad s angažováním slavného pražského herce, jehož kariéra jde povážlivě z kopce, do amatérského hereckého souboru, měl v sobě potenciál, ale tvůrci seznamování a adaptaci zhýčkané hvězdy s novým a hlavně svérázným prostředím, jednoduše odflákli. Vtip se prakticky dost povrchně omezil jen na slovní bariéru moravského dialektu mezi místními usedlíky a pražským hercem s vybroušenou češtinou, a to bylo asi tak všechno. Pak nějaká jalová rodící se "lovestory"a z toho plynoucí žárlivost a rozmíšky mezi dvěma soky v lásce i v práci - úspěšně adaptovaným pražským hercem a zraněným playboyem, nějaké ty pletky místního proutníka s každou sukní z okolí, krádež koz lakomým hrobařem a rádoby neurvalé, ale jen teatrální trestání synů cholerickým otcem a tak dále. Mário Kubec to hrál na civilní pojetí postavy. Petr Vondráček nezapřel svůj komický talent. Kristýna Leichtová statečně bojovala s moravským dialektem. Na Petru Molnárovou se alespoň dobře dívalo, zamrzí upozaděný Martin Havelka, zbytek herců celkem ok, ale jak už jsem zmínil, i dost přehrávali. Když to shrnu, je tahle komedie sledem více či méně podařených humorných scének v neokoukaném prostředí. Vtipy však postupně docházely a výsledkem je kravinka s chabým scénářem pro nenáročného diváka s režií inspirovanou Troškovým stylem doplněným o kvalitní kameru. 40%(22.11.2011)

• MickeyStuma

Skutečné westernové městečko a dění v něm. Komedie s kapkou estrády, sitkomu a grotesky, které vůbec, ale vůbec nebaví. Čím to? Z obrazu tkví ohromná televíznost a ponurá jednoduchost. Patetické šaškárny a přehrávání některých zúčastněných spíše budí úsměv nad trapností vzniklého spektáplu. Spíše to vypadá jako jedno veliké divadýlko, které na plátnech kin nemělo co dělat. Nepochopil jsem, co chtěli tímto snímkem tvůrci vyjádřit. Inu, řekl bych, že je to bohužel veliké šlápnutí vedle.(19.5.2014)

• nwx

Je to blbina, ale aspoň pochválím ukázkový obraz. Barevnost, ostrost, vše na jedničku. Nechápu proč ostatní české filmy jsou tak hnusné. Proč tam za každou cenu strkají barevné filtry, proč používají umaštěný objektiv, barevnost neexistuje a ostrost? Zapomeňte. Tento film je ukázkový po technické obrazové stránce. Ostatní se za obraz styďte!!!(30.6.2012)

• bertrand

Ano, je to opět jedna z TĚCH našich báječných komedií, které nejsou vůbec vtipné. Naproti tomu, dala se čekat mnohem větší hrůza a zoufalství, takto se film pohybuje pouze na úrovni kterékoli ČT inscenace s Donutilem a jemu podobnými poslední doby. Sledovat tento pokus naplňuje Bertranda existencionální zbytečností, celé to je naprosto o ničem (lidově o hovně), prázdnota na prázdnotu, postavy vedou řeči pouze proto, že film je zvukový apod. Hvězdičku dává za překvapivý fakt, že to nastavované NIC drží pohromadě, za sympatickou a přirozenou Kubařovou a za Mária Kubce, oba jaksi trčí z té pomyslné hromady hnoje - ona jako svěží květinka zahánějící závany a on aspoň jako gumáky opilého statkáře.(17.5.2011)

• Mrkvič

Nejde než nezačít stejnou frází jako skoro každý: "Kameňák bez vtipů". Byl to nejspíš velký vzor pro asi skvělého divadelního režiséra Peška. Divadlo ale není film. Navíc už jako malému se mi nelíbila ani vystoupení rytířů a podobných živlů na hradech a nějakých podobných tématicky laděných akcích. Herci a televizní produkce by si zasloužili spíš tak dopolední televizní čas o víkendu.(30.11.2011)

• - Natáčení probíhalo ve westernovém městečku Boskovice u Brna. (M.B)

• - Kristýna Leichtová a Matouš Ruml společně ztvárnili hlavní role také v českém seriálu Comeback (2008) televize Nova. (Shadowspark)

• - Několik let před začátkem samotného filmování byla ve westernovém městečku Boskovice natočena ukázka se záměrem přilákat sponzory a získat prostředky. Jeden z hlavních protagonistů Mário Kubec se do dobového místa natolik zahleděl, že se stalo jeho novým bydlištěm. V Boskovicích si našel i práci, se kterou shodou okolností skončil současně se závěrem natáčení. (oje)