Střelená komedie nabitá létem, tak charakterizují tvůrci celovečerní komedii WesternStory. Díky ní se do českého filmu vrací oblíbený žánr westernu a romantika divokého západu. Kolty proklatě nízko, stetsony vražené do čela, kankán v zakouřeném saloonu a dokonce ani legendární Vinnetou a Old Shatterhand nechybí ve filmu, který má v kinech premiéru v polovině května. To, že půjde především o zábavu, naznačuje i jedna z hlavních postav filmu v podání Petra Vondráčka. Jeho kovboj a hlavní frajer WesternStory má téměř celý film obě ruce v gypsu.
Fenomén Wild West Show založil legendární Buffalo Bill v roce 1883. Představení z divokého západu na novou sezónu připravuje i westernové město v Boskovicích, hlavní hvězda, švihák a frajer Presley, si ale během zkoušky zlomí hned obě ruce. Zaskočit musí populární herec z Prahy. Ten velmi rychle zjistí, že házet tomahavk v plné jízdě není taková legrace jako v televizi a že celý soubor a obyvatelé města western nehrají, ale že ho žijí. A také, že z úsměvu místní krásky se může zamotat hlava. (oficiální text distributora)

choze

Když si při sledování filmu říkáte, co by z něj asi dokázal vydolovat Zdeněk Troška, tak je něco hodně špatně. WESTERNSTORY není tak okázale bolestivě trapné jako jeho trajler, je to spíš mile naivní amatérsko-(scénář, režie)-profi (kamera, herci) guláš v exotickém prostředí a jelikož mě vyloženě nenudilo ani nevytočilo, budu shovívavý. Sice je mimořádně nefilmové (kameraman se snaží, ale filmově debutující divadelní scenárista a rejža v jedné osobě ho vydatně sabotuje) a pozoruhodně nevtipné, což mi ale oboje vadilo méně než bych čekal. I když určité zklamání z toho, že to není tak špatné, až je to k popukání, tu bylo. ()

Botič odpad!

Odpad jak z praku! Pár pěkných obrázků se sem tam vykřesat podaří, ale ani to nedokáže zastřít chuť chemického prefabrikátu, co chvilku šumí a pak se rozpustí. Aneb jaký může být film na jehož plakátu se Petr Vondráček ohání sádrovými faly? Moje intelektuální já umřelo. Sorry v názvu filmu až nečekaně trefné. ()

Tosim odpad!

Další heslo ve slovníku českých filmových buranismů, aneb, Kameňák ve Westerňáku. Klasický humor, čůrání a píchání, když už někdo o vtipech přemýšlel (holení), musí být nasnímán tak, aby ho pochopili i ti nejzabedněnější. Mario Kubec fakt překvapil, on a Veronika Kubařová se nejvíce přiblížili ke ztvárnění rolí ve smyslu postav, ne postaviček ke shazování a padání. Pro našince pak zbývají už jen reálie Boskovic, které ale nemají s kvalitou nic moc společného. Herečky potešily, ale vem to čert, ačkoli se to může zdát divné, kozy, klobásy ani krátké sukýnky už prostě v některém stádiu hodnotit nelze. Tenhle film a dinosauři...komerce zřejmě definitivně zvítězila nad zdravým rozumem. PS doufám, že se zase nedočtu něco o nějakém urážení, tohle je ta zpětná vazba, která se neschovává za statistiky návštěvnosti nebo měření délky smíchu, v podstatě divácký web o lidech s širším spektrem znalostí, bohužel či bohudík máme to štěstí či smůlu, že si o kinematografii nepovídáme jen v hospodě, ale píšeme o ní i na net. Aha! 0%! ()

Enšpígl

Nečekal jsem žádnej zázrak do filmu jsem šel čistě kvůli Veronice Kubařový, protože jsem měl chuť se kouknout na nějakou mladou krásnou českou herečku a to Veronika zcela splňuje. Bohužel moc prostoru ve filmu nemá, stejně tak humor jako kdyby hrál s divákem na schovku. Líbil se mě akorát příjezd Mária Kubece do Boskovic, tam to následoválo v rychlým sledu od deště až po hajzl. Pak už nic moc, hlavně tedy nic. Dám jednu hvězdičku, ať si nenaseru Veroniku. ()

Segrestor odpad!

Směji se, až se za břicho popadám. Letní westernová komedie. Herec připomínající spíše Old Shatterhanda hraje Vinnetoua, postava Old Shatterhanda je zjednodušeně Olda. Pavel Zedníček vjede vozidlem přímo do arény hlavního dění kulis v Boskovicích, jsem v úplné chrčivé agónii, plivu krev od toho smíchu, ledviny vypověděly službu už před chvílí. Stírám obrazovku od krve, abych dál mohl sledovat tu eskapádu humoru, přitom dávám pozor, abych si na svém LCD televizoru nerozhodil krystalky. Old Shatterhand alias Vinnetou si zlomil obě ruce, chápete, obě, he he. Mário Kubec, který ho proto nahrazuje, nahodil pitvořivou grimasu a ponořil hlavu do kádě s vodou a smířen tak s osudem druhořadého herce startuje kariéru pouťového umělce. Svého profesora nazývá učitelem a já jsem již ve stavu ante mortem. Mário, stále bez kostýmu (eskaluji z gauče a padám naznak), připravuje se na roli Vinnetoua, tomahavk a nůž drží jako prase cvičky a já svádím svůj poslední deathmatch pod nápory bolesti způsobené brutálními záchvaty smíchu. Bránice se mi tak roztahuje, že dochází k fibrilaci a můj konec je nablízku. Ano, netrefil se při nácviku do terče ani jednou. Dokonce tomahavk hodil jednou za sebe a jednou do kabiny zvukaře, kterýžto zvukař následně na to podal výkon hodný Oscara, Grammy a bezesporu i Českého lva v kategorii vedlejší amatérský statista. Naposledy vidím, jak Mário padá z koně – do něčeho vrazil. Již mě totiž odváží sanitka. Dostal jsem svou dosis letalis neboli smrtelnou dávku a jsa úplně mrtvý smíchy, končím se sledováním této povedené letní taškařice. Velká škoda, ale budiž mi útěchou, že v pekle se užije daleko víc srandy. ()

• Natáčení probíhalo ve westernovém městečku Boskovice u Brna. (M.B)
  • Několik let před začátkem samotného filmování byla ve westernovém městečku Boskovice natočena ukázka se záměrem přilákat sponzory a získat prostředky. Jeden z hlavních protagonistů Mário Kubec se do dobového místa natolik zahleděl, že se stalo jeho novým bydlištěm. V Boskovicích si našel i práci, se kterou shodou okolností skončil současně se závěrem natáčení. (oje)