poster

Legendární dvojice (TV pořad)

Rodinný / Talk-show

Česko, 2008, 52 min

Účinkují:

Václav Postránecký
 • otík
  ***

  Průměrný sestřih ze scének těchto dvojic a témat: Bohdalka a Dvořák – prodej růží, Šíp a Uhlíř vzpomínají v parodii na scénky z pořadu Klub mladých, Lasica a Satinský jako hosté Karla Gotta, Šimek a Krampol v rozhovoru s panem Kawasakim o železnicích, Miroslav Horníček a Miloš Kopecký tančí úryvek z představení Tvrďák, Náhlovský a Mladý mluví o káněti, Wimmer s Černochem zpívají píseň Matylda, Kaiser skládá zkoušku z dospělosti u svého táty Lábuse, zpívá Simonová a Chladil. Postráneckým uváděný pořad v rámci uceleného cyklu Aleše Ulma a Františka Poláka.(18.6.2013)

 • LiVentura
  ****

  Milé vzpomínání na ty, kteří tady již povětšinou nejsou, jen jedna dvojice jest stále přítomna mezi živými...(9.10.2010)

 • Tosim
  **

  Názorný příklad dvojakosti tehdejších estrád u scénky se Šípem a Uhlířem, kdy je záběr do chechtajícího se publika také přímo na soudruha Větrovce, ten se nesměje, jen s výrazem odporu pomalu kroutí hlavou. Snad z toho neměli aktéři problémy, bylo totiž z tehdejšího komunistického arbitra promptně střiženo jinam.(3.4.2012)

 • Karlos80
  ***

  V archívu by se daly vyštrachat určitě daleko zajímavější a humornější kousky, ale na druhou stranu i za tyto díky a vůbec za to že archívy jsou. Když si člověk uvědomí kolik protagonistů už mezi námi není je mu docela do breku, dnešní doba bohužel už podobným estrádádním pořadům nepřeje a dávno jim odzvonila a když se čas od času nějaký někde najde, humor je většinou nucený, pokleslý, urážlivý a sprostý. Z toho co tu bylo se mi asi nejvíce líbila dvojice Šimek+Krampol.(9.10.2010)

 • Olík
  ***

  Bohdalová-Dvořák, Šíp-Uhlíř, Kaiser-Lábus, Lasica-Satinský…….ano, to jsou legendární dvojice s velkým „L“. Výstupy v legendárním „Kouzelníkovy“ uměle vytvořeného dua Černoch-Wimmer také patří do zlatého fondu české zábavy, stejně tak pánové Šimek s Krampolem (i když moc nechápu, proč se zatím v žádném „střiháči“ nedostalo na nesmrtelné spojení Šimek-Grossmann). S přimhouřením jednoho oka je, vzhledem k letitosti společného vystupování, oprávněné i zařazení Mladého s Náhlovským a jako třešnička na dortu netradiční silvestrovské spojení (tím myslím po stránce komediálních výstupů) pánů herců Horníčka a Kopeckého. Možná se mohlo dostat na Felixe Holzmanna společně s jedním z jeho dvorních nahrávačů (František Budín, Viktor Maurer), nebo novější tvorbu v podání dvojice Izer-Dobrodinský, ale i tak je vzorek, co se týče věčných spojení, více než reprezentativní. Pardon, málem bych zapomněl na písničku, a když už je téma pořadu takové jaké je, tak samozřejmě v podání Milana Chladila a Yvetty Simonové.(4.4.2012)