Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Potom co zavolal na policii a oznámil nehodu manželky, stal se hlavním podezřelým z její údajné vraždy. Úspěšný spisovatel Michael je obviněn z vraždy své manželky, přestože incident zpočátku vypadá jako nešťastný pád na schodech. Rozplétání složitých nitek jeho života však postupně odhalí, že nejde o první ženu, která zemřela podobným způsobem – stejně vyhasnul již před osmnácti lety život jeho kamarádky v Německu. Stojí tu proti sobě dvě verze příběhu a dvě skupiny lidí – na jedné straně pevně semknutá Michaelova rodina včetně bývalé manželky, na straně druhé vyšetřovatelé, návladní, švagrová, ale též jedna z Michaelových dcer, která je přesvědčena, že Michael je vrah a nakonec sama iniciuje vůči otci soudní řízení. Vše, co se odehrává po smrti Michaelovy manželky, současně zaznamenává štáb dokumentaristů. Michael tím vzbuzuje dojem, že nemá co skrývat, a postupně se tak odhalí, že žije na dluh, že si vymyslel smlouvy s Hollywoodem a že je promiskuitní bisexuál. Přestože se zdá, že odejde od soudu jako vítěz, porota jej nakonec překvapivě jednohlasně odsoudí a dostává doživotí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (4)

FireTight 

všechny recenze uživatele

Konečně jeden z filmů z cyklu "Pravdivé příběhy", který mne dokázal hned od první minuty vtáhnout do děje. Taky aby ne, když pod schodištěm leží žena a po celých schodech je krve jako z vola... Samozřejmě to nebyl jediný důvod, film má dobrý příběh, zajímavé postavy, tomu všemu dodává šmrnc spád a napětí. Možná, že je to pro znalce případu Michaela Petersona docela nuda, ale já jsem o tomhle chlapíkovi nikdy neslyšel, třeba proto mne film tolik bavil. Jo, tuhle otázku už asi nevyřeším, faktem však zůstává, že po závěrečném verdiktu poroty jsem zůstal jako omráčen - bez nějakých pořádnějších důkazů a vinen?? Aha! Helou, jů es ej... ()

klima777 

všechny recenze uživatele

Obětí zde máme několik: Nejméně dvě údajné vraždy na filmovém plátně, přičemž ovšem utrpělo i právo na spravedlivý a nepodjatý proces. Ve výsledku je však bit především potenciální divák. A mohla to být obstojná soudnička... ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Co vám budu povídat, rozjezd byl příšerný. Spíš než Údajná vražda se nabízel název Údajný film, ale jak postupoval čas, přivykl jsem na styl zpracování a úspěšně to celé dokoukal. Možná, že kdyby se rejža rádoby inovativním řízením nesnažil zakrýt všechny mouchy kroužící nad příběhem jako nad zdechlinou, uronil bych o hvězdu víc. No a také by mě zajímalo, odkdy mrtvoly vykopané po osmnácti letech ze země vypadají jako nalíčené voskové figuríny z krámu se spodním prádlem? ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu vystupuje postava specialisty na vraždy jménem Henry Lee (Dana Lee). Skutečný Henry Lee Lucas je přitom jedním z nejznámějších sériových vrahů v historii USA. (Pepinec)

Reklama

Reklama