V zemi krve a medu

• USA In the Land of Blood and Honey (více)

Pŕíběh o lásce, který se odehrává na pozadí války v Bosně... Během bosenské války, je zajatá Ajla přivedena s dalšími ženami do srbského tábora, aby sloužila vojákům. Velitel zajateckého tábora Danijel zjistí, že Ajla je dívka, se kterou se kdysi setkal v nočním klubu a zamiloval se do ní. Snaží se ji diskrétně  chránit. Jejich  láska znovu vzplane, ale mohou si navzájem věřit? Režijní debut herečky Angeliny Jolieové se soustřeďuje na to, jak válka ovlivňuje morální a emotivní stránku jedinců. (TV JOJ)

Pafl

Mimořádně působivý film o zkušenosti žen v bosenské válce, konfliktu na jehož základě bylo znásilnění poprvé uznáno za válečný zločin. A naprostý respekt pro Angelinu Jolie, která všem celkem jasně ukázala, že tady rozhodně nehodlá být za mrkací panenku. Jenom jeden komentář stran hodnocení: v čase, kdy tohle píšu, je na IMDB 17,700 hlasů, z toho skoro 14,000 hodnotilo nejnižší známkou jedna a dalších 3,000 desítkou. Jenom necelá tisícovka se obtěžovala opravdu hodnotit ten film, místo aby vytrubovala do světa své nacionalistické předsudky. Z toho plyne: nevěřte hodnocení na IMDB. A nevěřte řečem o tom, že ten film je "nevyvážený". Copak je válka "vyvážená"? Režisérka v rozhovoru na Al-Jazeeře řekla, že válka v Bosně nebyla neutrální a její film tudíž taky není. A řekla to dobře. ()

bobstock

Obdivuji debut Angeliny né zrovna lehké látky pro Američana, ale zvoleným tématem týrané a sex. zneužívané ženy při balkánském konfliktu, kde se rozhodně ženský pohled a cit neztratil, to činí s přispěním lehkých uměleckých výjevů a traumatizované lásky z opačných stran barikád zajímavý a pro západního diváka zjednodušený náhled na tehdejší bosenskou genocidu. 65% ()

dawe787

Spíše psychologické drama z období válečného konfliktu v bývalé Jugoslávii. Koho toto téma zajímá, tak jistě nepohrdne filmy jako Válečníci, Vítejte v Sarajevu, Harrisonovy květy nebo třeba Savior. Moc jich není, takže jsem rád za další kousek. ()

Brousitch

"Vím, že je to asi nudná odpověď, ale nejvíce mě filmově ovlivnil Stanley Kubrick. Hodně jsem si také odnesla od Clinta a jeho vůdčí povahy. Hlavně jsem se ale obklopila skvělými lidmi a naslouchala." - Angelina Jolie ()

drankeryth

Slusny rezijny debut od Angeliny Jolie, v ktorej to bolo vykreslene fakt na dobrej urovni a ukazalo tak, aki Srbi boli pekne svine. Pripomenulo mi to, ze sa tak spravali, ako kedysi nacisti pocas druhej svetovej vojny. Bez mihnutia oka strielali civilistov, ako by sa nic nedialo. Hlavne ta scena, kde popravovali ludi a zaroven ich aj zahrabali buldozerom. Takych podobnych scen tam bolo este zopar, ktore znazornuju, co sa skryvalo za srbskymi vojakmi. Temu na vojnu Srbov voci moslimom v Bosne som moc nevidel a som rad, ze som mal moznost vidiet tento film, pretoze to neni odflaknute, ale skor urobene na slusnej urovni. ()

SimonShot

Tento film jsem viděl v originále a stál těžce zanic ani dabing by to nespravil prostě nuda na kterou se nevyplatí dívat. ()

cerbygerby

Tenhle film mě zajímal jen z jednoho důvodu a to že to režírovala Angelina Jolie, kterou jako herečku mám nejraději.. takže jsem byl docela zvědavý co z toho vznikne...před válkou se setkají na diskotéce a pak až na půdě tábora kde kde ona je jako zajatkyně a on velící důstojník.. jak to dopadne..určitě to stálo za zhlédnutí a Angelina obstála - 4* a 70% ()

kersten

Pozor SPOILER. Prvý krát sa mi stalo že som film nedopozerala do konca. A nebolo to rozhodne kvôli tomu že by som zaspala, alebo by ma nebavil, ale preto že som sa na tie hnusariny nedokázala dopozerať. To že sa v Bosne a Hercegovine diali šialené zverstvá vieme všetci, ale až takto.....Nacisti počas 2.svetovej vojny, boli len slabým odvarom. Po tom ako to niekoľkomesačne dieťa vyhodili z balkóna ma oblial studený pot a film som vypla. Možno to prežívam tak len kvôli tomu že mám podobne staré dieťa, neviem, dakedy by som takéto veci možno neprežívala. Vraždenie, krv, týranie a kadejaké zverstvá mi vo filmoch nevadia, ale toto som nedokázala rozdýchať. Angelina začala s veľmi ťažkou tématikou, nemôžem jej vyčítať že film bol zlý. To nie, práve naopak. Spracovanie sa mi páčilo, aj to že tieto drastické scény nebolo vlastne vidieť, poňala a zobrazila všetko veľmi citlivo a premyslene. A to ju ako herečku nemám rada, ale ako režisérka to zvládla nadpomery a nieje z tohoto filmu cítiť žiadnu hollywoodsku teatrálnosť. Zatiaľ hodnotím troma hviezdami, snáď sa na tento film pozriem neskôr a hodnotenie pôjde skôr hore.... neviem. Každopádne aj tá videná polovica filmu zanechala vo mne akúsi nezmazateľnú horkú príchuť života. Áno dialo sa to...... ()

netWoor

Nevím no. Tohle dělení na jedny hodné a druhé zlé mě nějak nebavilo. Ne, že bych tomu neuvěřil, ale Volyň mě bavila víc. ()

TommyDiamond

Když film začal, tak jsem musel něco vygooglovat o válce v Srbsku. Abych věděl vo co gou. První půlhodinka ušla, ale po zbytek filmu jsem se už nudil. Některé pasáže byli úplně prázdné a film mohl být klidně o dvacet minut kratší. Příběh byl vážně slabý. To se ta Angelina v tom hollywoodu nic nenaučila? Podle mě by mělo větší úspěch zmapovat nějaký příběh, který měl nějaké přímé spojení se Srbskou válkou. Je to určitě lepší než dvě postavy v pozadí nějaké Srbské války o které nikdo nic neví. Za snahu dávám dvě hvězdy. Celkově 40% ()

TSZ

Hrůzy války, které jsme už sice tisíckrát viděli, ale neškodí je připomínat stále dokola. V souvislosti s tímto filmem se bude samozřejmě nejvíc rozebírat režie známé herecké hvězdy, z tohoto hlediska musím poznamenat, že Angelina Jolie to celkem zvládla a žádné vyložené kopance jsem nezaznamenal. ()

Marator

Válka není jen o tom, že voják jde proti vojákovi s bajonetem na pušce. Mezi lety 1991-1995 se na Balkáně dělo hodně zločinů a špatností včetně genocidy, vraždění a znásilnění. Angelina "Pittová" si vybrala zajímavou látku a moc jsem jí fandil, protože mám takové filmy z kofliktu bývalé Jugoslávie "rád". Bohužel to ale nezvládla. Co už. Každý nějak začínal.... ()

Meev

Jak se říká: čeho je moc, toho je příliš, a tady to filmaři malinko přehnali s tou "chladností a nelítostí". Celý film se vlastně točí okolo jednoho tématu omýlaného pořád dokola. (Spoilery) Daniel má muslimku a my takřka celý film koukáme, jak za ní chodí na pokoj a slýchá od otce, že by si měl dát na muslimy pozor. To je vlastně vše. Abych zase nekřivdil, občas se kamera dostane do zakoutí bitev, ale těch je tak málo, že to rovnost scén nedokáže vybalancovat ani náhodou. Jasně, film nemá být o bitvách, ale o zachycení života za války, je tu i psychologie a jsou zde ukázány ohavnosti, které se děly a jsou zde asi ukázány pravdivě, ale něco málo přes 2 hodiny je prostě na tuhle pravdu moc. Film nedojme, emoce mu jsou cizí a až na posledních 20 minut se jen mdle táhne. Alespoň závěr tu řadu průšvihů zlomil a vyloupl se z něj zajímavý konec. ()

subic

Prvotina od Angeliny a čekal bych to mnohem horší. Sice dost roztahané, ale normálně se na to dá dívat. Tak by mě i zajímalo, kolik to stálo, hrají v tom vesměs jen Jugoši, takže ti, kterých se to bezprostředně týkalo a týká. ()

Dextwer

Nevím proč, ale od filmových témat jako je jakákoliv občanská válka očekávám, že scénář a následné zpracování bude mít snahu být objektivní pro obě strany. Bohužel v tomto Angelina Jolie zklamala na plné čáře. Jde vidět, že chybějící zpětná vazba na scénář a vytvoření tzv. „soukromýho“ příběhu je propadák. Občanská válka v bývalé Jugoslávii je velmi silné a složité téma a vyžaduje velmi kvalitní zpracování. Přece jen udělat ze Srbů ty špatné a z Bosňáků ty trpící je, až moc jednoduché. Jen mi je líto, že spousta Američanů i jiných neznalých situace na Balkáně, to bude brát jako historický fakt. Jediné plus je, že se snažila upozornit a celkem se jí to povedlo na zločiny proti lidskosti. Zajímavosti: *Angelina natáčela film v bosenštině, chorvatštině a srbštině * Projekci filmu dne 14. 02. 2012 v Bosně a Hercegovině v Sarajevu bojkotovala naprostá většina bosenských Srbů z Republiky Srbské * Kina a multiplexy v srbské části Bosny a Hercegoviny - Republice Srbské promítání filmu odmítly, a to jak z důvodu pro ně nepřijatelného obsahu, tak z důvodů ekonomických. Moje hodnocení: 40% ()

jack_scott

Angelinu aktivistky ukecaly, není pochyb. Jinak by to nenatočila, tim spíš takovýhle náročný téma. Ne že by si to nezasloužilo zfilmovat, zvěrstva sice páchaly obě strany, ale Srbové se svou Velko-říší mohli směle konkurovat náckum. I když oni a jejich bratři Rusové jsou to samé, nacionalističtí primitivové co rádi vládnou jiným. Ještě že je pár bombardovacích sérií usměrnilo sekat dobrotu... Snímek tedy ukazuje to dobré i špatné na nich, dobré z hlediska romantiky, kdy spolu "žijí" důstojník a zajatkyně...No co si budem vykládat, chlap by takovej námět nevymyslel. :-D Na druhou stranu, většina žen (snad) ze snímku pochopí pár věcí - když se blíží fronta, že není zdravý sedět pasivně na prdeli a čekat co přijde (jasně, pasivně na něco čeká většina ženskejch celej život ..často fakt dokaď nezahřmí...), a že když už na ní sedí, že to neznamená že si sednou i potom co podlehnou dobyvatelům.... :-D No smímek je překombinovanej, nicmoc nerozvíjí, jde prostě vidět že si ukousla příliš. Ono méně je někdy více, i když je Angie nesporně talent tak začít hned s takovou látkou se nedá. ** a 40%. ()

Allia

Podle mého názoru je V zemi krve a medu jedinečný film - pohled na nedávné válečné události očima zejména žen. Jedná se o naprosto unikátní svědectví o válečných hrůzách. Film ve mě zanechal hluboký dojem, otřásl se mnou natolik, že ještě po roce od jeho shlédnutí ho mám živě v paměti. Není to film, který bych chtěla nebo mohla vidět dvakrát, ale určitě je to film, který je potřeba vidět, aby si člověk uvědomil, že novodobé války už se netýkají jen vojáků, že ovlivňují životy všech a aby viděl, kam až vede lpění na rasových a náboženských teoriích. ()

maraHCV

Má náklonost k Srbsku je velká,ale i kdyby to tak nebylo tak mě při sledování tohoto film mrazí!Neobjektivní snímek který má staršího bratříčka v podobě filmu Lovci stínů!Problematika válečných zločinů na ženách je obrovská ale Angelina se s ní nepoprala uplně šťastně...dvě hvězdičky jen za výbornou kameru a herecké výkony! ()

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)

Proč Gravitace nepřitáhla Downeyho a Angelinu?

Proč Gravitace nepřitáhla Downeyho a Angelinu?

22.02.2014

Alfonso Cuarón se s loňskou Gravitací piplal mnoho let. Film měnil studiový dohled a složitě se pro něj vyvíjela nová filmařská technika, výraznými změnami potom prošlo i obsazení. Dvě stěžejní (a… (více)

Angelina Jolie dohlíží na zajatecký tábor

Angelina Jolie dohlíží na zajatecký tábor

21.12.2012

Loni si vyzkoušela režii v balkánském romantickém dramatu V zemi krve a medu... a zdá se, že se jí za kamerou líbilo. Právě totiž rokuje se studiem Universal o režii filmu Unbroken. Půjde o adaptaci… (více)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby