Reklama

Reklama

Tranzit

  • Česko Rodina na útěku (více)
všechny plakáty
Trailer

Aby zlodějský gang propašoval čtyři miliony dolarů skrz policejní zátarasy, ukryje svůj lup do zavazadel nic netušící rodiny na prázdninách. Teď lupiči chtějí své špinavé peníze zpět a nezastaví se před ničím, co by jim v tom mohlo zabránit. Tahle dovolená měla dát rodinu Sidwellových znovu dohromady. Když ji začne pronásledovat a ohrožovat zlodějský gang, který svůj lup ukryl do jejich zavazadel, členové rodiny pochopí, že bez vzájemné spolupráce nikdo z nich nepřežije. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (140)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Muselo bejt vysloveně peklo točit tenhle film, protože snad každej z herců, co se na place objevil, během natáčení vypotil snad hektolitr vody. Všichni propocený, na trikách koláče, že byste se museli hodně snažit, abyste si jich nevšimli a do toho režisérova upřímná kamera, která chvílemi je tak blízko, že byste hercům mohli vidět až do nosu. No, je to osobitý film, ale jako osobitý film má taktéž velice osobitou atmosféru a na akční thriller zajímavý příběh. Těch 89 minut za to stojí. Jsem rád, že jsem zdejší stádo ignoroval s hodnocením a výborně se pobavil. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Močály vlhčí než sny fanynky Justina Biebera a tetelící se vedro nad asfaltem louisianských silnic sice skrývaly jistý potenciál, ale to by se musely odstranit následující neshody: a) křečovitá řešení rodinných vztahů, b) za cenu stupidity servírované dějové zvraty, c) taška s cca 40 kilogramy bankovek, která se nosí tak lehce, jako by v ní byly věci do fitka a d) maminka s AK-47 zúročující výcvik z tábora islámských teroristů. Nehledě na to, že jediný majitel důvtipu i šarmu byl ten Chevy Chevelle 1972 a mít Caviezel jeho barvu, končí film při policejní kontrole po patnácti minutách.. Vzhledem k vývoji by byl asi jediný smysluplný závěr, že by ty čtyři miliony dolarů ukořistil aligátor, koupil majoritní podíl ve společnosti Gator Skin Shoes z Baton Rogue a následně propustil všechny zaměstnance.. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,CO OD NÁS CHTĚJÍ, TATI?"..... /// To si takhle rodinka vyrazí kempovat zrovna, když čtyři sráči zdrhaj po úspěšný loupeži. Banditi jsou vychcaný a dostávaj nápad, jak přechcat policajty..... TOHLE (pro někoho) ŠPATNĚ DOPADNE! Kamera v prvním autě. Kamera i ve druhým autě. Pravda, mohl bych napsat, že kamera je v obou autech, ale to by nebylo tak dramatický. Vo tom to totiž je! Dramatický je tu všechno. Autoři by dokázali zdramatizovat i čůrek chcanek nad pisoárem (což to kurva kolikrát drama fakt je...). Scénárista pomalu (ale jistě) přisejpá do děje sračky a když jich je víc jak tuna, rezignuju.... Vono to opravdu vzbuzuje emoce. Vaří to ve mě. Proklínám den, kdy se všichni narodili... (ááá tak tohle mě překvapilo – to auto neumí plavat. Škoda...) Jebou se lupiči, jebe se rodinka a konec v nedohlednu (neskutečně dlouhá hodina a půl). Naštěstí taťka je romantik, kterej ostatní strhne myšlenkou že ,, i když byl dnes špatný den, tak nevadí, když ten další bude ještě horší“. Thriller o tašce o peněz, ze kterýho se vyklube obyčejná tupá sračka, plná dementů a dementního chování z kterýhokoliv baráku. Jen tady je nechali řídit a chodit po lese. Emoce vyprchávaj, nastala fáze rezignace a je čas pokleknout a poděkovat Bohu, že jsem to přežil bez psychický újmy (kurva aspoň doufám, ale to zjistíte na komentářích...Na prasklej močák seru...). A JESTLI TAM NEUMŘELI, ŽIJOU ŠŤASTNĚ AŽ DO SMRTI! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jak se NIKDY nemám chovat (je jedno jestli jedeš kempovat nebo jsi právě udělal banku. Prostě NIKDY!!!). 2.) Chovám se jako dement. (Ideální je, když se tak doma chováte všichni.). 3.) Thx za titule ,,machr100“. (Přestože jsou skoro tak stejně děsivý, jako ten film. Ale bez nich bych neměl tenhle kulturní zážitek. Díky!) /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

James Caviezel ve své nejvýraznější (filmové) roli. Škoda jen, že jde o malý, silně podhodnocený film, který však dělá svému subžánru čest. Klasická ohraná zápletka ze sebe hned v první polovině začíná otřepávat některá klišé a dokáže téměř v každém patnáctiminutovém úseku překvapit netradičním vývojem děje. To však divákovi nezabrání, aby (skoro většinou) úspěšně předem odhalil, co se bude dít. Transit je klasickým příkladem tříhvězdičkového filmu, který si v budoucnu určitě ještě pustím. Za jeho nízké hodnocení však přidám tu hvězdičku navíc. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to mierne nadpriemerný akčný thriller. Má celkom dobrý príbeh o skupinke zločincov, ktorá vylúpi pancierové vozidlo s peniazmi, ale aby neboli na ceste zadržaní policajnými hliadkami, rozhodnú sa dať batoh s peniazmi na iné auto, aby všetci nerušene prešli hliadkami a mohli si ich zobrať, ale nevyjde to presne podľa plánu, vyskytnú sa komplikácie a rodina na čele s bývalým trestancom, ktorá si len vyrazila na rodinný výlet musí bojovať o život, pričom vedia, že keď zločinci získajú peniaze späť, ich život už nebude mať žiadnu cenu. Spracovanie je ale len úplne priemerné, prakticky všetko ide približne tak, ako aj má, nič tu výraznejšie neprekvapí, ale napriek tomu sa na to dobre pozerá, film si aj kvôli krátkej dĺžke udržuje slušnú dynamiku. Ale samotný dej si udržuje dobrú hodnotu hlavne prvú polovicu filmu, ktorá sa odohráva hlavne na cestách, kým je ešte rodina ohrozovaná len pre nich prakticky tajomným autom, nevedia, čo od nich chcú a majú problémy aj s políciou. Ale keď sa už so zločincami plnohodnotne stretnú, dej sa prenesie do močiarov a už všetci vedia, o čo komu vlastne ide, tak už celková zaujímavosť filmu dosť upadne a už mi bolo prakticky jedno, ako to skončí a navyše sa postavy a to hlavne zločinci správajú dosť nelogicky, čo ešte dojmu z filmu uberá. Akcie tu nie je málo a nie je zlá. Nadmieru som spokojný s automobilovými scénami, ktoré sú hlavne vizuálne dobre zvládnuté a aj v rámci možností pomerne napínavé, ale v druhej polovici sa už vozidlá opustia a už ide len o rôzne obyčajné pešie naháňačky, nejaké to strieľanie alebo súboj a síce ani toto nie je nejak zvlášť zle zvládnuté, ale už ma to vôbec nezaujalo. Jedine dynamická hudba ich o niečo vylepšuje. Herecké obsadenie nie je zlé, poteší hlavne James Caviezel, aj keď by sa viac hodil do úlohy zločinca, ale fandiť sa mu rozhodne dá, jeho rodina je normálna, nikto neurazí a aj zločinci si určitý štandard udržia. Réžia a technická stránka sú v rámci tohto typu produkcie dosť vydarené, aj napriek nízkemu rozpočtu to vyzerá dobre, nesklamú ani efekty, s týmto nemám problém. Škoda, že sa celý film nedržal v štýle prvej polovice, tá bola hlavne scenáristicky lepšie zvládnutá a prostredie ciest tomuto námetu sedí viac, ako močiare. Ale raz sa to pozrieť dá. 57% ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Poté, co vyprostí Losada (Harold Perrineau) a Evers (Ryan Donowho) Marka (James Frain) z nabouraného policejního auta, najde Evers v autě zbraň M16. Tu však policie ve voze nikdy nevozí. (dc125)
  • Ve scéně, kdy lupiči pronásledují rodinu a vzápětí naráží do jejich auta, je možné všimnout si, že po několika nárazech zůstavají vozy neporušené. (dc125)

Reklama

Reklama