Reklama

Reklama

Nae yeojachinguneun gumiho

(seriál)
  • Jižní Korea 내 여자친구는 구미호 (více)

Epizody(16)

Poté, co potká záhadnou dívku, zjišťuje rádoby hvězda akčních filmů, že je ve skutečnosti gumiho – devítiocasá liška z pověstí. (Netflix)

Recenze (35)

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Nádherná Gumiho, sympatický Cha Tae-Woong, dobře zvolené vedlejší postavy, chytlavý děj, překrásná hudba, jedinečný humor, silná romantická stránka... Chybí mi tu něco? Nasmála jsem se, pobrečela jsem si (hodně, hodně, hodně), byla jsem napnutá a často i ohromená. Asi 2 díly byly sice trošku slabší, ale ani to neubere na mém hodnocení. Shin Min-a je sama o sobě nadpřirozeně krásná a když ji k tomu v jednom díle navlnili vlasy, její roztomilost oslňovala. Opět jsem našla v srdci místo,o jehož existenci jsem nevěděla. 5* ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Přeloženo. (Ústřední dvojici to velmi sluší, navíc Shin Min-A je ve své roli lištičky velmi roztomilá. Je to milé, odpočinkové, úsměvné, prostě standardní vybavení korejských obrazovek. Určitě lehce nadprůměrné. Silné 3*.) ()

Reklama

Vavča 

všechny recenze uživatele

Korejci zase jednou příjemně překvapili. Tahle série míchá skvěle trhlý humor, romantiku s legendárním pohádkovým základem. Kromě hlavního páru je zde ještě jeden, který tvoří vedlejší linii příběhu. Ostýchává teta Cha-dae Wonga Min Sook, a ředitel akční školy jménem Ban, který se snaží za každých okolností vypadat cool jako Chow Yun Fat ve slavné heroic blood shed sérii A Better Tomorrow. Lee Seung-Ki je neodolatelný jako Cha dae Wong, který by si mohl v klidu žít z dědových peněz, ale chce být akční hvězda, jeho pokusům se jistě zasmějete, přesto je nesmírně sympatický. Má soupeře v podobě goblina, který se naučil žít mezi lidmi, Park Dong Ju, kterého hraje bishík jak ulitý No Min-Woo. Sledovat trampoty hlavního páru stojí za to. Nejvíce tady ovšem vyniká Shin Mina, která se dokonale hodí svojí visáží na roli potměšilé, nevinné, neskonale krásné, ale hlavně dokonale roztomilé devítiocasé lišky. Ale pozor umí přeřadit v paletě výrazů velmi rychle a vypadat nebezpečně! Herecké výkony stojí za to u hlavních i vedlejších postav, zamrzí, že tvůrci se rozhodli za každou cenu dodržet formát korejského seriálu 16 dílů nejméně. Být to o 3,4 díly kratší bude to dokonalé, protože série má příjemnou hudbu, jeden neuvěřitelně chytlavý insert song, který se line všemi díly. Seriál vám dopřeje spoustu popkulturních narážek na filmové dění v Koreji, starší i novější věci z Asie, USA, které jistě znáte. Ať už série A Chinese Ghost Story, malá mořská víla, všude visí spousta plakátů na staré i nové filmy, které jistě znáte. Nechybí hlášky jako, byla v zámoří, neví kdo je Bin Won! (hrdina filmu The Man From Nowhere) apod. I přes to nešťastné natahování v závěru, vám seriál dopřeje spoustu hřejivých chvil, romantiky, humoru. Proto přehlédněme jeho nedostatky and let's be friends, hoy, hoy! :) ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

V korejských komediálních filmech a seriálech je důležité překlepat první půl hodiny. Pak se zpravidla skončí s expozicí: hlavní hrdina je vždy předveden jako pitomec, aby mohl být napravován osudem a dívkou, co touží napravovat pitomce. Jednou je to pitomec bohatý, jednou chudý, jindy chytrý, nebo něčím výjimečný. Dokonce někdy jde i o pitomce úplně průměrného. No a dívka, ta musí být krásná. Hodně. Dál už si to zpravidla užijete. Tady je to místy trochu kameňákovské, ale jen trošku... A zbytek humoru dost často stojí zato. Nejvíc mě zatím (rozkoukáno pár dílů) baví dědeček. ||| Edit: trochu jsem si říkal, že jestli bude 16 hodin postavených jen na rozverných situacích, je otázka, zda to nebude protivné. Posun ke klasickému příběhu a darovaná knížka.... mmmm.... to je nádhera... P.S. nechal bych to skončit vlastně stejně, ale jiným postupem -- zkrátka nejsem korejec :) ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Když ono to je fakt roztomilé Gumiho :). Navíc tak dobře zahrané, že jsem "viděl" Gumiho a ne krásnou dívku. To samé (podobné) s goblinem. Tubirubirurafá! ■ Sympatické hudební video: http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=-x0CKbRn_z0&feature=endscreen ■ Napsal jsem o filmu na FB: "Představte si chlapíka, co má vedle sebe krásnou dívku, všichni mu ji závidí a on by nejraději umřel. Aby přežil, nesmí se od ní hnout a musí ji vydatně krmit, nejlépe hovězím masem, k snídani, obědu a večeři. Začínají mu docházet peníze a on neví, co se stane, když jí nebude moci koupit jídlo. Pointa: Existuje mytologické zvíře, devítiocasá liška. Dokáže na sebe vzít lidskou i zvířecí podobu. Lidská podoba tohoto konkrétního je natolik exteriérově nadstandardně dobře vypadající, že v minulosti muži v jeho přítomnosti ztráceli pracovní výkonnost a ženy žádaly eliminaci dotyčného živočicha. Ten byl zaklet do malby v chrámu, 500 let pořádně nežral a až v současnosti ho jeden nešťastník osvobodí." ■ "Budu rodit jednou ročně." ()

Galerie (33)

Zajímavosti (15)

  • V 9. dílu v 61. minutě je na scéně (po levé straně) vidět postava zvukaře, když se Tae-Woong (Seung-gi Lee) vrací z nemocnice do svého bytu nad tělocvičnou. (Dragoni)
  • Ústřední píseň seriálu „Losing My Mind“, nazpíval Seung-gi Lee, který ztvárnil hlavní roli Cha Dae Woonga. (Roby)
  • V jednom z rozhovorů herečka Shin Min-A uvedla, že je Lee Seung Gi velmi milý, vtipný a okouzlující. Herečka vyzdvihovala jeho spolehlivost, která je podle ní v tak mladém věku velmi vzácná. Při rozhovoru prozradila i to, že ji často říkával, ať se nestará o hodnocení a prostě mu důvěřovala. (Roby)

Reklama

Reklama