Nae yeojachinguneun gumiho (TV seriál)

• Jižní Korea

내 여자친구는 구미호

My Girlfriend Is Gumiho

My Girlfriend Is A Nine-Tailed Fox

Komedie / Fantasy / Romantický

Jižní Korea, 2010, 16x60 min

Jako svůj druhý jihokorejský seriál jsem si nemohla vybrat lépe. Překrásné Gumiho a sympatickému Cha Tae-Woongovi to spolu neskutečně slušelo a perfektně se k sobě hodili. Ale ani vedlejší postavy nebyly zvoleny o nic hůře, například ředitel školy mě nesčetněkrát pobavil. Velice silnou stránkou byla i výborná a chytlavá hudba, některé písničky jsem slyšela v hlavě ještě dlouho po skončení každého dílu. Seriálu nemám téměř co vytknout, dostalo se mi jak vtipných okamžiků, tak dojemných scén. Asi nikdy nezapomenu na rozzářený úsměv Gumiho pokaždé, když jedla své milované hovězí:)(18.2.2012)

Korejci zase jednou příjemně překvapili. Tahle série míchá skvěle trhlý humor, romantiku s legendárním pohádkovým základem. Kromě hlavního páru je zde ještě jeden, který tvoří vedlejší linii příběhu. Ostýchává teta Cha-dae Wonga Min Sook, a ředitel akční školy jménem Ban, který se snaží za každých okolností vypadat cool jako Chow Yun Fat ve slavné heroic blood shed sérii A Better Tomorrow. Lee Seung-Ki je neodolatelný jako Cha dae Wong, který by si mohl v klidu žít z dědových peněz, ale chce být akční hvězda, jeho pokusům se jistě zasmějete, přesto je nesmírně sympatický. Má soupeře v podobě goblina, který se naučil žít mezi lidmi, Park Dong Ju, kterého hraje bishík jak ulitý No Min-Woo. Sledovat trampoty hlavního páru stojí za to. Nejvíce tady ovšem vyniká Shin Mina, která se dokonale hodí svojí visáží na roli potměšilé, nevinné, neskonale krásné, ale hlavně dokonale roztomilé devítiocasé lišky. Ale pozor umí přeřadit v paletě výrazů velmi rychle a vypadat nebezpečně! Herecké výkony stojí za to u hlavních i vedlejších postav, zamrzí, že tvůrci se rozhodli za každou cenu dodržet formát korejského seriálu 16 dílů nejméně. Být to o 3,4 díly kratší bude to dokonalé, protože série má příjemnou hudbu, jeden neuvěřitelně chytlavý insert song, který se line všemi díly. Seriál vám dopřeje spoustu popkulturních narážek na filmové dění v Koreji, starší i novější věci z Asie, USA, které jistě znáte. Ať už série A Chinese Ghost Story, malá mořská víla, všude visí spousta plakátů na staré i nové filmy, které jistě znáte. Nechybí hlášky jako, byla v zámoří, neví kdo je Bin Won! (hrdina filmu The Man From Nowhere) apod. I přes to nešťastné natahování v závěru, vám seriál dopřeje spoustu hřejivých chvil, romantiky, humoru. Proto přehlédněme jeho nedostatky and let's be friends, hoy, hoy! :)(24.5.2011)

Naprosto průměrný seriál, který má zajímavý námět, ale scénař už nic moc, ono z hovna prostě bič neupletete, protože takhle natahovat seriál se odrazí jen v tom, že kvalita hodně kolísá. 신민아 prakticky táhne celý seriál, právě díky svému nelidskému původu - 맛있다 .-)). 이승기 byl také celkem v pohodě, akorát se opět musel řídit tím stupidním a neoriginálním vývojem, který je snad ve všek k-dramatech. Jediná postava, která mě vyloženě srala, byla 박수진, která svým ksichtem mě dokázala výborně znechutit každou scénu, ve které figurovala. Korejcům se ale strašně líbí, protože jsou to od přírody masochisti, jelikož se vyžívají v ohyzdných slečnách, na kterých si někdo vyhrál se skalpelem. Soundtrack průměrný a nebýt posledního dílu, který se kupodivu na rozdíl od zaběhnutých kolejí k-dramat, velmi vyvedl. Tady prostě nechápu některé nářky, že tohle se nepovedlo. Ne, poslední díl se povedl na jedničku, a tak s klidným svědomím mohu udělit naprosto průměrné hodnocení.-)(12.1.2014)

Nádherná Gumiho, sympatický Cha Tae-Woong, dobře zvolené vedlejší postavy, chytlavý děj, překrásná hudba, jedinečný humor, silná romantická stránka... Chybí mi tu něco? Nasmála jsem se, pobrečela jsem si (hodně, hodně, hodně), byla jsem napnutá a často i ohromená. Asi 2 díly byly sice trošku slabší, ale ani to neubere na mém hodnocení. Shin Min-a je sama o sobě nadpřirozeně krásná a když ji k tomu v jednom díle navlnili vlasy, její roztomilost oslňovala. Opět jsem našla v srdci místo,o jehož existenci jsem nevěděla. 5*(20.9.2011)

Korejské seriály mají tu chybu, že jsou šíleně dlouhé, většinou trvají kolem 16 hodin, na mnoha místech nudí a po nějaké době jim dojde dech úplně. S tímto seriálem jsem naštěstí takový problém neměla a dodívala se na něj, i když místy mi to připadalo zdlouhavé. Má příjemné dvě hlavní postavy, které jsem si snadno oblíbila, ale především mě zaujal námět, kterému přidává na zajímavosti neobvyklá fantasy stránka, i když celkově seriál vyznívá opravdově, samozřejmě nechybí milý korejský humor. V posledních dvou třech dílech jsem se přestala orientovat v tom, co se tam vlastně děje a připadalo mi to uměle natahované. Také mi trochu vadilo, že jsem až do konce přesně nechápala skutečnou povahu Parka Dong-jooa. Další z nedostatků spatřuji v jakési vyumělkovanosti, v prvoplánovém citovém vydírání, občas jsem hercům nevěřila. Jinak mi ale My Girlfriend is a Nine-tailed Fox přineslo příjemně strávený čas a velmi hezké chvíle.(11.2.2011)

• - V 9. dílu v 61. minutě je na scéně (po levé straně) vidět postava zvukaře, když se Tae-Woong (Seung-gi Lee) vrací z nemocnice do svého bytu nad tělocvičnou. (Dragoni)

• - Na předávání cen SBS Drama Awards získaly Seung-gi Lee a Min-ah Shin ceny pro nejlepšího herce a herečku v dramatu, nejlepší pár a oba byly zařazeni do top desítky seriálových hvězd roku 2010. (Roby)

• - Ústřední píseň seriálu „Losing My Mind“, nazpíval Seung-gi Lee, který ztvárnil hlavní roli Cha Dae Woonga. (Roby)