poster

Tenký led

 • USA

  Thin Ice

 • anglický

  The Convincer

  (festivalový název)

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2011, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (13)

 • George Stobbart
  ***

  Zaujímavý neo-noir z príjemného zasneženého Wisconsinu, kde sa poisťovák s finančnými potiažami (výborný Greg Kinnear) dozvie, že jeho nový klient; svojský dôchodca má doma vzácne husle, o ktorých hodnote ani netuší. Rozhodne sa pomaly pripraviť plán na ich získanie a vyriešenie svojej finančnej situácie, no prekážky sa mu do cesty začnú sypať lavínovou rýchlosťou. Film má vcelku pomalé tempo a divákovi striedavo servíruje dramatické a komediálne scénky, ktoré neskôr vyvodí do (ne)očakávaných zvratov. Určitá predvídateľnosť, neoriginalita a značná podoba s Fargom tu určite sú a mňa by aj zaujímalo, do akej miery to súvisí s násilnou editáciou a skrátením tejto snímky, proti vôli režisérky Jill Sprecher, ktorá film natočila pod názvom "The Convincer". Ináč to bolo vydarené, no nemôžem sa ubrániť pocitu, že to mohlo byť o dosť lepšie.(28.5.2012)

 • MMR
  ****

  Začátek pomalejší, pak se to celkem rozjelo a vtáhlo mě to do děje. Závěr naprosto šokující, koukal jsem s otevřenými ústy. Divím se, že to není vůbec známé.(8.12.2013)

 • Nin
  *

  Hlavní hrdina je jakože úspěšný pojišťovák, i když je celý film necharismatický a protivný, a kolem něj se postavy chovají natolik podivně, že jsem asi od 15. minuty jen čekal na ten velký závěrečný zvrat. A těch cca 70 minut bylo neuvěřitelně otravných. (2/10)(8.7.2012)

 • sochoking
  ****

  Film načmuhlý Coenovcami, ktorému musím jednu hviezdičku ubrať, pretože niektoré postavy by si zaslúžili ''propěstit '' tie ich odporné, otravné držky!(6.8.2013)

 • Caminzind
  **

  Škoda, po většinu stopáže měl snímek našlápnuto na čtyři hvězdy, ale ten závěr (byť podobný zvrat visel celou dobu ve vzduchu) to téměř pohřbil. To překombinované rozuzlení příběh překroutilo v tak absurdní konspiraci, že jsem si vzpomněl dokonce i na Truman Show.(27.5.2014)

 • lennyd
  ****

  Pojišťovací makléř Mickey Prohaska (Greg Kinnear) se jednou jedinkrát spustí s prostitutkou, a od tohoto okamžiku je jeho život jako na skluzavce. Zpočátku ještě vše vypadá skvěle, když u jednoho ze svých starších klientů najde staré housle, které mají nedozírnou hodnotu - aniž by to stařík tušil. Získání těchto houslí by navždy mohlo vyřešit Mickeyho finanční problémy. Skvěle naplánovaná akce ale dostává první trhliny - bezpečnostní zařízení, sekuriťák a mrtvola jednoho z místních obyvatel - a vidina snadného výdělku se začíná stále více vzdalovat... Musím říct, že jsem byl vcelku mile překvapen. Nevím jestli mi to svým komentářem George Stobbart vsugeroval, ale tento film jako by opravdu vypadl z rukou bratrů Coenových - myslel jsem, že jen oni dokáží namixovat ty správné poměry krimi a komedie, ale Jill Sprecher jim tímto filmem může směle konkurovat. Kromě skvělých hereckých výkonu (opět nelze neporovnávat Grega Kinneara s Williamem H.Macym z Farga), a nádherně zamrzlých exteriérů (jo, tohle bude ten element, který mi připomněl Fargo), nutno taky pochválit velmi překvapivý konec (někdo by jej možná čekal, ale já ani náhodou). Jen toho vysvětlování na konci mohlo být klidně méně, diváci nejsou úplní tupci..(4.6.2012)

 • Disease
  ***

  Pokud vydržíte počátečních cca 40 minut, dočkáte se celkem zábavné krimikomedie s velmi dobrou pointou. Co se týče "coenovskosti", chybí tam právě coenovské dialogy, které by to vytáhly nad průměr.(12.8.2013)

 • keoma26
  ***

  Docela roztomilá variace na Fargo, která ve svý době nebyla zdaleka první ani poslední (např. Zmražená pojistka), ale člověk až s odstupem času pozná, jestli historka přežije sama sebe, když už ne přímo celou jednu vlnu. Tahle při druhém vyprávění neobstojí, ovšem na poprvé vyzní aspoň obstojně...(6.7.2018)

 • RakeW
  ***

  Od prvního momentu dost chmurný film, ne však do momentu posledního. Nicméně pokud je v ději nějaký ten humor, tak opravdu hodně moc černý a spíše jen v náznacích. Když ale vydržíte do konce... "Believe none of what you hear and only half of what you see." Fakt by mě zajímalo, jak vypadala první verze.(16.6.2012)

 • tranquill
  **

  Jedním okem tam, druhým ven...(26.6.2018)

 • MickeyStuma
  ****

  Jak pracují pojišťováci, aby dosáhli svého, známe. A o jednom takovém vypráví tento příběh, kterému jde osobně o víc, než o pojišťovací smlouvu. A tak se dostane do situace doslova až vážné. Ten největší šok však má ale teprve přijít. Snímek si nehraje na žádné uhrančivé veledílo. Určité napětí se sice vžívá, ale co se týče dramatičnosti, spíše se to drží poklidnější atmosféry. Striktně si příběh prohrává s vážností a komičností zároveň. A je promyšlen dobře. Diváka po celou stopáž vede v jistém přesvědčení, což se daří. Začátek možná moc nenavnadí, ale jak se říká, před tímto filmovým počinem rozhodně neházet flintu do žita. Snímek sice nepatří k žádné popkornové zábavě, ale své místo v diváckém zájmu má jistojistě také.(23.6.2018)

 • hajner
  ****

  Poprdeli oddychovka. Skvelo to do seba zapadá a ten koniec... Akurát trošku nechápem tie rozpačité a nízke hodnotenia. Bolo to výborne vymyslené a zrealizované.(30.11.2013)

 • Border
  ***

  Jedna z variací na téma fargo není to špatný dá se to bez újmy shlídnout.(1.3.2014)