Žena

(festivalový název)
  • USA The Woman (více)

Chris, úspěšný právník a otec rodiny, jednoho dne objeví v lese divokou kanibalku. Chris neváhá a kanibalku sleduje a poté ji unese k sobě domů, kde z ní hodlá učinit civilizovaného člověka. Chris přesvědčí svou ženu a děti, aby to bylo jejich malé tajemství a nikdo z okolí se o tom nedozvěděl. Brzy se chování Chrise dramaticky změní a situace s kanibalkou jde zcela mimo kontrolu. (Dlee)

WeeLass

Nápad to byl výtečný, ale zajímalo by mě, kde vyhrabali ty herce. Od tatínka přes děti až po paní učitelku, jeden hrál hůř, než druhý. Naštěstí to trochu vyvážila ta divoženka, kterou úchylný tatík přivázal do sklepa, aby mohl ukájet po nocích svoje nechutné touhy. Nelíbila se mi ta nevyváženost, první čtvrtina filmu je o ničem, máte sto chutí film vypnout, protože na ty herce nejde koukat, ani je poslouchat. Když trochu přituhne, blýská se na lepší časy, začne vás to bavit. To závěrečné vygradování situace mi ale nesedlo. Nemám nic proti filmům ve stylu new french extremity, super příkladem byli Mučednici. Ale tady vás na to nikdo nepřipraví a v podstatě zničehonic se díváte na obří exploitation. Nebylo to nic pro mě. ()

barikhartlik

Film skončil a všichni jsme seděli jak zařezaní a nešlo z nás ani slovo. Ještě teď nevím, co si o tomto snímku mám myslet. Ale musím uznat, že něčím je velice chytlavý až dosti pravděpodobný, a proto možná ta zaraženost a hlavně vysoké hodnocení. ()

Ondrew

Myslim si, ze z hladiska zanru v podstate nejde o ziadny klasicky horor, ale skor akusi psycho hororovu dramu. Mnohe sceny su divakovi podavane akoby "s nadhladom", hoci je cely cas jasne, ze z toho vsetkeho nemoze vzist nic dobre. Zdanlivo idylicka rodinka na cele s psychopatickym fotrom (Sean Bridgers zahral vskutku nehorazneho hajzlika), ktoremu pomaly, ale isto sekunduje nemenej psychicky naruseny synacik. Zenske osadenstvo je utlacane, nuz a nasa mila kanibalka z lesa by sa mozno jedneho dna aj poludstila, to by vsak musela mat mensi apetit pre ludske maso. Uznavam, ze v globale ide o pomerne originalnu snimku s netradicnym spracovanim, pri ktorej som vacsinu casu netusil, co si mam o tom vsetkom mysliet. Nechyba napatie, ani patricne stylovy zaver. 75%. ()

libca100

no horor....u hororu by se člověk rád alespoň trochu bál, ale tady to nějak nešlo...a to ani na chvíli. ale co se týče pocitu nevolnosti a znechucení, tak ten jsem měla skoro celou dobu :D ať šlo o pedofilního fotříka se sadistickými sklony a jinými filiemi, podobně postiženého synka, či přímo ten lesní zázrak- říkala jsem si, že se asi dřív než později setkám znovu se svojí večeří. ale klobouk dolů před výkonem hlavní protagonistky, takový zjev museli hledat dlouho. a upřít nemůžu ani zvláštní( provokativní je správné slovo), neotřelý nápad. ale jak říkám, mě film znechutil a určitě ne z těch pár krvavých scén, je v tom prostě něco odporného.koukám ale, že známkování se tu dost rozchází, jedněm se to hodně libí a druzí jsou na tom asi jako já... zajímavé :) ()

kalysta

Rodinné drama, kde hlava rodiny neovládá své nejnižší pudy a následky pak nesou všichni, aneb když to hned po narození neutopíš, tak jsou s tím pak jen problémy. Dusivá atmosféra první poloviny filmu je později nahražena brutálním horrorovým masakrem a definitvní prozření pak zážitek ještě umocňuje. K dokonolosti sice dost chybí, ale v žánrové bídě posledních let rpzhodně příjemný úkaz. ()

Saxos

Kdyby Chris Cleek bydlel na bydlišti v paneláku, mohl by doma chovat tak maximálně rybičky, křečka, zakrslého králíka, nebo si pořídit sbírku pornokazet. On ale bydlí v baráčku na okraji maloměsta, kde má stodolu i pěknej sklípek, tak si mohl v lese odchytil špinavou lesní vílu. Jeho rodina je od něj pěkně tyranizována, tak jim není ani moc divné, že si jí pěkně připraví pro další použití. Ženuška Belle za každý svůj názor odbrží ránu, dceru Peggy nejspíš po nocích navštěvuje v pokojíčku, jenom ten junior se řádně potatil. Klady: neokoukaný námět; celou dobu se těšíte, a je Vám jasný, že to přijde, až se lesní žínka dostane z pout a začne řádit; škoda, že je to tak rychlé. Překvapení: u pejsků žije ještě jedna dcerka. ()

NovySvet

Přímo delikátní pomsta všem sexistům a všem buranským heterosexuálním bílým mužům. To mučení té nebohé domorodé ženy bylo na mě až moc naturalistické, za to hvězdička dolů, ale jinak je to skutečně skvělé. A to, co se v závěru těm nechutným monstrům stane, bych přál každému takovému sexistovi, kterých je bohužel plný celý svět a bohužel i ČSFD, jinak by tenhle film měl 80% minimálně. ()

holyvac odpad!

Existuje skupinka filmů, kde si jsem již po deseti minutách sledování naprosto jistý svým hodnocením. Nejinak tomu bylo i v tomto případě. Přesto jsem tu volovinu dojel až do konce...utrpení! ()

montel

Chris Cleek (Sean Bridgers) je úspěšný právník a ve své rodině velká autorita, kde ho všichni poslouchají na slovo. Jednoho dne, kdy si Chris vyrazí do lesa na lov, uvidí u jeskyně Ženu (Pollyanna McIntosh), která jeví známky necivilizovanosti. Chris jí později odchytí a přiváže ve své kůlně, kde jí celá rodina začne učit běžným věcem. Žena, která jeví známky kanibalismu se ovšem nechce s nikým přátelit a jakmile bude mít možnost se osvobodit, udělá to a přichystá svým hostitelům krvavou lázeň...Hooodně zajímavý snímek. Herci jsou opravdu dobří a Pollyanna je v roli kanibalky skvělá. I hudba se k jednotlivým scénám skvěle hodí. Trošku mě zklamalo, že po filmu zbývá objasnit spousta věcí a divák si je posléze vlastně může jen domýšlet. Asi to byl účel, ale mě to trošku vadilo. Ale jinak překvapivě dobré hororové drama s docela drsnými scénami. 60% ()

Stealth2 odpad!

Pokud tenhle hnůj někdo nazývá hororem, je stejný debil jako představitel hlavní role a režisér dohromady.....jo a prý je to satira.....vždycynky mě potěší když to umí někdo tak sofistikovaně vysvětlit. ()

Norzog

What the fuck did I just watch? Na film jsem se šel koukat s naprosto čistým štítem (ke konci pěkne zapraseným)- Už z první čtvrthodinky bylo jasné, že půjde o menší či větší exploitation, ale nečekal jsem nic světoborného. Film však překvapil, dokonce má i společenskej přesah, ikdyž nevím jestli to není mojí náladou. Posledně vídám filosofickej přesah v tomhle žánru až moc často =) ()

naytsirk

Nepochopil jsem to, nelíbilo se mi to, fotřík byl naprostej debilní kretén, kterýho člověk musí nesnášet od první vteřiny… Jaj, to mě naštvalo…. ()

Mark1983

Neočekávejte při sledování tohoto snímku neočekávané a možná,že alespoň na jedno kouknutí to bude. Jedná se o pošahaného otce,který buzeruje celou rodinu,zneužívá svou dceru (sexuálně),v kotci má člověka psa a chytil si lesní divoženku,kterou jednou ojede,aby mohl usnout.Na konci film exploduje brutalitou,když se lesní divoženka naštve,ale upozorňuji,není to film zcela pro každého,jelikož by někomu mohl film připadat nudný.Pro mě je to průměr. ()

Mmariner

No taková zhovadilost... To jsem dlouho neviděl, nudná natažená scéna střídá jedna druhou. Když to mohli hned zkraje nějak rozjet, tak to neudělali a ten konec to už nezachránil... Ztráta času.. Chybí tam přidat, že je to i komedie:) některé scény jsou spíš vtipné... ()

Accuphose

Nějakou dobu si říkáte, copak z toho asi vyleze... a nakonec vám to vykouzlí úsměv na tváři, teda jak komu že. Pokud bych měl něco vytknout, tak to bude hudba a pokud bych měl něco vyzdvihnout, tak mám chuť se na to kouknout znovu :-) Silné 4* ()