Obyvatelé poklidného amerického městečka u zátoky Chesapeake jsou zvyklí na zdejší vodu, která je samozřejmě důležitá pro chod společnosti. Dva biologičtí výzkumníci z Francie právě v této vodě objeví vysokou úroveň toxicity, a snaží se varovat starostu. Ten ovšem odmítá cokoliv prozradit lidu, jelikož chce zabránit vytvoření paniky a strachu. V důsledku tohoto kroku ale vzniká smrtící epidemie, při které zmutovaný druh parazita začíná napadat stále více a více lidí, u kterých přebírá kontrolu nad jejich myslí. (cardinals)

Little_Sawy

Vcelku podarený film čili dokument o mestečku kde sa koná oslava. Jedna reportérka sa odvážila a celé nám to krásne zdokumentovala, takže máme špecl závery ako to celé vypuklo, aj ako to celé skončilo. Koniec sa dal očakávať, pretože vláda určite nepotrebuje škandál v podobe malých mutantných červíkov, ktorý sa vykľuli z vody, a začali pomaličky požierať mäso ľudí. Námet bol zaujímavý, postavy tiež celkom sympatické, ale niektoré myslenie bolo ..dobre, beriem to z tej stránky čo keby ..čo keby sa to stalo mňe. Reagoval by som určite podobne..tak logiku postav tu určite vytíkať nebudem. Takmer 700 ľudí zomrelo v tú osudnú noc, za pár hodín, sa vám pred očami rozpadli vaši kamaráti, rodina, príbuzní..chválim, celkom v pohode film. ()

RISOvonVODKA

Film slabý ako čaj. Do teraz vlastne neviem, či to bol horror, alebo druhotriedny katastorfák, ktoré tak s obľubou púšťa markíza po obede, aby ste nesedeli doma za telkou, vypli ju a šli sa radšej prejsť. Dopozeral som to na dvakrát, len z profesionálnej zvedavosti. Jedná sa o kvázi found footage, ktorý sa hrá na dokument o niečom, čo naháňa hrôzu asi tak ako policajt v minisukni. Ak by film vypustil všetky tie nevydarené ľakačky a zlé hororové scény a nechal snímok plynúť smerom, ktorým bol zjavne navrhnutý a to katastofickým, bolo by to fajn. Možno. Takto jedno veľké "NIE!" ()

lizziee

Jedním slovem NUDA. Nápad fajn. Hordy mrtvých lidí povalujících se po ulici fajn. Jedna nebo dvě scény skvělé,ale to je tak všechno. Nevím kde vyhrabali herce. Divím se sama sobě,že jsem to dokoukala do konce. Sklamání. Takovéhle filmy mám ráda,ale The bay se nepovedl. ()

Googooplexer

Horor/Sci-Fi/Thriller? Určite nie. Skôr dokument, ktorý sa zúfalo snažil prehrýzť ako parazit do niektorého z uvedených žánrov. Zúbky však boli tupé a vylámané. Slepačie výkaly + rastové hormóny + únik rádiaktívneho materiálu = kopa mŕtvol v mestečku, nepríjemné parazitické organizmy a videozáznamy, z ktorých je to všetko posplátané a pokope to držia asi len tesné gate začínajúcej repotérky. Tieto námety podľa mňa dosiahli vrchol filmami ako Aligator alebo Piranha okolo roku 1980 a netreba ich nanovo spracovávať a ak áno, chce to o 100% viac fištrónu než mali tvorcovia The Bay. Hviezdičku dávam za záverečné titulky, ktoré u takýchto filmov nesmierne potešia. ()

gfrusvk

Pohľad na skazu malého mesta, spôsobenú mäsožravým parazitom, na ktorú sa dívame očami mladej novinárky. Bol to vlastne taký FF s jej komentárom, celkovo nápad bol výborný a forma natáčania bola super. Dosť zásadnú vec musím vytknúť, a to že príbeh takmer vôbec negradoval, teda gradoval ale strašne biednym tempom a skôr než sa poriadne rozbehol tak bolo po filme.. Chýbala nejaká akčnosť a zábery, ktoré som proste očakával že tam budú, mám na mysli viac záberov na nakazených, viac tých "hnusární", ktoré sme si bohužiaľ sčasti užili až na konci filmu... ()

tXtX odpad!

A toto zas čo bolo ? youtube video ? reportáž z televíznych novín? alebo film ?..80 minút plných dementných tv/mobile/kamera zostrihov plných blábolov o nákaze/víruse/parazitoch medzi doktormi/vedcami/reportérmi. Horor? triler ? a kde ?! Jediné načo som sa sústredil, bol reportérkin zadok, ktorý bol bohužiaľ vidieť len dva, alebo tri krát. Extrémne nudná záležitosť bez logiky, ktorá absolútne ničím nechytí.. lebo nemá čím chytiť! Naozaj! Po celú dobu stopáže tí blbci neukážu ani Ň, ale hlavne že nám na konci hodia do ksichtu nečakanú lakačku v policajnom aute, aby sa nepovedalo.. Najviac ma ale rozosmiala scéna, kde požiada manžel manželku, aby ho usmrtila, lebo mu je (vraj) veľmi zle a už to nevydrží. Tá mu samozrejme bez problémov vyhovie, lebo po xy rokoch strávených spolu proste nemá problém strčiť mu železnú týč do brucha, len tak, normálka.. Ubohosť najväčšia a asi najhorší FF čo som v živote videl (a to ich bolo požehnane, keďže sa jedná o môj obľúbený žáner).. Aj jedna hviezda by bola veľa. A že 52% (smiech).. ()