Obyvatelé poklidného amerického městečka u zátoky Chesapeake jsou zvyklí na zdejší vodu, která je samozřejmě důležitá pro chod společnosti. Dva biologičtí výzkumníci z Francie právě v této vodě objeví vysokou úroveň toxicity, a snaží se varovat starostu. Ten ovšem odmítá cokoliv prozradit lidu, jelikož chce zabránit vytvoření paniky a strachu. V důsledku tohoto kroku ale vzniká smrtící epidemie, při které zmutovaný druh parazita začíná napadat stále více a více lidí, u kterých přebírá kontrolu nad jejich myslí. (cardinals)

eLeR

Zase jeden z filmov, kde označenie horor nie je na mieste. Veľmi znepokojivé a tá reportážna forma tomu pridáva na autenticite. Veľmi dobre zvládnuté, ja som sa kráľovsky "bavila". ()

heyda

To hodnocení tu je tak směšně malé, že mi to nedá a pálím maximem. Osobně mám horory o virech, parazitech vůbec nejradši, možná radši i jak exploitation. Reportážní forma samozřejmě je mínusem, ale rozhodně né takovým, aby to narušilo dojem z koukání. Některé momenty jsou naprosto kulervoucí a vo tom to přece je. Nepříjemný pocit se bez problému dostavil a ani k tomu nepotřebuju nějakého hrdinu, kterému bych fandil. Jde jen o videozáznamy, takže nám nikdo nic nevnucuje, neexistují ani špatní ani dobří, jen spousta postav a totální chaos. Mně se The Bay líbil a ač bych za normálních podmínek uvažoval mezi 3 a 4 hvězdami, tak vzhledem k všeobecnému odsouzení, dávám maximum. Někdo musí jít proti proudu... ()

rollman1

Půjdu nejspíš proti proudu, proti těm, co u filmu spí a pak napíšou, že film je nuda. Divíte se? Když zaspíte půlku filmu a když se probudíte, vidíte už jen jak v řadě lítají jména: Producent, herci a ten kdo tam prošel ve 40. minutě. Ano u titulek. Film je prostě parádní a ve všech možných ohledech, nemůžete čekat hned ze začátku masakr a střeva u televize. Ten film se rozvijí, buduje atmosféru a pak se do toho zplna opře. Další FF, které mě překvapilo a hlavně potěšilo. Příště až si pustíte film, rovnou si ho přetočte nakonec a pak ho přidejte do svého hodnocení. Hlavně , že vám to zvedne číselka. ()

honajz odpad!

To fakt netočil Levinson, že ne? TEN Levinson, který natočil vynikající Pyramidu hrůzy, Dobré ráno, Vietname, Rain Mana nebo docela slušné Bandity? Tohle vypadá, jako když si vezme do ruky mobil můj nejmladší syn a natočí video s Lego panáčky, kterými posunuje po stole sem a tam a do toho říká nějaké strašně důležité věci, které nakonec nedávají smysl, ale vypadá to akčně. Ze sestřihu všech těch kamer mne brzy bolely oči, reportérka mi lezla na nervy (a nejen proto, že nevypadá moc sexy), nedrží to nějakou vnitřní logiku (jednou je voda zlo, podruhé do ní v poklidu lezou se koupat), takže myslím, že spíš někdo nahodile sesbíral nějaké nahodilé a nijak nesouvisející záběry, a protože pak nevěděl, co s tím, zašel do domova pro lidi s Alzheimerem, kde nejspíše Barry přebývá, a poprosil ho, jestli by tomu nedal nějakou štábní kulturu. Btw, jestli to mělo děsit nebo být hororové, nevím, jakoukoliv možnost takového pocitu přebilo znechucení ze všech těch šmírovacích kamer. ()

Morholt odpad!

Tohle opravdu natočil Levinson? To se dal na starý kolena na drogy nebo začal nezřízeně chlastat? Bylo evidentně vidět, že o rozpočtu to nebylo, takže proč? Proč vyrábět rádoby dokumentární záběry, když se to dá natočit normálně? Kdyby šlo o nějakýho začátečnickýho matlu, tak dejme tomu, ale u takovýho režisérskýho esa to prostě nechápu. I jako dokument je to zfušovaný. Děs! ()

ledzepfan

Pro mě to bylo teda řádně disturbing překvápko. Lehce tomu podkopává nohy ta překombinovaná, místy nevěrohodná a zbytečná founfootage forma, ale pokud se přes tohle divák přenese čeká ho moc "hezká" a sugestivní jednodenní exkurze do centra smrtící, parasitické epidemie. Těch 53% tady je pro mě kapku záhada protože i když jsem k tomu byl skeptický, tak ten film prostě funguje, má zručně a postupně budovanou atmosféru a.... Ale co už-no. Za mě skoro plný počet a hotovo ;) ()

maddy

Na rozdiel od iných užívateľov u mňa nenastalo nejaké výrazné sklamanie. Meno oscarového režiséra zaujalo, trailer nudil, takže vo výsledku som od toho nečakal žiadne veľdielo, ktorým by Levinson opäť bodoval pred odbornou porotou, skôr len štandardný „found footage“, pri ktorom som bol tentokrát zvedavý ako s tým poradí skúsený režisér a nie žiaden amatér ako to v poslednej dobe býva zvykom (Chernobyl Diaries, Grave Encounters, Evidence a pod.). The Bay napodiv zachádza trocha ďalej ako klasický „found footage“, jedná sa skôr o reportáž spojenú so pseudo-dokumentom, v ktorom sa pracuje so zábermi z policajných kamier, CCTV, mobilov (Facetime z iPhone), dokonca aj internetu (Skype) a pod. Vo výsledku tak vytvára celkom zaujímavú formu oveľa bližšie k „realite“ ako všetky tie Paranormálne Aktivity. Čo však zamrzí je, že s takto zvolenou formou sa vytratili hlavní hrdinovia – film v priebehu sleduje osudy niekoľkých postáv (reportérka, oceánológovia, doktor, novomanželia na lodi, policajní dôstojníci atď.) a tým pádom pôsobí až príliš roztriešteným dojmom. Nie je sa s kým stotožniť, o koho sa báť, zaujímať alebo mu počas tejto epidémie fandiť (hrá tu dokonca sexi ryšavka Kristen Connolly z Cabin In The Woods, ale jej účasť som si uvedomil až na konci filmu). Hororových prvkov je síce minimum, ale dotvára to celkom napätá, znepokojujúca atmosféra, ktorá sa nesie celým filmom. Bohužiaľ však nijako negraduje – v akom tempe film začne, tak aj skončí. Chýba aspoň nejaké základné členenie na úvod, jadro a gradujúci záver. Masky sú v rámci normi slušné, aj keď sa v podstate obmedzujú len na zobrazenie tiel posiatych vyrážkami, oceňujem veľmi striedme používanie CGI. Suma sumárum sa jedná o neškodnú jednohubku s celkom zaujímavým námetom (konečne found footage bez duchov, mutantov alebo dievčat posadnutých diablom), oceňujem hlavne formu, ktorá nakoniec zašla ďalej ako štandardné found footage, aj keď sa z nej na škodu vytratilo to „filmové kúzlo“. Našťastie to však nie je ani hlúpe, ani gýčové, ani zbytočne preplácané. Nič svetoborné ako by sa asi od oscarového režiséra čakalo, ale na tých 90 minút dokáže bezproblémov zabaviť. CELKOVO: 3* ()

Freemind

"Uděláme to jako v blervič nebo klovrfíld, to teď frčí". Kristovanoho, TOHLE by bylo in někdy tak na přelomu tisíciletí. Tenhle typ horrorů mě bavil před deseti lety, před pěti me štval, teď mě už prostě k smrti nudí. Scénář vypadá, jako by ho někdo napsal během jednoho odpoledne, přeskoky mezi "autentickými" nahrávkami úspěšně destruují jakékoliv pokusy o vybudování napětí, toporní herci a chabé CGI jsou jen vrcholným bobkem na kupce hnoje. Úplně vidím, jak někdo nemohl usnout, někdy ve dvě ráno narazil na kabelovce na dokument o bizarních parazitech a hned ráno pelášil do studia s nápadem na nový trhák. Gratulace, potlesk, zahodit a zapomenout. ()

kaylin

Barry Levinson jde také cestou záběrů, na kterých nic nevidíme, obraz se zasekává, kamera nezabírá nic, co by bylo vidět, pouze se vytváří dojem děsu. Před několik lety naprostá bomba, v současné době prostě jen další kousek, který zapadá do řady si navzájem podobných a vyniká jen o něco lepším zpracováním a propracováním příběhu, kde máte pocit, že se to opravdu děje. ()

vanadium

Nejděsivější na tom je, že tohle je vážně na základě skutečných událostí. Některé části filmu jsou dokonce autentické záběry. Některá fakta jsou sice pozměněna a zveličena: např. epidemie proběhla opravdu v daném roce, ale až v druhé polovině července, tedy ne 4. července během Dne nezávistlosti - zasadit ale děj do tohoto dne zvýrazňuje atmosféru. Stejně tak počet obětí nebyl 700, ale "jen" 57 (alespoň podle oficiálních statistik CDC - údaje jsou k nalezení na jejich stránkách) - nicméně chápu, že tvůrci filmu to chtěli zveličit. Ovšem celkový počet nakažených byl docela vysoký (údajně 523 potvrzených případů - opět dle oficiálních údajů CDC) ale většina se úspěšně vyléčila, byť někteří s trvalými následky - onemocnění však není zdaleka tak fatální, jak bylo představeno (pokud se začne léčit včas), třeba ebola má vyšší smrtnost. Jiná fakta ale zůstala zachována - např. způsob mutageneze toho parazitického mořského korýše, který je mimochodem celkem běžný při jihovýchodním pobřeží Severní Ameriky. Vlivem růstových regulátorů na mutagenezi korýšů se po této události začali intenzivně zabývat hlavně vědci z Kalifornské univerzity v Berkeley, na netu jde najít hned několik odborných článků na toto téma, jeden vyšel i v Nature. Je překvapivé, že o tom nebyl natočen standardní dokument (alespoň pokud vím), ale na druhou stranu mě vůbec nepřekvapuje, že si někdo tohle zajímavé téma vybral pro natočení footage a udělal při tom zajímavou smyčku - událost zfiktivnil ale použitou metodou ji zase zpětně zautentičnil. Oproti jiným filmům natočeným v tomto stylu ovšem s tím rozdílem, že děj vychází opravdu ze skutečných událostí, byť trochu přifouknutých. ()

Dexter1

Mierne znepokojivé, atmosféra fajná. Bohužiaľ je veľmi cítiť, že Levinson nemá horor v malíčku a formálny postup found footage úplne ignoruje. No ako taká jednohubka na jedno pozretie postačí. ()

vegetol.mp

Řemeslně dobře zvládnuté, s několika opravdu děsivými scénami. Jinak ale nuda. Možná by nebylo špatné s těmi found footage filmy trochu brzdit a nedělat jich tolik. A to proč podobně nevýrazný film musí režírovat Barry Levinson a ne nějaký no name absolvent filmové školy, je mimo mé chápání. ()

Havaj8

Docela splašená koláž různejch video záznamu z jednoho kritickýho dne. Většinou tyhle virus-pandemický filmy ujdou, ale tohle nebylo nic moc pro mě. Pohled na zohavený těla a z nich vylejzající potvory, nic krásnýho. A navíc musim uznat, že jedna lekačka se jim povedla... ()

honajz2

Ty vole, tady někdo viděl REC, akorát místo toho, aby nechal reportérku pobíhat po baráku, tak tady ji nechá pobíhat po městě a místo zombíku tu máme parazita, co člověka žere zevnitř. To zní pořád lákavě, ale výsledek je na prd. Asi hodinu filmu sledujeme mix záběrů z tuctů různých kamer, nesourodě seřazených a co se nákazy týče, nikdy není nic pořádně vidět, akorát se občas mluví o nějakých streoidy nadopovaných larvách a nějací lidi tam občas natáčí svoje boláky. Jinak to je mix záběrů ze všech možných dnů seřazený úplně nesourodě. Ok, ale vůbec to nemá atmosféru, nepůsobí to hororově, snaha zkombinovat záběry te všech možných kamer, i když s tím souvisely minimálně, je hezká, ale na to je třeba nějaká zručnost, poskládat to tak, aby to nějak vypadalo. Až v posledních 20 minutách je to chronologické, takže už to konečně vypadá jako horor a dokonce uvidíme, jak se jeden parazit prožere z těla ven! Sice rozmazaně, ale co už, aspoň něco. Ve finále to ale stejně neřekne osudy nějakých postav. Jak ta reportéka přežila? Jak přežila Stephanie? Co to dítě? Co se stalo s kameramanem? A co se stalo moderátorovi rádia? To je fuk, koho by to zajímalo, že ano... Nakonec tomu ty 2* dám, ale jinak to za moc nestojí. ()

bourec

Barry Levinson byl vždycky průměrňák,prakticky v dlouhý filmografii bude stačit jedna ruka k spočítání filmů nad 60%.Navíc tohle točený debilní dokumentární formou,takže jen náznak znepokojení,ale těžce nezábavný,takže sem byl jak na trní.Slabota.20%. ()

humanbeing

Velice netradičně pojatý found footage, v němž dopředu víme, že hlavní postava neumře - protože komentuje události, jež vedly k velkému zátokovému masakru. Oceňuji sice velmi pomale, ale také velmi pečlivě budovanou hustou atmosféru, která zejména v poslední třetině působí extrémně mrazivě. Zabíjení jsou nekompromisní, bodycount velký a takové nechutností, až jsem si říkal, že si režisér dal za cíl vytvořit maximální horror bez jakýchkoliv ústupků. Viděl bych to mezi osmi a devíti body. ()