Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Henry Fonda jako ostřílený zahořklý podplukovník odsunutý velet na vzdálenou pouštní posádku Fort Apache. John Wayne jako schopný kapitán, zkušený při vyjednávání i v boji s indiány. Shirley Temple (bývalá dětská hvězda a pozdější velvyslankyně) v roli krásné podplukovníkovy dcery zamilované do mladého poručíka. Posádka se svým humorem, problémy i radostmi, výcvikem, whisky i plesy. A do toho všeho přijde vzbouření Apačů a Meskalerů, kteří nadále nejsou ochotni snášet pomalé umírání svého hrdého národa v přikázaných rezervacích. Podplukovník není ochotný ke kompromisním dohodám a rozhodne se s přesilou indiánů bojovat. Trailer zde: http://www.youtube.com/watch?v=5d3a_gKeeZk(4.7.2009)

 • kaylin
  ****

  Výborný western se skvělými postavami v hlavní roli. Henry Fonda hraje postav, která je rozhodně zajímavější - v tom, jak je dvojznačná - než ta, kterou hraje John Wayne, ale ten nejspíš nechtěl moc vypadnout z té své správňácké kolonky. I tak je ale příběh silný a ty postavy tam dokonale sedí. Finále je takové, jak mělo být.(8.12.2014)

 • dopitak
  **

  Westernová komedie (ovšem nikoliv spaghetti), ve kterém první výstřel padne až téměř po hodině. Spíš legrace než akce. Velmi mladý Wayne coby kapitán York v konfrontaci s nesympatickým až zákeřným plukovníkem Thursdayem. Respekt těm, co to kolorovali. Dobrá hudba. Ovšem kvůli stopáži a pramálu akce hrozitánská nuda.(26.7.2008)

 • Karlos80
  ***

  Převážně alespoň co se týče žánru tak westernový režisér John Ford zcela jistě a otevřeně v tomto svém filmu kritizuje brutální militarismus americké kavalérie a mýtus legendární bitvy na Little Big Hornu. Zároveň jsem si všiml docela ožehavého tématu a to sice do té doby (alespoň ve filmu) nespravedlivého zacházení bílých s indiány. V závěru filmu je oná krásná osudová bitva kdy bojuje celý jezdecký regiment v čele s plukovníkem Thursdayem (H.Fonda) s apači. Za tu krásnou černobílou bitvu jedna hvězdička navíc. Jinak do dějin Ameriky se tato bitva zapsala jako již výše zmíněná ,,bitva na Little Big Hornu", při které fanatický generál Custer přivedl na smrt celou sedmou kavalérii. Více jak průměrný western.(15.11.2006)

 • Anderton
  ****

  Posolstvo filmu, riešiť veci z nadhľadu, na základe skúseností a rád múdrejších predtým, ako podnikneme nezvratné politické/vojnové kroky, sa akosi stále míňa v súčasnej politike účinku. A možno aj preto si tento relatívne tuctový western vážim. Fondova postava je taký sympatický tvrdohlavec, ktorému sa nedokáže rozsvietiť už len z princípu, pretože by musel uznať, že jeho podriadený má asi pravdu. Nakoniec si ho ale aj tak obľúbite. Viac u vás ale zarezonuje Wayneova postava, ktorej skúsenosti a pevný charakter sú vpísané v jej tvári. Milostná linka je tak trochu navyše a zbytočne zdržuje inak už dosť dlhý film, každopádne pohľad na príjemné ženské tváričky uprostred vyschnutej americkej prírody a zástupu uniforiem poteší. Film naberie na obrátkach zhruba v polovici, kedy sme svedkami typickej fordovskej dlhej kamerovej jazdy popri cválajúcich koňoch a dostavníkoch.(24.7.2017)

 • - John Agar v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

 • - Prvý z troch filmov Johna Forda, ktoré kritici nazývajú "kavaleristickou trilógiou" (ďalej sem patria Mala žltú stužku (1949) a Rio Grande (1950)). Vo všetkých troch sa v hlavnej úlohe predstavil John Wayne a vo vedľajšej Victor McLaglen. (Michal74)

 • - Snímek byl natočen na motivy knihy "Massacre", kterou napsal James Warner Bellah. (Hans.)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace