Lucy získá práci pečovatelky ve starém zpustlém domě u paní Jessel, která je v kómatu. Poté, co se doslechne, že by dům mohl ukrývat poklad, rozhodne se jej s kamarády prozkoumat v naději, že poklad naleznou. Tím se však započne série nevysvětlitelných událostí, které Lucy navždy změní. (Caminzind)

Pítrs85

Příjemná pohádka na dobrou noc :-) Masky fajn, gotická atmosféra zrovna tak, ale jinak není Livide ničím světoborným, slabší 3* ()

Karamanlis

Režisérsky tandem Bustillo & Maury nasadil svojim À l'intérieur pomyselnú latku kvality sám sebe vysoko, no už po pár minútach sledovania ich nového počinu Livide som pochopil, že Inside nebola náhoda a spomínaní dvaja francúzski páni majú horor proste v krvi. Livide je nevšedný kúsok s desivou zápletkou, v ktorom nie je núdza o nervydrásajúce momenty či pre frantíkov tak vlastnú brutalitu. Keď Bustillo s Maurym svojho času dali košom Amerike a odriekli účasť na projektoch Halloween 2 a Hellraiser: Revelations, Maury povedal: "Rozhodli sme sa neísť do Spojených štátov robiť remake alebo film s klasifikáciou PG-13, chceme tvoriť originálne veci" a po pozretí Livide, ktorý oproti dvom uvedeným prepadákom pôsobí priam ako veľdielo musím uznať, že chlapci sa rozhodli sakramentsky správne a pre nás žánrových fanúšikov bude len a len plus, ak si zachovajú svoj štýl a budú naďalej natáčať na vlastnom piesočku. ()

JASON_X

Vizuálně i dějově trochu přeplácaný horrůrek na téma "tři teenageři a strašidelný dům". Přesněji jedna holka, hezká, prsatá a heterochromická, a dva kluci, jeden blbější než druhý (a i ten druhý, který je blbý méně než prvý, je blbý až moc). Blbost v jednání tohoto trojlístku a stupidita jeho vzájemných rozhovorů mi zabraňovaly, abych si film užil aspoň jako relaxační mozkovýplach. Pak zde máme ovšem ještě jednu zajímavou paní pečovatelku, která autem sráží mladičké cyklistky a pak je porcuje ve vaně (trestuhodně málo rozvedená dějová linie), jednu babku v kómatu na smrtelné posteli s dýchací maskou (která však není tak úplně v kómatu) a několik malých mumifikovaných a kyborgizovaných baletek v roztomilých šatičkách. Posledních dvacet minut je sice nejzmatenějších a nejpřeplácanějších, ale také nejpohlednějších a nejzajímavějších, dal bych za ně čtyři hvězdy, ale za celý film se mi zdají čtyři hvězdy moc. ()

Morholt

Po nezbytné omáčce, která předcházela samotnému vniknutí do domu přišel naprostý strašidelný masakr, který mě donutil zírat s otevřenou pusou. Ten závěr jsem moc nepobral, ale přesto se jedná v rámci hororového žánru o naprostou špičku. 90% ()

Genero

Zatím mi nikdo uspokojivě nevysvětlil, co lidi pořád nutí rezignovat na příjemný večer u přírodopisného dokumentu o sexuálním životě rypoše lysého a vyráží s lucernami do starého strašidelného domu, jehož krovů se ruka šikovného tesaře dotkla naposledy za Napoleona. A pak se najednou diví, že tam najdou kouzelnou baletku s chováním, které jen potvrzuje uznávanou teorii, že pro nemrtvé děťátko je tím nejvhodnějším dárkem k osmdesátinám mrtvé štěňátko. Dívenka je to opravdu nečekaně zachovalá a lepší práci by neodvedl ani osobní balzamovač nestárnoucí Helenky Vondráčkové. Není divu, že už při její první piruetce alibistickou zlodějku chytá do oka co je zelené tik a to ještě ani neviděla tu zcela původní figuru s nůžkami a krční tepnou. Po zoufale utahané první půlce tedy následuje celkem slušný masakr, při kterém možná i paní Hellraiserová dlouho uvažovala, že natáhne tylovou sukni a piškoty a na to párty dorazí. ()

malylada

Klasická zápletka kolem domu protkaného tajemstvím a redukcí nezvaných hostů. Opravdu zde není nic originálního a tak zásadního, aby ve mě nevyvolávalo neklid nebo brutální napětí. Nevýraznou hlavní hrdinku doprovázejí spratci a modlíte se, kdy jim konečně někdo urve hlavu. Veškeré nadpřirozeno se v domě děje nahodile, mnohdy postavy jednají nepochopitelně a určitým způsobem mě půlka filmu otravovala. Nicméně horor zapůsobí vynikajícími maskami, celkovým vizuálem a výborně zabijáckou babkou vystřiženou jako ze Šíleného Maxe. V místech, kdy dochází ke konfrontaci zla, k akci, vše šlape jak má. Na celé vyústění pointy s překvapujícím závěrem si nemůžu stěžovat, ale místo, aby byl konec v tom nejlepším utnut, tak je natahován do jakési roviny bytí nebytí, které se rozhodně míjí účinkem......5/10 ()

Litsarch

Po dlouhém, až úmorném, čekání než se něco začne něco dít, konečně přichází nějaká akce, která ale uteče velmi rychle. Akce, klid, klid, akce. K tomu akce taková, že pohled na moc moc starou ženu, jak hbitě skáče na hlavní hrdinku, když ještě před chvílí byla na kapačkách a nikdo by jí nedával více než týden života, působí vcelku až úsměvně. Až na toto film působil vcelku obstojně a na postavu Lucie se i dobře koukalo. Musím velmi pochválit postavu Anny, jelikož při společné scéně s Lucií jsem měl opravdu husí kůži. Jinak film plynne až moc svěže a skončí dříve, než člověk stačí dostatečně pobrat, co se stalo. Aspoň ten happy end byl vcelku hezky udělaný. ()

moviesfan

Velmi zajímavé, ale mám rozpačité dojmy. Z počátku byl snímek pro mě nezajímavý, ale po asi polovině stopáže se konečně začalo něco dít a bylo to dobré. Vcelku morbidní, drsné, ale ještě bych přidal více na napětí a hororových scénách. ()

Radka_86

První půle filmu pro mě byla opravdu téměř utrpením, jedním slovem zdlouhavá. Druhá půle už nabídla velmi dobrou atmosféru, s grácií zvládnuté gore i napětí a dle mého i slušnou dávku surrealismu. Pochválit musím též výbornou vážnou hudbu. Zajímavé, poutavé, přesto musím přiznat mírné zklamání...způsobené možná právě tou velmi "ostýchavou" první půlí a až překypující lyrikou a prazvláštním koncem. 60% ()

corpsy

Ak ste natočili niečo riadne krvavé a nechutné, možno by ste radi skočili do iného prúdu hororového žánru. Maury a Bustillo sa po gore masakri menom À L'INTÉRIEUR ( INSIDE ), pokúsili natočiť niečo strašidelné menom LIVIDE. A stroskotali. Ak natočíte niečo skvelé, vedzte že ste si práve na seba uplietli bič a vedzte, že pri každom neúspechu to riadne zabolí. ()

Ten Druhy

Francúzi sú dnes ako reprezentanti talianskej školy v 80. rokoch - ich horory sa často odohrávajú v anglickojazyčnom prostredí. Livide má od začiatku akýsi poetický nádych, znie v ňom vážna hudba (sláčikové nástoje), čo iste súvisí s témou - je to horor o baleríne. Kompozícia je spočiatku postavená na klišé: zopár tventídžerov sa vyberie do tajomného domu so záhadnou obyvateľkou. Po dobrej skúsenosti s À l'intérieur som očakával drsný exploitation, že Bustillo bude hrať s odkrytými kartami a tromfy vytiahne skôr. V Livide je však dlho predlho ťažisko na (vydarenej) atmosfére. O čo ide, sa možno dá uhádnuť z ostrých nechtov baleríny, ale všetko je v skutočnosti omnoho komplikovanejšie. Film narába s tajomstvom, preto nečítajte žiadne spoilery a synopsy, ale nechajte sa prekvapiť. Samozrejme, vôbec nejde o to, čo som čakal, ale dostal. Poviem to po francúzsky: niečo "très bizarre", vizuálne hody, žánrovú zmes a napokon aj trochu krvi. Rozhodne však nebolo potrebné odvracať zrak. Vyzerá to tak, akoby Bustillo a Maury išli do "áčka". No čas ukáže, či je to správna cesta. ()

Astaroth12

Čakal som hocičo ale čo mi naservírovali Francúzi resp.A.Bustillo a J.Maury takú psychotinu by som čakal od Španielov ale že to prišlo od Galského Kohúta som nečakal.Aj keď títo dvaja stvorili totálne bláznivo nechutný Inside,tak som zvedavý s čím prídu nabudúce.A teraz niečo k filmu.Začiatok mal pomalé tempo a skoro nič sa tam nedialo až potom keď prišli do toho domu to začalo mat atmosféru s celkom slušným adrenalínom.Prostredie starého domu s nie moc prívetivými obyvateľmi,k tomu sa priráta čarodejnica a zombie primabalerína a už teraz je jasné,že je toho tam až priveľa.Ten koniec keď tu starú zmasakrovali bol dobrý.Je tam gore,strašidelnosť s prímesov fantasy-keď spojite tie tri veci musí byt z toho skvelí film,len to nie je až taká pravda lebo film padá na prekombinovanosti,totálne sprostým dejom-myslím tím tu historku o poklade a skoro žiadnymi vysvetleniami,prečo sa to všetko deje.Keď som pozeral tento film prebleskli mi hlavou dva filmy a to Brothers Grimm a Hansel & Gretel: Witch Hunters a to asi pre súvislosť a podobnosť s Čarodejnicami.Som na rozcestí medzi tromi až štyrmi hviezdami,ale že poslednej dobe som videl veľa hororových kok....n,a tento zas tak zlí nebol,prikláňam sa k tomu vyššiemu hodnoteniu. ()

ledzepfan

Zatraceně těžké na hodnocení= Perfektní atmosféra, docela průměrně (ani dobře ani špatně)vyznívající příběh a naprosto dementní(!!)chování postav(tyhle věci obvykle neřeším ale tady mě to úplně bolestivě bilo do očí)..... Tohle prostě naprosto vyváženě balancuje mezi slabou 3 a silnou 4-vyberte si cokoliv z toho nebo mezi tím :/ ()

hous.enka

Baletka Anna už nikdy nebude stejná. A teď k Livide: zatím nevím, jestli jsem nadšená, nebo jestli mám pocit, že to celé byla jen pouhá hra s divákem. Jenže: nejde nakonec o tohle v každém bubu filmu? Nechceme, aby si s námi tvůrci hororů hráli? Mně se Livide líbila. Celá ta tajemná atmosféra, zakrvácené baletní sukýnky, pohyblivé loutky...Já tohle fakt můžu. ()

Krissty

Rozjezd byl šíleně pomalý a pak to na můj vkus až příliš rychle skončilo. Ocenila bych spíše, kdyby byla ta strašidelná část delší než začátek, kdy se neděje vůbec nic. I když ani ta strašidelná část nebyla bůh-ví-co. V podstatě se dá říct, že jsem se moc nebála, a to se přiznávám, že jsem šílený strašpytel. Na druhou stranu je tam hodně lekaček, takže jsem měla málem zaděláno na kvalitní infarkt. Příběh je docela originální a zajímavý, především v souvislosti s tím, co se dělo v minulosti. Některé scény s baletkou byly navíc opravdu krásné, dobře se na ně dívalo. Přiznám se, že ke konci jsem byla mírně zmatená, ale možná za to mohla moje nepozornost. Každopádně jsem ráda, že nejsem baletka, protože po tomto filmu bych se s největší pravděpodobností začala bát své učitelky tance. ()

Korbitch

Vybudováno na dobré, poctivě vystupňované atmosféře, s výborným nástupem hlavního bubáka, jenže se to bohužel nezvrtne, ale přímo posere. Snaha lišit se je až příliš znát a postavy se nám začínají chovat iracionálně, abychom to zase trochu zkrátili. Nesnáším roztahaný filmy, jejichž dlouhá stopáž se začne projevovat na IQ postav tím, že jejich chování je naprosto nesmyslné, až hloupé. Nicméně stále staví na hutné atmosféře a dá se na to koukat. Jenže potom přišel asi Guillermo del Toro a začal jim to toho kafrat s těma jeho třema bradama. Po dvou pěticípejch... ()

iolaos

Když z báby vylezlo celé hrdlo po dokonale designovaným obličejovým cutu ve finiši snímku, hodnotit podprůměrem by byla nehoráznost. Kdo tak učinil, měl by si zodpovědět otázku "o čem je vlastně horror?" Francouzká gore-dominance je zkrátka naprosto drtivá, zvlášť, když se projektu chopí tito 2 frontlineři znovuzrozeného a hodnotného krvavého horroru. Co se týče celistvosti děje i elementárního příběhu, nechť hodnotí jiní. Netroufám si, vždy jsem měl problém s fantaskními motivy a náhodně nasekanými scénami tak, aby asi řeč nestála. Takže tři čistě jenom za krev ! ()

topi

První půlhodina mě velice bavila, ale jak se děj začal odehrávat v tom baráku, tak mě příběh přestal bavit. Škoda, děj filmu sklouzl do strašně tupého a klišovitého příběhu, že se mi nechtělo věřit, že to natočili tvůrci geniálního filmu Inside. Co na tom, že kamera je perfektní, gore je klasicky parádní, hudba složená pouze ze smyčcových nástrojů a klavíru je úchvatná, když ten příběh je fakt hodně slabej a blbej. Chápu, že tvůrci vsadili na vizuální stránku ale pro mě tohle nestačí. Co se mě nejvíce na filmu líbilo, byly různé vycpané druhy zvířat, které snímku dodaly vkusnou atmosféru. Ale toť vše. ()

AlistairMir

Dokonalost. Tento film se rozhodně umístí v mé hororové Top 20 možná i desítce. Prvních cca 50 minut je naprosto fantastických a atmosféra houstne čím dál víc a vydržet to až do konce tak je to snad jeden ze tří nejlepších hororů co jsem kdy viděl. Bohužel od scény kdy se naši zlodějíčci snaží uprchnout z domu oknem v bábině ložnici se to přepne do jiného módu a nedokáže to už tak krásně děsit. Ale i tak paráda upřímně vůbec nevím k čemu tento film přirovnat protože podobný jsem ještě neviděl. Smíchání duchařiny, vyvražďovaky, fantasmagorie a nevím čeho všeho ještě. Hlavní hrdinka je velmi sympatická a záporné postavy také hrály dost dobře. Z té babizny jde vážně strach a co se týče dobrých scén, které člověku uvíznou v paměti tak je jich spousta a vyzdvihnout jen jednu prostě nejde. Pro mě HOROR ROKU ()