Xi you ji zhi da nao tian gong

• Čína 西游记之大闹天宫 (více)

Snímek vypráví o pouti vybraných postav dnes již klasického příběhu čínské literatury "Putování na západ", jinak známého pod názvem Opičí král autora knižní předlohy Wu Cheng-ena a zavádí nás do děje, kdy se Opičí král bouří proti Nefritovému císaři a tím vyvolá chaos, jenž je úvodem do dalších dobrodružství. (FIBO)

warrenur

Vzhliadol som tento kusok, aby som si tak trochu pripomenul Opicieho krala, ked som bol este maly krpec a neviem akym sposobom sa dostal do vtedy este Cesko-slovenskeho vysielania. Tie diely som videl mnohe a pomerne som si ich uzival. Toto je vsak len premenada napaditych a celkom umne urobenych kostymov, masiek a farieb. Charaktery vsak boli smiesne a vobec som sa zial nebavil. Znacna slabota. Z cinsko-hong-kongskej produkcie podobnych veci vzislo fakt vela. Tento vsak rozhodne nepatri k tym podarenejsim. ()

Matli

V životě jsem neviděl tolik efektů, jen škoda, že občas vypadají jako z reklamy na jar, ale není to zase tak hrozný. Bez pořádný Blu-ray kvality se na to nemá cenu koukat. Příběhově je to taky slušný. Soundtrack mě upoutal v prvních vteřinách a docela se i držel po zbytek filmu. MOC hezká podívaná. 73% ()

jirkis

Konečně jsme se po těch letech odkládání dočkali. Měl jsem trochu obavy, jestli se mi to bude líbit jako kultovní seriál (5*), ale nakonec jsem se tak obávat nemusel. Mohlo to ale být mnohokrát lepší. Efekty jsou na dnešní dobu docela špatné, i když některé záběry vypadaly moc dobře. A masky....některé až opravdu zbytečně směšné. Režie je průměrná a herci....Donnie Yen hraje svou roli dost dobře. Celkově je film poměrně zábavný a alespoň mě nenudil. Ještě by bylo dobré opravit informaci: film netrvá 90 minut. I se závěrečnými titulky trvá asi 2 hodiny, samotný film asi 105 minut. /65%/ ()

Hapretor

Toto je šílená slátanina, a navíc totálně blbá. Je mi líto herců a jejich potenciálu, který tímto úplně promrhali. Pro děti moc surové, pro dospělé moc debilní. Čili nepoužitelné. Jedna * jen za nostalgii ze seriálu, který jsem jako malý capart doslova žral a triky a kopy Opičího krále s nadšením napodoboval. Tohle mu nesahá ani po paty !!! ()

ER

Jakožto velký fanda knihy o opičím králi jsem se dost těšil na tento film a zklamán jsem nebyl,ale nadšen taky ne. Příběh vcelku odpovídá první půli knihy (aspoň zásadní momenty) ,,ale ...... Masky ala plyšové hračky (v Zakázaném království vypadal opičák daleko lépe),vše hodně přesaturované (budiž) a aby se děj vešel do 2 hodin,tak dochází k určitým "pokřivením" (oproti knize), která ochuzují děj (např. opičí král byl zrozen z kamene a proto ustál rány kyjem či mečem,ohně se však bál,protože by se mu spálili chlupy,kouzla se vyvolávala vyslovením příslušné formule aj.). Co se efektů týče,tak tady je spokojenost a vzhledem ke kostýmové kreaci se je čím kochat. ()

mimozakon

Na toto som sa celkom tešil. Už len z toho dôvodu, že si na seriál spomínam z mojích veľmi mladých liet, kedy to dávali na ORF, alebo tak nejak. Vtedy som to tak celkom nechápal, a ono to vlastne nechápem stále. Jedno je isté, jedná sa o čínske báje a povesti. Na tématiku s opičím králom, resp opičím démonom som narazil pred pár mesiacmi v nejakom inom čínskom snímku a prekvapivo isté reálie sedeli. Oba snímky sami príjemne prepojili a som zase o dalšiu bájku bohatší. Film by som asi prirovnal k súboji titánov, avšak tu to je poňaté čínskou kultúrou a teda lietačky, kúzla, príšerky, bohovia a spol. ()

Alex126

Fantasy/ Dobrodružný jako žánr tohoto výtvoru? To je teda pěkné fantasy. Tento žánr bych při nejlepším označil 'psychologická komedie'. To je však silný eufemismus, protože i přesto, že jsem se snažil najít jakýkoli smysl, nebo vtip, tak v celém filmu žádný není. Mimo překrásnou Joan Chen, bez které by byl celý snímek nesnesitelný ve filmu není nic zajímavého. Ani souboje nejsou graficky nijak extra propracované a místy to vypadá jako trailer na nějaké MMORPG. 20% za Joan a originální námět. ()

Hellscuboy

Jeden z mála filmů s číňanama "to lítací"..jak to říká manželka,na které koukala se mnou...v jeden den jsme shlédli i tuto verzi - http://www.csfd.cz/film/307230-daai-wa-sai-you-chi-chui-mo-chun-kei/ , i když maličko netradičně....oba filmy se nám líbily...tento,klasický příběh o pohledném opičím králi...skvělé obsazení,výprava...efekty na normálu,hlavně vzhledem k tomu,že kvalita obrazu zatím mizerná,nemohu říci přesně...navíc,Donie je můj oblíbenec. ()

Methew

Príbeh ma veľmi zaujal, aj samotná myšlienka tej nadprirodzenosti, čínske bojové filmy veľmi obľubujem, takže som si na tomto vážne zgustol, nakoľko žánrovo film nie je akčný, tak som ani nečakal nejaké extra prepracované akčné scény alebo veľa akcie. V skutku sa jedná o dobrodružné fantasy, ktoré každého milovníka fantasy a čínskych súbojov nadchne. Dĺžka filmu ma však trocha sklamala, mohlo to mať tak o pol hodinu viac. A tie primitívne digitálne efekty, no nejak som to prehltol. Ale čo bol veľký mínus, bola okamžitá premena bojovníkov na psov, proste tam nebolo vidieť tú transformáciu, ktorú robil aj Opičí Kráľ. Bolo to iné a myslím, že dosť nedomyslené. Až si to protirečilo s tým, čo tam oni nazývali transformácia. 80% ()

ice.tea

Vzhledem k tomu,že Opičí král jako seriál mě okouzlil už před lety,ačkoli zprvu považován za jakousi píppíp,po druhém a třetím shlédnutí zařazen mezi moje klasiky,následovala honba za knihou,kterou si v knihovně chtěli najednou půjčit všichni.....Mám ráda tyhle čínsko-hongkongské výpravně epické fantasy,když už kvůli ničemu jinému,tak kvůli vizuálním trikům.Spousta vedlejších postaviček mi velice silně připomínala fantaskní postavy z říše fantazie a taky by se tam docela hodily,kdyby se je někdo chtěl vypůjčit. A tak jsem se na tenhle snímek moc a moc těšila a absolutně mě nezklamal.Jediné,co mě opravdu mrzí,že titulky k filmu vyrobil jakýsi antitalent,ale i tak jsem mu za ně vděčná;snad seženu i normálnější. Jak je zmíněno v zajímavostech k filmu,film je natočen podle prvních pár kapitol knihy,v podstatě do doby,než Suna Wu-konga zachrání z pod hory mnich putující na západ.Docela by mě zajímalo,jak by vypadalo pokračování v podobě dalších dobrodružství spolu s Písečným mnichem a Čuníkem.Třeba se dočkám. ()

Raziel811

Bohužel, ač mám všechny předpoklady, abych byl z filmu unešen, nestalo se tak. Snad mi vadila až přílišná naivita, pestré zpracování a málo "temný" příběh - těžko říci. Neřeším méně kvalitní CGI triky a místy až extrémně viditelné "zelené plátno", ale čekal jsem lepší choreografii, vetší hloubku příběhu. Možná to je tím, že nostalgicky vzpomínám na seriál, který byl best of mého mládí a film je defakto jeho prequelem. ()

mpet

Pro mě to bylo opravdu velké zklamání. Kostýmy vypadali docela šíleně. Tak trapné masky jsem opravdu nečekal. Sakra vždyť ti démoni vypadali jak převlečené děti na nějakým karnevalu. Efekty byli docela solidní, ale postrádal jsem trochu souboje. Proč nevyužili více Donnieho a jeho bojové schopnosti. Taková škoda, neboť na jeho triky a bojoví styl jsem se opravdu těšil, ale naneštěstí se zde objevili jen zřídka. Poslední mínusovou položkou byli barvy. Na můj vkus až moc barevné a místy i dětinské. Z velkého očekávání zbylo nakonec jen velké zklamání. Možná kdybych se na ten film tak moc netěšil hodnotil bych ho kladněji, ale právě teď nemám chuť dát víc než dvě hvězdy. ()

aneken

Příběhy opičího krále mám velice rád, až už v psané podobě nebo ve staré seriálové. V této přetrikované ujetosti se však jejich kouzlo poněkud ztrácí na úkor spektakulárnosti. Tři hvězdičky dávám vlastně asi jen z nostalgie, jinak by to byly maximálně dvě... ()