Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

Kaluž

V momentě, kdy se odhaluje co je ten podivín Hans zač, jdou ústní koutky rapidně nahoru. A teď nemyslím to, že loví troly, ale pro koho dělá, kdo ho platí (respektive poslední dobou neproplácí noční) a všechna ta administrativa okolo, včetně konzultací s veterinářem. Partička Poláků zásobující Norsko mrtvými medvědy je už jen takovou třešničkou. Vždyť to je jednoznačná komedie. A opravdu vtipná a důmyslná. Závěrečný souboj s obřím trolem evokuje jeden ze střetů s monstrem ze hry Shadow of The Colossus. Příjemné překvapení ze severu. Křesťanům vstup zakázán. ()

gojackill

,,Svlékněte se do naha, důkladně si umyjte genitálie a pod paždí si natřete trolí pyžmo skupino, jdeme na lov trolů, a ty vás nesmí vyčmuchat, jinak vás rozžvýkají jako starou pneumatiku! Trolové jsou predátoři, kteří žerou, serou a zhltnou všechno kolem sebe. Každý křesťan poslouží jako skvělá trolí návnada, až dojdou křesťani, máme pořád spoustu betonu a uhlí, samý lahůdky pro ty smrdutce, které nakonec dostaneme. Všechny!" I těmito slovy by mohl začínat nový typ zážitkového zájezdu, obliba safari už nějak upadá, hitem příštího roku bude ,,zab si svého trola!" ()

movieband

Američani mají Záhadu Blair Witch, Norové mají záhady kolem trolů. Existují vůbec ? Co když ano ? Skvělý film natočený sakra reálně. Efekty byly k nerozpoznání od skutečnosti. Herecké obsazení bylo sympatické a styl natáčení byl v tomhle případě dobrý. Co si, ale nemůžu vynachválit je Norská krajina a celkově severské prostředí. Vážně nádherné lesy a hory. Podle mě dost dobrý film. ()

italka63

Pokud měl být tohle horor, sním svůj tablet!:-) Trošinku napětí, z trolů se vyklubali spíše chudáčci, -ne tedy co se jejich velikosti týče.Tudíž průněr, ach jo.... ()

Herr_Flick

Ve světě filmu se do reálného světa zcela běžně zasazují mýtická stvoření. A nemusí to být nutně jen upíři a vlkodlaci ani nemusí jít o žádný horor, který by ti naháněl husí kůži. Může to být ale trol? Přiznám se, že o norském folklóru vůbec nic nevím. Nevím tedy vůbec nic o trolech, jak by měl vypadat nebo čím se živí. A že když přijde problém, na scéně se neobjeví žádný uhlazený superzabiják, ale bývalý mariňák ve vypelichaném svetru z úřadu pro řízení populace trolů. Ve snu by mě něco takového nenapadlo. Hodinka a půl krásně utekla jako voda. Celkové dojmy z fantasy filmů dnes už rozlišuju dvojího druhu: "dobré" a "Stmívání". Tady to bylo moc milé překvapení, byl jsem zvláštním způsobem fascinován, dokumentární styl je dokonale padnoucí, takže pro mě dobré (i když to možná může působit jako nesmysl). „V Polsku se na nic neptáme, my jen děláme.“ ()

Hanyou

Norský superhrdina se se svými 3 společníky vydává na lov hrůzných trolů... a nebo taky ne. Hororová komedieo utajovaném vládním projektu na udržení trolů v určených rezervacích, kde hlavním hrdinou je fousatý lovec bydlící v páchnoucím karavanu a 3 studenti. Je to sranda, chvilkama byla i atmosféra děsivá a trolové jsou správně trolovatí (nejlepší byl ten vícehlavý). Rada na závěr: Když po vás půjde trol, tak je Ježíš ten poslední, kdo vám může pomoci. ()

Easykk

Pro mě naprosto skvělý film, do puntíku splňující to co čekám od filmu - že fantazii se v něm meze nekladou a že mě stále dokáží hodně překvapit neb takúto trollí naháňačku som vskutku nečekal! :) ()

Hamaradža

103 minútová originálna adrenalínová fantasy-akčná pecka, ktorá i keď je miestami trochu nechcene vtipná a rozprávková, tak ani chvíľku stopáže nenudí a okrem plnohodnotného megadobrodružstva ktoré prekonalo veľkoleposťou aj Bayove chodiace kamióny tu nájdeme aj pekné zoznámenie sa s Nórskym jazykom, kultúrou a hlavne úžasnými panorámami a krajinkami :) Do 5 hviezd tomu niečo chýba - napriek tomu sa jedná o krásne prekvapenie a neváham si ho pozrieť aj druhý krát. ()

JohnMiller

Tak vysoké hodnotenie by som od CSFD nečakal. Už len s toho dôvodu že je to riadna kravina ktorá v sebe nenesie ani štipku logiky, zmyslu a vážnosti. Nezávislá-závislá snímka, mne je to v celku jedno keby to bolo postavené na trocha zmysluplnejšom základe. Vláda tají existenciu trollov už dlhé roky ale študentom sa bez problémov a zadarmo podarí presvedčiť jediného ich lovca nech im ukáže tieto mohutné zvieratá ktoré nikto nikdy nezaznamenal hoci každú noc rozlámu hektár stromov, zožerú niekoľko oviec a túlajú sa po nociach v lesoch popri tom ich rev je počuť na kilometre ďaleko. . Ako som hovoril, je to kravina.. hoci miestami zábavná. ()

AlistairMir

Tohle bylo skutečně fantasy protože pochybuji, že lidstvo vážně běžně přehlíží dvacet metrů vysoké troly...banda nadšenců s kamerou potká lovce trolů a i když ze začátku se mu smějí, brzo poznají, že trolové fakt existují a kromě toho, že jsou šeredný (to je asi ta hororová část) jako noc, tak se také velmi rádi mění na světle v kámen a pak se doslova sesypou...takže lidičky pokud v lese potkáte hromadu kamení, není to hromada kamení, ale zdechlej trol. Film nebyl špatný, ale fakt je to pro mě na jedno zkouknutí a dost. Než abych to viděl znova tak radši půjdu do lesa najít si vlastního trola a natočit svůj dokument. Bude to větší zábava a budu slavný. ()

Toj

Když jsem si uvědomil, že se koukám na další film, který znásilňuje koncept záhady Blair Witch, tak jsem byl dost naštvaný. Naštěstí seveřané k tomu přistoupili po svém. Trolové a jejich mytologie je super, severský humor je naprosto úžasný a strašně mě bavil. Ovšem chybí tomu dramaturgie. Film jako by měl v průběhu čtyřikrát skončit a on nekončí a neustále začíná něco dalšího, divák se nudí, překrucuje v sedadle kina a ono potom přijde mnoho dalších super scén a naprosto skvělých vtipů. Ale sledovat kratičký film a mít dojem, že to trvalo 3 hodiny - to je katastrofa. Stačilo líp vyprávět. ()

Petroff

Relativně "něco nového", i když jde vlastně o předělávku čadodějnice z Blair, jen tu děs "z čehosi" v lese nahrazuje 50m vysokej troll bradavičnatej a jeho menší "kolegové". Trollové prostě jsou, v Norsku žije jeden jejich zabiják, co s nima chodí na férovku, bliká jim do xichtu UV světlem, případně jim pouští ze svýho ultra-mobilního soundsystému křesťanský chorály, zatímco oni s ním házej o skálu, zkoušej ho jíst (ale on má v tu chvíli na sobě železný brnění - wtf :-). Celý je to zvláště absolut (vodka) absurd vs. total real (recal) ... Chvílema celkem dost poutavé, chvílema zas nuda. ()

Sartorius

Akční / Dobrodružný / Drama / Horor. Akce mě nechala chladným, dobrodružství mě nevtáhlo, dramatické momenty jsem nepostřehl a jako horor mi to nepřipadalo. Poměrně často jsem se nudil...vlastně pořád. ()

gumli

Dve hviezdičky za krásnu nórsku prírodu.Ináč film za veľa nestal.A to,že že je to akože autentické,nech si strčia do ri..Tomu môže uveriť len hlupák.Nóri sklamali,po tých posledných filmoch z Nórska čo som videl,sklamanie.Neverím,že sa nedá natočiť normálny horror o týchto trolloch.Trollovia žerú kamene,kombinácia betónu a uhlia je pre nich lahôdka,s radosťou prežúvajú pneumatiky z aut,vedia vycítiť keď je človek kresťan a ešte ďalšie hlúposti.No,hádam sa niekedy dočkám aj normálneho filmu o trolloch. ()

berusche

Zaprvé: já teda do Norska do lesa sama jen tak večer nepůjdu, a to ani v případě, že jsem ateista. Zadruhé: pokud máte dojem, že pohádky jsou pro děti, tak tohle je jedna taková dospělá, která vážně pobaví. Zatřetí: kam se hrabe celá slavná blairwitch!!!! Je pravda, že když to začalo, skoro jsem se bála, že mě to snad bude nutit schovat hlavu pod peřinu, což by v absurditě scénáře byla snad i ostuda. Nuže nestalo se tak a já si skutečně užila nového dokumentárního snímku o životě savců, kteří nám zůstávají utajeni. A že tenhle dokumenťák by se měl někde objevit a nezůstat zapomenut je jasné jak facka. Akorát ten konec, za který ubírám hevzdičku, nebyl nutný a nevyhnutelný. Myslím, že jste tam drazí tvůrci mohli hodit happy end, stejnak to nikdo jako drámu první kategorie nebral... ()

kagemush

I přes ten poněkud rozpačitý konec musím jít na 80%.Protože zas něco alespoň trochu o něčem jiným (když ne jinak),-zábavný to bylo a ty frky! Jako třeba když lovec celej v železe povídá,že zkusí nalákat trolla na trochu křesťanský krve a vyleje jí celej kýbl na most.Celej kýbl!!! Že by se někdo obtěžoval mi alespoň naznačit kde ji stočil? Radši nevědět.--Protože umím dobře norsky,přečetl jsem si na tohle spoustu recenzí a hned v několika se objevil příslib,že velmi volné pokračování se bude točit v Praze!! Bude se to jmenovat Lovec Trotllů: Armagedon,-lovcem bude jeden nejmenovaný investigativní český novinář a (už kvůli rozpočtu) je skvělé,že budovu kde se to celé bude odehrávat (komorní slasher!) zapůjčí k natáčení český parlament.Kdo bude za trotlly se zatím tají. Už se moc těším,ale než tohle norové v české režii zmáknou,vystačím si zatím s tímhle prvním prima dílem. ()

easaque

čekal jsem od toho větší věrohodnost a také větší srandu či nadsázku, takže spíš zklamání, protože je to hodně utahané a suché. Hvězdičky si zaslouží za krásnou norskou krajinu a za to, že trolové žerou křesťany ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Z většiny filmu jsem byl nadšený. Ano, opravdu, navzdory tomu, jak mě vyděsila úvodní slova a found footage styl. Ono to totiž má skvělý a originální nápad v rámci hororů i celkově, se kterým umí pracovat a hned jak mi to při sledování došlo, začalo mě to celé bavit. Dokonce to svůj styl bere s nadhledem, takže to není jen další vyloženě tupé found footage, ale horor, který tenhle styl povedeně a lehce paroduje a cením také to, že nejdůležitější postavou tu je lovec a ne ti dokumentaristé, protože ti jsou mnohem méně zajímaví než on a režisér si to nejspíš moc dobře uvědomoval. Škoda jen poslední cca čtvrtiny, která už na mě působila vlekle a moc obyčejně. A celý ten parodický styl z ní buď zmizel nebo se tak moc rozmělnil, že pomalu ani nebyl poznat, protože poslední minuty byly hodně podobné dementnímu Cloverfieldu, který se bral strašně vážně, ale tady to z něj má tak mechanicky zkopírované scény, že těžko říct, jak byly zamýšlené. A o klasickém hororovém konci nemluvě. Ale slabé čtyři hvězdy tomu ještě dám, vzhledem k tomu, že se mi nelíbila jen ta poslední čtvrtina a jinak jsem byl spokojený. Navíc bych to rád hodnocením odlišil od ostatních současných hororů, které jsou zaměnitelné a nanejvýš lehce nadprůměrné, protože tohle je i přes pokažený konec stále převyšuje. Slabé 4* ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)