Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Benny García před mnoha lety ilegálně emigroval do Spojených států. Nedobrovolně se však musí vrátit zpět do rodného Mexika, kde ho čeká velmi nejistá budoucnost. Sehnat práci není vůbec jednoduché, a proto se zapojí do byznysu s drogami. Poprvé v životě se tak před Bennym otevírá svůdný svět plný peněz, krásných žen, vzrušení a zábavy. Brzy ale pozná, že s kriminálním podsvětím si není radno zahrávat. Epická černá komedie překvapivě doplňuje naše povědomí o tom, co všechno se děje v současném Mexiku. (MFF Cinema Mundi)

(více)

Recenze (14)

kubax 

všechny recenze uživatele

Přes dvě hodiny nekončící zábavy, byla to pastva pro oči. Nejdřív jsem si myslel že to bude jen komedie s prvky akčňáku, ale ona se z toho vyklubala totální Mexická gangsterka se vším všudy doplněná skvělým humorem a klasickou Mexickou hudbou, která byla opravdu famózní a dodala filmu tu správnou atmosféru. Víc takových filmů! Za mě plnej počet. ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

...ak sa ešte pred skonaním úvodných tituliek central / macho stretne v autobuse s pistolas a mimo autobus so sapíkos....naskočí predtucha , že tento Amerikou vyvrhnutý odkopanec , to nebude mať nasledujúcich 140 filmových minút ľahké. Keďže šlo o zárobok a v Mexicu veľa toho do nárućia nepadne - príde bizz. A mexikánsky bizz obnáša zaprášené horúce hlavy , hiriearchiu a horu ilegálnych problémov , kde sa hlavy stínajú skoro až mimochodom...Cool pohľad na súčastné Mexico odvážne ( a odviazané ) spracovanie , pred ktorým ustúpi aj Desperado. Po projekcii som bola nútená vyprášiť si oči . HIGH VOLTAGE BANDIDAS ! V tesnom závese je fantastický 2-dielny dokument - o čo na druhej strane zákona v súčastnom Mexiku go ! ()

Reklama

Pedross800 

všechny recenze uživatele

Epická černá komedie....celkem výstižné a já bych dodal, že stoprocentně "mexická". Včetně úchvatného soundtracku plného lidovek jež svým textem skvěle zapadají do děje. Je to správně latino přepálené, hysterické, barevné, ale i krvavé a násilné. Prostě pravý bandidos staré mehikánské školy se všema těma sombrerama a šílenýma košilema a hláškama. Ale pozor na to, je to zároveň i drámo jako řemen a ke konci i silná symbolická kritika současného Mexika s veškerou jeho zkorumpovaností a propleteností aparátu s drogovým podsvětím. Jedním slovem skvělé a autentické "Infierno". OLÉÉÉÉÉÉÉÉ ()

dakarin 

všechny recenze uživatele

Pozvolný začátek filmu, výborně hrající Benny se vrací po mnoha letech do rodného Mexika - byl vyhoštěn z USA. Již cestou ho oberou o všechny peníze postupně darebáci bez uniformy i s uniformou. Setkání s maminkou a starými přáteli je doslova uprostřed zaprášené nouze. Benny je vyplašený, nejistý, úslužný. Dovídá se o smrti svého bratra, který pracoval pro místní mafii, poznává také jeho ženu a jeho kluka, začíná pracovat. Vše působí věrohodně, snad i naučně. Potom si ho ovšem do byznysu bere starý známý Cocchi (Koči), Benny u něj hledal pomoc kvůli průšvihu svého synovce. Od té chvíle se zcela mění životní situace Bennyho, ale zároveň postupně přibývá brutality a celý snímek se více a více stává drsnou satirou a crazy... Brutalita vás možná upomene na Sicaria. Film je natočen kvalitně, jeho vyvrcholení až demostrativně. Je těžký a spíše smutný. ()

decouble 

všechny recenze uživatele

1) Ten film je specifický tím, že hlavní postavy jsou hrány spíše komediálními typy herců. Vypadá to trochu jako kdyby v českém filmu hrál gangstera Vladimír Menšík, takovej hodnej strejda, co se z nouze stal kriminálníkem. Chvilku se tedy zdá, že film by mohl být spíše černá komedie. 2) Hodně záběrů ve filmu je zároveň koncipováno do (větších) celků, v kterých je hercům ponecháno víc času rozehrát scénu. 3) Film je pravidelně prokládán relativně pohodovýma mexickýma "lidovkama", které filmu dodávají lehce rozpustilý tón. Takže si troufnu tvrdit, že to chvilku trvá než se na tenhle koncept divák adaptuje a přijde na to, že ten film má vlastně potenciál kriticky (byť s dramatickou nadsázkou) odrážet realitu a scenérie mexického severu. ()

Reklama

Reklama