Batman Rok jedna

• USA Batman: Year One

Když Gotham City zoufale potřebuje hrdiny, dva muži se ujmou spravedlnosti... ovšem na opačných stranách. Bruce Wayne se po letech v zahraničí vrací domů a stává se bojovníkem proti zločinu, zároveň se do Gothamu stěhuje stejně čestný policista, poručík James Gordon, aby zjistil, že zde bují všudypřítomná korupce. Když se Bruce stane maskovaným mstitelem Batmanem, město exploduje! Kolem se stahují jeho nová nemesis Catwoman, gangsteři i Gordon! Nenechte si ujít tento strhující originální animovaný film DC Universe, který vznikl podle průkopnického příběhu Franka Millera a jemuž své hlasy propůjčili trojnásobný vítěz Emmy ® Bryan Cranston, Ben McKenzie, Katee Sackhoff, Eliza Dushku a Alex Rocco. Užijte si odvážnou a dynamickou vizi prvního roku Temného rytíře a začátku jeho trvalého přátelství s Jimem Gordonem. (oficiální text distributora)

dusa77

Moje oblíbená část příběhu temného rytíře. Z dob, kdy město potřebovalo ochranu a panovala kriminalita. Příběh o tom, jak to celé začalo. Začátek policejní kariéry komisaře Gordona a návrat Bruce Wayna do svého rodného města. Celkem mě překvapilo, kolik prostoru nakonec komisař dostal. Vlastně je to trefné zobrazení toho, jaké Gordon prožíval peklo na začátku své práce u policie. V době, kdy potřeboval temného pomocníka. 90% ()

Thundler

Na Batmanovku trochu málo akce. Vadila mi Batmanova nadlidská síla (vis prokopnutí vzrostlého stromu). Vizuálně pěkné, dějově vcelku poutavé ... ()

ELDoctorow

Nie zlé, ale čo mi na všetkých doterajších DCčkových animovaných filmoch, čo som videl, vadí je miera realizmu. To, že sa jedná o animované filmy nie je dôvod aby sa tvorcovia nedržali viac na uzde a nedovoľovali postavám robiť také psie kusy, aké by v hranom filme v živote neprešli. Proste by to celé mali poňať akoby natáčali seriózny, vážny film, ktorý je len náhodou animovaný. ()

Pythonator

Temné, dospělé, drsné, ale tak trochu nedopilované. Vypadá to jako nějaký polotovar určený jako promo pro producenty. To je dost zarážející, jak to mohli tvůrci dopustit. Že by se u Warnerů šetřilo??? Nebo se někomu opravdu zdálo, že je takový film v pořádku??? Mě osobně mimo jiné dost zarazil děvkovský původ Catwoman nebo skutečnost, že tu Bruce Wayne holou rukou utne dost vzrostlý strom. Za to by se nemusel stydět ani Superman. ()

Bayonnet

Tohle se mi opravdu velmi zamlouvalo :), škoda, že tam lépe nevyužili Catwoman, ale Batmana miluju, ikdyž tohle bylo spíše zaměřené na Gordona, ale alespoň to bylo podáno zajímavě a emocionálně, Za mě slabších 5* :) ()

DannyFreedom

Je to celkem dobry film lepší je komiks ale dobře snažily se hlavně v akčních scénkách ty jsou na výbornou :) no ted jsu zvědav jak dopadne další kreslený film Navrat Temného rytíře :) ()

Icewalker

Otěže pevnou rukou třímá komisař Gordon, jehož osobní příběh je v mnoha ohledech zajímavější, než Batmanův. Byť považuji Nolanova Batmana za povedeného, tento animák ho rozhodně předčí. ()

Tomas_313

Velice vydařené. Hlavní příběhová linie zde překvapivě nepatří Batmanovi, ale komisaři Gordonovi, což se ukazuje jako skvělý nápad, který přidává na originalitě, bez které by tento tolikrát vyřčený příběh nebyl tentokrát tak dobrý. Dále připočtěme temnou atmosféru doprovázející film od začátku do konce, více než slušnou animaci, přiměřenou délku (61 minut), zajímavé postavy (až na Catwoman, která zde nemá co dělat) a je z toho parádní příspěvek do netopýří filmografie. Dospělé, realistické, temné - prostě perfektně Batmanovské! 85% ()

Megahead

Z môjho pohľadu to bol celkom podarený príbeh o začiatkoch Batmana a poručíka Jamesa Gordona v Gothame. Príbeh mal schopný dej, dialógy a aj postavičky boli animované na slušnej úrovni. Určite by som to radil medzi lepšie animované príbehy o Batmanovi. No na 4 alebo 5 hviezdičiek ma to nenadchlo, keďže uprednostňujem iné žánre. Toto je skôr pre pubertiakov. ()