mullpavel

Prázdnota! Nic víc než naprostá emocionální prázdnota člověka žijícího v postmoderním světe a uchylujícím se před naprostým rozkladem k sexu. Depresivní drama je ještě podtržené depresivní (ačkoliv pro mě krásnou) hudbou! ()

Venceslao90

Z mé strany velmi dlouho vyhlížený snímek. Z tohoto důvodu jsem měl asi hodně vysoká očekávání, která se na 100% nepovedla naplnit. U mě se žádné velké "emocionální rozsekání" nekonalo, byť jsem s ním počítal. I tak je to ale rozhodně nadprůměrný film, který by každému fanouškovi dramat neměl uniknout. ()

Marchellonzo

Oproti trochu nudnému Hladu je tu vidět velký posun v samotném zpracování a natočení filmu po jehož zhlédnutí jsem nabil pocitu emoční prázdnoty, ale určitě ne deprese. Velmi vyčerpávající a špatně pozřitelný (v dobrém smyslu) snímek, který nemusí sednout každému. Jak hudební tak estetická složka je na jedničku, ale kdyby nám pan režisér trochu víc poodkryl příběh vůbec bych se nezlobil. To ovšem nemění nic na tom, že je to jedinečný artový snímek, jehož zhlédnutí je pro fanoušky tohoto stylu absolutní nutností. Originalita a styl se cení. 5* ()

ill

Steve McQueen plýtvá. Trestuhodně. Mým časem, mou trpělivostí a tolerancí. Filmovým materiálem a entuziasmem všech na jeho filmech zůčastněných. Shame on a nigga. ()

Paserak

Film budící bipolární reakci. Jsou uživatelé nešetřící hvězdami, a ani já nebudu, a jiní co litují času filmu věnovanému. Není to samo o sobě pro film chválou? Jsou filmy co člověk shlédne, frkne 3 hvězdy a jde se dál. Ať chcete nebo ne, nutí vás přemýšlet. Bravo! A za další: chtěl bych vzkázat všem co si berou do pusy že se jedná o porno, úchylárnu atd...tenhkle film zdaleka není a nemá být o sexu. A Fassberder posbíral ceny opravdu zaslouženě. ()

burton-ka

Pohled na nahého Michaela Fassbendera je krásný, Carey Mulligan znovu ukázala svůj výborný standart a Steve McQueen by se měl alespoň trochu radovat ze života. Film tě rozebere a ukáže, že i kluci někdy pláčou ale otázka proč a co stím hodlají dělat a nebo možná co se musí stát aby stím chtěl někdo něco dělat. Co napsat na celkový film?! No,sexuálně závislého stále nadrženého Fassbendera mám asi raději než hladového. Ovšem hrát si na intelektuála co mě tento film dal či vzal se asi nedá. (Pač mě Michael nedal a je to velká škoda :))) ()

Flamik

bohužel mě to nechytlo na začátku, takže sem to zkoukával jen jedním okem. Ale do konce sem se poměrne vžil a za ten sem hodnocení zvedal.. ()

Fenri

Jestli byl pro mne Drive nejlepší filmový zážitek roku 2011, vděčí tak faktu, že jsem se k Shame dostal až teď. Byl by to totiž finiš jen o prsa a nejsem si jist, jestli by rozdíl rozluštila byť i nejmodernější fotobuňka. Zajímalo by mne, jakým čertům se upsala Carey Mulligan, že figuruje v obou filmech. Dlouho jsem neviděl film s tak početnou a explicitně natočenou kopulací, přičemž ony scény nebyly využívány prvoplánově, útočící na pudy diváka, ale jako další prostředek k výpovědi filmu, podobně jako například "běžící scéna" s Goldbergovýmy variacemi v uchu. Výpověď o "nestydatém" a bezskrupulózním přístupu k /anonymnímu/ sexu a zároveň k těžšímu a ostýchavějšímu otevření lidem, kteří by nám měli být blízcí. // Fassbender je bůh. ()

Thomak

Vyvolávat naprosto prázdnym filmem pocit prázdnoty? Pomoc pomoc, jediný plus sou Fassbenderovy půlky a slušný herectví. Rádoby umělečnost ve mně nezanechala stopy emocí či čehokoliv jinýho, zbytečnost života hlavního hrdiny mi byla vysvětlena zbytečnym zabitim hodiny a půl mýho času, to už snad radši koukat na to porno.. ()

eternity1

Zaujímavý film. Je zjavné, že ľudia majú rôzne problémy a tu je jeden príklad aké rôzne môžu byť. Celkom ma zaujal výkon hlavného hrdinu Michaela Fassbendera, ktorého som najprv akosi vôbec nespoznal a až o dosť neskôr mi došlo, že ho poznám z filmu Eden Lake, kde ma naopak jeho výkon nejak extra neoslovil. ()

brutnikita

Příběh jednoho citově oploštělého sexuálního devianta a jeho sestry - poruchy osobnosti se sklonem ke sebepoškozování. Jo, i takoví jsou mezi námi.. Od filmu jsem čekala víc, je třeba ale vyzdvihnout výkon Michaela Fassbendera, který byl opět skvělý.. a chlupatý ;-) ()

nolme

Naprosto netuším, jak tento film mohl získat 74 %. Pořád jsem čekala, kdy se začně něco/ cokoliv!!! dít...nedělo se...závislost na sexu a frustrace - námět, se kterým se dalo udělat mnohem, mnohem víc...nic moc děj. Herecký výkon Fassbendera SUPER! o tom žádná... ()

gezper

Jo singles, ti těžký život maj. Silné svojí prázdnotou. Soustředěný výkon Fassbendera v postavě vyprázdněného, ale navenek úspěšného moderního muže, ztraceného v kontextu dnešní společnosti a svou vnitřní beznaděj si vybíjejíc po svém. Děj sice ubíhá jaksi nikam konkrétně, nespěchá, vlastně spíše než děj je předkládána, nikterak sugestivně (ze strany režiséra), jen část života "hrdiny". Ovšem i tak se schyluje k závěru nebo alespoň nečemu, co by se za něj dalo označit (který bych ostatně za sebe zkrátil o dvě poslední scény). Nevím, jestli bych to s klidným srdcem běžnému divákovi doporučil. Minimálně předem důrazně varoval, aby nebyl překvapen obsahem. Holt se tu servíruje pořádná dávka kvalitní deprese. Ale kdyby už nic, tak alespoň kamera, z větší části nezúčastněnost režisérova podání, herci, ale i třeba hudební podkres stojí fakt za to. Dal bych snad i 80, ale to až tak po druhém shlédnutí, na které se osobně realisticky jen tak nedonutím. [70%] ()

MiniRecenze

Tohle je přesně ten film,který dělí diváky na dvě skupiny.První bude prohlašovat jaký je to skvělý počin a jaký to v nich zanechalo zážitek.Druhá skupina se bude mračit a nevěřícně kroutit hlavou nad tím co to zase viděli.Já jsem v té druhé skupině.Dlouho jsem během filmu stále dával šanci a oddaloval si palec od vypínače svého přehrávače.Při titulkách jsem měl pocit,že z ovládače vymačkám šťávu.Film je jeden velký omyl.Nezajímavý ,nudný a ještě k tomu nesmyslný.Nebýt nechtěného humoru,tak by film skončil s mizerným hodnocením. STYĎTE SE!!! ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz