Radek273

Další snímek pod taktovkou režiséra Steve McQueena. Opět typicky dlouhé záběry, pečlivá práce s okamžikem, napětím a pohrávání si s trpělivostí diváků. Zkrátka, zpracování ala McQueen. Prazvláštní děj, kterému samozřejmě Fassbender dominuje, se točí okolo sexu na nejrůznější způsoby. Možná právě tyto záběry, tento motiv svou radikálností a odvážným pojetím, láká nejvíc. Nicméně kvalita filmu je značná i bez jeho hlavní opory, a to navzdory tomu, že ji nedokáže ocenit každý, ba dokonce ani většina z diváků. ()

Dvojirakri

Tak jsem původně ohodnotil třemi hvězdami, ale stejně mi to prostě nešlo dohromady - mladý úspěšný a pohledný muž závislý na sexu tak že i v zaměstnání chodí onanovat a pracovní počítač má plný oplzlostí, nezáleží mu na pohlaví protějšku, a přitom název Stud? Mělo mi to snad připomínat Hanekeho Pianistku, nebo, již některými uživately zmíněné Schormovy filmy? Já mám dojem že tohle mnoho diváků pochopilo zcela jinak, než jaký byl režisérův záměr. Moje vidění jakožto největšího šovinisty v okolí, a muže v podobném věku jako je hrdina? Ten snímek je ve skutečnosti o všech těch ženách, které SE NESTYDÍ a rozdávají. On si jen bere to, co mu nabízejí. Není pudem dohnán ke znásilnění, na druho stranu ani není v jeho zájmu navazovat dlouhodobý vztah. Stačí si jako klíč vzít poslední scénu v metru. Společnost je prorostlá neúctou k sobě samému a zasévají ji už rodiče, což je naznačeno vztahem sourozenců, i jejími jizvami v zápěstí. Jejich dětství asi nebylo ani trochu veselé... Tohle mění mé hodnocení, ovšem jen o jednu hvězdu. Podle mě si režisér ukousl možná až trochu moc velké sousto, protože většině diváků zůstane v paměti jen těch několik sexuálních scén a příběh jednoho nenasytného šukálisty, což je docela škoda. ()

WenceslasHip

Skromný film, který si člověka podmaní svojí jednoduchostí a lehkostí. Snímek, který ukazuje jak se člověk lehce může zničit závislostí, která je nyní pro změnu sexuální. Sex zde není milostné spojení jedinců, ale pouze mechanické uspokojení, které člověka chvíli dostane do euforického stavu a odejde stejně rychle, jak přijde. Atmosférově je film, prázdný jako samotný sex na jednu noc, a člověk tak film vnímá přesně jako protagonista. Steve McQueen  ví, jak točit drama, která si člověka podmaní a Michael Fassbender je král melancholických rolí. 10/10 ()

Kachniczkaaa

Tak je mi líto, já se nudila od začátku do konce. Na začátku člověk ví, jak to asi dopadne..Možná jsem čekala příliš, po přečtení ostatních komentářů, každopádně opravdu mi nejde do hlavy, co je na filmu tak moc úžasného, že dosáhl tak vysokého hodnocení a ohlasu. ()

zaziny

poměrně mělký exkurz do mysli jednoho chlípníka, plný dlouhých pohledů, klasické hudby a taky "trochy", hmm.. sexu ()

pogoman77

Hodně dobrý film se zajímavým tématem, ale natočen s minimem novátorského pojetí. Co se týče stylu natočení to prostě nic nového nepřineslo. Ale i tak super film ()

janeczek

Velmi řádně promrdaná role, film a nakonec i život! O tom, že Mc Queen točí "politické" příběhy nemůže být pochyb. Tak kde by si totitž jiný film zasloužil svižnější střih, tam dlouhé záběry dají opravdu možnost vychutnat a vžít se do pocitů hlavního esa příběhu dokonale. Viz. běžecká scéna kolem několika bloků Manhattanu, aneb konečně jsem "byl" v New Yorku, aniž bych tam kdy byl. PS. Jinak Fassbender zahrál opět velmi přesdvědčivě! ()

bigbromax

Ani po týdnu to nemůžu dostat z hlavy, a tak musím ze čtyř na plnej počet. Melodie z I Want Your Love od Chic rocked my world! ()

Aldo_Raine

Téma, které již dlouho viselo ve vzduchu, ale až Steve McQueen našel koule na převedení tohoto "NC-17 fenoménu" na plátno...aneb jak udělat z filmu Basic Instinct pohádku pro děti předškolního věku. Čekáte nářez, ale co doopravdy přijde, a to hned od první minuty, rozdýchá málokterý puritán s hypertenzí. Takže se připravte na hromadné odchody zhnusených diváků(hlavně starší ročníky) ze sálu. Non-stop exhibice Michaela Fassbendera je určena jen pro nejtvrdší jádro filmových voyerů, ke kterým zřejmě akademici za oceánem nepatří (ano, kde jsou nominace za hl. roli?, +režie!!!). Možná vás napadne, jestli už McQueen nepřekročil jistou mez... ale tenhle kousek evidentně všechny hranice bourá, a tak je třeba Shame brát. PS. pokud se chcete ještě někdy cítit před svojí přítelkyní jako alfa samec, na film ji rozhodně neberte... ()

Petra46

Že by nová móda v podobě 'poloněmých filmů'? Ani mi tak nevadil fakt, že herci neměli moc práce s učením se scénáře, jako některé dlouhé prázdné scény - i když asi to byl umělecký záměr nebo tak něco. I přes to všechno to kupodivu nebyla nuda a uběhlo to až překvapivě rychle, vzhledem k celkem štědré délce filmu. Michael Fassbender je perfektní 'zvrhlík' (ano, tohle je kompliment!) a Carey Mulligan pomalu ale jistě začínám přicházet na chuť. Film bych doporučila všem, kteří chtějí vidět Fassbendera nahého, nebo touží po tom, vidět ho hrát v pornu, jelikož tohle je asi nejbližší momentálně dostupná alternativa;) ()

sitans odpad!

Asi jsem viděl jiný film než ostatní, ale větší debilní slátaninu jsem už dlouho neviděl. Natočit film o úchylákovi a ještě se v tom rochnit, tak to je i na mě moc. ()

jarmil8

S velkým očekáváním po skvělém Hladu přišlo velké zklamání. U postav, a zejména té hlavní, je nemožná jakákoliv empatie. Intimní pohled do života zabezpečeného, ale stereotypem frustrovaného třicátníka postrádá naléhavost, která byla např. u Posledního tanga v Paříži, nebo satirický nadhled jako Americké psycho. Námětem má snad blíže k Sexu ve městě, ve kterém jeho hrdinky sobecky žijí v jakémsi společenském a historickém vakuu. ()

de-andre

Velice slibně vypadající snímek zcela nenaplnil má očekávání. I přes svou obrovskou atmosféru, v doprovodu atmosférické hudby, v hlavní roli s uhrančivým M. Fassbenderem a v neposlední řadě skvělou režií Stevea McQueena, film něco postrádal. Pro mne byl až příliš jednotvárný a nechávající diváka domýšlet si děj. Stále je však povedený, netradiční a pěkně syrový, čímž si své fanoušky najde. Mě prostě dnes nesedl, třeba příště. ()

tata22

No, nevim, asi jsem to nepochopil. O čem to jako mělo být ? Nezapoměl režisér na příběh, fim bez příběhu není film, jen hromadění nic neříkasjících scén, z kterých si má člověk domyslet něco o frustraci člověka, který si nahrazuje život honbou za sexem. Nebo snad láska mezi sourozenci ? No,nevím ale nevěřil jsem skoro ničemu v tom filmu, všechno bylo až příliš umělé a diváku jaksi násilně podstrčené. Je mi líto ale tenhle film jsem vidět nemusel, ničím mi neoobohatil a přemýšlet nedonutil... ()

Jan Preissler

Tak trochu jsme ten film rozebírali po odchodu z kina. Já osobně jsem měl velký problém popsat svoje pocity a říct k tomu objektivní názor. Nevěděl jsem moc, co si o tom filmu mám myslet. Až s odstupem času mi došlo, že to vlastně nebylo ani zlé, ani prázdné. Byl to reálný obraz této doby. McQueen chce evidentně točit netradiční filmy, naservírovat divákovi netradiční pohled na určité téma a donutit diváka k zamyšlení. Takže hlad i stud máme za sebou. Co nám naservíruje příště? Myslím si, že už jsme hladoví... ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz