Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) původně pracoval u losangeleské policie, ale po jedné zpackané akci skončil jako šerif ospalého městečka u mexických hranic, Sommerton Junction. Šéfovat bandě neschopných policistů v poklidné zašívárně, kde je nejvážnějším zločinem šťourání se v nose, není žádné umění. Dny plné nudy utne až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Při převozu z Las Vegas do mexické věznice totiž uprchnul nebezpečný boss mexické mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega). Během transportu ho vysvobodili členové jeho drogového kartelu a on se snaží prchnout do své domoviny. S pomocí kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojmím prchá Cortéz v našlapané Corvetě ZR 1 rychlostí 250 mil/hod k hranicím. Poslední překážkou na cestě ke svobodě je právě šerifovo městečko. Jenže zdejší strážci zákona a pořádku se moc netváří na to, že by se měli postavit do cesty muži, na nějž je celá FBI krátká. Jejich šéf ale nechce znovu pošpinit svou pověst, a tak nakonec provětrají své zbrojnice a vytáhnou z nich pušky, kulomety a meče a vydají se vstříc nelítostné řežbě s cílem zastavit zdánlivě nepřemožitelného gangstera a jeho pohůnky. Bude městečko Sommerton Junction díky šerifovi Owensovi Cortézova konečná? (Magic Box)

Allein4

Nebýt tam Arnolda, asi bych si toho filmu ani nevšiml. Po zhlédnutí musím uznat, že i kdyby tam nebyl Arnold, tak musím dát vysoké hodnocení ... a Arnold to prostě jen vylepšuje pomalu k dokonalosti. Byla to skutečně řežba, typicky béčková z osmdesátých a počátku devadesátých let, ale samozřejmě v novém kabátě. A to je dobře, tyhle filmy jsou nenáročné, zábavné a rozhodně koukatelné. 80% ()

fabregas1

Ne nadarmo jednou řekl Arnold v jednom nejmenovaném filmu „Já se vrátím". Škoda jen, že se nevrátil z nějakou peckou. Konečná má sice kvalitní start a dobře zvládnuté akční scény, ale jinak se jedná opravdu jen o průměrný akční výplach, který sice neurazí, ale nadšeni asi nebudete. Film má celkem dost nedostatku, od prázdného města až po rozprášení policejního zátarasu, který byl zlikvidován padouchy, kteří se tam jen tak ukázali a hned zmizeli. Tohle je snad poprvé, kde je Forest Whitaker naprosto zbitečný a nepoužitelný o Knoxvillovi ani nemluvím, ale Arnolda jsem viděl rád :))) ()

Dataminer

Arnold! Co dodat. Pro jedny důvod film vidět, pro jiné třeba zas důvod film vynechat. Já patřím do té první skupiny a užil jsem si poctivý akční filmeček s navrátivším oblíbeným hrdinou. Jen víc a houšť ;-) ()

StanGoodspeed

Joo to je ono. Čekal jsem od toho tipyckou americkou akční řežbu a dostal jsem- tipickou akční americkou řežbu :-) A když Johnny Knoxville lezl na ten sloup aby ho shodil, tak sem si vzpoměl, že jsem už dlouho neviděl JackAss :D ()

mirror79

Ne, ne, ne. Tesil jsem se na comeback Arnieho a tohle ne. V tomhle filmu byl asi tak drsnej, jako v Kindergarten cop. Stylove i pribehem je to jak typicka akcarna z 90tych let. Ale dnes je 21.stoleti! A dnes na akcarny z 90tych let koukam spis s usmevem. Tady ten stylovej navrat nefunguje a konec filmu to cele zabil. Navic malo akce, beckovy herci a do toho ty dva sasci, ktery jsou naprosto trapni (Knoxville a Guzmán) trapnosti davaji korunu. Btw proc arnie hraje dedka? Proc willis pusobi ve vsech smrtonosnych pastech stejne a jsou toceny s velkym casovym rozestupem, ale arnie letos musi vypadat jako dedek? Zklamani. Hvezdy davam jen za pritomnost Arnieho. To je totiz to jediny pozitivum celyho filmu. Bohuzel. ()

vlk++

Důchod je pro bábovky! Stárnoucí Arnie dělá šerifa v zapadákově u mexických hranic, poklidný důchod mu zkříží plán mexického bosse na útěku. Přejít hranice u tohoto městečka je však téměř nemožné. Nebo snad...? Nadupaná Corvette ZR1 se blíží, času je málo. Proč nepoužil vrtulník? Corvette je rychlejší! Poctivá klasická akční střílečka, rychlá auta, jeden na jednoho. Arnie ve svých 65 letech připomíná Clinta Eastwooda. Neudržuje si takovou formu jako Sly, ale ani to nepopírá, v očích má stále pohled terminátora a když dá ránu, těžko mu to nevěřit. Má smysl pro sebeironii, je to legenda, borec a... konec, dávám 4*, tohle je můj šálek kávy ;) ()

ZekiZeki

Smutný pohled na bývalou akční ikonu s notně povadlými obličejovými rysy a prořídlou kdysi bůjnou kšticí kompenzuje staromilská podívaná, plná dynamických i vtipných scén, připomínající to lepší z filmografie let 80. a 90. imigrovaného rakouského kulturisty. Obsazení Johnnyho Knoxvillea mělo přilákat mladší publikum, ale soudě podle kasovních výsledků to bylo zcela zbytečné. Je to právě jeho postava, která filmu nejvíce škodí, protože scény s ním jsou trapné a rušivé. ()

Archvile

Tento snímok by sa v 90-tych rokoch určite zaradil na čestné miesto medzi Smrtonosnú pascu a Smrtonosnú zbraň. Bohužiaľ dnes je to len ich paródia. Scenár je totiž totálna vykrádačka a nenašiel som nič čo by už v nejakom filme nebolo použité. ()

Natar

Boží, boží, boží! Jsem sice hetero, ale musím to říct: Miluju Arnolda! Vím, že tenhle můj komentář zapadne, ale nemůžu si pomoct. Narážky na Terminátora a Predátora. Dost dobrý nevyumělkovaný hlášky. Arnold za kulometem z druhý světový. Žádný rádoby bombastický a trapně nedotažený finále, jako třeba u poledního filmu chlapečka akčňáčka (Jack Reacher). No prostě boží! Škoda asi tří momentů, kdy byly klaďasové na ráně a špatňáci na pokyn režiséra nestříleli. Jinak by to bylo za pět. ()

titi74

Arnie je späť v akcii po rockoch v plnej kráse , nie je ničím výnimočná akčná jazda , ale nikoho neurazí a neberie sa moc vážne , ba dokonca nieje ani moc prehnaná . Priemerne výkony všetkých zúčastnených . Klasika jak z osemdesiatich rokov. ()

stroke

70% celkem příjemné překvapení, samozřejmě je nutné brát to jako béčkový film, který takhle byl zamýšlený a kdo to nechápe neměl by ho ani hodnotit. Sly a jeho Bullet to the head byli horší i když jsem mu úspěch přál víc. ()

endoskop

Last Stand je pre mňa príjemným prekvapením. Jedná sa totiž o zábavný film, ktorý najviac ťaží z výbornej akcie, kde nechýba nadhľad a vtip. Aj keď sa dá nájsť pár pomalších pasáži, klišé a aj nejaká nelogickosť (prečo neodpálili ten most ešte pred príchodom záporaka?), čo je niekedy trochu otravné a podráža to film, akčné scény to ale vynahrádzajú. Tak či tak sa na film dobre pozerá, Schwarzenegger je v obstojnej forme a finále je priam úžasné, nabité akciou s už zmieňovaným humorom a nadhľadom. 3,5 * ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (více)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (více)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (více)